Jump to content

Change

Globaalne soojenemine


  • You cannot reply to this topic
34 replies to this topic

#21
:)

    Liige

  • liige
  • Posts:6,874
  • Joined:27 Oct 2005
  • Sugu:ei ĂŒtle
ah sa oled nii loll, sa ĂŒtlesid seda l4hmale nii nagu sa ĂŒritaksid talle Ă€ra panna, öeldes et see pole globaalne soojenemine (ĂŒlemaailmne soojenemine) mis praegu toimub

//l4hma ĂŒtles, et see on kĂŒll globaalne soojenemine, mis praegu toimub.. sina tsiteerisid teda (miks??) ja ĂŒtlesid, et selliseid kĂ”ikumisi on varemgi olnud - noh, ongi! kuid see on siiski globaalne soojenemine - sa oleksid nagu ĂŒritanud seletada et see on lihtsalt mingi jĂ€rjekordne soojenemine, aga selle nimi ongi globaalne soojenemine :o

//jap ma olen eriline ja parim (loe: sa oled debiilik)

kui ma nendel vahet ei teeks, siis ma ju ei oleks osanud öelda su "Temperatuur tÔuseb ajutiselt ja selliseid kÔikumisi on ajaloos olnud varemgi." peale, et see tÀhendabki et on mitu globaalset soojenemist olnud :D :facepalm: :D

Edited by OSS, 25 December 2009 - 17:41.


#22
SueBeShe

    Liige

  • liige
  • Posts:985
  • Joined:20 Oct 2009
  • Sugu:naine

OSS, 25 dets 2009, 17:32, kirjutas:

ah sa oled nii loll, sa ĂŒtlesid seda l4hmale nii nagu sa ĂŒritaksid talle Ă€ra panna, öeldes et see pole globaalne soojenemine (ĂŒlemaailmne soojenemine) mis praegu toimub

Vaata postitust




Mina olen loll, sest sina ei tee vahet faktidel ja Àrapanemisel? Oh wow.. you are something special. : )

//Ütlesingi, sest tahtsin vĂ€lja tuua seda, et pole mĂ”tet sellest faking big deali teha.

Edited by SueBeShe, 25 December 2009 - 17:37.


#23
Meelis

    € € € € € €

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees
TÔuseb? No sel aastal hakkasid jutud kÀima, et keskmine temperatuur langeb.

#24
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
kui ĂŒle kogu maailma temperatuuri keskmine pidevalt tĂ”useb, vĂ”ib seda nimetada globaalseks soojenemiseks, mis vahet seal on, kas seda on ennem juhtunud 1 kord vĂ”i 666 korda...ja sellest on asja pĂ€rast tehtud big deal, sest kunagi pole seda varem juhtunud inimkonna ajaloos ning kuna selle 'tavalise' soojenemise kĂ€igus poolused vaikselt sulavad ja veetase tĂ”useb, siis on rannikuÀÀrsetel linnadel vĂ€ike probleem. ega muidu on ju pohhui jh

Ega's midagi, hea et sedagi.


#25
CĂ€ssu.

    .: Tohm :.

  • liige
  • Posts:1,010
  • Joined:14 Dec 2006
  • Sugu:naine
  • Asukoht:PĂ€rnu
Eks tavaliselt on seni pohui asjadest, kui see otseselt ei puuduta.. Kui elad kuskil super ilusas majas mere ÀÀres ja peale ĂŒhte ööd seda enam pole, siis ma usun, et hakkab huvitama.
Eks see veetase tÔuseb oli vist oma paar cm aastas? Kuskil kunagi oli see number ka, aga vot ei mÀleta tÀpselt.
All about the FUN!

#26
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
olen kuulnud, et kui kÔik poolustel olev jÀÀ Àra sulaks, tÔuseks maailmamere tase 7 meetrit.
pildil on tÔusu ja mÔÔna vahe, mis on keskmiselt ~50 cm
Spoiler

Ega's midagi, hea et sedagi.


#27
Meelis

    € € € € € €

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees
Mis mĂ”ttes 50cm? Seal on see kĂ”ikumine kĂŒll kĂ”vasti rohkem kui pool meetrit.

Mingi 3-4m pigem.

Edited by Meelis, 25 December 2009 - 19:14.


#28
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
vesi taganeb jh paarkĂŒmmend meetrit, aga vertikaalselt on veetasemete vahe umbkaudu pool meetrit

Ega's midagi, hea et sedagi.


#29
Monstercockmayhem

    Metslane

  • liige
  • Posts:5,682
  • Joined:08 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn/Kuressaare

muhemees666, 25 dets 2009, 17:54, kirjutas:

kui ĂŒle kogu maailma temperatuuri keskmine pidevalt tĂ”useb, vĂ”ib seda nimetada globaalseks soojenemiseks, mis vahet seal on, kas seda on ennem juhtunud 1 kord vĂ”i 666 korda...ja sellest on asja pĂ€rast tehtud big deal, sest kunagi pole seda varem juhtunud inimkonna ajaloos ning kuna selle 'tavalise' soojenemise kĂ€igus poolused vaikselt sulavad ja veetase tĂ”useb, siis on rannikuÀÀrsetel linnadel vĂ€ike probleem. ega muidu on ju pohhui jh

Vaata postitust




Ka inimkonna ajaloos on soojenemisi ja kĂŒlmenemisi mitmeid olnud. NĂ€iteks 17. sajandi vĂ€ike jÀÀaeg vĂ”i ligi 5000 aastat enne Kristust olnud pĂ”ud mis muutis PĂ”hja-Aafrika selleks mis see tĂ€na on ( kuigi see on jĂ€lle puhas spekulatsioon, nagu seegi kas hetkel toimub soojenemine ĂŒldse nii suur on ).

Edited by Monstercockmayhem, 25 December 2009 - 22:19.


#30
Fabulous

    champagne and disco

  • liige
  • Posts:2,247
  • Joined:08 Jun 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

muhemees666, 25 dets 2009, 19:04, kirjutas:

olen kuulnud, et kui kÔik poolustel olev jÀÀ Àra sulaks, tÔuseks maailmamere tase 7 meetrit.
pildil on tÔusu ja mÔÔna vahe, mis on keskmiselt ~50 cm
Spoiler

Vaata postitust



Tegelikult tÔuseks maailmamere tase 50-75 meetrit.
Source:

Tsitaat

Maailmas ei ole piisavalt vett globaalseks veeuputuseks. Ka siis, kui kogu jÀÀ Àra sulaks, tÔuseks maailmamere tase vaid 50-75 meetri vÔrra. Maapinna katmiseks veega oleks vaja, et miski muudaks kogu maapinna tasaseks. Paraku aktiivsed tektoonilised protsessid hoopis suurendavad kÔrguste vahet.


#31
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees
Manhattani, Londoni, Amsterdami jne uputamiseks piisaks palju vÀhemast.


Aga see ei ole oluline. Ma arvan, et me ei peaks looma illusioone inimkonna vĂ”imsusest ning kohanema loodusega, mitte ĂŒritada juba kĂ€imasolevaid protsesse (mis on nii suurejoonelised) enda huvidele vastavaks painutada.

#32
Kivikas

    Liige

  • auliige
  • Posts:715
  • Joined:15 Dec 2003
  • Sugu:mees
KĂ”igepealt peab mainima, et vĂ€ide "Maa ajaloos on varem olnud looduslikke soojenemisi ja jahenemisi, seega kĂ€esolev soojenemine pole inimtekkeline" on loogikaviga. Kliima looduslike tsĂŒklite olemasolu ei tĂ€henda mingil viisil, et inimene ei oleks vĂ”imeline kliimat muutma.

Praeguse soojenemise puhul on igasugused vĂ”imalikud looduslikud pĂ”hjused teadlaste poolt lĂ€bi arutatud ja mitte ĂŒkski looduslik protsess sellega ei korreleeru. KĂŒll aga korreleerub see soojenemine suurepĂ€raselt inimtegevusega.

mattiasmadis, 8 apr 2009, 17:25, kirjutas:

Üks vulkaani purse pidi sama palju Ă”hku saastama, kui poole aastaga vist maailma tehased.


VÀide ei vasta tÔele. Kogu vulkanismi aastane CO2 kogutoodang on umbes 150 korda vÀiksem kui inimtegevuse toodang.

#33
-Taavi-

    Liige

  • liige
  • Posts:4,113
  • Joined:08 Apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valga/Tartu

Kivikas, 16 veebr 2010, 16:05, kirjutas:

KĂ”igepealt peab mainima, et vĂ€ide "Maa ajaloos on varem olnud looduslikke soojenemisi ja jahenemisi, seega kĂ€esolev soojenemine pole inimtekkeline" on loogikaviga. Kliima looduslike tsĂŒklite olemasolu ei tĂ€henda mingil viisil, et inimene ei oleks vĂ”imeline kliimat muutma.

Praeguse soojenemise puhul on igasugused vĂ”imalikud looduslikud pĂ”hjused teadlaste poolt lĂ€bi arutatud ja mitte ĂŒkski looduslik protsess sellega ei korreleeru. KĂŒll aga korreleerub see soojenemine suurepĂ€raselt inimtegevusega.
VÀide ei vasta tÔele. Kogu vulkanismi aastane CO2 kogutoodang on umbes 150 korda vÀiksem kui inimtegevuse toodang.

Vaata postitust



Hoopis sinu vĂ€ide ei vasta tĂ”ele - vĂ”in sama hĂ€sti öelda. Kustkohast sa sellise faktiga vĂ€lja oled tulnud? Sest see kĂ€ib kĂŒll absoluutselt kĂ”igele vastu mida ma kunagi kuulnud olen vĂ€ga erinevatest allikatest- 150 korda vĂ€iksem kui inimtegevuse toodang :)

Tsitaat

Praeguse soojenemise puhul on igasugused vĂ”imalikud looduslikud pĂ”hjused teadlaste poolt lĂ€bi arutatud ja mitte ĂŒkski looduslik protsess sellega ei korreleeru. KĂŒll aga korreleerub see soojenemine suurepĂ€raselt inimtegevusega.

Kuidas sa suudad kĂ”ikide teadlaste ideed ĂŒhte sellisesse lausesse kokku panna? Kuidas on vĂ”imalik kĂ”ik looduslikud pĂ”hjused lĂ€bi arutada? Sest kliima on ikka vĂ€ga tume maa veel inimkonna jaoks. Vot see lause on loogikaviga

Ei soovi mingit suurt vaidlemist siia teha. Üha enam on vĂ€lja hakanud tulema teadlaste rĂ€nki eksimusi kliimaprognoosimises. Samuti kogu see hĂ€kitud emailide teema, kus tuli vĂ€lja kliimamudelite manipuleerimine jne.
Inimene on kliimat vÔimalik muutma. Kuid me pole veel - rÔhutan veel - vÔimelised kliimat nii drastiliselt muutma. Maa ajaloos on toimunud uskumatult palju muutusi ja see mis praegu toimub ei ole absoluutselt midagi erakordset.

-andres-, 23 jaan 2007, 17:02, kirjutas:

Enne vettehĂŒpet sai Xeon Ă”petajalt, nii 60 aastaselt mehelt ĂŒhe ilusa ja tugeva perse laksu. PĂ€rast terve pĂ€eva sĂ€ras.

Vaata postitust



#34
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees
Up to 40% of the gas emitted by some volcanoes during subaerial eruptions is carbon dioxide.[24] It is estimated that volcanoes release about 130-230 million tonnes (145-255 million tons) of CO2 into the atmosphere each year. This is about a factor of 1000 smaller than the sum of the other natural sources and about factor of about 100 smaller than the sources from human activity.
@wiki

Vahet pole, kas soojeneb vÔi mitte, uus jÀÀaeg tuleb nkn.

#35
Kivikas

    Liige

  • auliige
  • Posts:715
  • Joined:15 Dec 2003
  • Sugu:mees

Cristiano, 4 mÀrts 2010, 19:40, kirjutas:

Hoopis sinu vĂ€ide ei vasta tĂ”ele - vĂ”in sama hĂ€sti öelda. Kustkohast sa sellise faktiga vĂ€lja oled tulnud? Sest see kĂ€ib kĂŒll absoluutselt kĂ”igele vastu mida ma kunagi kuulnud olen vĂ€ga erinevatest allikatest- 150 korda vĂ€iksem kui inimtegevuse toodang


Vaat siis, vÔib-olla tasukski sul teinekord kliima alal mitte piirduda ainult kliimasoojenemise eitajate materjalide lugemisega, vaid tutvuda ka tegelikkusega. :2nksa:


Tsitaat

Kuidas sa suudad kĂ”ikide teadlaste ideed ĂŒhte sellisesse lausesse kokku panna? Kuidas on vĂ”imalik kĂ”ik looduslikud pĂ”hjused lĂ€bi arutada?


Sellega on teadlased pikki aastakĂŒmneid tegelenud.


Tsitaat

Üha enam on vĂ€lja hakanud tulema teadlaste rĂ€nki eksimusi kliimaprognoosimises.


Mitte mingisuguseid selliseid "rÀnki eksimusi" pole siiani kusagil nÀha olnud.
Detaile vĂ”ib alati tĂ€psustada, aga asja ĂŒldine olemus sellest ei muutu.


Tsitaat

Samuti kogu see hÀkitud emailide teema, kus tuli vÀlja kliimamudelite manipuleerimine jne.


HĂ€kitud e-mailidest pole vĂ€lja tulnud mingeid manipuleerimisi peale ĂŒheainsa, mille autoriteks olid kliimasoojenemise eitajad ise, kes e-mailide kontekstist vĂ€lja tĂ”mmatud lauseid omavoliliselt moonutama ja oma rumala propagandavankri ette hakkasid rakendama.

Tsitaat

Inimene on kliimat vÔimalik muutma. Kuid me pole veel - rÔhutan veel - vÔimelised kliimat nii drastiliselt muutma. Maa ajaloos on toimunud uskumatult palju muutusi ja see mis praegu toimub ei ole absoluutselt midagi erakordset.

Vaata postitust




Praegune muutumine on kĂŒllaltki erakordne, kuna muutus on nii kiire.
Looduslikud tsĂŒklid vĂ”tavad sadu ja tuhandeid aastaid aega.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users