Hüppa postitusele

Change

Tartu Ülikool - "Avab maailma võimalused" videosari


Teemale pole keegi vastanud

#1
--jee7--

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:6 371
  • Liitus:19 sept 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Mustamägi | Tartu kesklinn
Sellel aastal on Tartu Ülikool teinud (ja teeb hetkel) kampaaniat, kus paistab, et erinevate erialade juhtivad õppejõud ja ka silmapaistvamad vilistlased räägivad eralavalikut puudutavatel teemadel.

Videoid saab vaadata: http://tuleulikooli.ee/
Või YT playlistist: http://www.youtube.c...57&feature=plcp

Postitan siinkohal kaks videot, milles olevate õppejõududega on mul aineid olnud...
Sellest lähtuvalt räägin põgusalt, kuidas väljatoodud õppejõud on just minu õpitava informaatika erialaga seotud. Teiste erialade jaoks leiab klippe ülaltoodud lingilt ja käesolev teema võib vabalt olla ka üleüldiselt Tartu Ülikooli ja/või selle kampaaniaga seotud.
Puudutan informaatika eriala hetkel väga põgusalt, sest pärast lõpetamist on niikuinii plaan sellest ka pikemalt kirjutada.



Marlon Dumas andis mulle informaatika bakas ainet nimega Tarkvaratehnika. Aine käsitles üleüldisi tarkvara arhitektuurimustreid, dokumenteerimist (näiteks UML-i diagrammid) ja ka näiteks tarkvara testimist. Enamasti tegeleb Dumas siiski magistriõppega, sest kuigi bakalaureuses on ka projekte võimalik teha, keskendutakse ülikooli poolt sellele pigem just magistris. Vahe tuleb sellest, et bakalaureuses on rohkem sellised õpilase enda poolt veetavad projektid, magistris aga tehakse rohkem tellimus-projekte. Marlon Dumas tundub väga suurt rõhku panevat just rahvusvahelisele koostööle, tema eestvedamisel on tulnud Tartu Ülikooli palju tudengeid teistest riikidest ja ka ise, nagu videost näha, suhtleb ta inglise keeles.



Pille Pruulmann-Vengerfeldt, kuigi erialalt ajakirjanik, annab informaatika ja IT bakalaureuses õppekava ainet Infotehnoloogia sotsiaalsed aspektid. Nagu ta ka videos mainib, siis väga oluline oskus on just analüüsioskus. Seda mitte ainult ajakirjanikul, vaid ka näiteks tarkvara arendaja peab olema võimeline analüüsima kliendi domeeni, tehtava rakenduse nõudeid (kohati ka neid ise välja pakkuma), arvestama erinevaid kasutusjuhte ja muud. Aine, mida Pruulmann-Vengerfeldt annab, on üks väheseid veidi humanitaarsema kallakuga aineid Arvutiteaduse Instituudis ja on minu hinnangul ülejäänud õppekava kõrval ülimalt värskendav. Väga palju annab ka juurde see, et õppejõud ise ei ole mitte ainult ülimalt kursis tänapäeval aktuaalsete tehnoloogiatega, vaid oskab neid hästi analüüsida tuues seosid nii ajalooliste tendensidega kui ka inimpsühholoogiaga.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat