Hüppa postitusele

Change

Tartu Ülikool - Ajakirjandus ja kommunikatsioon

Tartu Ülikool Ajakirjandus Meedia

Sellel teemal on 102 vastust

#1
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Õppisin 2008 - 2011 Tartu Ülikoolis, Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala ja lõpetasin edukalt.

Tegemist on suhteliselt üldhariva erialaga, nagu enamik sotsiaalteaduste valdkonnast ning konkreetset eriala bakalaureusega väga ei omada, kui siis teadmised kõige elementaarsema reporterina töötamiseks. Konkreetsema karjääri tegemiseks antud valdkonnas on kindlasti hädavajalik ka magistrikraad, sest ajakirjanduse suunas reporterist kõrgemale väga ei kerki ilma kõrgema kraadita ja kommunikatsioonijuhtimise/suhtekorralduse tööturul ei ole see TÜ baka üldse eriline näitaja, tööturg ootab magistrikraadi ja mitmepalgelist haridust.
Siin siis ka esimene täpsem punkt, nimelt on eriala jaotunud kaheks:
* Ajakirjandus - Mis on see mida inimesed enda arust tavaliselt Tartusse õppima lähevad, aga sarnaselt minule pettuvad päris palju, kui selgub, et ajakirjandus ei ole loominguline kirjutamine vaid üsna selgelt piiritletud reeglitega tekstide tootmine, sisuliselt täida-lüngad töö, kui just ei ole tegemist uuriva ajakirjanduse või mõne vingema väljaandega kui tavalised Eesti päevalehed.
* Suhtekorraldus/kommunikatsioon - Mis on see, millest enamik inimesi midagi kuulnud ei ole sisseastumiskatsele saabudes, kuigi peaks. Suhtekorraldaja/kommunikatsioonijuhi töö on palju loovam, vajab kõvasti avatud mõtlemist ja palju aktiivsust, on sisuliselt 24/7 töö, lakkamatu suhtlemine ja organiseerimine kuid on ka muuhulgas palju-palju kõrgemalt tasustatud. See eriala pool ühesõnaga peaks tootma inimesi, kes suudavad ettevõtte sise- ja väliskommunikatsiooni arendada ja seda toota - reklaam, turundus, meediasuhtlus, ürituste korraldamine, kodulehe haldamine ja firma imago kujundamine on kõik selle ühe inimese teha.
Tekib küsimus võibolla kuidas need kaks omavahel seotud on? Suhtekorraldaja/kommunikatsioonijuht on see inimene, kes firmade/ettevõttete poolt toodab uudised ja söödab neid ajakirjanikule, et see meedias tema infot kajastaks. Põhimõtteliselt on tegemist kas suurte vaenlaste või parimate sõpradega, sõltub kuidas asjale lähenda, aga ühte ei saaks tänapäevases maailmas enam eksisteerida teiseta.

Ajakirjanduse pool on minu hinnangul kõvasti tugevam Tartus, seda on üle poole sajandi õpetatud juba ja kogemused/traditsioonid on tugevad. Priit Pulleritsu, Marju Lauristini ja teiste tuntud ja tundmatute tippspetsialistide käe alt on läbi käinud sisuliselt kogu tänane eesti meediamaastiku koorekiht. Lisaks tugevale teooriale saab ajakirjanduse pooles ka kenasti praktikat - uudise sotsioloogia nimelisest ainest ei ole võimalik enne läbi saada kui sul uudise kirjutamine une pealt selge on (mina sain kolmandal katsel selle aine läbi näiteks), ülikooli poolt toetatud praktikal saad reaalsete ajalehtede, raadiojaamade või telekanalite juures kätt proovida ja terve ülikooli üks mahukamaid aineid reporteritöö(10EAP) jääb igale ainet võtnud inimesele ilmselt surmatunnini meelde.
Kommunikatsiooni pool seevastu on suhteliselt lapsekingades, või vähemasti oli veel mõned aastad tagasi. Teooriat oli küll ja rohkemgi veel, aga praktika oli sisuliselt olematu, kogu oma ülikooli aja jooksul kirjutasin ma ainult ühe pressiteate, mis on iga kommunikatsioonijuhi igapäevane põhitöö ning kui ma ise poleks endale praktikakohta sebinud ja seal üle ootuste 3 nädala asemel 3 kuud poleks olnud, siis oleks ma lõpetanud eriala teadmata üldse millega ma tulevikus tööturul tegelema peaks hakkama. Kuuldu järgi on nüüd praktilisi aineid rohkem tekkinud ja olukord peaks olema paranenud, sest asjaga tegelevad noored entusiastlikud ja väga pädevad inimesed ning seni oli põhiprobleem lihtsalt korraliku õppekava väljatöötamises.

Mina ise jäin suhteliselt rahule oma eriala valikuga, läksin ajakirjanikuks õppima, aga lõpetasin hoopis kommunikatsiooni eriala ning hetkel plaanin edasi kommunikatsioonijuhtimise magistrisse minna. Eriliseks boonuseks olid sealsed inimesed, väga äge instituut abivalmite ja kiirelt "omaks saavate" töötajatega, kirevad ja tegutsemishimulised kaastudengid, kellega sai uskumatult palju pidusid maha peetud ja muid ägedaid asju tehtud, mis kauaks meelde jäävad.

Mina julgen soovitada küll seda eriala, aga soovitan enne valdkondadega ehk natuke põhjalikumalt tutvuda, uurida mida ajakirjaniku või kommunikatsioonijuhi või suhtekorraldaja töö endast kujutab, et mitte päris tundmatus kohas vette hüpata nagu paljudega juhtub. Kindlasti nõuab eriala inimeselt väga suurt aktiivsust ja ettevõtlikkust ning sotsiaalset võimekust. Ei ole väga võimalik hakkama saada või tulevikus üldse antud erialaga tegeleda kui sa ei suuda inimestega vabalt suhelda ja uusi tutvusi luua.


Kellele huvi pakub, siis lisainfot saab aadressilt: http://www.yti.ut.ee...ad/ajakirjandus


Tulevastele sisseastujatele - Kevadgrillil näeme!

Muutis XchopperX, 18 september 2014 - 00:03.

I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#2
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Juhuslikult lähen ka mina sellele erialale see aasta ja just laia sotsiaalhariduse pärast, mida saab omandada. Magistri kavatsen niikuinii ära teha. Olen kuulnud, et ta pole sugugi kõige kergem eriala, mida õppida, aga eks ülikool ei peagi kerge olema.
Tean, et konkurents pole üldse kerge ja kohti pole üldse palju RE'le, aga õnneks olen ma konkursita sees. :D

Muutis olenmatu, 19 juuni 2012 - 13:37.

vakatsaka

#3
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Jõudu = )

Ma ei ütleks samas ka, et see eriti raske eriala on, pigem lausa kergemate killast. Kui sul pealehakkamist, loogilist mõtlemist ja kriitikameelt on, siis ei ole miski seal väga ületamatu. Sotsiaalteadused on selles suhtes hea valdkond, et seal ei ole õigeid ja valesid vastuseid, kõik on tõlgendamise küsimus ;) Kui sinna erialale juba sisse saad, siis välja kukkuda on sisuliselt võimatu, see eeldab kas omal soovil lahkumist või seda, et sa terve aasta sisuliselt kordagi kuskil kohal ei käi ega midagi ei tee.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#4
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kui raske sisse saada on? Ja erialakatse (just see informeerituse test) on pigem raske või saab iga Juku & Juhan hakkama sellega?

Mida peaks kindlalt teadma ja uurima enne erialakatsetele minekut?

Muutis starte, 25 juuni 2012 - 13:00.

"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#5
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
No informeerituse osa raskustase peaks olema sama mis vanasti akadeemilises testis, ehk siis seal hea tulemuse saamine eeldab ikkagi üsna laia silmaringi (kui mina sisse astusin, siis oli veel informeerituse osa akadeemilises testis ja eriala katses seda ei olnud), siit saad umbes aimu millised küsimused seal olla võivad - http://www.google.ee...QVSiA7qUgCOzjNA (4. osa on informeeritus).

Muidu ei ole erialakatse üldse raske, rõhk on lihtsalt sellel, et välja selgitada sinu sobivus antud eriala jaoks, ehk siis ei ole väga selline õiged-ja-valed-vastused test (v.a siis informeerituse osa) vaid pigem oma arvamuste avaldamine ja põhjendamine. Kindlasti peaks enne sinna minekut tutvuma üldiselt eesti ajakirjanduse ja suhtekorralduse maastikuga - teadma peaks põhilisi meediaväljaandeid/kanaleid (nii trüki-, tele- kui ka raadio); võiks kindlasti enamvähem selgeks teha endale mis on üldse suhtekorraldus; osata võiks mõlemast valdkonnast silmapaistvaid inimesi välja tuua ja teada millega nad täpsemalt tegelevad. Üsna must have on viimase aja uudistega kursis olla, ehk siis võiks teada vähemasti paari katsele/vestlusele eelneva nädala olulisemaid uudiseid, eriti politiilika valdkonnast ning suuremad skandaalid ja peamised sotsiaalsed jututeemad (a'la lasteaiakohad, haridusreformid ja muud päevakohased teemad mis meedias palju kajastust on leidnud).
No ja standard asjana võiksid enda jaoks välja mõelda miks sina just antud erialale sobid, mida sa erialalt ootad, mis sust tulevikus saama peaks jne.

Peamine nõuanne: ei tasu liialt pabistada ja peaks asja võtma suhteliselt avatud meelega, komisjon võib seal hirmuäratav tunduda, aga nad on üldiselt väga positiivselt meelestatud ja tahavad lihtsalt näha milline sa inimesena oled, kuidas sa suhtled ja oma arvamust suudad avaldada/põhjendada või oma seisukohti kaitsta oskad. Igasugune asjakohane huumor on ainult teretulnud.

PS: kui sul on mingit varasemat kokkupuudet antud valdkonnaga, siis tasuks kindlasti seda välja tuua ja ehk võimalusel ka mingeid kirjutisi ette näidata, kas või koolilehe artiklid vms.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#6
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Veel ammustel aegadel arvasid teadjamad niisugustest näpunäidetest kasu olevat:

Vaata postitustXchopperX, 19 juuni 2010 - 13:01, kirjutas:

Vaata postitustA-ROD, 19 juuni 2010, 11:50, kirjutas:

Kui ma ainult kuidagi ajakirjandusse sisse saaksin..eluunistus on teha spordialast reportaaži või siis kasvõi töötada kuskil päevalehe spordiveergudel.
Ega kui vaadata http://www.ut.ee/44274, siis koolil on ajakirjandusse sissesaamisel üsna väike roll. Kõige suuremat vaeva tulebki näha valmistumisel akadeemiliseks testiks, ehk siis laiendada silmaringi niipalju, kui võimalik. Põhimõtteliselt, kui akadeemilisest läbi saada, siis oledki sees.
Nõuandeid palukski akadeemiliseks valmistumisel ja ehk oskab keegi ajakirjanduse kohta midagi enda kogemustest või mõne sõbra/sugulase/tuttava kogemustest öelda.
Postitas pildi

Ma puhtjuhuslikult õpin seda, nii et ainult küsi, võin sulle pikalt-laialt rääkida kuidas asjad seal on.

Akadeemiliseks testiks ei saagi suurt ette valmistuda, parim soovitus on see läbi teha korra, siis näed mida tahetakse, mida sa oskad ja millega hätta jääd. Kui matemaatika/andmete piisavus üle jõu käib, saad mõnelt targemalt abi küsida ja õppida selgeks kuidas see asi enamvähem toimib, ülejäänut ei ole võimalik õppida ka. Üldteadmiste koha pealt vaata kindlasti kõik suurte organisatsioonide juhid üle, seda küsitakse mingil määral kindlasti ja uuri ega kellelgi tähtsal ajaloo tegelasel mõnda suurt ümmargust sünnipäeva see aasta pole.
Ajakirjanduse erialakatse kohta - tee endale selgeks mõned eriala õppejõud(nii ajakirjanduse kui suhtekorralduse poolelt) ja tutvu natuke õppekavaga, selle kohta on kirjalikus testis ilmselt küsimusi. Siis tee selgeks endale miks sa seda eriala õppima tahad minna, mõtle enda jaoks valmis miks just sinust hea ajakirjanik või suhtekorraldaja peaks saama (ja palun ära maini et "mulle meeldib inimestega suhelda", see on eeldus, ilma milleta ükski inimene ei lähekski seda eriala õppima). Tutvu natuke eesti ajakirjanduse ja suhtekorralduse maailmaga, tee endale mõned tuntumad firmad/väljaanded/inimesed selgeks. Võimalik, et küsitakse sinu arvamust heast eesti ajakirjandusest, seda nii väljaande kui ajakirjaniku kohta, ehk siis tee kindlaks, et sa oskad kvaliteet väljaannet ja head ajakirjanikku iseloomustada konkreetsest väljaandest/ajakirjanikust lähtuvalt.
Võibolla küsitakse näiteks sinu arvates parimat suhtekorralduslikku tegu mida sa tead. Ehk siis mõtle sinna suunda ka natuke (mina näiteks kirjutasin sinna "Jeesuse jumala pojaks nimetamine", mille kohta päris kena arutelu tekkis vestlusel, ehk siis see on selline üsna lai mõiste ja tõlgendamise küsimus, ei pea kirjutama et "teeme ära 2008", võid ka kastist väljapoole mõelda, see on ainult tervitatav - ps. ära neid näiteid kasuta, neil on väga hea mälu ;) )
Vestlus on väga muhe, pead lihtsalt endast hea mulje jätma ja suutma ennast korralikult väljendada, see mida sa ütled, lõppkokkuvõttes suurt rolli ei mängi. Lihtsalt ära mingeid lolluseid ütle. Näited Indrek Treufeldtilt parimate pärlite kohta eelmine aasta:
"Veel kultuuriväljaandeid tudengikandidaatide suust: "Riigi teataja", riik ju kah kultuur!"
"Nimetage kultuurile keskendunud väljaandeid! Vastus: "Kodu ja aed" Kultuur tõesti!"

NB! Soovitavalt korista vähemasti mõneks ajaks oma Orkuti/Twitteri/Facebooki kontodelt väga kompromiteeriv ja vastuoluline material ära, kõiki su sotsiaalsete võrgustike kontosid vaadatakse enne vestlust Postitas pildi

Vaata postitustXchopperX, 20 juuni 2010 - 12:58, kirjutas:

Vaata postitustXchopperX, 19 juuni 2010, 14:01, kirjutas:

Ma puhtjuhuslikult õpin seda, nii et ainult küsi, võin sulle pikalt-laialt rääkida kuidas asjad seal on.
Mul tuli veel üks asi meelde, kui vestlusel juhtud raamatukogus olema(2 ruumi on, üks neist on selgelt raamatuid täis, teine ei ole, eksida pole võimalik), siis jäta meelde, et see büst mis laua kõrval on, kuulub Juhan Peegli isikule ja laud mille taga sa siis istud (suur ovaalne tammepuidust laud) on Eesti ajaloo seisukohalt väga tähtis laud, nimelt selle laua taga allkirjastati Tartu rahuleping.

Neil on komme trivia huvides küsida neid kahte asja.

"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#7
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ohoh, ma ei mäletanudki neid postitusi.

Niipalju on muidugi muutunud praeguseks, et instituut asub teises majas ja seda raamatukogu asja ei ole. Ma ise pole uues majas käinud nii et ei tea kuidas seal olukord on, küll aga kui näed mingit büsti kuskil, siis on see endiselt Juhan Peegel ja kui laud mille taga sa juhtud istuma vastab eelpool mainitud kriteeriumitele (suur mustaks värvitud, üsna kulunud välimusega tammepuidust ovaalne laud) siis on ka selle laua ajalugu endine =)
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#8
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Krt avalduse täitmisel tekkis kahtlus sissesaamise osas. Kuna kandideerin olümpiaadi alusel, siis tekitas segadust, et kas ma ikkagi saan konkursiväliselt sellele erialale kandideerida, sest avalduses tuli märkida, hoolimata eritingimusel kandideerimisest, erialakatse ja akadeemilise testi sooritamise aeg. Ega sul mõni kursavend pole, kes sai väljaspool konkursi sellele erialale? :D Vabalt võib olla lihtsalt, et avaldus ei arvesta interaktiivselt eritingimustega...
//kodulehelt ei oska seda kuskilt välja lugeda ja saatsin meili vastuvõtu abi meilile...

Muutis olenmatu, 27 juuni 2012 - 02:10.

vakatsaka

#9
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustolenmatu, 27 juuni 2012 - 02:04, kirjutas:

Krt avalduse täitmisel tekkis kahtlus sissesaamise osas. Kuna kandideerin olümpiaadi alusel, siis tekitas segadust, et kas ma ikkagi saan konkursiväliselt sellele erialale kandideerida, sest avalduses tuli märkida, hoolimata eritingimusel kandideerimisest, erialakatse ja akadeemilise testi sooritamise aeg. Ega sul mõni kursavend pole, kes sai väljaspool konkursi sellele erialale? :D Vabalt võib olla lihtsalt, et avaldus ei arvesta interaktiivselt eritingimustega...
//kodulehelt ei oska seda kuskilt välja lugeda ja saatsin meili vastuvõtu abi meilile...

Ei suutnud kodulehelt seda kohta leida, kus oleks, et ajakirjandusse saab olümpiaadi alusel konkursiväliselt. Oled sa selles üldse kindel? Kust selline info?
Ma tean, et bioloogiasse saab olümpiaadiga ja see on vastuvõtutingimustes ilusti ka kirjas - http://www.ut.ee/et/30066

#10
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ma ausalt öeldes ei tea, et keegi sinna mingi olümpiaadiga oleks saanud, ma hetkel ei kujuta ette oma peas ühtegi olümpiaadi mis näitaks, et sa antud erialale sobiv inimene oleks. Kindlasti tean ma seda, et hoolimata erialakatsetest jms kehtib akadeemilises testis saadud 80+ punktine tulemus konkursivälisel kandideerimisel.

Eks sulle osatakse täpsemalt vastata nende poolt kellele meili saatsid.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#11
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Õnneks tuli kiri, et avalduses pole arvestatud eritingimustega ja mul pole vaja sellele tähelepanu pöörata. Eks see ole minugi jaoks natuke naljakas, et olümpiaaditulemusega võiksin ma vabalt minna nii õigusteadust, arsti kui ka mistahes muud ainet õppima, kuigi ma ei pruugi selleks sobiv olla. Siiski isiklikult arvan, et enam sobivamat ala minu jaoks ei ole ja ehk ongi loodetud sellise eneseteaduslikkuse peale.
vakatsaka

#12
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:03 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustolenmatu, 27 juuni 2012 - 12:51, kirjutas:

Õnneks tuli kiri, et avalduses pole arvestatud eritingimustega ja mul pole vaja sellele tähelepanu pöörata. Eks see ole minugi jaoks natuke naljakas, et olümpiaaditulemusega võiksin ma vabalt minna nii õigusteadust, arsti kui ka mistahes muud ainet õppima, kuigi ma ei pruugi selleks sobiv olla. Siiski isiklikult arvan, et enam sobivamat ala minu jaoks ei ole ja ehk ongi loodetud sellise eneseteaduslikkuse peale.

mis vabariikliku olümpiaadi kinni panid siis?

#13
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
kinni ei pannud. filosoofia ja viies koht.
vakatsaka

#14
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustolenmatu, 27 juuni 2012 - 12:51, kirjutas:

Õnneks tuli kiri, et avalduses pole arvestatud eritingimustega ja mul pole vaja sellele tähelepanu pöörata. Eks see ole minugi jaoks natuke naljakas, et olümpiaaditulemusega võiksin ma vabalt minna nii õigusteadust, arsti kui ka mistahes muud ainet õppima, kuigi ma ei pruugi selleks sobiv olla. Siiski isiklikult arvan, et enam sobivamat ala minu jaoks ei ole ja ehk ongi loodetud sellise eneseteaduslikkuse peale.

Palun näita mulle seda kohta, kus on öeldud, et filosoofia olümpiaadiga saab konkursiväliselt arstiteaduskonda või õigusteaduskonda. Leia mulle üks eriala kasvõi kus on vastuvõtutingimustes see kirjas.
See kõlab lihtsalt liiga suspicious et tõsi olla. Filosoofia pole mingi mõõdupuu mille põhjal kedagi ülikooli võtta, eriti arstiteaduskonda. (filosoofiateaduskonnast saaks veel kuidagi aru)

#15
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustKodanik, 28 juuni 2012 - 12:11, kirjutas:

Spoiler
Palun näita mulle seda kohta, kus on öeldud, et filosoofia olümpiaadiga saab konkursiväliselt arstiteaduskonda või õigusteaduskonda. Leia mulle üks eriala kasvõi kus on vastuvõtutingimustes see kirjas.
See kõlab lihtsalt liiga suspicious et tõsi olla. Filosoofia pole mingi mõõdupuu mille põhjal kedagi ülikooli võtta, eriti arstiteaduskonda. (filosoofiateaduskonnast saaks veel kuidagi aru)
Mina loen siit – http://www.ut.ee/et/29827 – et olümpiaadil kõrge koha saanu, on vabalt ükskõik mis erialal sees.

Kusjuures, mulle tundub, et vastuvõtutingimuste juures ei pea olema rõhutatud eritingimustel vastuvõtmist, vastasel juhul oleks filosoofia juures ilmselt kirjas, et filosoofia olümpiaadil taset näidanu on kindlalt sees: http://www.ut.ee/et/43778.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#16
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kodanik - arstiteaduskonnas kehtivad hoopis teised vastuvõtutingimused kui ülejäänud Tartu Ülikoolis, sinna ei saa ka akadeemilise testiga otse.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#17
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustkanakukk jr, 28 juuni 2012 - 12:21, kirjutas:

Vaata postitustKodanik, 28 juuni 2012 - 12:11, kirjutas:

Spoiler
Palun näita mulle seda kohta, kus on öeldud, et filosoofia olümpiaadiga saab konkursiväliselt arstiteaduskonda või õigusteaduskonda. Leia mulle üks eriala kasvõi kus on vastuvõtutingimustes see kirjas.
See kõlab lihtsalt liiga suspicious et tõsi olla. Filosoofia pole mingi mõõdupuu mille põhjal kedagi ülikooli võtta, eriti arstiteaduskonda. (filosoofiateaduskonnast saaks veel kuidagi aru)
Mina loen siit – http://www.ut.ee/et/29827 – et olümpiaadil kõrge koha saanu, on vabalt ükskõik mis erialal sees.

Kusjuures, mulle tundub, et vastuvõtutingimuste juures ei pea olema rõhutatud eritingimustel vastuvõtmist, vastasel juhul oleks filosoofia juures ilmselt kirjas, et filosoofia olümpiaadil taset näidanu on kindlalt sees: http://www.ut.ee/et/43778.

Võiks olla rõhutatud, sest nii ei pruugi abiturient sellest üldse teadagi. Ja kui ajakirjandusse olümpiaadiga ei saa näiteks, miks pole selle kohta kuskil siis täpsustust?

Vaata postitustXchopperX, 28 juuni 2012 - 12:38, kirjutas:

Kodanik - arstiteaduskonnas kehtivad hoopis teised vastuvõtutingimused kui ülejäänud Tartu Ülikoolis, sinna ei saa ka akadeemilise testiga otse.

Eelmine aasta tegi sõber akadeemilise 81p vms ja sai konkursiväliselt sisse. Nii et vähemalt eelmine aasta sai.

#18
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Noo justnimelt, kuskil pole öeldud ERALDI neid asju, aga minu arust on vaja ainult õpetajaametit õppides teha pedagoogiks sobivuse test, aga muu on üsna prii. Pealegi on mulle tulnud kiri, kus on öeldud, et võin vabalt valida 60 eriala seast. Nii palju olen uurinud, et välja jäävad siis viljandi kultuuriakadeemia erialad ja pedagoogi erialad. Mul suht suva nendest õigusteaduse ja arstialadest niikuinii, seega ei ole minu jaoks vahet, kas ma tegelikult ka saaksin või ei saaks sinna...
Isiklikult on üsna hirmutav vaadata, et hetkel juba kandideerib 12(mälu võib petta) tasuta koha peale 112 kandidaati, millest 2 on pmts väljaspool konkurssi reserveeritud. Ehk hetkel iga vaba koha kohta 11 kandidaati ja see number kasvab. Kui ma peaks katsed tegema, siis oleks see ikka üsna õudne sõel.

Muutis olenmatu, 28 juuni 2012 - 13:44.

vakatsaka

#19
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
23 RE kohta on see aasta. Suht bullshit on see olümpiaadi jama... See on ebareaalne, et mingi nälginud filosoof võib konkursiväliselt minna arsti- või õigusteaduskonda. Saaks veel aru, kui saaks sellele erialale sisse, millele olümpiaad vastas, aga praegune süsteem on küll jama.

Samas ma ei muretse väga, peaasi, et akadeemilise testiga ei põru...
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#20
Arxs

    Been there, done that

  • liige
  • Postitusi:5 899
  • Liitus:23 sept 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kodus Kodumaal
Mul keska klassivend pani Filo kinni Eestis ja kõik ülikoolid ükskõik mis erialal lahti, aga läks hoopis mereväkke.

Muutis Arxs, 28 juuni 2012 - 21:57.

Postitas pildi
01:25:13 +Palm: munnid olete we
01:25:15 Arxs: Pikemat aega juba :D





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat