Hüppa postitusele

Change

Tartu Ülikool - matemaatika - 2012


Sellel teemal on 10 vastust

#1
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Astudes sügisel oma esimesse loengusse, tundsin ennast küllaltki enesekindlalt. Olin eelnevalt osalenud matemaatikaolümpiaadidel ning gümnaasiumimaterjalist sai ilma probleemideta läbi sõidetud. Et riigieksamid läksid väga hästi, oli valik suur - punktid olid piisavad ka arsti sisse saamiseks. Miks siiski valisin matemaatika? Põhjuseid on mitmeid. Gümnaasiumis tundus matemaatika minu jaoks mõttetu, aga arvasin, et mul on selle asja peale rohkem taipu, kui millegi muu peale. Tõesti - kõik mida oma esimese aasta jooksul õppisin, oli minu jaoks ääretult huvitav. Mida ma aga ei osanud ette näha, oli eriala keerukus. Vaadates väga madalat sisseastumislävendit, jäin lootma, et saan ka ülikoolis ilma suuremate pingutusteta asjad tehtud ja kraadi kätte. Juba esimeste nädalata jooksul selgus aga üsnagi hirmutav tõde - madal sisseastumislävend polnud tingitud eriala lihtsusest, vaid pigem just vastupidi - matemaatika on lihtsalt niivõrd õõvastavalt keeruline, et keegi ei taha seda õppima minna (eriti, kui tulevikuväljavaated ei ole just paljulubavad).

Kas kahetsen oma otsust valida kõige muu üle matemaatika ? Absoluutselt mitte - mind on asi tõsiselt huvitama hakanud. Samas julgen väita, et väga suurt osa minuga koos sisseastunutest ei huvita see asi niivõrd palju (väga suur protsent on juba praeguseks ära läinud).

Mis asi see matemaatika siis ülikoolis ikkagi on ? Praeguse kogemuse juures julgeksin väita, et asi on üle 50% ulatuses teoreetiline, erinevalt gümnaasiumist, kus teooria moodustas ehk umbes 5% õpitust. Eksamid isaldavad endas enamasti erinevate teoreemida tõestamisi, lausete tundmist, definitsioonide teadmist. On aineid, kus praktikumidel on suurem osakaal kui teoreetilisel osal, kuid on ka vastupidiseid näiteid (50-50).

Esimeste nädalatega tekib kohe tunne, nagu oleks paar klassi gümnaasiumimatemaatikat vahele jäänud. Esimestes loengutes ja praktikumides ei saanud ma konkreetselt mitte midagi aru - läksin õhtul koju peavaluga ning üritasin õpikut lugedes kuidagi järjele saada. Mida aeg edasi, seda paremaks on asi läinud - mõtlemine on konkreetselt uuele tasemele jõudnud ning igasugu seoste leidmine, otsimine, tuletamine tuleb juba loomulikult. See annab väga palju juurde ka koolivälisele elule.

Edasises annan ülevaate ainetest, mida olen võtnud. Iga aine nimetusele ja mahule lisan juurde ka enda hinnangu keerukusele. See tähendab, et hindan 10p skaalal seda, kui keeruline selle semestri vältel see aine minu arvetes oli. See ei tähenda loomulikult seda, et kui näiteks esimesel semestril olnud ainet hindan kõrge skooriga (et oli väga keeruline), siis see tunduks endiselt minu jaoks keeruline - iga hinnang käib vastava semestri kohta.

1. SEMESTER

Elementaarmatemaatika I
(Nüüd 8 EAP ja keerulisem)
6 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : 1/10

Spoiler




Hulgateooria ja matemaatiline loogika
(Nüüd 6 EAP ja eristatav)
3 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler





Programmeerimine
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 4/10

Spoiler






Algebra ja geomeetria
(Enam sellist ainet ei ole)
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 5/10

Spoiler






Matemaatiline analüüs I
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 7/10

Spoiler




2.SEMESTER

Andmeanalüüs I
3 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler




Elementaarmatemaatika II

7 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 4/10

Spoiler






Matemaatiline analüüs II
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 4/10

Spoiler



Tõenäosusteooria I
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 8/10

Spoiler




Algebra I
(Nüüd tehti veidi lihtsamaks)
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 10/10

Spoiler




3.SEMESTER


Algoritmid ja andmestruktuurid
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 5/10

Spoiler



Diferentsiaalvõrrandid
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler



Diskreetne matemaatika
(Edaspidi seda samal kujul enam ei loeta)
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 9/10

Spoiler


Geomeetria I
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 7/10

Spoiler


Matemaatiline analüüs III
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 9/10

Spoiler



Matemaatilise modelleerimise alused
3 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler





4.SEMESTER


Arvuteooria
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 10/10

Spoiler




Arvutusmeetodid
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 7/10

Spoiler




Funktsionaalanalüüs I
6 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 8/10

Spoiler





Geomeetria II
3 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 5/10

Spoiler





Geomeetria süvendusseminar
3 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler





Matemaatilise analüüsi täiendavaid peatükke
4 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : 5/10

Spoiler





Numbrilised meetodid
6 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : 7/10

Spoiler



VABAAINED


Mõõtmised ja mõõtemääramatused
3 EAP
Eristatav
Hinnang keerukusele : 3/10

Spoiler


Tuutorlus
4 EAP
Arvestatav
Hinnang keerukusele : -

Spoiler




:)

Muutis kristo 21, 10 juuni 2014 - 14:44.

Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on

#2
MarioL

    Рейно идиот

  • liige
  • Postitusi:1 007
  • Liitus:01 dets 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narva/Tartu
Ise plaanin pärast gümnaasiumi lõpetamist ka matemaatikat õppima minna TÜ-sse, tänu teile tekkis ülevaade sellest mis seal toimub. Tekkis rohkem huvi matemaatikat edasi õppima minna. :)

Ah... minge kõik...


#3
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
Muidu mida plaanid tulevikus edasi minna pärast esimese kraadi kätte saamist tegema?

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#4
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT

Vaata postitustE-THUG, 13 juuni 2013 - 18:24, kirjutas:

Muidu mida plaanid tulevikus edasi minna pärast esimese kraadi kätte saamist tegema?

Vastan tema eest ära. Magistriõppesse läheb kas kodumaal või välismaal. Eriala on juba tema valik.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#5
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Võimalusi on palju - saab minna finantsmatemaatikasse, kuhu on vaja sisse saamiseks väga kõrget keskmist hinnet ( vaevalt, et 4.5 kätte saan); ülikooli tööle erinevate praktikumide juhendajana; kuskile töögruppi teiste erialade inimestega koostööd tegema ; õpetajaks. Ise tõmbab see ülikooliteema vast kõige rohkem - et kui vähegi pead on antud, siis loodaks saada ülikooli tööle. Välismaamõtted on ka peast läbi käinud, kuid neid hetkel väga tõsiselt ei võta.
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on

#6
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
//Updated. Lisasin 3. semestri.
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on

#7
Renzu

    Kui ise ei tee, siis ei tee keegi..

  • liige
  • Postitusi:2 297
  • Liitus:27 juuli 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Endal hakkab nüüd veebruarist Algebra I. Enam ei taha kooli minna pärast selle lugemist..
asja eest väljas

#8
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustRenzu, 25 jaanuar 2014 - 17:33, kirjutas:

Endal hakkab nüüd veebruarist Algebra I. Enam ei taha kooli minna pärast selle lugemist..

Teie algebra tuleb lihtsam kui eelmine aasta oli, sest tähtsad ninad said ise ka aru, et kui nii suur läbikukkumine on, siis on midagi valesti. Ma ei ütle, et see lihtne tuleb, aga läbitav peaks küll olema. Teil peaks praktikume vist ka poole rohkem olema, st töid ei tule iga praktikum nagu meil oli.

Muutis kristo 21, 25 jaanuar 2014 - 19:15.

Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on

#9
Renzu

    Kui ise ei tee, siis ei tee keegi..

  • liige
  • Postitusi:2 297
  • Liitus:27 juuli 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustkristo 21, 25 jaanuar 2014 - 19:10, kirjutas:

Vaata postitustRenzu, 25 jaanuar 2014 - 17:33, kirjutas:

Endal hakkab nüüd veebruarist Algebra I. Enam ei taha kooli minna pärast selle lugemist..

Teie algebra tuleb lihtsam kui eelmine aasta oli, sest tähtsad ninad said ise ka aru, et kui nii suur läbikukkumine on, siis on midagi valesti. Ma ei ütle, et see lihtne tuleb, aga läbitav peaks küll olema. Teil peaks praktikume vist ka poole rohkem olema, st töid ei tule iga praktikum nagu meil oli.

Selge pilt, eks ole näha. On mingeid häid soovitusi ka jagada selle aine kohta, et mida võib-olla ise alles hiljem mõtlesid, et oleksid võinud seal aines teistmoodi teha juba algusest peale või vastupidi?
asja eest väljas

#10
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustRenzu, 26 jaanuar 2014 - 23:26, kirjutas:

Vaata postitustkristo 21, 25 jaanuar 2014 - 19:10, kirjutas:

Vaata postitustRenzu, 25 jaanuar 2014 - 17:33, kirjutas:

Endal hakkab nüüd veebruarist Algebra I. Enam ei taha kooli minna pärast selle lugemist..

Teie algebra tuleb lihtsam kui eelmine aasta oli, sest tähtsad ninad said ise ka aru, et kui nii suur läbikukkumine on, siis on midagi valesti. Ma ei ütle, et see lihtne tuleb, aga läbitav peaks küll olema. Teil peaks praktikume vist ka poole rohkem olema, st töid ei tule iga praktikum nagu meil oli.

Selge pilt, eks ole näha. On mingeid häid soovitusi ka jagada selle aine kohta, et mida võib-olla ise alles hiljem mõtlesid, et oleksid võinud seal aines teistmoodi teha juba algusest peale või vastupidi?

No esiteks kui vähegi viitsimist ja jaksu on soovitan enne loenguid natuke asja ise uurida. Kui seda teha ei viitsi, siis loengutes soovitan käia kas või selle pärast, et seal jagatakse tihti vihjeid tähtsamate tõestuste kohta, mida on suurema tõenäosusega oodata eksamile. Kui tahvlilt ei jõua maha kirjutada tuleks vihikusse toppida vähemasti selle lause/omaduse/tõestuse number, mida parasjagu tehakse. Hiljem kui eksamiks valmistuma hakkad säästad tundide viisi aega. Mina kuskil poole pealt enam ei viitsinud loengutes väga kaasa kirjutada ning sinna arvatavasti parem hinne ka läks.
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on

#11
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Postitusi:3 855
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Lisatud neljas semester :)
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat