Hüppa postitusele

Change

Tartu Ülikool, Füüsika 2012


Sellel teemal on 2 vastust

#1
Geomees

    Valmis kui teie olete, seersant Pempri.

  • liige
  • Postitusi:964
  • Liitus:05 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kui 2012. aasta suvel oli aeg langetada otsus, mida edasi õppida pärast gümnaasiumi, ei lasknud ma enda pead väga vaevata. Sai valitud füüsika, kuna koolis tuli see aine mängleva kergusega ja ka füüsika riigieksam sai sooritatud väga kõrgetele punktidele. Muudest valikutest oleks võinud valida veel ka TU keemia või TTÜ Elektroenergeetika. Vahepeal käis ka peast läbi Maaülikooli loomakasvatus :D Esimene semester oli pigem sissejuhatav ja seal sai vägagi lofkalt käidud . Probleeme tekitas ainult selline aine nagu Programmeerimine. Teen nüüd ainete tutvustuse:

2012. sügissemestri ained:
Spoiler


Kirjutan lähiajal ka 2. semestri ainete kirjeldused ära.

Kokkuvõte:
Olen väga vihane (tegelt ei ole) oma füüsikaõpetaja peale, et ta nii hästi füüsikat andis, sest tema tekitas mulje et mulle meeldib füüsika. Sama hästi võiks keegi väga karismaatilne ja lahe inimene rääkida moest ja jällegi oleks ma ninapidi EKA-s moodi õppimas rsk. Kui saaksin aega tagasi keerata 2012 suve peale siis ei läheks kindlalt füüsikat õppima. Vb läheks hoopis politseikooli või ei läheksi kuhugi. Suht kindalt võtan talvel akadeemilise puhkuse ja vaatan:
kas üldse jätkan siis 2014. aastal füüsikaga/vahetan eriala/ või midagi muud.
Füüsikas on väljakukkuvus erakordselt suur. Täpseid arve ei tea, aga see aasta lõpetas nominaalajaga 15 füüsikut. Sisse astus neid üle 50. Enda kursusel sisseastunud 50st inimesest ütleks et umbes 10 on teinud õige valiku, ehk kes naudivad füüsika õppimist. Umbes 10 inimest on minu kursuselt juba lahkunud.

Minu kirjutamise point pole mitte näidata, et füüsika on jõle igav ja keegi ei peaks seda õppima vaid ma tahtsin öelda seda, et eriala valik tuleb väga mõistlikult läbi mõelda. Tahan panna südamele, et pole mõtet minna ülikooli niisama oma perset hõõruma, nagu mina seda olen teinud. Kuigi jah, eks see perse hõõrumine on äärmus, mõned ained on mulle täitsa meeldinud ja meeldivad ka see semester.

Muutis Geomees, 12 oktoober 2013 - 16:57.


#2
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:46
  • Liitus:22 juuni 2010
  • Sugu:mees
Alvin, sina?

Kuna paljud ained on olnud samad, saan nõustuda enamikuga, mis on kirjutatud.

#3
DrLove

    Liige

  • liige
  • Postitusi:475
  • Liitus:10 jaan 2009
  • Sugu:mees
Njah, läksin TTÜ-sse tehnilist füüsikat õppima, seal suht sama teema.
Esimese semestri kannatasin ära, teise semestri alguses ühes füüsika 2 harjutustunnis käis üks ülesanne räigelt pinda, kuna mul tuli vastus miinus märgiga. see pani mind mõtlema sellele, et mida vittu ma siin üldse teen. Panin vaikselt asjad kokku, vabandasin, et lähen korraks vetsu ning tagasi ma sinna tundi, ega ülikooli sellel semestril ei läinud.
semestri lõpus tegin eksmati endale ning astusin informaatika erialale sisse.Ütlen ausalt, et best decision of my life.

Muutis DrLove, 13 oktoober 2013 - 16:07.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat