Hüppa postitusele

Change

Müüa Triopsid


Sellel teemal on 331 vastust

#1
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Täpsemalt siis, müüa Triopside komplekt (triopside munad + söök)

Postitas pildi

Mis on Triops?

Triopsid on väikesed "elavad fossiilid" - põnevad vee-elukad, kes ärkavad ellu munadest. Nad olevat 200 mln aasta vanused ning elasid ka dinosauruste ajal...
Tuleb võtta ainult akvaarium/suurem purk ja täita veega ning kallata pakitäis "prahti" vette.
Ja juba 18-24h jooksul ärkavad triopsid ellu. Nad kasvavad peaaegu iga päev 2x suuremaks.
Alguses on nad kül imepisikesed, kuid lõpuks on nad nii suured, et kui nad kaladega kokku elama panna, siis kalad on neil juba kõhus.
Triopsid on segatoidulised, võid neile visata porgandit ja katrulit vette söögiks kui ka nende spetsiaalset toitu.
Liha pole vist eriti soovitatav kuid ära nad selle igatahes sööksid.
Ka nendel on kolm sima nagu ka Sea-Monkey'del. Kui on suuremad kalad siis võib isegi kaladega kokku panna.
Väga paljud akvaristid nii ka teevad kuid siis tuleb neid ilusti toita, et nad kaladele kallale ei kipuks.
Elavad nad paar kuud, kuid paljunevad ka selle ajaga.
Erinevalt Sea-Monkeydest kes kasvavad 1- 2 cm suuruseks siis triopsid kasvavad kuni 18cm suuruseks.

Triopsid on vee-elukad keda just vägapaljudel eestlastel kodus ei ole.
Minu teada müüakse neid isegi USA's teleturus

Triopside videopäevik, 1-16 päeva kohta: http://youtube.com/user/DanielManco

Tellitakse neid USAst Kellel huvi, andku varakult teada!!

Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Rohkem ja täpsemat lugemist triopside kohta (inglise keeles):

http://mytriops.com/...riops_intro.stm

#2
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
PS: Kuigi nad näevad väga kahtlased ja hirmuäratavad välja, inimestele nad ohtlikud ei ole :D

Neid kasvatatakse ka punakõrv ilukilpkonnadele ning kaladele toiduks, kui nad on alles 5-6 päevased.

Ka on nad sobivad "uurimisobjektid" kooliprojektide jaoks. Kuna nad arenevad väga kiiresti, ning nende jälgimine on selle võrra lihtsustatud.

Nad vahetavad kasvades omal kesta, "hüpates" oma vanast kestast välja.

Eluks akvaariumis ei vaja nad mitte midagi eriti olulist... peale liivase põhja.
Saavad täiesti hakkama ka 3 liitrises purgis, kus pole filtrit ega hapnikumasinat (mullitajat)

Toituvad kõigest mis on orgaaniline. Kuid kui toidad neid hästi, siis nad sinu akvaariumitaimede jms kallale ei kipu.

Paljunemist on lihtne peatada, kui on uusi väikeseid triopse väga palju siis söödad kaladele sisse, sest alguses nad väga väikesed.
Muidugi kõiki ei tohiks kah ära hävitada, sest nad elavad ainult 20 - 60 päeva

Endal hakkavad nad kasvama suures akvaariumis, koos vähkidega (2tk Procambarus clarkii)...

Postitas pildi
Postitas pildi

#3
Im Back ^^

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:203
  • Liitus:28 dets 2007
Tahaks teada et kui akvaarium väikseks jääb või kui nad liiga elukaks muutuvad pean nad lihtsalt ära tapma? Mul kunagi ostetud selline suht väike akvaarium, niiet oma 15 päeva saaks selle video jägi mingit 5 tykki kasvatada. Aga mis edasi saab, kaua nad elavad?

Postitas pildi

PORTUGAL
GO!!!


#4
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Elavad 20-50 päeva ainult.... Kuid täiskasvanuks saades munevad nad uued munad... kust tulevad uued triopsid...

Kui sa ei taha rohkem kui 5 triopsi pidada, siis võtad nende munetud munad välja akvaariumist ja paned kasvõi tikutopsi kuivama...
Võivad sul seal tikutopsis mitmeid aastaid munades olla, kui nad aga vette paned, tulevad sealt päeva jooksul välja.

Pole teada mitu triopsi muna 1 pakk sisaldab, kas 5+ või 50+, see on nagu loterii...

#5
Priidik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:02 juuni 2007
  • Sugu:ei ütle
Jumala lahe.
Väga lahe oli see youtube päevik, tahaks ka omale selliseid elukaid. Areng on ikka metsik neil.
Paar asja jäi ainult puudulikuks, et kas ma saan neid tolle spets toiduga edasi kasvatada?
Munad on nii väiksed, kuidas ma neid välja saan koguda?
Kui tihti vett peab vahetama? Kalu olen pidanud ja tean, et nendel isegi raske vahetada, siis ammugi nii väikestel olenditel , kaovad sõelumisel nagu nipsti kuhugi nahhui. Pärast dushiall avastan, kui mingi olend hüppab veest välja.

Edu kõigile kasvatajatele. Tehke kindlasti ka oma videopäevik ja vb isegi live steam webcam. :D

#6
sYkrot

    :3

  • liige
  • Postitusi:2 854
  • Liitus:15 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Suht huvitavad elukad. Selle pakiga saab kaasa ka söögi jah? Mitu päeva läheb enne kui see otsa saab?

#7
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Munasid saad välja võtta lusikaga/kahvaga vms, nad on ikka silmaga näha.. Sellised valged pisikesed... ja siis kohe majapidamisrätikule panna, et üleliigne niiskus ära saada munadelt...

Nad toituvad küll sellest söögist, mis nendega kaasas on, aga söövad ka kõike muud... absoluutselt ükskõik mida... sipelgaid, liblikaid, võilillelehti, vetikaid, kapsast, kurki, kartulit jms jms... pmst kõike...

Niiet kui pakisöök otsa saab, ei ole vaja pablada, et neid ei saa enam kuidagi toita :thanks4:

Kui sul akvaariumis filtrit pole, siis on soovitav korra nädalas vahetada 20-25% veest ära... aga mitte kõike...

Esimesed tellitud Triopsi komplektid tulevad Maikuu alguses

#8
05ula

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:67
  • Liitus:16 juuni 2007
Kuule, täitsa huvitavad elukad! :thanks4:
Ma mõtlen veel, et kas neid osta, muide, kui nad tsipa suuremad, kas ma võin nad kokku panna oma Kuldkalaga? :thanks4:

#9
Qrat

    saatür

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:03 veebr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
juba mõtlen et võibolla võtaks
aga tekkisid mõned kysimused:
kui suur peaks olema temperatuur?
ja ega nad ei vaja mingit spets valgust või pimedust vms?
ja seda ka et mitu muna on yhes komplektis?

Muutis Qrat, 27 aprill 2008 - 12:23.

"We take care of business, like fat kid takes care of cake."

#10
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

05ula, 27 apr 2008, 14:14, kirjutas:

Kuule, täitsa huvitavad elukad! :thanks4:
Ma mõtlen veel, et kas neid osta, muide, kui nad tsipa suuremad, kas ma võin nad kokku panna oma Kuldkalaga? :thanks4:

Vaata postitust




siis sa pead neid väga hästi toitma... vastasel korral ujuvad nad kuldkala külge ja hakkavad selle soomuseid sööma :D Soovitav on neid kokku panna kurjade kaladega... barbused näiteks...

Qrat, 27 apr 2008, 14:20, kirjutas:

juba mõtlen et võibolla võtaks 
aga tekkisid mõned kysimused:
kui suur peaks olema temperatuur?
ja ega nad ei vaja mingit spets valgust või pimedust vms?
ja seda ka et mitu muna on yhes komplektis?

Vaata postitust




1) toatemperatuur, käesoe vesi...
2) tavaline laualambi valgus sobib ka... aga mida soojem on vesi ja valgus, seda kiirem on ka nende arenemine...
3) pole teada mitu muna on komplektis... päris tühja komplekti ei ole :D

#11
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
Ei väga pullid elukad oleksid. Pole kuulnudki nendest kusjuures. Söövad kõike, väga hea, veel lihtsam hooldada kui kalu :thanks4:

Aa muidu kui näiteks mingid sellised pisikesed kalad akvaariumis on, siis need triopsid järavad need ära suureks saades?

#12
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Kui triopsid on väiksemad kui kalad, siis söövad kalad nad ära... ükskõik mis kalad sul on...

aga kui triopsid on kaladest suuremad, siis on suht suure tõenäosus, et kalad leiavad oma otsa :thanks4:

Alguses on soovitatav kasvatada Triopse kaladest eraldi, et neid ära ei söödaks...

Triopsid on minumeelest üks lahedamaid liike, keda vaadeldes saab teha huvitavaid märkmeid nende käitumise kohta jms...
Ma ei tea, aga mulle pakub selline asi igatahes huvi... kes jääb akvaariumi toiduahelas tippu jms.

Hetkel on mul ühes akvas vaid: vähjad, kalad, krevetid, teod... peale triopside on mul plaanis veel soetada sea-monkeyd...

#13
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
creepyd elukad nagu mingis õudusfilmis :thanks4:
vakatsaka

#14
Qrat

    saatür

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:03 veebr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
okei rääkisin isaga ka ja ma võtaks kyll yhe komplekti.
"We take care of business, like fat kid takes care of cake."

#15
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Ei osanud arvata, et tahtjaid on rohkem kui tellisin :thanks4:
eks peab siis veel ootama, kuni tahtjaid on, et teine sats ka ära tellida...

#16
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
kui nad nii jubedad poleks siis võtaks :thanks4:

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#17
Qrat

    saatür

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:03 veebr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
võid mind siis esimese satsi alla kirja panna juba:D
"We take care of business, like fat kid takes care of cake."

#18
Priidik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:02 juuni 2007
  • Sugu:ei ütle
Et ma telliks mingi nädala või kahe pärast ühe paki võibolla. Siis ma jätaks seisma , sügisel majja ära kolin ja oma toa saan siis rahu kasvatada neid. Praegu jääksid nad mul toiduahelas kassi hambusse. :'(
Aga kui nad võivad pakis seista ka, siis pole ju probleemi. Uskumatu, et selliseid olendeid on olemas, kes kasvavad Nii kiiresti ja ärkavad alles siis ellu, kui veega 24h kokkupuude on. :thanks4:

#19
Randox

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:374
  • Liitus:09 apr 2007
Kas pakis seistes kõlbavad nad ka elu alustamiseks peale 1 aasta?
Mis siis kui enam ei taha neid suuri elukaid kui nad on kasvanud umbes 1 kuu?
Kas peab olema koguaeg valgus peal peale alguses 24h tunnist haudumist?
Miks nii odav?Kust neid saadakse?
Vaatasin veidi sea-monkeys'id youtubist, kas nende süsteem käib saamamoodi, et alguses haudud ja hiljem söödad neile mida tahad?
Kas selliste elukate toitu leiab ka kalapoest või neile sobib tavaline kalatoit kah?
Kas sea monkey karbis on ka kaasas mingisugune väike akvaarium?Juuduubist nägin kõigil oli sama.

Muutis Randox, 27 aprill 2008 - 18:26.

: )

#20
Priidik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:581
  • Liitus:02 juuni 2007
  • Sugu:ei ütle
Wolli, akvaristis ütles kasutaja Sea-monkey , et 5 pakki kõik ära lubatud. Aga äkki saad rääkida temaga. Paari päeva pärast lähen Tsehhi, võibolla satun peale nendele.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat