Hüppa postitusele

Change

Tšernobõli katastroof


Sellel teemal on 439 vastust

#141
Timofo

    King

  • liige
  • Postitusi:7 785
  • Liitus:11 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle

sokC, 12 mai 2008, 20:54, kirjutas:

See ei ole midagi. Ma olen lugenud intervjuud ühe mehega,
kes plahvatuse ajal seal tuumajamas parajasti oli ja tüüp on
siiani elus. Tal on nüüd mingi teema, et juuksed ei kasva või
midagi sellist. Ei mäleta täpselt.

Vaata postitust




Nojah aga kõik nendest kopterivendadest kes kohe peale õnnetust sinna peale läksid, surid peaaegu kõik ära. Sel vennal isegi juuksed peas pooleldi. :P

--

Selle reaktori plahvatuses suri ainult 2 inimest ära, ma arvasin et ikka rohkem.

#142
*1nsan3*

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:3 721
  • Liitus:06 aug 2004
  • Sugu:mees

Minaolentimo, 12 mai 2008, 20:57, kirjutas:

Selle reaktori plahvatuses suri ainult 2 inimest ära, ma arvasin et ikka rohkem.

Vaata postitust



Elus on viimaste andmete kohaselt vaid üks insener, kes töötas neljandas reaktoris. Ellu jäi peale plahvatust ka nende inseneride ülemus, kes suri 1995. aastal südameatakki. Ülejäänud insenerid surid paari päeva pärast või siis mõni kuu peale plahvatust. Sellest räägiti selles dokumentaalfilmi kuuendas osas, mille aadress asub selle teema esimeses postituses. Sellele, kes endiselt elus on, tehti esimese aasta jooksul (1986-1987) 15 nahaoperatsiooni. Ta ei tohi kokku puutuda bensiiniga, õlidega jms. Ning igasugused muud asjad veel, millega ta on enda sõnul juba harjunud.

Mõtlesin, et see S.T.A.L.K.E.R. ikka reaalsem. Muidu hakkaks mängima küll, kui mingeid kahtlaseid kollikesi seal maas ei jookseks. Aga äkki keegi, kes mängib, saab teha mõned pildid just sellest reaktorist, mida mängus kujutatakse?

Muutis *1nsan3*, 12 mai 2008 - 20:47.


#143
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Väga huvitav on neid filme vaadata, mis kohe peale
reaktori plahvatust südmuskohalt tehtud. Põnev näha,
mida radiatsioon filmilindiga teeb.

Postitas pildi


#144
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

*1nsan3*, 12 mai 2008, 21:45, kirjutas:

Mõtlesin, et see S.T.A.L.K.E.R. ikka reaalsem. Muidu hakkaks mängima küll, kui mingeid kahtlaseid kollikesi seal maas ei jookseks. Aga äkki keegi, kes mängib, saab teha mõned pildid just sellest reaktorist, mida mängus kujutatakse?

Vaata postitust



Alles ma vist olin seal kohas, kus need reaktorid värgid olid, mõtlesin et võiks klõpsata aga ei viitsinud. Kui juhtun uuesti, siis klõpsan.
Aga tankist, ma ei saanud alguses eriti aru, et mis nende stalkerite eesmärk üldse on? Sorry ohvtopicu pärast.
//poleks neid kolle ja zombisi, oleks see mäng 10 korda lihtsam :P .

Muutis Koit, 12 mai 2008 - 21:25.


#145
Andree

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 662
  • Liitus:27 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Tegelikult on ka väga väikene osa COD4's seda Pripjat'i teemat, storyst ei räägi ta peaaegu üldse, kuid üksikutes missioonides on seda Pripjati linna näha, kuidas seal keegi ei ela, kõik on mahajäetud.. Aga ma pole STALKERIT mänginud, kuid arvan et STALKER on parem antud juhul kui COD.

#146
Hobbit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 505
  • Liitus:04 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Ma vist sebin endale selle STALKERi kusagilt.
COD-ist üldse tuli see pisik et mis seal tegelt toimus jne.

#147
Tankist

    Linn põleb.

  • liige
  • Postitusi:6 597
  • Liitus:09 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Koit, 12 mai 2008, 22:24, kirjutas:

Alles ma vist olin seal kohas, kus need reaktorid värgid olid, mõtlesin et võiks klõpsata aga ei viitsinud. Kui juhtun uuesti, siis klõpsan.
Aga tankist, ma ei saanud alguses eriti aru, et mis nende stalkerite eesmärk üldse on? Sorry ohvtopicu pärast.
//poleks neid kolle ja zombisi, oleks see mäng 10 korda lihtsam :P .

Vaata postitust



Stalkerid on need nagu aardeotsijad, jahivad neid artifacte, mis anomaaliates tekivad ja otsivad igast muud nodi.
Aga STALKER'i peale ei tasu panna ka liiga suuri ootusi, mäng on mäng.
"It is so quiet here, It is the quietest place in the world."
Here since 2003
Endine m@tr1x

#148
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity

Koit, 12 mai 2008, 22:24, kirjutas:

Alles ma vist olin seal kohas, kus need reaktorid värgid olid, mõtlesin et võiks klõpsata aga ei viitsinud. Kui juhtun uuesti, siis klõpsan.
Aga tankist, ma ei saanud alguses eriti aru, et mis nende stalkerite eesmärk üldse on? Sorry ohvtopicu pärast.
//poleks neid kolle ja zombisi, oleks see mäng 10 korda lihtsam :P .

Vaata postitust



vastan sulle kiirelt.
erinevaid stalkreid on seal palju. k6ik nad v6itlevad oma eesm2rgil.
sina antud juhul selle eest et strelok tappa ja tsoonist v6imalikult palju infot saada ja juhtunust kah.
et selle infoga seda kohta teiste jaoks turvalisemaks teha..
tegelt mine googelda v6i gamespot.com
//nende kollikeste koha. ma arvan et see muteerunud siga (flesh) ikke nii ulmeline kah ei ole.
//cod4 saast v6rreldes stalkriga.

sokC, 12 mai 2008, 20:54, kirjutas:

See ei ole midagi. Ma olen lugenud intervjuud ühe mehega,
kes plahvatuse ajal seal tuumajamas parajasti oli ja tüüp on
siiani elus. Tal on nüüd mingi teema, et juuksed ei kasva või
midagi sellist. Ei mäleta täpselt.

Vaata postitust



mulle j2i peale mingit dok filmist selline mulje et see kiirituse surmav toime on suht imelik.
noh antud filmis oli siis nn t66dejuhataja kes juhatas t66lisi. tema v6ttis stopperiga aega palju v6is seal koristamas olla.
just selleks et v6imalikult v2he inimesi sureks.
inimesed surid ikkagi. aga korraldaja ise oli PIDEVALT kiirituse k2es ja elas k6rge vanaduseni ja juuste silmadega ja muude atribuutidega.
ta oli 2 korda kui ma ei eksi nsvl kangelase tiitliks nomineeritud aga lykati tagasi.
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#149
Tankist

    Linn põleb.

  • liige
  • Postitusi:6 597
  • Liitus:09 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

twich, 12 mai 2008, 22:53, kirjutas:

mulle j2i peale mingit dok filmist selline mulje et see kiirituse surmav toime on suht imelik.
noh antud filmis oli siis nn t66dejuhataja kes juhatas t66lisi. tema v6ttis stopperiga aega palju v6is seal koristamas olla.
just selleks et v6imalikult v2he inimesi sureks.
inimesed surid ikkagi. aga korraldaja ise oli PIDEVALT kiirituse k2es ja elas k6rge vanaduseni ja juuste silmadega ja muude atribuutidega.
ta oli 2 korda kui ma ei eksi nsvl kangelase tiitliks nomineeritud aga lykati tagasi.

Vaata postitust



Sellel juhatajal lihtsalt joppas hullult, et ta kiiritada ei saanud eriti.

Muutis Tankist, 12 mai 2008 - 21:57.

"It is so quiet here, It is the quietest place in the world."
Here since 2003
Endine m@tr1x

#150
Geomees

    Valmis kui teie olete, seersant Pempri.

  • liige
  • Postitusi:964
  • Liitus:05 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

old man mees, 12 mai 2008, 20:44, kirjutas:

Piison olevat sealt minema jooksnud , ju ei meeldinud vist, mingi metsikute hobuste kari oli küll.Palju pidi olema metsistunuid koeri , kes elavad majas ja hunte.pilt hobustest :http://www.kiddofspeed.com/367img/image8.1.jpg
Palju pilte ja jutte leiab sellelt leheküljelt:http://www.kiddofspeed.com/chapter1.html , keegi postitas selle juba eespool.
Igastahes pidi elama seal mingite andmete järgi isegi 3500 inimest.
Lahkudes tsoonis kastetakse teie auto üle kemikaalidega.

Vaata postitust



Pange aadressid ikkagi linkidega.

// Lugemist
http://www.epl.ee/?artikkel=318641
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/0EC7BA386...22571550029F29Bhttp://paber.ekspress.ee/viewdoc/9A1F3C8F1...22571540051E372
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/C84B47D2D...22571540054801A

Muutis Geomees, 12 mai 2008 - 22:23.


#151
makaak

    madridista

  • liige
  • Postitusi:1 473
  • Liitus:10 veebr 2008
  • Sugu:mees
ema rääkis igast huvitavat. Ta oli siis valgevenes tööl, mingi katseaeg vms. Hommik oli väga jahe, vihmane. Ja kui lõunale läks, hakkas järsult nii palav, et hingata ei suutnud isegi, midagi oli mäda. Ja siis mingi tunni aja pärast läks see hetk mööda. Esialgu, mingi 48 h hoiti saladuses seda ja pärast alles avaldati. Siis jah, kohe evakueeeriti pmst terve valgevene (ala, mis asus Tsernobõli lähedal) ja kaeti kõikide majad ja põllud umb 5 meetrise betooniga. 3 - 4 meetrisest oleks radiaktsioon vms läbi pääsenud. Radiaktsiooni on võimalik võrrelda röntgeniga vms.
σpεn your mιnd

#152
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 118
  • Liitus:20 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Huvitav, ega see uraan ei ole ennast 20 aastaga põhjaveeni jõudnud sulatada? Sest et temperatuur on seal ikka korralik.

#153
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

kanepipoiss, 13 mai 2008, 00:29, kirjutas:

ema rääkis igast huvitavat. Ta oli siis valgevenes tööl, mingi katseaeg vms. Hommik oli väga jahe, vihmane. Ja kui lõunale läks, hakkas järsult nii palav, et hingata ei suutnud isegi, midagi oli mäda. Ja siis mingi tunni aja pärast läks see hetk mööda. Esialgu, mingi 48 h hoiti saladuses seda ja pärast alles avaldati. Siis jah, kohe evakueeeriti pmst terve valgevene (ala, mis asus Tsernobõli lähedal) ja kaeti kõikide majad ja põllud umb 5 meetrise betooniga. 3 - 4 meetrisest oleks radiaktsioon vms läbi pääsenud. Radiaktsiooni on võimalik võrrelda röntgeniga vms.

Vaata postitust




Kuidas need betoonmüürid nii kiirelt valmis tehti

Muutis ksenoon, 12 mai 2008 - 22:36.

Postitas pildi
vorsprung durch technik

#154
kaku123

    Liige

  • liige
  • Postitusi:652
  • Liitus:26 dets 2005
http://cache.kotaku....7/12/cod4rl.jpg
Leitsin siis sellise huvitava pildi.
Ülemine on Call of Duty 4, alumine on päris elus.

Veel paar pilti:
http://screenshots.filesnetwork.com/29/pot...99953432_66.jpg
http://www.gamertagpics.com/users/x/Xx/XxB...20n%20poool.jpg
http://sillyjoker.com/wp-content/uploads/2...76f38af66d1.jpg

#155
Hobbit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 505
  • Liitus:04 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu

kaku123, 12 mai 2008, 23:46, kirjutas:



Päris hästi tehtud!
Muidu minu arust COD 4-s on graafiline külg ja selline asi 5+ aga reaalsus vist nii ei olnud. Sest see koht kus see snipimis koht oli siis selle hotellist ei oleks saanud lasta sinna reaktori poole. Aga pole kindel ja.

Muidu vaatasin selle doki sealt youtubest ka ära. No tuumafüüsika vms on asi mida mina ei jaga. Aga vähemalt sain umbes täpselt poindile pihta.

#156
*1nsan3*

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:3 721
  • Liitus:06 aug 2004
  • Sugu:mees

kanepipoiss, 12 mai 2008, 23:29, kirjutas:

ema rääkis igast huvitavat. Ta oli siis valgevenes tööl, mingi katseaeg vms. Hommik oli väga jahe, vihmane. Ja kui lõunale läks, hakkas järsult nii palav, et hingata ei suutnud isegi, midagi oli mäda. Ja siis mingi tunni aja pärast läks see hetk mööda. Esialgu, mingi 48 h hoiti saladuses seda ja pärast alles avaldati. Siis jah, kohe evakueeeriti pmst terve valgevene (ala, mis asus Tsernobõli lähedal) ja kaeti kõikide majad ja põllud umb 5 meetrise betooniga. 3 - 4 meetrisest oleks radiaktsioon vms läbi pääsenud. Radiaktsiooni on võimalik võrrelda röntgeniga vms.

Vaata postitust



Mul vanemad mäletavad, et hoopiski mitu kuud hiljem avaldati see, sest jaapanlaste imemasinad hakkasid vilkuma, et midagi on mäda. Ja ega siis enam polnudki midagi varjata - tuli kõik ära rääkida, mis taheti tegelikult kinni mätsida NSVL poolt. Ilm oli tõesti väga kuum - seda mäletavad kõik väga selgelt (kolme sugulasega rääkisin sellel teemal).

Aga oleks tore, kui teisedki räägiks oma vanematega või vanavanematega, et saaks rohkem huvitavat infot tolle päeva kohta. :P

#157
makaak

    madridista

  • liige
  • Postitusi:1 473
  • Liitus:10 veebr 2008
  • Sugu:mees

ksenoon, 12 mai 2008, 23:36, kirjutas:

Kuidas need betoonmüürid nii kiirelt valmis tehti

Vaata postitust




Kõik abielus mehed saadeti tervest valgevenest sinna - seal pidi mingi kümnetes tuhandetes inimesi olema. Kodukandiski on selliseid tüüpe, kes valmistasid seda betoonmüüri vms, said päris hullud tervisekahjustused (kusjuures üks nendest on praegult suremisohus ja on alkohoolik).

Miks just abielus mehi? Abiellumata mehi sinna ei lastud sellepärast, et nad oleks selle radiaktsiooni tõttu võinud lastest ilma jääda. Seetõttu ei saadetud mu isagi sinna, tal vedas.



KAUNTER (Huvitav, ega see uraan ei ole ennast 20 aastaga põhjaveeni jõudnud sulatada? Sest et temperatuur on seal ikka korralik.)

Olen käinud sellele radiaktsioonialale suht lähedal - valgevenes, ühes külas, kus mu isa üles kasvas. Seal on kohalikust 100 st elanikust alles vaid 20.. Põhjavesi on reostunud, seda ei tohi seal piirkonnas juua. Temperatuur on seal korralik, jah. Tõesti, põhjavett ei tohi juua ja iga kuu toodakse sinna kanti tellimusel (raha eest) see mingi 20 000 liitrine auto. Inimesed muidugi elavad seal siiani


*Insan3* (Mul vanemad mäletavad, et hoopiski mitu kuud hiljem avaldati see, sest jaapanlaste imemasinad hakkasid vilkuma, et midagi on mäda. Ja ega siis enam polnudki midagi varjata - tuli kõik ära rääkida, mis taheti tegelikult kinni mätsida NSVL poolt. Ilm oli tõesti väga kuum - seda mäletavad kõik väga selgelt (kolme sugulasega rääkisin sellel teemal).

Aga oleks tore, kui teisedki räägiks oma vanematega või vanavanematega, et saaks rohkem huvitavat infot tolle päeva kohta. rolleyes.gif)

Võibolla mujal maailmas avaldati see mitu kuud hiljem, aga kui katastroofi lähedal ei oleks seda koheselt teavitatud, siis oleks see viinud suurima katastroofini siin ilmas. Inimesed oleks selles radiatsioonis elanud ja enamus lihtsalt kärvanud. Mainiksin ära, et Eestisse ja Soome jõudis see radiaktsioon samuti.

25 aasta pärast võib selles alas radiaktsioon kaduda. 25 aastat umbes on möödas ja need pluutonid ja mingid muud imeväikesed osakesed lähevad üksteisest siiamaani lahku, et jah.. mingi 25 aasta pärast peaksid nad olema üksteisest eraldatud ja võibolla on taas võimalik elada, kuid betooni peal ei saa oma maad harida? :P

Muutis kanepipoiss, 13 mai 2008 - 08:01.

σpεn your mιnd

#158
Eddie

    jeebus

  • liige
  • Postitusi:2 131
  • Liitus:12 jaan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Türi


Putsi pisar tuleb silmi kui lõpuni vaatad , :P

keskel on näha radiatsiooni ja kuulda ka.

Muutis Edge., 13 mai 2008 - 16:41.

Müüa jope - Iron Maiden x Vans Snow 2009 | Etienne Jacket.

#159
Kr1st0

    Liige

  • liige
  • Postitusi:697
  • Liitus:01 dets 2005
  • Sugu:mees
Radiatsiooni ei kuule ega näe, see mõjus lihtsalt nõnda videokaamerale ja hääl tekkis selle mõõtmismasinast.

#160
Eddie

    jeebus

  • liige
  • Postitusi:2 131
  • Liitus:12 jaan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Türi
seda oli näha LOOMADE pihta saamises.


/ halvasti näeb aga umb, keskelt üleval on seal loom.

Muutis Edge., 13 mai 2008 - 20:29.

Müüa jope - Iron Maiden x Vans Snow 2009 | Etienne Jacket.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat