Hüppa postitusele

Change

Tšernobõli katastroof


Sellel teemal on 439 vastust

#21
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

Sann., 10 mai 2008, 00:07, kirjutas:

Mindki huvitab see värk nats.Päris huvitav asi tundub,kuid siiski tehakse sinna juba ekskursioone,Mõndades kohtades on see kiiirituse tase suhteliselt väike et sinna võib minna nagu ntks see autodesurnuaed.Streetrace.orgist tahavad mõned minna,uurige :D  http://www.gsc-game....kladbishe01.jpg

http://eyeball-serie...npp2/pict12.jpg

http://www.rememberc...helicopters.jpg

Vaata postitust



See autode surnuaeg on STALKER'is ka täitsa olemas :D .

#22
--

    Ülelasketiir

  • liige
  • Postitusi:1 177
  • Liitus:23 juuni 2006
  • Sugu:mees
Oodake hetkel ei ela, siis seal kedagi? Ja see radioaktiivsus ikka veel nii võimas?
MA ei tea midagi selle kohta, ainult, et siis hakkasid veits moondega/puudega (ei tea kuidas öelda) sündima nende inimeste lapsed.

#23
Whos Ur Daddy?

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 739
  • Liitus:24 veebr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Teen lõputööd Tšernobõli katastroofi kohta, päris huvitav.
Võin kunagi lähitulevikus eestikeelselt postitada siia selle, mis ja kuidas seal juhtus.

Ja kiiritus on seal suht igas asjas, metsas, majades, seal auto surnuaias peaks suht suur kiirituse tase olema, ei lasta sinna hingelisi. Pm asfalteel pidi vist kõige väiksem kiiritusaste olema vms, et peaaegu puudub.

ksenoon, 10 mai 2008, 00:18, kirjutas:

Ma mõtlesin et sealt saab tanki virutada? Kas saaks?

Vaata postitust




Kui Sa selle sealt minema vead kuidagi salaja, pm on kõikkidel autodel, lennukitel ja tankidel mootorid ja lahti krutitavad asjad ära varastatud rüüstajate poolt, samuti on ka majad tühjaks tehtud jne.

Sarkofaag vaikselt laguneb, pidavat juba suured praod sees olema, kui sellega midagi ette ei võeta ja lastakse asjal nii lagunema jääda, siis ükspäev kukub see lihtsalt kokku ja sarkofaagi all olev graffiit pääseb jälle välja pättust tegema. Igatahes on seal graffiiti veel metsikult ja tagajärjed sarkofaagi purunemisel võivad olla palju hullemad, kui nad olid 1986. aastal.

Soovitaks siis teile ka teemakohast lugemist. Svetlana Aleksijevitši "Tšernobõli Palve"
Tsitseerin raamatu tagaküljel olevat teksti: "Pariisis elav valgevene kirjanik Svetlana Alekseijevitš lindistas kümne aasta jooksul poole tuhande inimese vapustavaid lugusid ja valis neist raamatusse sadakond." Ma lihtsalt suu ammuli lugesin seda raamatut. Soovitan kõigile.

Ja Tšernobõlist on väljas ka pildiraamat. Igor Gostini "Tšernobõl. Reporteri pihtimused."
Igor oli siis fotograaf kes sai ainsa pildi, mis kannab õnnetuse kuupäeva. Raamat on paks, pilte on palju, teksti on ka, aga vähe, pildid on grupeeritud eri peatükkideks, on ka tänapäevaseid pilte.


DonTriple, 10 mai 2008, 00:41, kirjutas:

Oodake hetkel ei ela, siis seal kedagi? Ja see radioaktiivsus ikka veel nii võimas?
MA ei tea midagi selle kohta, ainult, et siis hakkasid veits moondega/puudega (ei tea kuidas öelda) sündima nende inimeste lapsed.

Vaata postitust




Elab küll, seal elavad enamasti need vanad inimesed, kes evakueeriti kuid naasid oma kodukohta, olenemata kiiritusest. Ja mõned põgenikud elavad ka seal.
Kiiritus ei kao aastate, aastakümnetega, see kaob vaikselt vaikselt, tuhandeid aastaid.

Palju puudega lapsi hakkas pärast katasroofi meeletult sündima ka nt Valgevenes, kuna see radioaktiivne pilv levis üle Valgevene vist kõige enam, mingi osa levis ka siia, Eestisse, aga seda õnneks vähe.

ksenoon, 10 mai 2008, 00:46, kirjutas:

Mul oleks vaja selle tanki kere kasvõi
Aga see sarkofaag on betoonist jah? Kuidas see uuesti tehakse või pannakse lihtsalt uus kiht peale?

Võid rääkida seal linna elust kah , et seal üldse mingit meelelehutust on kui rahvast seal elab?

Vaata postitust





Mai soovitaks sealt tanki keret rottida, see kiiritab radioaktiivselt.
Sarkofaag on betoonist jep, ei mäleta mitmeks aastaks see ehitati ja ei ole ka kahjuks hetkel kursis, mis sellega teha plaanitakse.

Pm elu on seal jube, meie mõistes, keelutsoonis elektrit pole, poode pole, transporti ka pole, vahest miilits või keegi, kes neil seal vanakestel külas käib, toob patareisid, et nad saaks raadiot kuulata. Ise kasvatavad oma kartuli jne.

Ma usun, et kindlasti mõnel teist käis ka mõni tuttav seal koristamas, mõnel ehk isegi isa, onu vms...

Muutis Whos Ur Daddy?, 09 mai 2008 - 23:55.


#24
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mul oleks vaja selle tanki kere kasvõi
Aga see sarkofaag on betoonist jah? Kuidas see uuesti tehakse või pannakse lihtsalt uus kiht peale?

Võid rääkida seal linna elust kah , et seal üldse mingit meelelehutust on kui rahvast seal elab?
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#25
la koskla nostra

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 641
  • Liitus:24 jaan 2006
  • Sugu:ei ütle

ksenoon, 10 mai 2008, 00:46, kirjutas:

Mul oleks vaja selle tanki kere kasvõi
Aga see sarkofaag on betoonist jah? Kuidas see uuesti tehakse või pannakse lihtsalt uus kiht peale?

Võid rääkida seal linna elust kah , et seal üldse mingit meelelehutust on kui rahvast seal elab?

Vaata postitust



Kuna sarkofaag reaktori ümber laguneb on aktiivse lekke oht üha suurem. Praegu plaanitakse 600 miljonit briti naela maksva kaitsestruktuuri ehitamist mis peaks vastu pidama 100 aastat.

#26
Sann.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 397
  • Liitus:15 juuni 2007

ksenoon, 10 mai 2008, 00:46, kirjutas:

Mul oleks vaja selle tanki kere kasvõi
Aga see sarkofaag on betoonist jah? Kuidas see uuesti tehakse või pannakse lihtsalt uus kiht peale?

Võid rääkida seal linna elust kah , et seal üldse mingit meelelehutust on kui rahvast seal elab?

Vaata postitust



Seal pole mitttemidagi. Loodus toimetad niikus tahab.Vaata youtubest videosi.
Pm jäi see paugupealt seisma.Inimesi saadeti linnast kõik välja.Suurt kriisi sellest sellel ajal ei tehtud kohe algul,kuigi asi oli väga tõsine
Viruses, Intruders, Spyware, Trojans and Adware

#27
Oivar.

    Anonüümer

  • liige
  • Postitusi:2 729
  • Liitus:02 nov 2006
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Täiskohaga emme
Mu vanaisa käis seal koristamas.
Pmselt , osad inimesed jäid sinna isegi edasi elama . Siiamaani elus vist veel vms.
Need autod mis seal on , need tassiti osadeks tühjaks ja kes teab kelle auto küljes need osad on : )
Posted Image

#28
Andree

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 662
  • Liitus:27 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Üks asi mind huvitab, kuigi märgitakse seda katastroofi kui "7-nda astme katastroof" siis niiöelda surmade arv polegi ju NIIIIII massiivne ... ? Või ma lihtsalt olen millestki väga valesti aru saanud.

#29
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ
Nagu ikka, siis venelased ütlesid lihtsalt, et kõik on korras ja tegemist on katsetustega ja püüti asja kinni mätsida. Aga nad ka failisid sellega. Tahaks elu jooksul seal ikka ära käia. No siis nagu lõpupoole pigem :D

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#30
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu


Soovitan selle dokumentaali ära vaadata , kokku 6 osa! Väga huvitav on
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#31
Kethmar

    eiC

  • liige
  • Postitusi:6 527
  • Liitus:08 juuni 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn/Haapsalu

Andreee>, 10 mai 2008, 00:57, kirjutas:

Üks asi mind huvitab, kuigi märgitakse seda katastroofi kui "7-nda astme katastroof" siis niiöelda surmade arv polegi ju NIIIIII massiivne ... ? Või ma lihtsalt olen millestki väga valesti aru saanud.

Vaata postitust




Pmst nagu surmasi polnud jah nii palju aga see väärakate laste hulk on meeletu mis sellega kaasnes.

// Timo

Muutis Ketz., 10 mai 2008 - 00:08.

Posted Image
Veebilahendused ja graafiline disain- salumets.kethmar.ee


#32
Whos Ur Daddy?

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 739
  • Liitus:24 veebr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Andreee>, 10 mai 2008, 00:57, kirjutas:

Üks asi mind huvitab, kuigi märgitakse seda katastroofi kui "7-nda astme katastroof" siis niiöelda surmade arv polegi ju NIIIIII massiivne ... ? Või ma lihtsalt olen millestki väga valesti aru saanud.

Vaata postitust



Surmade arv ei ole küll massiline, koheselt ei surnud(vist) keegi, esimesed inimesed hakkasid haigestuma ja surema küll samal\järgmisel päeval kuid nad olid ka väga hullult kiiritada saanud, ning eks püüti ka inimesi hoida seal, kui teada saadi, et kiiritus nii suur, kasutati ka kaitseriideid jne, kuid siiski paljud said surmavalt kiiritada, ent mitte massiivselt. Iseenesest katastroof oli ju suur. Pluss veel see, kõikide koristajate ja ka muude meeste elu, kes seal käis, ka paljude nende elu, kes seal elasid ja kiiritada said, keeras see ju peesse, lapsi neil enam ei soovitatud saada.
Kui mu mälu mind ei peta, pandi 30km tuumajaama raadiuses kõik keelutsooni, loodus on seal ju saastatud, elukõlbmatu ja see ei taastu niipea.

Muutis Whos Ur Daddy?, 10 mai 2008 - 00:11.


#33
--

    Ülelasketiir

  • liige
  • Postitusi:1 177
  • Liitus:23 juuni 2006
  • Sugu:mees


Minuarust vägahea video.

Aga see, et kui osad seal elavad, mis nad siis kasvatavadki kõige omale ise? Ja se kiiritus ju tappev ei peaks olema? Ei tea kunagi tahan seal ära käjja igatahes.

#34
Whos Ur Daddy?

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 739
  • Liitus:24 veebr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

DonTriple, 10 mai 2008, 01:11, kirjutas:



Minuarust vägahea video.

Aga see, et kui osad seal elavad, mis nad siis kasvatavadki kõige omale ise? Ja se kiiritus ju tappev ei peaks olema? Ei tea kunagi tahan seal ära käjja igatahes.

Vaata postitust




Kiiritus on tappev siis, kui Sa saad seda piisavalt suures koguses. Paljud koristustöödel käinud on ka ju elus, olen isegi mõnda intervjueerinud.
Kuid näiteks pritsumehed, kes sinna tuld kustutama tõttasid kohe peale plahvatus ja kiiritus oli meeletult suur, ilma mingisuguse kaitseriietusega, jäid kiiritusest haigeks ja surid hiljem haiglas, kes elas kauem, kes vähem.
Inimesed ju elavad tuumajaamast eemal ja kiiritus on seal ka väiksem, söövad oma kiiritatud kartuleid, joovad kiiritatud vett, mine tea, ehk isegi inimese organism muutub immunsemaks kiirituse vastu ajapikku, kui kiiritatud kohas elada?

Muutis Whos Ur Daddy?, 10 mai 2008 - 00:19.


#35
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ
See on umbes nagu venelased kunagi arvasid, et radioaktiivne kiiritus on kasulik ja siis lasid end iga päev vähehaaval kiiritada. Pärast tulid väärakad järglased jne.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#36
Andree

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 662
  • Liitus:27 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu

Pirat, 10 mai 2008, 01:22, kirjutas:

See on umbes nagu venelased kunagi arvasid, et radioaktiivne kiiritus on kasulik ja siis lasid end iga päev vähehaaval kiiritada. Pärast tulid väärakad järglased jne.

Vaata postitust



Iuhm.... mismõttes "Lasid end kiiritada" ... nagu et.. "ok, kõht täis, lähen leban veits kiiritusvannis, siis tobile ja naist nikkuma" ?

#37
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ

Andreee>, 10 mai 2008, 01:28, kirjutas:

Iuhm.... mismõttes "Lasid end kiiritada" ... nagu et.. "ok, kõht täis, lähen leban veits kiiritusvannis, siis tobile ja naist nikkuma" ?

Vaata postitust



Tegemist oli teadlastega siiski, kellel oli access sellisele kiirgusele.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#38
--

    Ülelasketiir

  • liige
  • Postitusi:1 177
  • Liitus:23 juuni 2006
  • Sugu:mees

Whos Ur Daddy?, 10 mai 2008, 01:19, kirjutas:

Kiiritus on tappev siis, kui Sa saad seda piisavalt suures koguses. Paljud koristustöödel käinud on ka ju elus, olen isegi mõnda intervjueerinud.
Kuid näiteks pritsumehed, kes sinna tuld kustutama tõttasid kohe peale plahvatus ja kiiritus oli meeletult suur, ilma mingisuguse kaitseriietusega, jäid kiiritusest haigeks ja surid hiljem haiglas, kes elas kauem, kes vähem.
Inimesed ju elavad tuumajaamast eemal ja kiiritus on seal ka väiksem, söövad oma kiiritatud kartuleid, joovad kiiritatud vett, mine tea, ehk isegi inimese organism muutub immunsemaks kiirituse vastu ajapikku, kui kiiritatud kohas elada?

Vaata postitust




No jah, inimene harjub kõigega :D
Oota mis seal käidi koristamas siis? Miks kui PMST. keegi seal ei ela. Või siis oligi selleks, et saaks uurida midagi?
Aa veel, et miks kõik need masinad sinna nn. surnuaega jäeti?
:thanks4:

Minuarust vägahuvitav värk see :D

#39
Sann.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 397
  • Liitus:15 juuni 2007

DonTriple, 10 mai 2008, 01:54, kirjutas:

No jah, inimene harjub kõigega :D
Oota mis seal käidi koristamas siis? Miks kui PMST. keegi seal ei ela. Või siis oligi selleks, et saaks uurida midagi?
Aa veel, et miks kõik need masinad sinna nn. surnuaega jäeti?
:thanks4:

Minuarust vägahuvitav värk see  :rolleyes:

Vaata postitust



Need masinad olid kõik kiiritada saanud.Oleks need sealt välja viidud oled kiirutust levitanud vist.
Muidu see autoapark tundub suht normaalne,tahaks minna aga samas kardan kah :thanks4:

Ksenooni poolt antud video oli päris hea. vaatasin kõik 6 osa :D
Viruses, Intruders, Spyware, Trojans and Adware

#40
Maku.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 174
  • Liitus:22 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:kariibi mere ääres
Vend huvitub väga sellest, väga pika teksti suudaks maha rääkida vist.
Ise olen ka uurinud mingilmääral seda. Väga huvitav on.
Google earthist on juba järgi vaadatud kõik kohad nshit
Posted Image





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat