Novriil, 21 juuni 2011, 10:27, kirjutas:
muhemees, 21 juuni 2011, 10:12, kirjutas:
Maria., 20 juuni 2011, 23:22, kirjutas:
Kuidas piimhappest lihastes lahti saada?

ma eeldan, et sa mõtled valu, mis tuleb päev pärast trenni? piimhape lahustub umbes tunni ajaga pärast trenni ära ja see valu läheb suht kiirelt üle.
valu, mis tuleb päev hiljem, tuleneb otseselt 'katkistest' lihastest. selle vastu aitavad jh venitused ja valgu söömine. (venitus tuleb teha kohe peale trenni, mitte siis, kui juba valus on, vastasel juhul see ainult leevendab valu, kuid ei võta seda ära)

Kust sa võtad, et piimhape lahustub tunniga? Piimhappe lahustumiseks on vaja hapnikul lihastesse lasta. Samas see võib võtta aega. Kõik oleneb sellest kas sa tegid ilma O2-ta trenni ja kui palju sa tegid. (Piimhape tekib kui lihas treenib nii intensiivselt, et O2 ei pääse enam piisavalt ligi) See oleneb ka selletst mis sa peale seda teed. Kas sa lõpetad trenni mingi über-spurdiga või teed lõppu väikese lõdvestussörgi. Mina mäletan millegi pärast, et piimhappel võtab u 48t, et täielikult lihastest väljuda.
Ja ta küsis piimhappe kohta mitte kasvavate lihaste.

At rest the normal range for blood lactate is 0.5 2.2 mmol per litre (32,33). It is thought that complete exhaustion occurs somewhere in the range of 20 25 mmol/L for most individuals (34) although values greater than 30 mmol/L have been recorded (35).
Blood lactate concentrations peak about 5 minutes after the cessation of intense exercise (assuming cessation is due to exhaustion from acidosis) (32). The delay is attributed to the time required to buffer and transport lactic acid from the tissue to the blood (36).
A return to pre-exercise levels of blood and muscle lactate usually occurs within an hour and light activity during the post-exercise period has been shown to accelerate this clearance (32,35,37). Training can also increase the rate of lactate clearance in both aerobically and anaerobically trained athletes compared to untrained individuals (32,38,39).
Ühesõnaga saab piimhappest väga hästi energiat kätte. Miks hakata glükogeeni varusid enam lõhkuma, kui veres on algaine olemas. Piimhape läheb kas 1)püruvaadiks ja sealt Krebsi tsüklisse ja saadakse energia. 2) glükogeneesi käigus läbi Cori tsükli energiaks.
/Kuigi vaieldakse ka praegu veel selle üle, mis seda valu täpselt põhjustada võiks on enamlevinud siiski uskumus, et siis mikrorebendid ehk DOMS.
http://en.wikipedia....muscle_soreness
///Kel huvi on uurige edasi - laktaatne atsidoos oleks see "võlusõna" , mis kirjeldab piimhappe kadumiist verest. Eesti keelseid materjale eriti pole , aga ->
http://en.wikipedia....Lactic_acidosis
Muutis Kevin, 21 juuni 2011 - 12:11.