Hüppa postitusele

Change

Seoses kutsehariduskeskusega


Sellel teemal on 70 vastust

#41
vastumyrk

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:10
  • Liitus:11 mai 2008

kanepipoiss, 20 okt 2008, 20:21, kirjutas:

Kas on ka kutsehariduskeskuseid, kus saab rohkem ja teistsuguseid alasid õppida? Mida tähendab HKHK? Haapsalu Kutsehariduskeskus?

Vaata postitust




Niipalju kui mina tean, saab igas kutsekoolis erinevaid alasid õppida, lihtsalt mõnes kutsekas on vähem alasid ja teises rohkem.

#42
RED

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:10 402
  • Liitus:15 dets 2002
  • Sugu:ei ütle
kutsekast ülikooli minna tuleb koolikõrvalt iseseisvalt kõvasti õppida.
Kuna matemaatika, füüsika jne on kutsekas lühendatud ained ja mingi mõttetu kraam välja jäetud. Ülikooli tahad saada siis sul läheb ka neid õppimata teadmisi vaja. Autoluksepaks oleks norm minna, välismaale küll sellega tööle ei saa minna aga kui omal garaaz on siis saad seal oma teadmisi rakendada ja omal käel õppida.
Ei maksa ka unustada, et keevitajad teenivad ropult. Aga see on üldiselt silmi rikkuv töö aga välismaal ajab sellega varandust kokku.
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>Who's that riding into the sun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man with the itchy gun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man who kills for fun!<br /><br /><br /><br />
Psy-cho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!<br /><br /><br /><br />
He sleeps with a gun, but he loves his son.<br /><br /><br /><br />
Killed his wife 'cause she weighed a ton... Psycho Dad!</span>

#43
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

RED, 21 okt 2008, 16:59, kirjutas:

Ei maksa ka unustada, et keevitajad teenivad ropult. Aga see on üldiselt silmi rikkuv töö aga välismaal ajab sellega varandust kokku.

Vaata postitust



Ma pole küll mingi ekspert aga kas mitte need keevitajate maskid ei lähe pidevalt ohutumateks silmadele? Teiste tööriistade ja asjadega on koguaeg nii, et mida aeg edasi - seda ohutum see töö on.

#44
encoder

    No fate but what we make

  • auliige
  • Postitusi:5 880
  • Liitus:27 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

kanepipoiss, 18 okt 2008, 21:23, kirjutas:

To encoder. Sul on täiesti õigus. Kas kellegil on aimu Eesti parimast kutsekast?

Vaata postitust




Väidetavalt on kõige enam tasemel kutsekas Tartus, eelkõige Kopli õppekorpus (seal kus Mina käin :D ). :D

#45
asad

    Liige

  • liige
  • Postitusi:744
  • Liitus:28 sept 2008
  • Sugu:mees

encoder, 21 okt 2008, 23:46, kirjutas:

Väidetavalt on kõige enam tasemel kutsekas Tartus, eelkõige Kopli õppekorpus (seal kus Mina käin  :D ). :D

Vaata postitust




Sama lugu,ma käin ka seal.
Postitas pildi



[23:59:04] <+ohoooi> Ma istusin kah ühekorra politseis,pidin neile seletama,miks on sauna kerise peal kotlette praetud...

#46
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

kutsekates õpitakse kokkusurutult, aga seega ka põhjalikumalt, et ülikoolis hakkama saada, kõik oleneb eelkõige õppijast endast.. ja ma arvan, et ei saa öelda, et kutsekast tulnul peaks raskem olema, kui gümnaasiumist tulnul.
Miks siis on fakt see, et ligi 80-90% üliõpilastest tuleb gümnaasiumist. Kui ka kutseka tüüpidel on täpselt sama hea ( või isegi parem?) ettevalmistus.

#47
Poeesia

    Liige

  • liige
  • Postitusi:611
  • Liitus:14 jaan 2008
  • Sugu:mees

L4hma, 24 okt 2008, 16:54, kirjutas:

Miks siis on fakt see, et ligi 80-90% üliõpilastest tuleb gümnaasiumist. Kui ka kutseka tüüpidel on täpselt sama hea ( või isegi parem?) ettevalmistus.

Vaata postitust



Mida peaksid kutseka inimesed ülikooli õppima minema siis, kui neil kutseharidus käes, gümnasistid õpivad alles ülikoolis kutset, võib nii öelda vist. Kuid jah, keevitajana teenib ikka väga hästi, kuid esimese kahe aastaga hakkavad sul juuksed välja langema ja selg annab ka mõnusalt tunda >.<

#48
wilbs

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 610
  • Liitus:15 veebr 2006
  • Sugu:mees

MaTu|maage, 24 okt 2008, 13:20, kirjutas:

Mida peaksid kutseka inimesed ülikooli õppima minema siis, kui neil kutseharidus käes, gümnasistid õpivad alles ülikoolis kutset, võib nii öelda vist. Kuid jah, keevitajana teenib ikka väga hästi, kuid esimese kahe aastaga hakkavad sul juuksed välja langema ja selg annab ka mõnusalt tunda >.<

Vaata postitust



Lol. Ta ütleski, et kutsekoolist väga edasi ei minda. Esiteks on seal nii palju nö lolle, kes pole suutelised riigieksameid heal tasemel ära teha. Võib ka väita, et need 3 aastat kutsekoolis ei ole just väga rasked. Et ennast on raske õppima sundida, kui sa õpid mingit koka ametit vms. Gümnaasiumis on põhjalikult keskendutud riigieksamiteks ja koormus ka suurem.

#49
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT
Statistika näitab, et kutseõppeasutustes jääb eksamite keskmine gümnaasiumide omale umbes 15-20 punktiga maha.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#50
vastumyrk

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:10
  • Liitus:11 mai 2008

Koit, 21 okt 2008, 23:43, kirjutas:

Ma pole küll mingi ekspert aga kas mitte need keevitajate maskid ei lähe pidevalt ohutumateks silmadele? Teiste tööriistade ja asjadega on koguaeg nii, et mida aeg edasi - seda ohutum see töö on.

Vaata postitust



Jap, mida aeg edasi, seda paremaid maske on silmadele, et neid v2hem rikkuda

#51
siimo

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:44
  • Liitus:25 märts 2008

MaTu|maage, 24 okt 2008, 17:20, kirjutas:

Mida peaksid kutseka inimesed ülikooli õppima minema siis, kui neil kutseharidus käes, gümnasistid õpivad alles ülikoolis kutset, võib nii öelda vist. Kuid jah, keevitajana teenib ikka väga hästi, kuid esimese kahe aastaga hakkavad sul juuksed välja langema ja selg annab ka mõnusalt tunda >.<

Vaata postitust


Kutsekast saad praktikat ning Ülikoolist saad teooriat. Teooriat ka väheke kergem mõista kui sul mingi praktika all juba.

#52
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

siimo, 30 okt 2008, 11:15, kirjutas:

Kutsekast saad praktikat ning Ülikoolist saad teooriat. Teooriat ka väheke kergem mõista kui sul mingi praktika all juba.

Vaata postitust



Mm tegelikult ületab näiteks Tehnikaülikoolis praktiline pool teoreeretilise.

#53
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Keevitusest niipalju, et seal tekivad veel mürgised aurud, enamus imetakse küll ventilatsiooni teel ära aga midagi hingad Sa sisse ikka :D
Ise õpin autolukksepaks ja keevitajaks.
Hähä.

#54
rihsan

    Liige

  • liige
  • Postitusi:564
  • Liitus:02 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tooks vana teema üles, aga on kellegil aimu, mida Tartu KHK's küsitakse kokanduse alal matemaatilises testis? Mida vestlustel küsida võidakse?
Ära vaata = :D

#55
Erlend

    Liige

  • liige
  • Postitusi:704
  • Liitus:18 nov 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustmhmm```, 18 oktoober 2008 - 17:20, kirjutas:

ise soovitan kokka Postitas pildi ja seda näiteks haapsalus? seal suht head tulemused kokkadel... jne + kui kokk oled siis on ka 100% kindel ,et su klassi tuleb ka naisi... mingi ehitust jne pole mõtet õppida siis pole naisi... ja sealt saab vist ka kuhugi edasi minna ma arvan...

Tartu Khk's ehitusviimistluses on pmst pool klassi tüdrukuid ja pool poisse...

Vaata postitustrihsan, 27 juuni 2013 - 12:56, kirjutas:

Tooks vana teema üles, aga on kellegil aimu, mida Tartu KHK's küsitakse kokanduse alal matemaatilises testis? Mida vestlustel küsida võidakse?

Täpselt ei mäleta aga väike matemaatika test oli ja siis pidi kirjutama ntx tuntumaid restorane siis pidi kirjeldama mingit toitu mis sulle kõige enam meeldib ning kuidas sa seda teeksid vms jne..
Mees ilma kõhuta on sama mis korter ilma rõduta.

#56
M.N

    Yes, the Pirate King.

  • liige
  • Postitusi:1 238
  • Liitus:28 veebr 2006
  • Sugu:mees

Vaata postitustKoit, 18 oktoober 2008 - 19:23, kirjutas:

Pigem kui sa kokk oled, sa hui viitsid väljaspool tööd süüa teha eriti :/ . Vähemalt minu puhul oleks see niimoodi.


Kokana võin öelda, et sul on peaaegu õigus. Küll aga pigem peale tööd ei taha teha, muidu pole probleemi.

Vaata postitustmhmm```, 19 oktoober 2008 - 08:40, kirjutas:

kanepipoiss, 18 okt 2008, 21:02, kirjutas:

ei, ma ei ole mitte see vend kohe üldsegi mitte.
Kui suur tõenäolisus oleks advokaadiks saada? selline asi huvitab mind vägagi.
Vaata postitust

kahjuks seda sa ilma gümnita õppida ei saa...


Loll jutt, kõike saad õppida kutsehariduse baasil, kui riigieksamid ära teed.

Vaata postitustWolli, 20 oktoober 2008 - 09:10, kirjutas:

Vanasti mindi kutsekiasse selle mõttega, et kergemalt omale keskkooliharidust tõendav paber saada Postitas pildi
Sellepärast valitaksegi massiliselt koka ja müüriladuja ametid Postitas pildi Kõige kergemad...


Kui sa arvad, et kokapaberite saamine on lust ja lillepidu, siis sa eksid rängalt. ( Pean silmas just Kokk I / Kokk II pabereid )

Vaata postitustL4hma, 20 oktoober 2008 - 22:15, kirjutas:

-Cell-, 20 okt 2008, 23:07, kirjutas:

No oled 35+ ja terve elu ehitusel töötanud on sul sammuti tervis pekkis(selg, põlved, käed jne)
Vaata postitust

Oleneb ju mida sa ehitusel teed.
Hmm kutsekast ülikooli minna on tegelt suht kehva. See mis ülikoolis toimub on nii paar korda veel raskem, kui gümnaasiumis.
Enda kogemusele toetudes.


Ma ütleks, et kutsekool on kerge nendele, kes ei plaani edasi liikuda. Kui ikka kõrgemad eesmärgid, pole see üldse mitte lihtne ning võiksin öelda, et isegi kohati raskem, kui gümnaasium. Riigieksamid peab tegema 60-70% õppemahuga, ülejäänud saab ise rõõmsalt tuupida.

Vaata postitustrihsan, 27 juuni 2013 - 12:56, kirjutas:

Tooks vana teema üles, aga on kellegil aimu, mida Tartu KHK's küsitakse kokanduse alal matemaatilises testis? Mida vestlustel küsida võidakse?


Ei oska täpselt sulle Tartu kohta öelda, aga kokanduse ja matemaatikaga seoses küsitakse ilmselt sult neto-bruto kaalude arvutamise kohta. Või siis kaaluühikute teisendamist. Ma kahtlen, et nad sul kalorsust või midagi muud lasevad arvutada.

Vestluse koha pealt ei oska öelda. Edu
Normality is a waste of potential.

#57
Tanel.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 132
  • Liitus:20 apr 2011
  • Sugu:mees
Kõigepealt saage tavaline gümnaasiumiharidus kätte ja siis hakake ametit valima, sorry, ma ei soovi tulevikus, et mu makstavatest maksudest läheb persetäis raha masu tekkides mingitele logarditele, kes mõtlesid noorelt, et gümn on nerdidele ja need kes sinna lähevad ei tea elust sittagi, lähevad lapsepõlve pikendama. Sorry, aga 90 % kutsekatoodangust on harimatud inimesed, kes tõmbavad 20.august ja 24.veeb eesti lipu antenni külge ja vajutavad gaasi põhja.

Kutseka kohta on alati käinud: Kutsekast saad hariduse, mitte harituse.

Muutis Tanel., 27 juuni 2013 - 13:45.


#58
rihsan

    Liige

  • liige
  • Postitusi:564
  • Liitus:02 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustTanel., 27 juuni 2013 - 13:41, kirjutas:

Kõigepealt saage tavaline gümnaasiumiharidus kätte ja siis hakake ametit valima, sorry, ma ei soovi tulevikus, et mu makstavatest maksudest läheb persetäis raha masu tekkides mingitele logarditele, kes mõtlesid noorelt, et gümn on nerdidele ja need kes sinna lähevad ei tea elust sittagi, lähevad lapsepõlve pikendama. Sorry, aga 90 % kutsekatoodangust on harimatud inimesed, kes tõmbavad 20.august ja 24.veeb eesti lipu antenni külge ja vajutavad gaasi põhja.

Kutseka kohta on alati käinud: Kutsekast saad hariduse, mitte harituse.


Ei ütleks, et asi nii hull on kutsekatega, kohati saab veel paremad võimalused tulevikuks, kui gümnist. Ise käisin 1 aasta gümnaasiumis ära, aga see pole siiski minu jaoks. Seal polnud midagi rasket, kuid liiga palju tühja tööd ja asju, mida mul elus vaja ei lähe. Sinu arvamust kutseka koha pealt kallutama ma ei hakka, kuid vaadata asju ainult ühe nurga alt on natuke liiga lapsik eeldades, et sa oled juba põhikooli lõpetanud.
Ära vaata = :D

#59
M.N

    Yes, the Pirate King.

  • liige
  • Postitusi:1 238
  • Liitus:28 veebr 2006
  • Sugu:mees

Vaata postitustTanel., 27 juuni 2013 - 13:41, kirjutas:

Kõigepealt saage tavaline gümnaasiumiharidus kätte ja siis hakake ametit valima, sorry, ma ei soovi tulevikus, et mu makstavatest maksudest läheb persetäis raha masu tekkides mingitele logarditele, kes mõtlesid noorelt, et gümn on nerdidele ja need kes sinna lähevad ei tea elust sittagi, lähevad lapsepõlve pikendama. Sorry, aga 90 % kutsekatoodangust on harimatud inimesed, kes tõmbavad 20.august ja 24.veeb eesti lipu antenni külge ja vajutavad gaasi põhja.

Kutseka kohta on alati käinud: Kutsekast saad hariduse, mitte harituse.


Väga armas sinust, aga võid vabalt täpsustada, miks saab kutsekooldiest ainul hariduse, mitte harituse ? Sinu sõnade järgi jäi minu arust sinul mõlemad saamata, kui suudad endale sellise pildi ette kujutada.

Toon sulle näite enda põhjal - 9. klassi lõpetasin Tallinna 21. Koolis, neljade-viitega. Peale seda olin aasta Belgias vahetusõpilane. Järgnevalt läksin Tallinna Teeninduskooli koka eriala peale, lõpetasin Kokk I, Euroopa tase 4. ning keskkutseharidusega. Kogu kutsekooli ajal käisin kooli kõrvalt tööl, tegin lõpuks riigieksamid ka ära, samuti 70% minu klassist. Hetkel olen Hollandis, töötan viimased paar kuud ning kandideerisin Maastrichti Ülikooli Euroopa õiguse ala peale, kuhu on mul ka suur võimalus sisse saada. Kui ei saa, õpin veel keelt juurde ning võtan aasta vabaks ( teen tööd ).

Mida oled sina suutnud teha oma keskoolis käigu jooksul, ning peale seda, et sa nii hukkamõistvalt kutsekoolide peale vaatad ?

Minul ei ole midagi gümnaasiumi vastu, valik on igal inimesel enda teha.
Normality is a waste of potential.

#60
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustTanel., 27 juuni 2013 - 13:41, kirjutas:

Kõigepealt saage tavaline gümnaasiumiharidus kätte ja siis hakake ametit valima, sorry, ma ei soovi tulevikus, et mu makstavatest maksudest läheb persetäis raha masu tekkides mingitele logarditele, kes mõtlesid noorelt, et gümn on nerdidele ja need kes sinna lähevad ei tea elust sittagi, lähevad lapsepõlve pikendama. Sorry, aga 90 % kutsekatoodangust on harimatud inimesed, kes tõmbavad 20.august ja 24.veeb eesti lipu antenni külge ja vajutavad gaasi põhja.

Kutseka kohta on alati käinud: Kutsekast saad hariduse, mitte harituse.
Jajah, gümnaasiumist saab seda ja teist, aga millegipärast ei tee inimesed vahet vaba- ja valikainel, ei tea nad, kas minna õigust õppima TLÜ-sse või TÜ-sse jnejne. Ajage oma OECD plära kuskil mujal.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat