Hüppa postitusele

Change

Kas Eesti peaks Eurole üle minema?


Sellel teemal on 112 vastust

Hääletus: Eurodele üle? (395 liiget on hääli andnud)

Eurodele üle?

  1. Jah (168 häält [42.53%])

    Häälte protsent: 42.53%

  2. Ei (157 häält [39.75%])

    Häälte protsent: 39.75%

  3. Neutraalne (70 häält [17.72%])

    Häälte protsent: 17.72%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#81
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss

encoder, 1 märts 2009, 20:15, kirjutas:

Mina olen vastu ja ainult ühel ainsal isekal põhjusel - peab ümber harjuma kõigega. Noh, muidu tead peast et leib poes maksab nii palju, pudeli viina saab selle summa eest kätte jne jne... Kuid siis pead absoluutselt Kõigega ümber harjuma. Muidu üldiselt on mul suva, kui see välja arvata. :)

Vaata postitust




Samal meelel olen :thanks4:

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#82
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Postitusi:1 314
  • Liitus:22 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
Muidugi peaks aga isklikult on see viimane asi mida tahan. (rahatähtede pärast)
“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#83
Sulev

    Zen

  • liige
  • Postitusi:838
  • Liitus:22 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Arensburg
Traditsioonide ja eestluse koha pealt on kindlast halbi, et meie rahvusraha ära kaob, kuid euro kui rahatähe peal on ka Eestile omased tunnusmärgid. Kuid üle selle on teadmine, et ühinedes euroga elavneb Eestis majandus oluliselt ja tõenäoliselt paraneb ka meie elatustase. Mida Teie rohkem pooldate, kas traditsioonide hoidmist või majandusliku järje paranemist? Mille alusel Te praegusel ajahetkel investoritele lubaksite, et Eesti kroon on turvaline ja seda ei devalveerita?

#84
Wreck!e

    Architect of Universe

  • liige
  • Postitusi:842
  • Liitus:05 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:TLN.
Ma arvan, et võiks. Macis oleks hea käia - Juustuburger = 1 münt.


#85
DEAD BANG!

    granaat

  • liige
  • Postitusi:6 929
  • Liitus:27 veebr 2008
  • Sugu:mees
raudselt peaks jah. see tähendaks mule seda et teeksin omale uuesti pangakaardi ja hakkaks kaarti kasutama. mul on halb komme et kui mul on sularaha palju käes, siis kulutan seda ka sitaks. niiet euro go go go

Posted Image


#86
Oliver Ruin

    [WARNBANNED] liider

  • bannitud
  • Postitusi:1 480
  • Liitus:08 juuli 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Wreck!e, 20 märts 2010, 18:31, kirjutas:

Ma arvan, et võiks. Macis oleks hea käia - Juustuburger = 1 münt.

Vaata postitust



Jah, see ongi see põhjus, et mäkis parem käia !
Postitas pildi

#87
Equalizer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:27 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

pataya, 20 märts 2010, 19:09, kirjutas:

Jah, see ongi see põhjus, et mäkis parem käia !

Vaata postitust



Jah, nagu Lätis oli, et ostsin mingi 1 burksi ja maksin 50 senti :ermm: oi kui hea tunne oli, et nii odav on.
Postitas pildi

#88
kreidy ,

    Impossible is nothing.

  • liige
  • Postitusi:6 595
  • Liitus:22 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Järjest rohkem tegelt ei tahaks. Ma saan aru muidugi, et läheb vaja ja see võib riigile kasuks tulla aga alguses see harjumise värk ja siis taskud münte täis see on suht ebameeldiv. Hinnad tõuseksid päris korralikult.

#89
Tom

    Liige

  • liige
  • Postitusi:324
  • Liitus:30 dets 2006
  • Sugu:mees
Neutraalne.

Kroonist mul kahju suurt ei ole. Tegelikult pole ma kunagi päris hästi aru saanud, miks VABARIIGIS on käibel KROONID.

#90
Joss.

    .ssoJ

  • liige
  • Postitusi:772
  • Liitus:20 veebr 2006
  • Sugu:mees
Kas keegi tore inimene teeks mulle selgeks mis valemi järgi need hinnad tõusma peaks? Ise olen täiesti poolt.
....

#91
iAddict

    *

  • liige
  • Postitusi:1 226
  • Liitus:27 dets 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Tom, 22 märts 2010, 17:19, kirjutas:

Neutraalne.

Kroonist mul kahju suurt ei ole. Tegelikult pole ma kunagi päris hästi aru saanud, miks VABARIIGIS on käibel KROONID.

Vaata postitust



Rubla muutus ebastabiilseks, venelastele ei meeldinud, et me nende raha kasutame. See viis ka rahareformini.
Muidu ise olen Euro poolt, samas on ka kahju, et võetakse jälle üks asi ära mis Eestile on omane. Ma pole päris kindel aga võiks nii olla, et erinevate riikide eurod on erineva kujundusega. Mündid teatavasti on, aga kas paber on kah?
http://en.wikipedia....nian_euro_coins

Muutis iAddict, 22 märts 2010 - 17:52.

Your heart starts beating faster. The room starts feeling colder. The sweat bursts out like a million fountains in your skin. It's worse than bad...
Someone just made fun of you on the internet.

#92
kartzzzu

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 040
  • Liitus:25 jaan 2009
  • Sugu:mees
Endal sama küsimus, miks hinnad peaksid tõusma euro vahetusega?
Olen poolt 100%
Postitas pildi

#93
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Kui uudiseid loete siis peaksite teadma,et rahakupüürid laenataks Soomelt.
Ise ütleks ei kuna eurotsoon on kaunis uppuvas olekus praegu.
Kallis pilet uppuvale eurolaevale

Erinevalt Eesti kuulumisest Euroopa Liitu pole eurole üleminek meil õigeusu küsimus. Kui euroliidu liikmelisus on absoluutne dogma, millest taganemine tähendab täielikku väljalülitamist "mõistlike" ja "vastutustundlike" inimeste ringist, siis eurole ülemineku küsimuses lubavad nii esimese ešeloni poliitikud, majandusteadlased kui ka ajakirjanikud endale vahel kõhklusi. Rääkimata rahvast, kes on euro suhtes alati rohkem negatiivselt kui positiivselt meelestatud olnud.

Asi on iseenesest lihtne: Brüssel kontrollib Eestit praegu niigi peaaegu täielikult, euro ei ole neile hädatarvilik kang, vaid sobiv edasine vahend rahvusliku majanduse ja ärieliidi lahustamisel suures eurokatlas, mis kehtestatakse siin siis, kui olukord sobiv. Ja praegu on eurotsoonil suuremad mured kui Eesti.

Kreeka doominoefekt

Valitsusliikmete, Eesti Panga ja muude riigiasutuste pioneerilike valmidusraporteerimiste õhinas ei pruugi keskmine kodanik isegi olla märganud, et euro vaagub praegu hinge ning selleks ajaks, kui Eesti sellega liituda võiks, on ühisraha ja seda reguleeriv raamistik täielikult kokku varisenud. Teisisõnu, Eesti trügib praegu meeleheitlikult suure ja särava laeva pardale, mis lekib nagu sõel ja mille uppumine on pigem tõenäoline kui mitte.

Euro loomise aegu olid sakslased ja mõned muud põhjapoolsemad riigid mures, et nad peavad hakkama ühisraha stabiilsuse hoidmiseks kinni maksma Vahemere riikide muretut ülekulutamist, mida rahvusliku valuuta päevil rahastati seal pideva kõrge inflatsiooni või aeg-ajalt toimunud devalveerimise abil. Et euro ei läheks seda teed, kehtestati ranged reeglid – eelkõige needsamad Maastrichti reeglid, mille nimel Eestiski nii väga pingutatakse. Tegelikult pole neid reegleid kunagi enamik riike täitnud. Lubatavast eelarvedefitsiidi piirist pole alati suutnud kinni pidada isegi sakslased ise, rääkimata siis manjaana-mentaliteediga vahemerevalitsustest.

Teine suur probleem – mis krooni seotuse tõttu euroga on ka meid valusalt puudutanud – on euroala ühtne intressimäär, mis on ühtselt halb peaaegu kõigile. Mõnes riigis nagu näiteks Hispaania, Iirimaa või ka Eesti tekitas ta liigse madaluse tõttu majanduse ülekuumenemist, teistes riikides, näiteks Saksamaal, takistas aga liigse kõrguse tõttu majanduskasvu. Mõnes kolmandas riigis pärssis aga eksporti.

Kreeka valitsus on sisuliselt tunnistanud, et seisab silmitsi maksevõimetusega. Riik peab lähikuudel laenama ainuüksi oma jooksvate maksete tegemiseks 30 miljardit eurot. Välismaised pangad seda raha ei laena, kodumaistel seda raha aga pole – pankade rahavaru väheneb kiirenevas tempos, kuna rikkad kreeklased võtavad üha rohkem oma raha välja või kannavad välismaale. Seega peavad Kreeka pangad raha otsima välismaalt mõrvarlike intressidega, mis sisuliselt on valitsuse jaoks SMS-laenu teed minek. Järele jääb võimalus saada abi kas rahvusvahelistelt institutsioonidelt või eurotsooni valitsustelt.

Abistamine ei päästa

Euroliit on juba teatanud, et IMFi abipakett on välistatud. Esiteks tähendaks see tohutut poliitilist alandust ja lööki euroraha usaldusväärsuse pihta. Eurotsoon oleks samal pulgal Lätiga. Teiseks tuleb mängu tõsine probleem: IMF laenaks raha sarnaselt Lätiga – esitaks karmid tingimused ja kontrolliks neid. See tähendaks ränki eelarvekärpeid, ilmseid maksutõuse ja tõenäoliselt ka rahapoliitilisi meetmeid – näiteks intresside muutmise või rahavoo suurendamise näol. Kahte viimast pole aga Kreekas võimalik teha ilma kogu eurotsoonile samu nõudeid kehtestamata. Sellega pole keegi nõus.

Samas keelduvad sakslased, hollandlased ja mõned muud põhjapoolsemad riigid Kreeka 13protsendist eelarvedefitsiiti rahastamast. Põhjus on ilmne: kohe, kui supist on päästetud Ateena, vajavad sama abi juba palju suuremate summadega Portugal, Hispaania ja Itaalia. Kui nende riikide võlgu ei aidata maksta, tõmbavad nad paratamatult täielikult põlvili Prantsuse panganduse ja rahasüsteemi. See tähendaks mitte lihtsalt euro, vaid kogu Euroopa majanduse vastu taevast lendamist.

Aga isegi sakslastel pole sellist raha, et kõigi lõhkilaenanud eurovalitsuste võlgu maksta. Seega muutub mõttetuks ka Kreeka aitamine, kui lahendus viib lihtsalt veel palju keerulisema probleemini. Pealegi ei usu keegi, et Kreeka täidaks talle pandud kohustusi eelarvekärbetes, haldusreformis, maksupaketis, ametnike koondamistes ja milles kõiges, isegi kui teda aidatakse. Poole aasta pärast ollakse samas punktis tagasi. Pealegi, kreeklased pole lätlased, riiki ähvardab üldine mäss, kui valitsus üritab reforme ellu viia. Niisiis ei ole tähtsust, kas Kreekale antakse abi või mitte, parimal juhul ostetakse sellega lihtsalt pisut aega.

Lõpuks ollakse aga ikkagi küsimuse ees: kas arvata probleemsed riigid euroalast välja või üritada igast otsast kärisevat euro-ala koos hoida ülikalli pealemaksmise, trikkide ja silmamoondustega, muutes valuuta ebastabiilseks ja ebausaldusväärseks? Nii või teisiti on euro kui (suuresti dollari vastu suunatud) poliitiline ja majanduslik projekt läbi kukkunud ning ees ootab väga segane ja ohtlik aeg.

Eesti teeb targasti, kui üritab euro probleemidest tulenevaid võimalikke riske maandada, mitte hädasid paaniliselt taga ajada. See eeldab meid seni nii hästi teeninud oma raha alleshoidmist ja eurost pigem distantseerumist, mitte sellega samastumist.

http://ohtuleht.ee/i....aspx?id=368508
Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#94
Tom

    Liige

  • liige
  • Postitusi:324
  • Liitus:30 dets 2006
  • Sugu:mees

iAddict, 22 märts 2010, 17:47, kirjutas:

Rubla muutus ebastabiilseks, venelastele ei meeldinud, et me nende raha kasutame. See viis ka rahareformini.
Muidu ise olen Euro poolt, samas on ka kahju, et võetakse jälle üks asi ära mis Eestile on omane. Ma pole päris kindel aga võiks nii olla, et erinevate riikide eurod on erineva kujundusega. Mündid teatavasti on, aga kas paber on kah?
http://en.wikipedia....nian_euro_coins

Vaata postitust



Ma mõtlesin seda, et kroon on eelkõige ikkagi kuningriigi sümboliks...
Ning ei, paberraha on kõikjal ühesugune.

Muutis Tom, 23 märts 2010 - 10:37.


#95
kreidy ,

    Impossible is nothing.

  • liige
  • Postitusi:6 595
  • Liitus:22 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu

kartzzzu, 22 märts 2010, 18:03, kirjutas:

Endal sama küsimus, miks hinnad peaksid tõusma euro vahetusega?
Olen poolt 100%

Vaata postitust



Üheks põhjuseks on ümardamine. Hinnad arvutatakse kroonidest eurodesse ümber ja komaga arvud ümardatakse kõik tarbija kahjuks suuremaks. Nii võib tunduda üsna väike see summa aga tegelt on seda ikka omajagu. Lisaks veel mõned teised asjad mis annavad summale juurde.

#96
Kratos

    Legend☭

  • liige
  • Postitusi:3 559
  • Liitus:17 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Backjard
vahet pole jah, euro tuleb. sinna me oleme pürginud nii kaua. Isegi kui ei tule, siis puuritakse, kuni tuleb.

natuke jama ikka, hoiupõrsas jääb tühjaks, enamus cente taskus hoidma siis.

// kõik nagunii räägivad, et eesti tuleb masust välja suvel, on juba välja tulnud , mida iganes. euro nüüd küll siia ei puutu.

Tekkib ühtne raha kasutamiseks, ei pea valuutat palju vahetama.

Muutis Kratos, 16 mai 2010 - 18:06.

Postitas pildi

When I was alive, I might have been a little naughty...
but after they killed me,
I became something much, much worse...
the stuff nightmares are made of.


Jagan Lockerzi kutseid.

#97
Newb Killer.

  • liige
  • Postitusi:4 494
  • Liitus:24 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:In your mom's bedroom.^^
Hetkeseisuga on täpselt 137 poolt ja vastu häält :) ning 64 neutraalselt :D
Ise ei ole poolt, et Eesti peaks eurole üle minema. Riigile võib jah ( Savisaarele ning teistele sitapeadest poliitikutele kasu tuua ) aga rahvale mitte.
Kroon on ning võikski jääda , sümbol ka veel pealekauba :(

#98
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Newb K1ller, 16 mai 2010, 19:05, kirjutas:

Hetkeseisuga on täpselt 137 poolt ja vastu häält :) ning 64 neutraalselt :D
Ise ei ole poolt, et Eesti peaks eurole üle minema. Riigile võib jah ( Savisaarele ning teistele sitapeadest poliitikutele kasu tuua ) aga rahvale mitte.
Kroon on ning võikski jääda , sümbol ka veel pealekauba :(

Vaata postitust



Kuidas Savisaarele see kasuks tuleb? Kahjuks just ju. Kui Ansip suudab tuua euro, siis Savipäts võib järgmise Riigikogu valimiste võidust suu puhtaks pühkida.

Mida rahvas siis rohkem tahab? Turvalisemat majanduskeskkonda või mingeid kultuuritegelastega paberilipikuid?

#99
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mina olen poolt, sest see valuutavahetamine on paras pain in the ass ja üleüldse oleks siis ülejäänud euroriikidega ühtsem tunne.
Postitas pildi

#100
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
See euro on üks suur :(
Masendav ju, automaadist saad minimaalselt 10 eurot välja võtta.Saia mine ka sentidega ostma jms.
5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat