Hüppa postitusele

Change

Haridussüsteem


Sellel teemal on 64 vastust

#61
Billy Boy

    Õnne peenleib 2014

  • liige
  • Postitusi:7 566
  • Liitus:23 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Koolist nii kopp ees... Süsteem sakib täiega ikka. Kõik lärmavad tunnis, õpetaja ei jõua kõigiga tegeleda jne. Kas kellegil õhtukooliga on kogemusi muidu?

#62
Merowing

    Rise from the Ashes

  • liige
  • Postitusi:2 139
  • Liitus:11 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
http://www.postimees.ee/?id=239006

Üks huvitav artikkel, point millest on vaid mõned siit foorumist aru saanud, arvestades hiljutist diskusiooni teemas "järgmine kool".
Being open minded does not mean believing in everything, it means being open to all possibilities.
Tõde, mis muudab inimesed vabaks, on enamasti just see osa tõest, mida inimesed eelistavad mitte kuulda.

#63
-Taavi-

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 113
  • Liitus:08 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valga/Tartu

Lord Halenro, 21 märts 2010, 10:39, kirjutas:

http://www.postimees.ee/?id=239006

Üks huvitav artikkel, point millest on vaid mõned siit foorumist aru saanud, arvestades hiljutist diskusiooni teemas "järgmine kool".

Vaata postitust



Sa oled väga kitsa silmaringiga kui sa kõike kinnisilmi usud, mis seal artiklis kirjas on.
Uskumatult debiilne kirjutis ikka mõnes mõttes. Kõige naljakam on muidugi see koht:

Tsitaat

Mõtle, kas sa tahad, et sinu võsukene oleks tulevikus haritud inimene või intelligentne inimene, sest minu meelest on neil kahel suur vahe.

Niiet mine tavalisse gümnaasiumisse ja sinust saab intelligentne inimene. Mine eliitkooli ja sinust saab robot :ermm: Tahes tahtmata tuleb mingil määral tööd teha praeguse süsteemi raames, et saada tasuta ülikoolikohale. See tema liigitus on ikka väga primitiivne ja ei olene mitte mingil määral koolist.
Lugesin seda teemat veidi ja Kassu/Kanakukk + mõned teised kirjutasid oma kooli õpilastest ja keskkonnast. Kuidas saab siis eelnev väide paika pidada? Suuremas osas debiilikute klassist sirguvad hakkajad "intelligendid"?

Olen suhteliselt kindel, et artikli autor õppis GAG-s, sest peretuttav on rääkinud selle kooli direktorist ja tundub nagu klappivat

Nõustun siiski mitme asjaga. Näiteks kogu see "eliitkooli" vaimustus 1. klassis. See on tõsiselt mõttetu ja lapsepiinamine. Samuti vormijutt + statistika ületähtsustamine.
Tuleb siiski aru saada, et igalpool pole asjad nii nagu autori koolis. Eliitkool gümnaasiumis annab kindlasti teatud eelised. Mõned väärtustavad seda, mõned mitte. Nagu ma ütlesin.. koolist ei olene inimene nii palju.

-andres-, 23 jaan 2007, 17:02, kirjutas:

Enne vettehüpet sai Xeon õpetajalt, nii 60 aastaselt mehelt ühe ilusa ja tugeva perse laksu. Pärast terve päeva säras.

Vaata postitust



#64
Joosep.

    since 05

  • liige
  • Postitusi:1 285
  • Liitus:09 okt 2006
  • Sugu:mees
Hah, mis kuradi lõpplause selle venna artiklis oli? "Minu, eliitkooli lõpetanu sõnum teile, lapsevanemad, on, et otsige oma lapsele kool, kus neid peale töötamise ka mõtlema õpetatakse." Mõndasi inimesi ei saagi mõtlema õpetada ning mõned ei tahagi küsida "miks?". Ärge kasutage väljendit "eliitkool", see on ajakirjanduse poolt välja mõeldud mõnitav termin õppimiskallakuga koolide kohta. Iga inimene võib õppida mõtlema ja küsima "miks?", kui ta tahab, aga ta ei pea selle pärast õppimiskallakuga koole diskrimineerima. See on lauslollus ju. Võib ju tunduda, et ma kirjutan niimoodi puhtalt sellepärast, et ma ise käin Reaalis (enne Reaali 21'ses), kuid mulle pole kunagi sisendatud, et ma peaksin uhkust tundma, et ma käin "eliitkoolis" vms. Siin on ka selliseid õpilasi, kes sittagi teha ei viitsi ja võtavad õpetajate sahtlitest töid ja pildistavad neid ja siis riputavad orkutisse üles. Aga siin on ka õpilasi, kellele meeldib mõelda ja arutleda ning diskuteerida väga erinevatel teemadel. Sellist asja ei saa nii üheselt võtta, et "eliitkoolid" muudavad teid robotiteks, te peate oma lapsed kusagile mujale kooli panema. Miks inimestele sellist jama räägitakse? Puhtalt selle pärast, et ajakirjandus hakkas teatud koole "eliitkoolideks" tembeldama.

#65
Merowing

    Rise from the Ashes

  • liige
  • Postitusi:2 139
  • Liitus:11 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Selle artikkli näol ei pidanud ma konkreetselt küll eliitkoole silmas (olgugi, et see vello seal konkreetselt eliitkoole mustab) vaid haridussüsteemi üldiselt.
Being open minded does not mean believing in everything, it means being open to all possibilities.
Tõde, mis muudab inimesed vabaks, on enamasti just see osa tõest, mida inimesed eelistavad mitte kuulda.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat