Jump to content

Change

Valimisõigus lastele


  • You cannot reply to this topic
47 replies to this topic

Poll: Valimisõigus lastele? (122 member(s) have cast votes)

Valimisõigus lastele?

  1. Poolt (26 votes [21.14%])

    Percentage of vote: 21.14%

  2. Vastu (97 votes [78.86%])

    Percentage of vote: 78.86%

Vote Guests cannot vote

#1
BEAR

    haters gonna hate

  • liige
  • Posts:1,533
  • Joined:20 Jan 2004
  • Sugu:mees
Viimasel ajal on hakatud rääkima sellest, et lapsevanemad saavad vastavalt laste arvule endale hääli juurde. Minu arust igati mõistlik ja tore oleks. Kivirähk kirjutas toreda artikli ka selle kohta mida saab lugeda siin - http://www.epl.ee/artikkel/471178

Et siis arvamusi ja mõtteid selle teema kohta? Olete poolt? Vastu? Miks?
Just remember ALL CAPS when you spell the man's name.

#2
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
ei ole poolt...see,et lapsevanemad saavad oma laste eest valida, ei tähenda kusagilt otsast lastele hääleõiguse andmist. lastele pole seda vaja, sest nad ei mõika poliitikast mitte sittagi, mis pmtselt tähendab, et mõned valijad saavad lihtsalt rohkem hääli anda, a imo pole küll vaja, et mingid vasjad ja tusjad, kellel on 7 last, paneksid keskale ühe hääle asemel 7...

Ega's midagi, hea et sedagi.


#3
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees
Veits tobe idee?

Esiteks ei ole see kuskilt otsast lastele hääleõiguse andmine, sest lapsed on taunid.
Teiseks oleks sellise süsteemi elluviimine täielik õudusunenägu.
Ja kolmandaks - Kuidas see üldse seotud oleks? Lapsed ei annaks nii häält läbi oma vanema. Lapsevanem hääletaks lihtsalt rohkem oma lemmiku poolt.

#4
kippa2

    No Warn

  • liige
  • Posts:883
  • Joined:17 Jan 2008
  • Sugu:mees
erakonnad hakkaks laste hääli ära ostma, annavad 100 kätte ja ütlevad:" Mina olen onu Edgar Savisaar ja ole pai laps ja vali 104"
veel mõtetum oleks lasta vanematel laste eest valida, ega vanem siiski valib selle kes talle kõige paremini silma on jäänud, vaevalt väiksemaid lapsi poliitika huvitab ja nemad kohe teava kelle nad valiksid, samahea oleks lasta lastel ise valida, vahet ei ole

Fhker, 29 jaan 2010, 22:57, kirjutas:

pane vart talle ja jäta maha ära , küll uue leiad.

Vaata postitust



#5
Kethmar

    eiC

  • liige
  • Posts:6,527
  • Joined:08 Jun 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn/Haapsalu
Isegi kui ma tean, millised vaated on mingil erakonnal jne, ei suuda ma end kurssi viia asjade tagamaadega. Kindlasti ei tohiks lastele anda neid õigusi ja veelvähem nende vanematele.
Kes selle lolluse peale üldse tuli?

Posted Image
Veebilahendused ja graafiline disain- salumets.kethmar.ee


#6
Priidik

    Liige

  • liige
  • Posts:581
  • Joined:02 Jun 2007
  • Sugu:ei ütle
Alates 16 eluaastat ju tegelikult võiks anda valimishääle. Sellest vanusest võib-olla mõned teavad poliitikast ka midagi. Alla selle on suht kindel Ei.

#7
Timukas

    Liige

  • liige
  • Posts:246
  • Joined:26 Feb 2008
  • Sugu:mees
Kõige lollim idee, millest ma kuulnud olen.

#8
Mar+Tin

    Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõpeb tingimata surmaga.

  • liige
  • Posts:5,500
  • Joined:24 Aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Laagri, Kesklinn
Täitsa loll idee ''näe poiss, vali 104 ja saad paki draakoni kommi''
Postitas pildi

#9
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

kippa2, on 13 juuni 2009, 20:30, said:

mõtetum

View Post



Yo.

Priidik, on 13 juuni 2009, 20:33, said:

Alates 16 eluaastat ju tegelikult võiks anda valimishääle. Sellest vanusest võib-olla mõned teavad poliitikast ka midagi.

View Post



Võib-olla mõned teavad midagi ei sisalda eriti mingit kindlustunnet...

Soovitaks postitajatel enne läbi lugeda, millest jutt käib, muidu läheb mul RAGE sisaldus veres üle lubatud piiri. Arutelu all ei ole LASTE valima laskmine, vaid vanematele iga lapse eest ühe hääle andmine.

OP pani pealkirjaga rämedalt rappa, aga teie peata kanad ei loe isegi esimest posti ning hakkate kohe lõugu laiutama.

#10
BEAR

    haters gonna hate

  • liige
  • Posts:1,533
  • Joined:20 Jan 2004
  • Sugu:mees
Natuke mööda pealkiri jep, aga lugege artikkel läbi vähemalt, pole lahmimist.
Just remember ALL CAPS when you spell the man's name.

#11
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Posts:8,201
  • Joined:04 Jul 2008
  • Sugu:mees

Kassu, on 13 juuni 2009, 21:59, said:

Soovitaks postitajatel enne läbi lugeda, millest jutt käib, muidu läheb mul RAGE sisaldus veres üle lubatud piiri. Arutelu all ei ole LASTE valima laskmine, vaid vanematele iga lapse eest ühe hääle andmine.

View Post



Talitse end, pane ona kui närvid läbi vms, see pole enam normaalne mida sa teed..
Arvan sellest nii palju, et kuna keskmises peres ei suudaks laps oma vanemat veenda hääletama just selle poolt kes temale meeldib siis annaks see lihtsalt vanematele rohkem kui 1e hääle(mis obv. sõltub sellest mitu last taha tehtud).

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#12
M66k

    iidne ja laisk kasutaja

  • auliige
  • Posts:1,663
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

E-ThugJr, on 14 juuni 2009, 00:08, said:

Talitse end, pane ona kui närvid läbi vms, see pole enam normaalne mida sa teed..
Arvan sellest nii palju, et kuna keskmises peres ei suudaks laps oma vanemat veenda hääletama just selle poolt kes temale meeldib siis annaks see lihtsalt vanematele rohkem kui 1e hääle(mis obv. sõltub sellest mitu last taha tehtud).

View Post



Ei olegi plaanitud lastele sõnaõigust hääletamises. Lihtsalt tahetakse anda lapsevanematele mitu häält. Kuulsin ka eile raadiost selle idee algatajat rääkimas, kuid ikkagi pean seda halvaks ideeks.
#xServu @ quakenet

#13
*1nsan3*

    Liige

  • auliige
  • Posts:3,721
  • Joined:06 Aug 2004
  • Sugu:mees
Mis lollusi siin välja pakutakse? Siis juba koerad-kassid ka valima äkki? Või äkki üldse kõik elusolendid? Aina tobedamaks minnakse nende spekulatsioonidega...

#14
Mar+Tin

    Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõpeb tingimata surmaga.

  • liige
  • Posts:5,500
  • Joined:24 Aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Laagri, Kesklinn
Ma ei saa aru nagu miks mitu häält? saviedgar läheb lasnamäele teeb uka tsaka 104 valijaskonnale ja saab sellevõrralt rohkem hääli? jabur
Postitas pildi

#15
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Posts:22,022
  • Joined:20 Feb 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mõnede asjade puhul võiks küll olla hääletajaskond suurem, kui just mitte iga asja puhul. Ja kas laste alla lähvad need kes lasteaias käivad putru söömas või kõik alaealised?

-soovid oma reklaami siia?-


#16
jaguline

    Suhteliselt vana liige

  • liige
  • Posts:1,229
  • Joined:02 Aug 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Itta-Virrumaa
Mina olen selle idee vastu. Parteid hakaksid suurperesid igasuguste "soodustustega" ära ostma ning enamus lapsi ei tea poliitikast mitte midagi või kui teavad, siis ei pruugi nende arvamus vanemate omaga kokku minna.

#17
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Posts:1,314
  • Joined:22 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
Meeldiv on lugeda kuidas kõik savisaart maha teevad. päeva pärl.
eks see ole üks savisaare "hea" idee hääli koguda.
paks saab võimule, tõstab lasterahasid jms, viib selle mõtte läbi ja hääli tuleb nagu murdu. kõik teevad lapsi, et raha saada ja iga lapse eest saab savisaar jälle hällekese.

(aga kui nüüd aus olla siis ma ei tea kes selle asja taga on aga vahel võib ju niisama ka lahmida.)

//opaa, päris mööda lahmisin. aga siiski, paha mõte. Keegi maailmas veel nii lollile ideele on tulnud ?

Edited by Meeleheide, 13 June 2009 - 23:56.

“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#18
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Posts:11,019
  • Joined:15 Mar 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Elu on näidanud, et sittagi ei tähenda need valimised. Seega, ma arvan, et 18 oleks siiski mõistlikum. Palju teavad mingid 13 aastased poliitikast, ega suurt midagi ju. Nja neile on jah samas kui alaealised saaksid valida, nendega annab rohkem manipuleerida. Öeldakse 1000 krooni kuus igale lapsele ja juba sillas mingi 12 aastased sillas

Edited by Visa__Hing, 13 June 2009 - 23:45.


#19
BEAR

    haters gonna hate

  • liige
  • Posts:1,533
  • Joined:20 Jan 2004
  • Sugu:mees
Hea näide kuidas inimesed ei loe posti, vaid pealkirja.. :D

Point on see, et kuna lapsevanemad otsustavad nagunii juba paljude asjade üle laste tuleviku suhtes, siis miks mitte ka poliitiliselt. Lugege artiklit palun, seal on kõik pooltväited olemas.

Edited by BEAR, 13 June 2009 - 23:47.

Just remember ALL CAPS when you spell the man's name.

#20
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Priidik, on 13 juuni 2009, 20:33, said:

Alates 16 eluaastat ju tegelikult võiks anda valimishääle. Sellest vanusest võib-olla mõned teavad poliitikast ka midagi. Alla selle on suht kindel Ei.

View Post



need, kes midagi jagavad või keda natukene poliitika huvitab, on suures vähemuses. kui ma tagasi mõtlen, siis 16 aastaselt oli mul ikka väga rämedalt pohhui, kes valitsuses istus ja kui palju mingeid makse tõsteti vms. esiteks on poliitika ikka suht keeruline ja tagamaid ei mõista lapsed ammugi. teiseks mõjutab uus valitsus vms laste elu oluliselt vähem kui töötavaid inimesi.

Ega's midagi, hea et sedagi.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users