Hüppa postitusele

Change

Alkohol ja haavad


Sellel teemal on 28 vastust

#1
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees
Kui juua alkoholi, täpsemalt siis õlut, kas on võimalik, et haav võib mädanema minna?
Nimelt suutsin enda kõhu kivide tassimisega parajalt katki teha, läksin küll peale seda kohe pesema ning pesin katkise koha hoolikalt ära, võtsin ma samal õhtul, täpsemalt siis eile, neli õllet ning täna on haavad mädanema läinud ning tekkinud mõningane lööve.

Kas seda võis põhjustada alkohol või sain ma kividest mingisuguse põletiku mis pestes ära ei tulnud?

Aitäh.

#2
Kapu|adminvahetasnime

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:140
  • Liitus:16 nov 2008
  • Sugu:mees

Bob Wobble, 14 juuli 2009, 21:05, kirjutas:

Kui juua alkoholi, täpsemalt siis õlut, kas on võimalik, et haav võib mädanema minna?
Nimelt suutsin enda kõhu kivide tassimisega parajalt katki teha, läksin küll peale seda kohe pesema ning pesin katkise koha hoolikalt ära, võtsin ma samal õhtul, täpsemalt siis eile, neli õllet ning täna on haavad mädanema läinud ning tekkinud mõningane lööve.

Kas seda võis põhjustada alkohol või sain ma kividest mingisuguse põletiku mis pestes ära ei tulnud?

Aitäh.

Vaata postitust




õlust tekkis see.

#3
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees
Olingi kuskilt nii kuulnud, aga ei olnud päris kindel, aitäh.

Ehk oskab veel keegi soovitada, mis sellega peale hakata? Ise olen ainult joodiga ära puhastanud, aga midagi targemat küll ei oska peale hakata. Ehk läheb ise aja möödudes ära? Muidugi protsessi kiirendamine oleks vägagi tore, kõht ei näe just eriti esinduslik välja hetkel.

#4
looodi

    number 9

  • liige
  • Postitusi:1 448
  • Liitus:01 nov 2007
  • Sugu:mees
tähendab, minu heal tuttaval oli suuur probleem põlvega, ning tegemist oli hea õlllesõbraga...

temalgi tuli mureks, et kas siis nüüd peab õllest loobuma, kuna võib mädanema minna või midagi, siis see arst ütles talle, et tavaline õlu, mida sa poest ostad ei tekita seda mädanemist. Koduõlu kohta ei osanud ta öelda, sest eks seda teeb iga inimene isemoodi...

Ja ma saan aru, et keegi hakkab vastu väitma kuid ma tahaks kohe lugeda kuskilt, kust te seda teada olete saanud?

Ja lisandus täpsem info, et need poe õllled on pastöriseeritud, kuid koduelu mitte, thats why you should not drink homemade beer whyle having a open woond.

Muutis halfman, 14 juuli 2009 - 20:18.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." Bruce Lee

#5
Siim

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 257
  • Liitus:05 mai 2007
  • Sugu:mees

Bob Wobble, 14 juuli 2009, 21:13, kirjutas:

Olingi kuskilt nii kuulnud, aga ei olnud päris kindel, aitäh.

Ehk oskab veel keegi soovitada, mis sellega peale hakata? Ise olen ainult joodiga ära puhastanud, aga midagi targemat küll ei oska peale hakata. Ehk läheb ise aja möödudes ära? Muidugi protsessi kiirendamine oleks vägagi tore, kõht ei näe just eriti esinduslik välja hetkel.

Vaata postitust




Kui kõht mädaneb siis arsti juurde minek ei teeks paha?

#6
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees
Aga, kui see ei tulnud õllest, ei kujuta ma ette, kust see tulla oleks saanud. Kuuma vee ja dušigeeliga tuleks ju põletikku tekitav mustus ära ning ega ma kuskil poriloigus ka ei maga. Ei söönud ma ka sel päeval midagi muud peale poole kilo sašlõki.

Ei ole eriline arstilkäija, jätaks selle varuvariandiks, kui häda peaks hullemaks minema.

Muutis Bob Wobble, 14 juuli 2009 - 20:19.


#7
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Kehv imuunsus ehk, poeõlu seda küll ei tee. :)

Aga ravi arsti juures, või puhasta ise millegagi.
Postitas pildi

#8
looodi

    number 9

  • liige
  • Postitusi:1 448
  • Liitus:01 nov 2007
  • Sugu:mees

Bob Wobble, 14 juuli 2009, 21:16, kirjutas:

Aga, kui see ei tulnud õllest, ei kujuta ma ette, kust see tulla oleks saanud. Kuuma vee ja dušigeeliga tuleks ju põletikku tekitav mustus ära ning ega ma kuskil poriloigus ka ei maga. Ei söönud ma ka sel päeval midagi muud peale poole kilo sašlõki.

Vaata postitust



no see nakkus võis tulla nendest asjadest endast, kas sa ei arva?
"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." Bruce Lee

#9
Inkw

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 000
  • Liitus:10 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Vee sees võis ka vabalt midagi olla.

Päriselt ka, lenda arsti juurde ära, pole mõtet niisama istuda.

#10
raunts92

    Liige

  • liige
  • Postitusi:181
  • Liitus:08 sept 2008
  • Sugu:mees
poe õlu ajab ka mädanema, endal see tõttu haav mingi 2 kuud paraneb kuna vahepeal joon õlut ja tekib mäda kärna alla :) .
viina võid vabalt juua.

#11
DEAD BANG!

    granaat

  • liige
  • Postitusi:6 929
  • Liitus:27 veebr 2008
  • Sugu:mees
endal oli peas 2cm haav ja jõin frederiku kohe peale õnnetust ja mitte midagi ei juhtund selle haavaga, samas sul võis niiet mine arsti juurde parem, teevad tseki tseki

Posted Image


#12
APO

    Liige

  • liige
  • Postitusi:710
  • Liitus:30 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Läänemaa
Ei tea kas nüüd kokkusattumus või midagi. Kukkusin hiljuti küünarnuki katki,järgmine päev sai üks õlu võetud ja nüüd ka küünarnukk suht kahtlane :S
Interneti foorumites vaidlemine on nagu paraolümpia isegi kui võidad ikka oled väärakas

#13
Martin R.

    I'äm händsom änd I'äm cuul.

  • liige
  • Postitusi:1 402
  • Liitus:15 okt 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Vihasoo .
Õlle tekitab põletiku....ja edasi mõelge ise.
Postitas pildi
Postitas pildi

#14
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa

DEAD BANG!, 14 juuli 2009, 21:46, kirjutas:

endal oli peas 2cm haav ja jõin frederiku kohe peale õnnetust ja mitte midagi ei juhtund selle haavaga, samas sul võis niiet mine arsti juurde parem, teevad tseki tseki

Vaata postitust



Oleneb tõesti inimesest, ju me siis parema vastupidamisega. Endal pole kordagi midagi juhtunud, nii poe kui ka koduõllega.

#15
Franky Four Fingers

    Oderint Dum Metuant

  • auliige
  • Postitusi:7 232
  • Liitus:20 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:up from the 36 chamberz
Lahendus on valge viin, nagu enamasti!

#16
dominic

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 536
  • Liitus:16 jaan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Endalgi oli jalaluumurd, täpsemini siis 9.mai.
Tegin siis nädal vahet ja peale seda hakkasin vaikselt õllet lammutama, arst ka juttu ei teinud alkoholi tarbimisest. Aga noh 1,5 kuud peale õnnetust sain kipsist lahti ja käisin peale seda veel ca 2 nädalat karkudega ja elastik side jala ümber.
Nüüd ongi nii, et pmst kui õllet olen normaalselt joonud, umbes 5-6l siis hommikul jalg ikka suht valus. Arvatavasti on põletik sees, sest katsudes seda kohta on tunda et temperatuuri vahet, mis arvatavasti viitabki põletikule, ka veits paistes on hüppeliigese juures.
Nüüd üritangi nädalase pausi teha ja vaadata kas asi paraneb või ei. Vahepeal käis ka mõte ortopeedi juures läbi minna ja küsida, et kas lonkamine 2kuud ja 1nädal peale murdu on loomulik?
Postitas pildi

#17
Kickapoo

    The world is mine so i piss on the sidewalk

  • liige
  • Postitusi:4 069
  • Liitus:10 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kääritatud jooke juua ei tohi (õlu, siider), pastöriseeritud kraam on suva. (Gin)

#18
Billy Boy

    Õnne peenleib 2014

  • liige
  • Postitusi:7 566
  • Liitus:23 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
See poe-õlu ei tohiks põletikku tekitada tegelt... See on nii ära töödeldud. Pigem on mõeldud koduõlut silmas - see tekitab põletikku.

Soovitan ka puhast viina võtta! :)

#19
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Oli pool aastat tagasi endal sarnane situatsioon, tehti mõned õmblused ja siis tekkis ka küsimus, kuidas lood alkoholiga on.
Konsulteerisin siis arstiga ja sain päris ühese vastuse - siider, vein ja koduõlu on 3 asja, millest peaks hoiduma, kuna need sisaldavad elusaid baktereid, eelkõige pärmi, mis võivad mädaniku tekitada.
Destilleeritud joogid on kõik ok, need toimivad hoopis puhastavalt (vaadake kasvõi sõjafilme - haav valatakse päris tihti mingi alkoholiga üle) ja ka poeõlu on täiesti ok, sest need on kõik pastöriseeritud ehk siis mikroorganismid (bakterid, mis põhjustavad mädanemist seal hulgas) on hävitatud.

Seega jutt, et poeõllest tekkis mädanik on lollus.. kui sa just elusat õlut ei joonud. See põletik/mädanik võis tekkida sajal erineval viisil sul.. isegi veega pestes võis mingi salakaval bakter su haava siseneda ja seal nüüd pahandust külvata, aga õlle joomisest see kohe kindlasti ei saanud tekkida.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#20
Elf

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 003
  • Liitus:16 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinski

XchopperX, 15 juuli 2009, 08:52, kirjutas:

Konsulteerisin siis arstiga ja sain päris ühese vastuse - siider, vein ja koduõlu on 3 asja, millest peaks hoiduma, kuna need sisaldavad elusaid baktereid, eelkõige pärmi, mis võivad mädaniku tekitada.


+1
mul tattoo meister kah rääkind et veinist ja siidrist eemale hoida, poe õlus olevat feik pärm ja see ei tee sittagi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat