Hüppa postitusele

Change

Eutanaasia.


Sellel teemal on 25 vastust

#1
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Eutanaasia ehk suretamisabi on paranemislootusteta ja piinlevas seisundis viibiva haige surma kiirendamine.

Artikkel õhtulehest :

Tsitaat

Eelmisel nädalal algatas Alzheimeri tõbe põdev menukirjanik Terry Pratchet Suurbritannias eutanaasiadebati. Kirjanik kutsub üles legaliseerima parandamatult haigete aktiivset eutanaasiat. See algatus on Eestiski käivitanud eutanaasiateemalise diskussiooni.


Tsitaat

"Peamine eeldus, mida eutanaasia pooldajad on välja toonud, on see, et kui inimesel on õigus väärikalt elada, on tal järelikult ka õigus väärikalt surra." Arsti sõnul on keeruline defineerida väärikat surma: "Kui tei küsiksite, kus kohas oleks lapsel õige surra või kuidas ta seda väärikana tegema peaks, siis õige koht oleks ema süles. Ja tegelikult ka täiskasvanud inimesel  on väärikas surm tema enda poolt valitud paigas ümbritsetuna inimestest, kes teda eluajal armastasid." Pidevate, väga tugevate ja seljatamatute valude puhul oleks eutanaasia Ilmoja sõnul õigustatud: "Kindlasti ei tohiks ükski inimene kannatada valu. Kõigi eesmärk peab olema justnimelt valu äravõtmine."


Viimasel ajal kajastub meedias see teema ja sobib minu meelest vägagi hästi arutluseks.

Mida arvate teie sellest?
Kas tuleks legaliseerida see ja lubada inimestel surra omal vabal tahtel, ilma, et peaks piinlema mingi teatud haiguse käes?

Kui olete poolt või vastu, siis põhjendage.
Postitas pildi

#2
guccimucci

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 392
  • Liitus:29 dets 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Poolt, inimesed ei peaks piinlema, kui arst on kinnitanud, et haigust ravida pole võimalik ja surm tuleb niikuinii siis miks inimene peab ootama haiguse järkjärgulisi etappe, mis järjest julmemaks lähevad. Samas jällegi mida aeg edasi seda ravitavamaks haigused muutuvad ja see tõstaks tõenäoliselt surmade arvu suurelt ja ehk tuleks ka juhtumeid, mil inimene tegelikult oleks võinud sellest välja tulla.

#3
shithead

    Liige

  • liige
  • Postitusi:766
  • Liitus:27 aug 2009
  • Sugu:ei ütle
Minu vanaisaga oli nii, et pidi operatsioonile minema. Oligi siis kaks valikut, et kas operatsioon õnnestub ja ta lihtsalt ei saa järske liigutusi teha ning kaela pöörata. Või operatsioon ebaõnnestub ja ta jääb halvatuks. Siis mu vanaisa küsiski, et kas nii ei saa, kui operatsioon ebaõnnestub, pannakse ta "magama". Aga sellist võimalust polnud. Siiski kõik läks hästi.
ayyy

#4
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Ka poolt, eeldusel muidugi, et patsient/haige ise ka sellega nõus on.Milleks piinelda..
Postitas pildi

#5
Inkw

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 000
  • Liitus:10 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Terry Pratchetil on Alzheimer :D ..

Aga jah, nõus, milleks elada, kui ainult piinled.

#6
Suhkrupõrsake

    Liige

  • liige
  • Postitusi:730
  • Liitus:13 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
kindlasti poolt, kui haige ise soovib seda, peaks seda ka teostatama.
pole mõtet end piinata ja elada surmahirmus.

#7
Siim

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 257
  • Liitus:05 mai 2007
  • Sugu:mees

Forgotten, 8 veebr 2010, 21:41, kirjutas:

Poolt, inimesed ei peaks piinlema, kui arst on kinnitanud, et haigust ravida pole võimalik ja surm tuleb niikuinii siis miks inimene peab ootama haiguse järkjärgulisi etappe, mis järjest julmemaks lähevad. Samas jällegi mida aeg edasi seda ravitavamaks haigused muutuvad ja see tõstaks tõenäoliselt surmade arvu suurelt ja ehk tuleks ka juhtumeid, mil inimene tegelikult oleks võinud sellest välja tulla.

Vaata postitust




Sellega on kõik öeldud minu arvates.

#8
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees
Ma arvan, et peaks ikka ise sellise valiku ees olema. Muidu praegu lambist võib öelda küll jah, et kui oleks nagu kellegi vanaisal siin, et terve keha halvatud laseks lihtsalt juhtmed välja tõmmata, aga päriselt võib selline pussy out tulla tegelt ju.
Nii, et ei julgegi oletada, kuidas sellises olukorras käituks.

#9
Newb Killer.

  • liige
  • Postitusi:4 494
  • Liitus:24 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:In your mom's bedroom.^^
Pooldan, aga siiski see on iga inimese enda valik. Muidu , ma pean eesti keeles mingit esseed analüüsima, mõtlesin, et võiks teha analüüsi " eutanaasiast ".
Keegi mingit esseed viitsib siia lingina visata? (kuskilt Postimehest,Õhtulehest vms, ise ei leidnud :D )

#10
Rainer*

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 242
  • Liitus:09 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kohtla - Järve
Ma olen isegi poolt. Kui tõesti on selline olukord nagu selles videos kus mees hüppas näoga mingi ääre vastu ja pool nägu läks siis oleks tõesti mõistlik ta ''magama'' panna.

#11
Kaspar.

    juba etruskide ajast

  • liige
  • Postitusi:3 934
  • Liitus:18 veebr 2007
  • Sugu:mees
Eutanaasia ehk siis 'pull the plug'
Olen kindlasti poolt. Milleks piinelda mingites jubedates sisevaludes? Võibolla need haigused, kus sured ilma valuta, siis jah pole Eutanaasia vajalik, kui meh, valik on teie.

#12
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Täiesti poolt

Igal inimesel peaks olema õigus ise-enda elu üle otsustada.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#13
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Postitusi:22 022
  • Liitus:20 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Muidugi, inimesel peaks olema õigus elule ja surmale.

-soovid oma reklaami siia?-


#14
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
Mjaa kindlat seisukohta ei ole veel kujunenud.

Ühelt poolt on muidugi õige, et inimene peaks otsustama oma elu üle ise, mitte riik.
Teiselt poolt aga, kas see asi ei või mitte kriminaalseks kujuneda?
Näide: Sugulased maksavad arsti kinni, et too ütleks mingile vanale papile, kellel on ülipalju raha, et too on suremas. Tehaksegi eutanaasia ning sugulased saavad oma päranduse aastaid varem kätte või mis iganes. Või lihtsalt tahetakse kedagi ära koristada jne.

Et see oleks minu meelest üks miinustest. Positiivset on lubamisel muidugi vast rohkem.

#15
Elektrik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:535
  • Liitus:04 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Jään selles valdkonnas erapooletuks, kuigi see aitaks hoida kokku nii närve,
riigi kulutusi kui ka annaks võimaluse väärikalt surra.

#16
mattiasmadis

    swegmaestro

  • liige
  • Postitusi:7 044
  • Liitus:08 apr 2006
  • Sugu:mees
Igal asjal on plussid ja miinused L4hma.
Pooldan.

#17
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle

L4hma, 8 veebr 2010, 23:25, kirjutas:

Mjaa  kindlat seisukohta ei ole veel kujunenud.

Ühelt poolt on muidugi õige, et inimene peaks otsustama oma elu üle ise, mitte riik.
Teiselt poolt aga, kas see asi ei või mitte kriminaalseks kujuneda?
Näide:  Sugulased maksavad arsti kinni, et too ütleks  mingile vanale papile, kellel on ülipalju raha, et too on suremas. Tehaksegi eutanaasia ning sugulased saavad oma päranduse  aastaid varem kätte või mis iganes.  Või lihtsalt tahetakse kedagi ära koristada jne.

Et see oleks minu meelest üks miinustest. Positiivset on  lubamisel muidugi vast rohkem.

Vaata postitust



exactomus!

olen samal arvamusel

#18
MikkMo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:386
  • Liitus:10 sept 2006
  • Asukoht:Pärnu
Milleks piinelda?

Kindlasti poolt
Get Tricks Or Die Trying!

#19
Merowing

    Rise from the Ashes

  • liige
  • Postitusi:2 139
  • Liitus:11 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Enda vanaisal oli paar aastat tagasi mitu väikets insulti järjest, mille tagajärjel jäi poolest kehast halvatuks ja ajakuhjustus on nii jõhker et ta aju töötab 3 aastase tasemel ja see on ravimatu, hooldekodus teda vaatamas käies tihti mõtlen, et see ei ole ju elu. Kuigi l4hma tõi teise hea pointi väilja, arvestades veel kui korrumpeerunud kogu see stuff meil on siis võidakse seda väga edukalt ka ära kasutada. Siiski pooldan, kui tõesti inimene enam mingit taasmumis märki ei näita või on konstansetes valudes.
Being open minded does not mean believing in everything, it means being open to all possibilities.
Tõde, mis muudab inimesed vabaks, on enamasti just see osa tõest, mida inimesed eelistavad mitte kuulda.

#20
ksiiri

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:2 881
  • Liitus:02 mai 2011
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Harjumaa
Olen poolt.. Loomi pannakse ju ka magama, seda küll mitte nende enda soovil, aga ma näen et mõte jääb mingil määral samaks. Pole enam mõtet piinelda ja kui ise on selle poolt, siis miks mitte viia inimese viimane palve ellu?





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat