Hüppa postitusele

Change

Kas inimesed on oma vaesuses ise süüdi?


Sellel teemal on 30 vastust

#1
Illimulli`

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:465
  • Liitus:07 märts 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:kivis:D:D
Hariduse teema all tuli siis väike vaidlemine, hea küsimus ju iseenesest.
Mina arvan, et kui koolis ei õpi, siis ei saa head tööd, siis ei saa head palka.
Ja teie arvamused, mu kallid foorumikaaslased ?

joel0012, 28 märts 2010, 18:44, kirjutas:

Seda teemat lugedes ootasin, et ikka noored räägivad enda rahuldamisega vahele jäämisest jne

Vaata postitust



#2
Andres`

    Liige

  • liige
  • Postitusi:532
  • Liitus:15 märts 2007
  • Sugu:mees

Illimulli`, 15 apr 2010, 22:23, kirjutas:

Hariduse teema all tuli siis väike vaidlemine, hea küsimus ju iseenesest.
Mina arvan, et kui koolis ei õpi, siis ei saa head tööd, siis ei saa head palka.
Ja teie arvamused, mu kallid foorumikaaslased ?

Vaata postitust



Mõttetult tegid sama teema,aga nagu ma juba ütlesin siis tänapäeval on tutvused mis maksavad.

#3
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Jap, kapitalism on ülekäte läinud.Ma võin endale osta keskkooli tunnistuse ja ülikooli minna - raha paneb rattad käima :D Üldiselt väga naiivne arusaam, Illi.
Ise teed savu ja loogiline mõtlemine ei tööta :D Phail
5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#4
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
No, kui inimene sünnib vaesena, ning kasvab ülesse vaesuses, siis pole ta ju ISE selles süüdi? või peab kohe 1 aastane laps olema nn. rikas?
Kui see sama inimene on 40 aastasena ikka nn. vaene, siis...on jah ise süüdi..

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#5
Ülisalajane

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 965
  • Liitus:27 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reval
Kusagilt vist kunagi kuulsin, et endistes nõukogude vabariikides pidi päris palju olema kodutuid, kes omal ajal olid kõvemad NSVL professorid ja teadlased. Päris kindel pole. Ilmselt siis liidu lagunemisega kaotasid ka tööd, kuid samas oleks saanud äkki kusagil mujal ennast teostada.
Kooli kohapealt nii palju, et rohkem mängib rolli innovaatiliste ideedega väljatulemine, just ärimaailmas. Iseasi on see, kui palju selle teostus oskusi ning teadmisi nõuab. See oli lihtsalt üks näide, kuidas ka üsna matslikud inimesed võivad heale elujärjele saada. Seega ma arvan, et kõvasid koole lõpetades on sul lihtsalt palju suurem võimalus heale ning tasuvale tööle saada. Aga samas võid ka, nagu eespool mainisin, midagi geniaalset välja mõelda.
Seda, kas inimene on süüdi oma vaesuses või mitte, on üsna raske öelda, sest see on kahe otsaga asi... Selle sama NL professorite näite põhjal võib lihtsalt mingi süsteem peppu kukkuda ning jääd elu hammasrataste vahele (veel näiteks MaSu) või tuleb mängu inimese laiskus.

#6
Werner

    Liige

  • liige
  • Postitusi:678
  • Liitus:07 juuni 2006
Pmst kui endal ikka taipu on ja oled töötu siis saad kuni 70 000 riigilt toetust ( muidugi peab olema hea projekt, mis tasub lõpuks riigile ära ), et oma ettevõte rajada.

#7
SIVLER

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:627
  • Liitus:30 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kullamaa
ei, kuna minu arust oleneb elus kõik õnnest, kui õnne pole siis oledki vaene.
Signatuur liiga suur, vt reegleid

#8
WhatAPervert

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 099
  • Liitus:06 sept 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
No oleneb, kas see on nö su enda süü, et sa oled lolli v laisana sündinud...

#9
Kala²

    Liige

  • liige
  • Postitusi:478
  • Liitus:28 juuni 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sutlepa

Illimulli`, 15 apr 2010, 22:23, kirjutas:

Hariduse teema all tuli siis väike vaidlemine, hea küsimus ju iseenesest.
Mina arvan, et kui koolis ei õpi, siis ei saa head tööd, siis ei saa head palka.
Ja teie arvamused, mu kallid foorumikaaslased ?

Vaata postitust



Haridust loomulikult on vaja, aga kui endal mõistus üle piiride, siis saad igast nurgast ainult raha kokku kraapida.
Kui sündinud natukese erilisena siis enda vea alla see nagu ei lähe ju :eyebrows: :wub:
Eks kellel on enda tulevik ja plaanid paigas, mõtleb sellele kui juba olemas, siis ta selle ka saavutab.
Postitas pildi

#10
rammstein107

    Liige

  • liige
  • Postitusi:992
  • Liitus:06 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Aga muidugi ise süüdi, kes siis veel süüdi saaks olla ? Loogiline, et lapseeas sõltud oma vanematest, aga kui ikka surmatunnini vaene oled, siis keda sul veel süüdistada on peale enda ?
Igaüks peab oma eluga ise järjele saama, neil on lihtsalt vedanud kes miljonäri peredesse sünnivad.
"Mingit feng shuid ei tohi ületähtsustada sest kaasmaalane teeb sulle ikka tüng huid."

#11
Timka

    Liige

  • liige
  • Postitusi:546
  • Liitus:22 jaan 2008
  • Asukoht:;)

WhatAPervert, 1 juuli 2010, 01:26, kirjutas:

No oleneb, kas see on nö su enda süü, et sa oled lolli v laisana sündinud...

Vaata postitust



Laisana pole ju võimalik sündida,võibolla rumalana küll.Ikkagi arvan,et enamus asju oleneb haridusest,sest neid lambaid,keda tutvuste kaudu tööle võetud on näha küll ja küll.
Postitas pildi


You probably think that I am not a nice person... And you are right.
Get big or die trying.

#12
NEONET

    Silver

  • liige
  • Postitusi:713
  • Liitus:19 juuni 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
vaesuses arvatavasti on inimesed peamiselt ise süüdi. Kuid paljud rikkad ei ole aga oma rikkust minu arvates ära teeninud !
Kui vajad veebilehte -->VEEBILAHENDUSED<-- või muud abi veebis.

#13
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Timka, 27 juuli 2010, 21:22, kirjutas:

Laisana pole ju võimalik sündida,võibolla rumalana küll.Ikkagi arvan,et enamus asju oleneb haridusest,sest neid lambaid,keda tutvuste kaudu tööle võetud on näha küll ja küll.

Vaata postitust



sotsiaalne kapital ongi lõppkokkuvõttes edu seisukohalt kõige olulisem asi, olgu see edu siis kas oma bisnessiga maailma vallutamine või mõnel juhul lihtsalt töö hankimine, aga tutvused loevad.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#14
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
ütleks, et vaesus on suhteline mõiste minuarvates.

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#15
Kickapoo

    The world is mine so i piss on the sidewalk

  • liige
  • Postitusi:4 069
  • Liitus:10 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Oleneb. Ühest vastust pole.

#16
gg awp

    kiisune

  • liige
  • Postitusi:2 400
  • Liitus:20 nov 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tartu
Andrus siin teemas mõeldakse vast ikka rahakoti paksust eksole

#17
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Andrus, 14 nov 2010, 22:41, kirjutas:

ütleks, et vaesus on suhteline mõiste minuarvates.

Vaata postitust



no sellist väidet saab öelda absoluutselt iga asja kohta, sest kõik siin maailmas sõltub taustsüsteemist..
ehk siis su väide ei muuda mitte midagi ega kinnita mitte midagi ning on lõppkokkuvõttes lihtsalt sisutühi foorumiresurssi raiskamine.

Muutis XchopperX, 23 november 2010 - 18:47.

I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#18
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Postitusi:1 665
  • Liitus:14 märts 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.

Timka, 27 juuli 2010, 21:22, kirjutas:

WhatAPervert, 1 juuli 2010, 01:26, kirjutas:

No oleneb, kas see on nö su enda süü, et sa oled lolli v laisana sündinud...

Vaata postitust



Laisana pole ju võimalik sündida,võibolla rumalana küll.Ikkagi arvan,et enamus asju oleneb haridusest,sest neid lambaid,keda tutvuste kaudu tööle võetud on näha küll ja küll.

Vaata postitust



well, tore teada, et osad inimesed on juba targad sündides.
ja sa ütled et enamus asju oleneb haridusest, samas ütled et neid kes läbi tutvuste tööle saavad (mitte tänu haridusele) on küll ja küll. ei saa enam aru sinust
KEEXMAISTER
Postitas pildi

#19
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Ise süüdi? Inimesed arenevad keskkonnaga koos ja kui puudub vastav keskkond inimese arengule, ei arene ka inimene. Hariduse omandame suuremalt jaolt vanemate rahakoti pealt, vähemalt esimesed 12a kindlasti, kui mitte rohkem. Kõikidel pole issi miljoneid all ega oma isa soetatud Audi S8't ülikooli mineku puhul, rääkimata muudest privileegidest. Vaesemad/keskpärased inimesed peavad tihtipeale ise hakkama saama - võtame kasvõi ülikooli kõrvalt töötamine, mis VÕIB kooli untsu keerata. Mitmeid segavaid faktoreid esineb.
Mina paneks siiski selle lapse vanemate südametunnistusele. ;)

Muutis Jack Herer, 23 november 2010 - 21:21.

5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#20
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Keeksta Tha Buffalo., 23 nov 2010, 19:41, kirjutas:

well, tore teada, et osad inimesed on juba targad sündides.
ja sa ütled et enamus asju oleneb haridusest, samas ütled et neid kes läbi tutvuste tööle saavad (mitte tänu haridusele) on küll ja küll. ei saa enam aru sinust

Vaata postitust



Siin laskud sa juba metafilosoofilisse väitlusesse teemal kas inimeste potentsiaalne tarkus on määratud sündides, või sõltub see sind ümbritsevast keskkonnast ja sellest kuidas sind kasvatatakse/mida sa ise teed. Siin lähevad kogu maailma teoreetikute arvamused lahku, nii et ma ei usu et ka sina suudad kuidagi üht või teist väidet põhjapanevalt tõestada.

Jack Herer, 23 nov 2010, 20:37, kirjutas:

Ise süüdi? Inimesed arenevad keskkonnaga koos ja kui puudub vastav keskkond inimese arengule, ei arene ka inimene. Hariduse omandame suuremalt jaolt vanemate rahakoti pealt, vähemalt esimesed 12a kindlasti, kui mitte rohkem. Kõikidel pole issi miljoneid all ega oma isa soetatud Audi S8't ülikooli mineku puhul, rääkimata muudest privileegidest. Vaesemad/keskpärased inimesed peavad tihtipeale ise hakkama saama - võtame kasvõi ülikooli kõrvalt töötamine, mis VÕIB kooli untsu keerata. Mitmeid segavaid faktoreid esineb. 
Mina paneks siiski selle lapse vanemate südametunnistusele. ;)

Vaata postitust



Mina vaidlen vastu.. millist keskkonda sul tänapäeval pole? Absoluutselt kõik on olemas mida sul üldse vaja on oma hea hariduse ja üldise heaolu saavutamiseks, kõik jääb inimese enda tahtmise taha.
12-lapseline vaene perekond, pole arvutit ega sobilikke raamatuid tähendab seda, et inimene jääb lolliks? Igas vähegi aktepteeritavas asulas on olemas raamatukogu, kus on tasuta raamatud, arvuti, internet...
Tavakoolid on kõik tasuta, pole midagi vaja maksta, ülikoolid on tasuta ja doktoris makstakse sulle juba peale, et kraadi omandada..

Minu moraal - raha ega keskkonna taha ei jää mitte miski tänapäeval kui endal indu ja tahtmist on. Vanemad võivad olla ainult erandjuhtudel piiravaks teguriks, aga mida nemad teha saavad? Sunnivad sind raamatuid lugema? Kõik sõltub inimesest endast..
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat