Hüppa postitusele

Change

Keemia 11. kl


Sellel teemal on 3 vastust

#1
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
http://www.upload.ee...56/IMG_0301.JPG
3.3/A: mille järgi ma leian osalaenguid ja mille järgi ma kõige polaarsemaid sidemeid määran?
3.4: kuidas seda lahendada?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#2
Bewd

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:60
  • Liitus:29 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu/Viljandi
C ühendis on positiivne osalaeng ja tema küljes oleval osakesel negatiivne laeng. Ehk siis Cl, Br, I jne, neil kõigil on negatiivne osalaeng.

Nukleofiil, mõiste ütleb juba, et "tuuma armastaja"
Elektrofiil - "elektroni armastaja"

Ehk siis NF osake on see, kuhu on kogunenud positiivne laeng ja EF osake on see, kuhu on kogunenud negatiivne laeng. C juures on positiivne laeng, järelikult on ta NF ja seal on NF tsenter. Ja see osake, mis on C küljes(va H), on EF.

Ründav osake on see, mis lööb selle negatiivse osalaenguga osakese radikaali küljest ära. Lahkuv rühm on see, mis läheb radikaali küljest minema.

Loodan, et see aitab!

#3
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Mis on 3.4/b-s reakstsioonitsentriks?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#4
Bewd

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:60
  • Liitus:29 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu/Viljandi
Pole päris kindel, aga ma arvan, et Cl sideme juures on reaktsioonitsenter.
Võiksid õpeaja käest üle küsida.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat