Hüppa postitusele

Change

Kuidas säästaksite teie?Või investeeriksite?


Sellel teemal on 13 vastust

#1
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn
Juhtusin lugema Delfi vahendusel järgmist artikklit.

Eraisikute pangaarvetele on kogunenud üha rohkem raha. Kuna hoiuste intressid on
madalad, ei teeni arvel seisvad summad kasumit.

Samas on raha säästmine ja mõistlik tulevikku suunatud paigutamine tõusnud taas päevakorrale. Selle asemel, et raha niisama arvel hoida ja lasta inflatsiooniussil seda vaikselt järada, soovitavad spetsialistid erinevaid investeerimisviise ja –fonde.

Kuhu oma säästud paigutada – kas võlakirjadesse, kinnisvarasse või kulda? Keda usaldada ja kellest laias kaares mööda jalutada? Neile ja teistele lugejate küsimustele vastab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Mida teeksite teie oma säästudega?Kuidas oleks raha kõige mõttekam investeerida või hoiustada.Väidelge.
Bend if you must, but never brake!

#2
Tzambulaja

    Liige

  • liige
  • Postitusi:858
  • Liitus:03 okt 2008
  • Sugu:mees
Minu praegune kõigesuurem säästmine toimub läbi säästukaardi :)

#3
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine
Kuld vast.

Kuskilt kunagi uurisin, et see hea stabiilne viis raha hoiustada, et selle hind pidi isegi viimasel ajal tõusma vaikselt. Aga võin eksida.

Muutis Koit, 26 oktoober 2010 - 19:51.


#4
mattiasmadis

    swegmaestro

  • liige
  • Postitusi:7 044
  • Liitus:08 apr 2006
  • Sugu:mees
Kinnisvara on minuarust kõige mõtekam. Eriti linnast väljas, kus kasvab mets, sest selle maa hind ei lange vaid ainult tõuseb. Pikaajaline siiski.

#5
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--
Annetaksin.
Ma ei mõista raha.

#6
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Postitusi:22 022
  • Liitus:20 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Oleks siis seda raha nii palju, et kuhugi seda ka paigutada pikas plaanis suudaks.

-soovid oma reklaami siia?-


#7
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

August, 26 okt 2010, 21:03, kirjutas:

Annetaksin.
Ma ei mõista raha.

Vaata postitust



+1
suured rahasummad ajavad pea sassi, ei näe vajadust omada rohkem raha, kui hetkel äraelamiseks vaja on

Ega's midagi, hea et sedagi.


#8
Rix

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 050
  • Liitus:03 okt 2009
  • Sugu:mees
Mis neil pangahärradel viga seletada kus raha panna. Räägivad ikka seda mis neile ka kasu toob.
Õnneks/Kahjuks ei ole kullapada veel leidnud seega pole midagi investeerida ka.
:(

#9
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:03 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
mets ikka.. parim viis minusilmis

#10
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--

muhemees, 26 okt 2010, 21:27, kirjutas:

+1
suured rahasummad ajavad pea sassi, ei näe vajadust omada rohkem raha, kui hetkel äraelamiseks vaja on

Vaata postitust




Ma pean isegi mainima, et nad ei aja mul pead sassi ning numbrid on minu jaoks isegi romantilised. Tunneksin kaubitsemisest ning raha kogumisest ka naudingut ja olen seda isegi tundnud, kuid kui ma vaid näeksin raha olemuses mingit kandvat ideed.
Iga päev lähen tööle ja näen oma ülemust, kes on küllaltki tore mees ja iga päev mõistan, et lähen sinna ainult ja ainult, et raha saada.

Ma lihtsalt ei taju ära seda.
Tulingi tegelikult praeguselt lepingutega rutiinitöölt ära ja panin ennast kirja paarile vabatahtlikule otsale.

Kunagi saab mu aadressiks see, kus elavad kõik. Tabagu mind välk, kui peaks minema teisiti.

Muutis August, 26 oktoober 2010 - 21:01.


#11
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
No hetkel investeerin ma kogu oma raha üüri ja todu/õlle peale, nii et mingist pika-ajalisest kasust ilmselt rääkida ei saa :)

Aga kui juba oleks mingid summad mida oleks mõtet kuskile investeerida, siis sõltub kõik sellest, kas investeerimise mõte on raha hoida või raha juurde tekitada endale. Hoidmise koha pealt on igasugu väärismetallid kõige turvalisem ja kindlam varjant. Teenimise seisukohalt on kinnisvara jällegi super, muidugi kinnisvara kokkuostuks on praegu juba c.a aasta liiga hilja (või noh, kui suurest teenimisest rääkida), peaks uut majanduskriisi või muud suuremat krahhi kinnisvara turul ootama.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#12
RaiX

    Kasutaja

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 214
  • Liitus:10 apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare

Rix, 26 okt 2010, 21:45, kirjutas:

Mis neil pangahärradel viga seletada kus raha panna. Räägivad ikka seda mis neile ka  kasu toob.
Õnneks/Kahjuks ei ole kullapada veel leidnud seega pole midagi investeerida ka.

Vaata postitust




Pangad saavad rohkem kasumit, mida rohkem inimestel raha pankades on. Mingi 85-90% sellest rahast on investeeritud kuhugile/laenatud välja..

Ise paigutaks ka kinnisvarra eelkõige. Samas, kui mul oleks raha ning oma firmat ei ole, siis ma ilmselt looks mingi väikeettevõtte.

donkament, 10 aug 2010, 00:17, kirjutas:

ma ei saa aru, kuidas inimesed tulevad segi olles selle peale, et ah jooks õige liitri vett ära, muidu hommikul pohmell. ma alles hommikut kuskilt x kohast, kuhu ära vajunud olen, tulen selle peale, et peaks midagi pohmelli vastu tegema.

Vaata postitust



#13
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Postitusi:7 512
  • Liitus:30 sept 2010
  • Sugu:mees

RaiX, 26 okt 2010, 22:27, kirjutas:

Pangad saavad rohkem kasumit, mida rohkem inimestel raha pankades on. Mingi 80% sellest rahast on investeeritud kuhugile/laenatud välja..

Ise paigutaks ka kinnisvarra eelkõige. Samas, kui mul oleks raha ning oma firmat ei ole, siis ma ilmselt looks mingi väikeettevõtte.

Vaata postitust



on maksimaalne, mida tohivad

#14
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn
Kuld pakub küll täna mõningast kaitset inflatsiooni vastu, kuid see on väike.Lisaks ei aita kuld sul rikkamaks saada.Kui vaadata kulda, siis on suhtumine muutunud viimase saja aasta jooksul palju mõistlikumaks.Kuld on metall, tooraine nagu iga teine.Põhimõtteliselt pole vahet, kas hoida tina, rauda või kulda kusagil varuks.Kuld võtab vähem ruumi ja seda on eeldatavasti kergem müüa, kuid oluliselt rikkamaks kuld sind ei tee.
USA sisemaine koguprodukt kaalub täna kilodes sama palju kui 50 või 100 aastat tagasi.Inflatsiooni maha arvestades on seda aga inimese kohta 5 korda rohkem kui 100 aastat tagasi ning inimesei elab USA`s üle 4 korra rohkem kui sajand tagasi.See tähendab, et 1 kilo kasulikku toodangut sisaldab täna 20 korda rohkem väärtust.See täiendav väärtus, mis ei kaalu kilodes midagi, saab olla ainult informatsioon.Majanduskasv tähendab seega sisuliselt ühe kilo toodangu järjest suuremat väärtustamist ja mida aega edasi, seda rohkem meid ümbritseb asju, mis on väärtuslikumad kui kuld.Ja neid asju on preagugi juba väga palju.

Ka kinnisvara ei ole sinu tulevase rikkuse garantii.Aktsiate hinnad on viimase 75 aasta jooksul tõusnud keskmiselt 12% aastas(keskmiselt, osad langevad, osad tõusevad)Miks ei teeni sinu korter või nö kinnisvara 12% aastas?Sest sinu korteri ruutmeetrite arv ei kasva, samuti nagu kuld ei võta kaalus juurde.Kinnisvara ja kuld kallinevad peaasjalikult tänu inflatsioonile.Pealegi, palju raha ringleb Tallinna vanalinnas korterite ostu ja müügi eest.Ja nüüd otsige välja palju ringleb päeval näiteks USA suurimal aktsiaturul.Pealegi kinnisvara eest tuleb pidevalt hoolitseda, et selle seisukord säiliks.See tähendab kulutusi.

Mina arvatavasti panustan aktsitesse, hajutades ajas.Võlakirjadesse ma arvatavasti ei investeeriks, kuigi see on kindlam, samas tootlikkus on madalam.Arvatavasti 2/3 indeksaktsiatesse ja 1/3 üksikaktsiatesse.Võimalik, et tulevikus võiks proovida ka IPO`del.Võimalik, et paari nädala pärast teen juba algust, katsun oma tulevikku kindlustada veidi rohkem.
Bend if you must, but never brake!





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat