Hüppa postitusele

Change

Neoneti jõululoos 2010! [Auhinnafond: 3600 EEK]


Sellel teemal on 357 vastust

#141
Baboon

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 012
  • Liitus:09 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare
Esimese 3 koha vahel jaotatakse 100% auhinnafondist ära+ siis 2x 25.- veel peale, +EV, kurb et mul internetipanka pole :D

#142
emaga räägid ka nii vä

    dindu nuffin

  • liige
  • Postitusi:3 783
  • Liitus:17 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:@ Church

Baboon, 18 dets 2010, 16:15, kirjutas:

Esimese 3 koha vahel jaotatakse 100% auhinnafondist ära+ siis 2x 25.- veel peale, +EV, kurb et mul internetipanka pole :D

Vaata postitust



Kahjuks alguses lahutatakse 50.- ära ja siis alles võetakse 100% ;) EV
tra sa oled veel lollim kui mina

#143
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--

Codecci, 17 dets 2010, 21:40, kirjutas:

Kuna mitte midagi vahelt ei võeta ja kõik raha läheb auhinnafondi, on mu eeldatav tulu-kulu selle lotoga täpselt 0 (ja nii ka kõigil teistel osalejatel), mis tähendab, et pikas perspektiivis ma ei võida ega kaota selle lotoga, jään nullii. Seega maha visatud pole midagi :D

Vaata postitust




Oot oot. See on mingi kommunistlik teooria või mis mõttes? Pikas perspektiivis on neid inimesi enamus ikka, kes raha kaotavad. Tegemist on lotoga.

#144
WhatAPervert

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 099
  • Liitus:06 sept 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

August, 18 dets 2010, 18:23, kirjutas:

Codecci, 17 dets  2010, 21:40, kirjutas:

Kuna mitte midagi vahelt ei võeta ja kõik raha läheb auhinnafondi, on mu eeldatav tulu-kulu selle lotoga täpselt 0 (ja nii ka kõigil teistel osalejatel), mis tähendab, et pikas perspektiivis ma ei võida ega kaota selle lotoga, jään nullii. Seega maha visatud pole midagi :D

Vaata postitust




Oot oot. See on mingi kommunistlik teooria või mis mõttes? Pikas perspektiivis on neid inimesi enamus ikka, kes raha kaotavad. Tegemist on lotoga.

Vaata postitust



Kui mängude arv läheneks lõpmatusele, või oleks mingi muu suur arv, 1000 vm, siis keskmiselt oleks võitjaid (neid kes kasumisse jäid) ja kaotajaid (neid kes kahjumisse jäid) sama palju umb. Kõik oleks tasa siiski.

Muutis WhatAPervert, 18 detsember 2010 - 18:52.


#145
Codecci

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 446
  • Liitus:28 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

August, 18 dets 2010, 18:23, kirjutas:

Codecci, 17 dets  2010, 21:40, kirjutas:

Kuna mitte midagi vahelt ei võeta ja kõik raha läheb auhinnafondi, on mu eeldatav tulu-kulu selle lotoga täpselt 0 (ja nii ka kõigil teistel osalejatel), mis tähendab, et pikas perspektiivis ma ei võida ega kaota selle lotoga, jään nullii. Seega maha visatud pole midagi :D

Vaata postitust




Oot oot. See on mingi kommunistlik teooria või mis mõttes? Pikas perspektiivis on neid inimesi enamus ikka, kes raha kaotavad. Tegemist on lotoga.

Vaata postitust



Tavalise lotoga jah, kus pannakse ainult teatud osa piletite rahast auhinnafondi (Eestis levinud lotodega, Bingo, Viking jms peaks see summa olema 50%). Siin loosis aga pannakse 100% auhinnafondi, seega pikas perspektiivis keegi ei võida ega kaota midagi :D

#146
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--

WhatAPervert, 18 dets 2010, 18:51, kirjutas:

August, 18 dets  2010, 18:23, kirjutas:

Codecci, 17 dets  2010, 21:40, kirjutas:

Kuna mitte midagi vahelt ei võeta ja kõik raha läheb auhinnafondi, on mu eeldatav tulu-kulu selle lotoga täpselt 0 (ja nii ka kõigil teistel osalejatel), mis tähendab, et pikas perspektiivis ma ei võida ega kaota selle lotoga, jään nullii. Seega maha visatud pole midagi :D

Vaata postitust




Oot oot. See on mingi kommunistlik teooria või mis mõttes? Pikas perspektiivis on neid inimesi enamus ikka, kes raha kaotavad. Tegemist on lotoga.

Vaata postitust



Kui mängude arv läheneks lõpmatusele, või oleks mingi muu suur arv, 1000 vm, siis keskmiselt oleks võitjaid (neid kes kasumisse jäid) ja kaotajaid (neid kes kahjumisse jäid) sama palju umb. Kõik oleks tasa siiski.

Vaata postitust





Codecci, 18 dets 2010, 19:07, kirjutas:

August, 18 dets  2010, 18:23, kirjutas:

Codecci, 17 dets  2010, 21:40, kirjutas:

Kuna mitte midagi vahelt ei võeta ja kõik raha läheb auhinnafondi, on mu eeldatav tulu-kulu selle lotoga täpselt 0 (ja nii ka kõigil teistel osalejatel), mis tähendab, et pikas perspektiivis ma ei võida ega kaota selle lotoga, jään nullii. Seega maha visatud pole midagi :D

Vaata postitust




Oot oot. See on mingi kommunistlik teooria või mis mõttes? Pikas perspektiivis on neid inimesi enamus ikka, kes raha kaotavad. Tegemist on lotoga.

Vaata postitust



Tavalise lotoga jah, kus pannakse ainult teatud osa piletite rahast auhinnafondi (Eestis levinud lotodega, Bingo, Viking jms peaks see summa olema 50%). Siin loosis aga pannakse 100% auhinnafondi, seega pikas perspektiivis keegi ei võida ega kaota midagi :D

Vaata postitust




Jep, aga siin on tegemist aastalõpu loosiga mitte mingi mänguteooriaga, pikas perspektiivis jääb enamusesse kuuluv üksikmängija ikkagi kahjumisse.

#147
Kristjan

    kfb

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
pikas perspektiivis just võidab. ;)
I like my whisky old and my women young.

#148
haribo

    Keep going!

  • liige
  • Postitusi:1 893
  • Liitus:06 jaan 2008
  • Sugu:mees

Kristjan, 18 dets 2010, 19:22, kirjutas:

pikas perspektiivis just võidab. ;)

Vaata postitust




mis moodi ma pikas perspektiivis võidan, kui ma näiteks seekord kaotan ?
Jään 25kr kahjumisse juu

#149
Codecci

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 446
  • Liitus:28 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

August, 18 dets 2010, 19:21, kirjutas:

Jep, aga siin on tegemist aastalõpu loosiga mitte mingi mänguteooriaga, pikas perspektiivis jääb enamusesse kuuluv üksikmängija ikkagi kahjumisse.

Vaata postitust




Kristjan, 18 dets 2010, 19:22, kirjutas:

pikas perspektiivis just võidab. ;)

Vaata postitust



Nope, ei võida ega kaota, jääb täpselt nulli pikas perspektiivis.

Ütleme, et kui tegu oleks "winner takes all" loosiga (lihtsalt selleks, et lihtsam arvutada oleks), auhinnafond on 2425EEK ja sa ostad ühe 25EEK pileti. See tähendab, et kokku on ostetud 97 piletit, sinu võimalus võita on 1/97.

97 'st korrast:
96 korral sa kaotad 25 EEK - 96*25 = -2400.-
1 kord võidad 2425 miinus enda sisseost = +2400.-

Kokkuvõttes oledki nullis.

#150
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:03 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
ei jää kahjumisse.. lihtsalt, annetad 25.- kellegile, kellel seda rohkem vaja on, kui sinul

#151
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--

Codecci, 18 dets 2010, 20:02, kirjutas:

August, 18 dets  2010, 19:21, kirjutas:

Jep, aga siin on tegemist aastalõpu loosiga mitte mingi mänguteooriaga, pikas perspektiivis jääb enamusesse kuuluv üksikmängija ikkagi kahjumisse.

Vaata postitust




Kristjan, 18 dets 2010, 19:22, kirjutas:

pikas perspektiivis just võidab. ;)

Vaata postitust



Nope, ei võida ega kaota, jääb täpselt nulli pikas perspektiivis.

Ütleme, et kui tegu oleks "winner takes all" loosiga (lihtsalt selleks, et lihtsam arvutada oleks), auhinnafond on 2425EEK ja sa ostad ühe 25EEK pileti. See tähendab, et kokku on ostetud 97 piletit, sinu võimalus võita on 1/97.

97 'st korrast:
96 korral sa kaotad 25 EEK - 96*25 = -2400.-
1 kord võidad 2425 miinus enda sisseost = +2400.-

Kokkuvõttes oledki nullis.

Vaata postitust




See on teooria ning loogika. Tõenäosus, et kasutaja oma elu jooksul neoneti loosiga nulli jääb, on ikka kaduvväike. Seda hälvet arvestades jääb keskmine neonetlane ikkagi kahjumisse.
Aga no, aitab ka. Äge muidu, et 1000 sisse lasid ja elurõõmu sellega teemasse süstisid.

#152
Kristjan

    kfb

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
no oletame et neoneti loos jätkub umbes 1500 aastat veel, siis jääb ilusti nulli.
I like my whisky old and my women young.

#153
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Millised teooriad :D
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#154
WhatAPervert

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 099
  • Liitus:06 sept 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

August, 18 dets 2010, 20:14, kirjutas:

Codecci, 18 dets  2010, 20:02, kirjutas:

August, 18 dets  2010, 19:21, kirjutas:

Jep, aga siin on tegemist aastalõpu loosiga mitte mingi mänguteooriaga, pikas perspektiivis jääb enamusesse kuuluv üksikmängija ikkagi kahjumisse.

Vaata postitust




Kristjan, 18 dets 2010, 19:22, kirjutas:

pikas perspektiivis just võidab. ;)

Vaata postitust



Nope, ei võida ega kaota, jääb täpselt nulli pikas perspektiivis.

Ütleme, et kui tegu oleks "winner takes all" loosiga (lihtsalt selleks, et lihtsam arvutada oleks), auhinnafond on 2425EEK ja sa ostad ühe 25EEK pileti. See tähendab, et kokku on ostetud 97 piletit, sinu võimalus võita on 1/97.

97 'st korrast:
96 korral sa kaotad 25 EEK - 96*25 = -2400.-
1 kord võidad 2425 miinus enda sisseost = +2400.-

Kokkuvõttes oledki nullis.

Vaata postitust




See on teooria ning loogika. Tõenäosus, et kasutaja oma elu jooksul neoneti loosiga nulli jääb, on ikka kaduvväike. Seda hälvet arvestades jääb keskmine neonetlane ikkagi kahjumisse.
Aga no, aitab ka. Äge muidu, et 1000 sisse lasid ja elurõõmu sellega teemasse süstisid.

Vaata postitust



Pmst kui elada terve enda elu arvutades erinevaid tõenäosuseid (mis peaks ärilises mõttes olema kõige kasulikum), siis pole vahet, mis summa sa siia pistad (unless see summa on nii suur, et võib sind pankrotistada):D.
Või no tegelt, ma ei saanud su algse posti poindile väga pihta :D

#155
Blend

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 238
  • Liitus:09 juuni 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.

Franky Four Fingers, 17 dets 2010, 20:38, kirjutas:

Üks kutt on tonni maha visanud.

Vaata postitust



jep, codecci on obv pankrotis nüüd, mr matemaatik.
Postitas pildi

#156
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

kanakukk jr, 18 dets 2010, 20:33, kirjutas:

Millised teooriad  :D

Vaata postitust



elemantaarne matemaatika ju..

#157
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--
Kanakuke post tunduski pigem kerge iroonia, mulle vähemalt küll.

#158
haribo

    Keep going!

  • liige
  • Postitusi:1 893
  • Liitus:06 jaan 2008
  • Sugu:mees
Mulle kaa

#159
Rooit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:03 märts 2009
  • Sugu:mees
ostsin 1 pileti

#160
Henri

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 485
  • Liitus:26 mai 2006
  • Sugu:ei ütle
Ma sain Codeccist niimodi aru, et kahjum ei ole seetõttu just, et Kristjan, ei võta piletitest ise vahelt nagu seda teevad Bingo ja Viking loto. Raha on nö ringluses, et see läheb lihtsalt järgmise inimese kätte, mitte korraldaja.

Sellise nurga alt vaadatuna on jutt jumala õige. Aga samas tuleks meeles pidada, et üksik indiviidid jäävad kaotades kahjumisse :).

Ise ei osale, pole õnne sellistes asjades;)

Postitas pildi






3 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 3 külalist, 0 anonüümset kasutajat