Hüppa postitusele

Change

Ford Sierra 2.0 74 kw 88'-LimitedSlip


Sellel teemal on 19 vastust

#1
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Sai sügisel 2,5K eest Jõgevalt toodud, et teda jäärajal retsima hakata.
Mootor vana hea pommikindel pinto 2.0 EFI, mida ma olen siin viimased paar nädalat kõpitsenud.
Lisadena kesklukk, signa, seksikad punased istmekatted.
Kerel peaaegu et läbivat roostet ei paistagi, ainult ühel tagatiiva kaarel on 2 täppi.
See eest on veermik päris korrast ära. Esipiduri kettad kõverad, esimesed amordid omadega läbi, käsipidur ei tööta.
Aga potensiaali on, püüdlen sellepoole et ta liiklus legaalseks teha.

Põhi muretekitaja, kolin klapikambri kaane all, tulenes sellest et nukkvõlli õlitus toru oli kolmeks murdunud,
mingi "tann" on vist seda mootorit enne mind näppinud.
Sügisel mõõtsin surveid siis olid nad päris madalad, mingid 7-d ja 5-d.
Mis peale võtsin siis teiselt mootorilt mis mul garaazis pukis vedeleb,
plokikaane ja lasin selle korda teha+kõik uued klapid+ portisin natuke.
Aga nüüd talvel kaant vahetama hakates mõõtsin uuesti, ning surved olid täiesti lampi 10-10-10-9...ehk siis korras.
Seega jäi vana kaan peale ja ka mootoririhma ei vahetanud ära, kuna sel mootoril ei käi klapid rihma purunedes pähe.

Praeguseks ära vahetatud:
*kütusefilter
*õlifilter
*õli
*jahutusvedelik
*jagaja kaan
*küünla juhtmed
*küünlad
*klapikambri kaane tihend
+kapoti alune on kõvasti puhtamaks nühitud.

Lisaks soetasin 15" plekid, 15 sellepärast et mul ei ole eriti autosid kuhu 14" alla mahuks, lisaks on lihtsam korralikke 15" rehve leida.
Peale lähevad vanad, kuid peaaegu kasutamata ContiWinterViking 1 naast rehvid,
terve jooksu peale on vist ainult üks naast puudu...maksid 1350.- kokku
Kuna sierra peal olnud aku on ära surnud,
siis tuleva nädalal viin garaazist kõik 5 jalus olevat vana akut ära kokkuostu ja soetan uue.
Lähi tulevikus tahaks esipüstakud kasutatud korralike vastu ära vahetada, peoga pukse ja käsipiduri korda teha.
Siis julgeks juba ülevaatust tegema minna.
Elustiili lisadena tulevad quickshifter, väike tahhokas, kuna originaal ei tööta ja hea õnne korral saab tagadiffer paremaks moditud, kas siis piiratud libisemisemine või kemppi.
Vaja oleks ka põhja kaitset, aga ei viitsi/pole aega sellega praegu tegeleda.
Postitas pildi
Postitas pildi
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#2
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Mnja, hea et ma pole ainuke loll kes sierrat ehitab. Lisaks veel nii palju, et Laur pordib meeleldi malmist kaalikaid, viige talle :)
Hähä.

#3
iAddict

    *

  • liige
  • Postitusi:1 226
  • Liitus:27 dets 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Sorri, et pole mingi spetsialist aga sellegi poolest tekkis üks küsimus - Nimelt kas see auto on kuidagi eriline või haruldane? Tavaliselt ostetakse sellised Sierrad ja sõidetakse seni kuni laiali laguneb ja ostetakse jälle uus.. Miks sa parandad seda?

Muutis I ♥ Mom, 23 jaanuar 2011 - 14:06.

Your heart starts beating faster. The room starts feeling colder. The sweat bursts out like a million fountains in your skin. It's worse than bad...
Someone just made fun of you on the internet.

#4
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Sierra, odav, tagavedu, juppe vaheta kasvõi lõbupärast, täitsa head mootorid. Funnimiseks piisav aparaat.
Hähä.

#5
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees

I ♥ Mom, 23 jaan 2011, 14:05, kirjutas:

Sorri, et pole mingi spetsialist aga sellegi poolest tekkis üks küsimus - Nimelt kas see auto on kuidagi eriline või haruldane? Tavaliselt ostetakse sellised Sierrad ja sõidetakse seni kuni laiali laguneb ja ostetakse jälle uus.. Miks sa parandad seda?

Vaata postitust


Mul on selline kiiks et ma üritan kõiki oma sõiduvahendeid tehniliselt korras hoida, endal on ebamugav sõita kui tead
et kuskilt võib mingi hetk midagi ära pudeneda ja veel see stress kui peaks kuskile teele jääma ja kedagi järgi kutsuma.

Muidu jah, lihtne ja odav remontida. Saab julgemalt sõita, ilma et peaks kartma 3K väljaminekut uue stange näol nt.

LimitedSlip, 23 jaan 2011, 12:05, kirjutas:

Lisaks veel nii palju, et Laur pordib meeleldi malmist kaalikaid, viige talle :)

Vaata postitust


Vabalt, tunnitasu 150.-, raha tahan ette ja garantiid ei anna :D
Spoiler

"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#6
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Postitusi:11 019
  • Liitus:15 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Lauril veel see pluss ka, et sa jagad autodest sitaks palju ja mis nii viga mingit pilli putitada :).

#7
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
sierra palju kütet ei võta?:D

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#8
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees

Andrus, 3 veebr 2011, 23:39, kirjutas:

sierra palju kütet ei võta?:2nksa:

Vaata postitust


Vähem ikka kui audi :D Tegelikult ma ei teagi veel palju ta võtab, kuna ma olen temaga reaalselt alla 100 km sõitnud.

Läks veits käest ära:
Postitas pildi

Kõik algas sellest et nädala alguses sain ühed esimese gen cosworth scorpa amordid ja vedrud, mõtlesin et oh lahe, saabki jäigemaks. Aga hu*, scorpa amort on 5 mm jämedam ja seega sierra käändmiku otsa ei istu mis on 45 mm avaga.
Ning ei tulnud ka seda teist soovitud asja, et vedrutaldrik oleks velje tsentrist kõrgemal....häda nimelt selles et 195/65 15" rehv enam sierrale alla ei lähe, ja just nimelt selles mõõdus mul rehvid on.
Sai nood siis tagasi viidud ja eile sain ühest lammarist sierra 2.8 püstakud lootusega sealt vedrud ja pidurikettad võtta. Vedrud sobivad, kettad mitte...nimelt sel "uuel" on ketta sees mingi 2 mm rant, mille tulemusena ta ilusti oma pessa ei istu ja jääb vastu suppordi kelku kinni. Siis sai mul kopp ette ja tõin linnast uued kettad ja klotsid.
Niiet kokkuvõttes sain ma sealt lammari püstakute küljest ainult ühe vedru.
Kusjuures pood nimega fixus, mis peaks olema just põhi pood kust fordile juppe saada, küsis ühe ketta eest 23 euri, samas kui automaailmast sain ma komplekti 29 euriga. Uute klotsidega on jällegi veits sitasti, istub ligi 10 mm väljas pool sellest mis ta olema peaks, eks paistab mis saab, täna tahaks igaljuhul nii kaugele jõuda et saab garaazi vabaks.

Lisaks sai see nädal valmis ka quickshifter, oleks võinud veits jäigem tulla, aga eks saab veel timmida, alla said kõik uued esimesed stabi puksid+ sisemised õõtsa puksid, uued rooliotsad ning ostsin ka uue 62 ah aku.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#9
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa
Tead... Loll oled ikka, midagi kallimat ostma hakkad võta minuga ühendust. Ma saan sulle juppe fixuse ja automaailma hindadest keskmiselt 20 kuni 45 prosa odavamalt. Ja ikkagi naljakas vaadata, tavaliselt mul sõbrad ostavad jääraja eluka, natuke togivad ja siis sõidavad kuni laiali lendab, sa ostad rallika ja hakkad sellele kah kapremont tegema... :D

#10
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Juhtunud pole vahepeal suurt muud midagi, kui et esipidurid said korda aga tagapidurid ei funga kohe üldse. Mis omakorda tähendab seda et ülevaatust ei saa mitte mingi valemiga, tuleb ikka korda teha kuidagi.
Ostsin poest uued klotsid, aga neist on vähe abi kui supportil on kolb kinni mädand ja uued klotsid vahele ei lähe.
Siis tuli motivatsiooni kriis, eelmine nv mõtlesin et veaks raisa köie otsas jäärajale ja koguks motivatsiooni. Aga sirts näitas iseloomu, 2 silindrit kadusid tagant ära, enne kui kodust minemagi sain ning selle tulemusena kriis süvenes. Veetsin eelmise pühapäeva ja tänase päeva audiga rajal....vana räbal esistange ja paremad rehvid ees oli väärt lüke ning sõita oli palju parem ja julgem.

Homme käin valimas ära ja ajan risu uuesti garaazi ning võtan need pidurid küljest,
nädala sees vast saab rem komplektid sisse, kui just olukord liiga mäda pole.
Mootori probleemid tulenevad ilmselt kondentsist, see mu perset väga ei süga, küll ta tööle hakkab.

//Lisaks olen lõplikult jõudnud tõdemusele, et talverõõmudeks on ainuõige nelivedu, tagavedu jäägu suverõõmudeks ja ökotamiseks esivedu.

///Mootori probleem lahenes. Jällegi tuleb meelde tuletada seda rahva tarkust, et kütuse viga ei saa olla, sest kütust pole.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#11
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Postitas pildi
Piduritega hakkab ka ühele poole saama. Polnud neil supportitel nii väga häda midagi, ma lihtsalt ei oskanud õigesti ümbes käia nendega. Selleks et kolb tagasi liiguks, tuleb teda päripäeva keerata, tol hetkel kui ma seda teha üritasin see ei õnnestunud.
Vahetusse läks ühe supporti kolb ja mõlemale sai rem kpl sisse, uued voolikud ja uued õhutus niplid. Lisaks sai määrdeniplid külge aretatud, et ennetada/edasi lükata käsipiduri hoova kinni mädanemist. Homme veel paar jubinat poest ja saab hakata tagasi alla panema pidureid ja jääb teha vaid see kõige "põnevam" osa....õhutamine, või õigem oleks öelda õhutustamine.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#12
apsu

    Liige

  • liige
  • Postitusi:466
  • Liitus:05 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
ma arvan, et proovisõit on veel põnevam, kui õhu välja ajamine :)
Ära targuta noormees...kaeva parem lund oma bemmi ümbert - mina kaevasin ja enam ei jaksanud, nüüd ostsin Pajero ja olen rahul. Ainult stressist vaevatud isendid -nagu sina näiteks- näitavad teistele tere asemel hambaid,mis neil lõpuks ka kurku lüüakse. Oli tore vastus?

#13
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Proovisõit läks hästi ja täna sai ka TÜV läbitud. Tänavatele töenäoliselt veel väga ei roni selle autoga, nüüd oleks elektri kaladega vaja tegeleda ja toimivad ukselingid sebida kuskilt.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#14
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Nii, ostsin Laur'i sierra ära. Ma arvan et jätkan seda sama teemat, uut pole mõtet teha. Eile Tartust tulles suri vanatüdruk pikasillas ära. Sai sõpradega veel nalja visatud, et raudselt jääma teepeale, jäimegi :D. Igatahes sädet pole ja nokitsemine kestab 17.00 - 01.00. Lisaks veel niipalju, et auto on seest maitsekalt disainitud, safari istmekatted, leekidega porimatid. Värviks on passis punane, kuid reaalsuses siiski punane/roosa. Üle ilmselt ei poleeri kuna roosa erutab noori neide paremini kui -50% ale Walkingis.

Muutis LimitedSlip, 15 november 2011 - 17:29.

Hähä.

#15
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Nii on, ei sobi mulle see tagavedu, tahaks ikka quattrot jäärajale paugutamiseks, aga kole kallid on.
Väga kaugel kodust polnudki siis. Väga huvitav et säde ära kadus, mul nagu polnud kordagi seda muret, samas pikim ots mis ma temaga tegin oli Elvasse ja tagasi, ning seegi oli eelmine talv, vahepeal sõitnud pole.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#16
mkmk

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 207
  • Liitus:07 nov 2010
  • Sugu:mees
sõbral doch mootoriga selline, turbotatud:D

#17
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Nii, süütepooli + ile vool tuleb kuid miinusele mitte, kommutaator läbi?
Hähä.

#18
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Hei noor neiu kes Sa unistad Egiptuse või Hispaania reisist, ära ole tavaline tüdruk kes unistab Biiberist ja liblika tattoost. MTÜ Ervin & Stever pakuvad teile enneolematu võimaluse reisida Helmesse või isegi Valka. Reis on täiesti tasuta ning paketi sisse on arvestatud romantiline õhtusöök kahele Olerexis, (hakklihapitsa meiepoolt), Ööbimine Fordis. Transport samuti meiepoolt lennuki näol (loe: punane/roosa Sierra). Kiirusta kohe ning ära kaota võimalust!
Postitas pildi
EDit: safari istmekatted said eemaldatud lihtsalt kuid mõjuval põhjusel. Nimelt oli tunda kadedust isaste konkurentide seas sellepärast, et naistele need katted meeldisid. Kartes, et mõni isane kraabib võtmega külje ära või lööb isegi rattaristiga klaasi puruks, eemaldasin need.

Muutis LimitedSlip, 16 november 2011 - 13:19.

Hähä.

#19
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Täna sai siis ukselingid ära vahetatud, pesu tehtud masinale. Impotentsust põdev antenn kinni keeratud. Mootori juhtmestiku väheke korrastatud, a probleem on ikka. Kommutaator sai vahetatud aga käima ikka ei lähe, ehk halli andur paneb villast?

Muutis LimitedSlip, 20 november 2011 - 00:07.

Hähä.

#20
LimitedSlip

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 050
  • Liitus:12 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tõrva
Vahepeal sai siis uus jagaja ostetud, peale pandud, ei toimi. 2h vandumist ja tatistamist, tuli idee, et kiigata mis seisus hammasrihm on. Viga selge, jagaja ringi ei käi kuna hammasrihm oli nagu hambutu vanamees, hambaid seal polnudki. Ja, et kuna tegu on sierraga mis ilmselt on väärt samapalju kui joodiku okse siis maksab hammasrihm kõigest 10 eerot. Uus tellitud, esmaspäeval on ilmselt maantelaeva häält kuulda!

Muutis LimitedSlip, 25 november 2011 - 19:21.

Hähä.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat