Hüppa postitusele

Change

6÷2(1+2)=9 või 1?


Sellel teemal on 148 vastust

#1
Wings

    derp

  • liige
  • Postitusi:1 475
  • Liitus:10 sept 2009
  • Sugu:mees
Juba pikemat aega käib Buduaari foorumis äge vaidlus, et mis on 6÷2(1+2) vastuseks. Vaidluse õige vastuse üle käib juba kuu aega.

Matemaatikaõpetaja: see ülesanne on olnud ikka probleemiks õpilastele »
Matemaatikaõpetaja: 6÷2(1+2) vastuseks on ... »


Mõningad paremad pärlid (?????):

Kairss: 6÷2(1+2)=? Mis saate teie vastuseks. Mulle ei anna lihtsalt see teema rahu. Ma saan ka 1 aga paljud saavad 9...ootame kas keegi saab veel 9.

G: Ma pakuks 9

/--/

Kairss: Mina sain 1 ja mu mees said 1 aga üks sugulane kes lõpetab matemaatika eriala saab 9 ja Fb-s on teema kus inimesed saavad nii 1te kui ka 9t Müstika, vähemalt minu jaoks.

/--/

Pisike: Vastus on 9! Kõige pealt sulgudes olev tehe, siis jagamine ning alles siis korrutamine.
PS! Jagamine ja korrutamine on samavõrdsed, seega alustatakse vasakult paremale, ehk siis jagamisest (selles tehtes).

Ellu: ma sain ka 9

Fragma: 6÷2(1+2)=?

1) 1+2=3
2) 6:2=3
3) 3x3=9

/--/

Grete: sain sama, sest nii käibki ju, algul sulud ja siis tuleb alustada tehte algusest ehk jagamine ja siis korrutamine.

/--/

S: Ma saan ühte pidi 9 ja teist moodi 1 kui sulgude ette oleks välja toodud korrutus märk siis oleks vastus 9.

Ss: Mina mäletan küll, et jagamine-korrutamine enne ja siis liitmine-lahutamine.

Pisike: Ja muide seal sulgude ees ongi korrutusmärk, seda lihtsalt ei kirjutata.

/--/

Top: Nooooo, tegelikult peaks sellel matemaatikul õigus olema, et vastus on 9, nimelt tehakse tõepoolest enne sulud, aga seejärel kui on valida võrdsete korrutus ja jagamistehetega hakatakse lahendama algusest. Seega:
1+2=3
6/2=3
3x3=9


Korrutamine ja jagamine on järjekorralt võrdsed tehted, siin hakkab mängima järjekord, lause enne korrutan ja jagan siis liidan ja lahutan on võrdne lausega enne jagan ja korrutan siis lahutan ja liidan!

/--/

G: Ei tule sulud avada, sest sulgudes pole ühtegi tähte. Kas kusagilt algklassidest ei koida midagi sellist, et enne arvutad tehted sulgudes ära ja siis korrutad/jagad ning seejärel liidad/lahutad?
6/2(1+2)=9
1. sulud: 1+2=3
ning kuna nüüd on alles korrutamis- ja jagamistehted, siis alustame algusest.
2.6:2=3
Nüüd korrutame 6:2 vastuse (ehk 3) sulgude vastusega (3ga).
3.3*3=9[i]

/--/

Ets: 6/2(1+2)=1
kõigepealt tuleb sulgudes olev summa kuidagi sulgudest välja saada ehk siis kahega läbikorrutada
juhul kui 6/2(3) siis on6*3ja murru joone alla oleks 2*3 ja siis oleks asi ju päris pe***s ...


Pr: Kui arvutiga arvutada ja täpselt nii kirjutada üles nagu siin ülesanne on siis tuleb 9 vastuseks

/--/

Neiu Kriss: appi...enne tehakse ikka sulud ju

Awiso: Teedki SULGUDES ja siis tulebki ju 3 sulgude väärtuseks, aga edaspidi juba 6/2*3 jääb ju, ja seda ju tead, et see 9

/--/
Ax: Ei tule sulud avada, sest sulgudes pole ühtegi tähte. Kas kusagilt algklassidest ei koida midagi sellist, et enne arvutad tehted sulgudes ära ja siis korrutad/jagad ning seejärel liidad/lahutad?
6/2(1+2)=9
1. sulud: 1+2=3
ning kuna nüüd on alles korrutamis- ja jagamistehted, siis alustame algusest.
2.6:2=3
Nüüd korrutame 6:2 vastuse (ehk 3) sulgude vastusega (3ga).
3.3*3=9

/--/

Six: Excel annab 9

Ju: Kõik sõltubki sellest, kuhu ja kui palju sulgusid panna:
6 ÷ (2 x(1+2)) = 1
6 ÷ 2 x(1+2) = 9

/--/

Top: Mis asja???? Kuus kahendikku on ju 3? Seega vastus 3x3 annab ikka 9.

/--/

Kribsti: Sa oled rumal, kui arvad et vastus 1. Alati on ju nii, enne sulud, siis korrutamine/jagamine (mis enne, see tuleb enne lahendada) ja siis liitmine/lahutamine.

/--/

M.M.M: Siin ülesandes on ju jagamine enne. 6 jagada kahega on 3 ja 3 siis korrutada sellega, mis on sulgude sees(3). Vastus on ju 9.Korrutamine ja jagamine on võrdsed.Teed enne selle,mis enne on.

/--/

Preili süüdimatu: Ei ole siin mingit kahte lahendit, vastus on 9. Sulgudes olev tehe tehakse kõigepealt, seejärel korrutamine ja jagamine, olenevalt, kumb enne on.

Ja need, kes siin ajavad, et õpetaja ütles 'jagamine ja korrutamine' või 'korrutamine ja jagamine'.. ilmselt seletas õpetaja selle ka ära, et tehtest oleneb, kumb enne tehakse. Kuidas ta teie arust siis seda ütlema oleks pidanud, kumbki peab ikka ütluses eespool olema ju

Heily: MA ei saa aru kuidas inimesed selle 1 saavad

Muurja: 9 muidugi! Vahet pole, kas jagad enne või liidad sulgudest enne, ikka 9.


http://www.elu24.ee/?id=440090


HAHAA @ 'mõningad paremad pärlid', ehk siis üritatakse õige vastuse saajaid maha teha. Irooniline kuidas ajakirjanik teeb artikli mingisugusest mõttetust vaidlusest, milles ta ise samuti eksib.

Muutis Wings, 19 mai 2011 - 19:41.


#2
HeLLu.

    The end is nigh.

  • liige
  • Postitusi:1 188
  • Liitus:09 okt 2009
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Tartu City
näitasime seda matemaatika õpetajale, kes seletas, et jagamine ja korrutamine on võrdväärsed tehted ning siin peab lähtuma tehete järjekorrast, mille korral tuleb vastuseks 9

// see tehe veidi ebakorrektselt tehtud, sest koolis ei tule sellist olukorda kunagi ette, alati kasutatakse topeltsulge vms

Muutis HeLLu., 19 mai 2011 - 19:24.


#3
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss
Meil oli see teema alles eile koolis. Pool klassi väitis, et 1 ja pool klassi (minagi nende seas), et 9. WIN

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#4
Oskar

    Lavaline

  • liige
  • Postitusi:3 881
  • Liitus:15 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
mind huvitab hoopis, miks vastusevariantide seas ei ole 4?

#5
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kurat algul sain üldse 12, siis mõtlesin tükk aega, et mida te jahute. Lõpuks tajusin, et seal jagamine mitte liitmine :D

Sain ka 1 igatahes.
Postitas pildi

#6
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss

UNKLE, 19 mai 2011, 20:30, kirjutas:

Sain ka 1 igatahes.

Vaata postitust



Sa kuulud ka nende debiilide hulka, kes arvavad, et on 1???????


//Tegelt ma seda halvaga ei mõelnud, lihtsalt tsiteerisin oma matemaatika õpetajat :D

Muutis Ralvo, 19 mai 2011 - 19:53.

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#7
oww

    jou heeliumid

  • liige
  • Postitusi:4 228
  • Liitus:24 jaan 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
No ma ei hakka ilmselget siia kirjutama aga vastus on tõesti 9, mul läks tükkaega, et aru saada kuidas 1te saadakse :D
Postitas pildiPostitas pildi

#8
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Postitusi:11 019
  • Liitus:15 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Kui kasvõi googlisse lüüa, siis saab ka 9.
Tegelt ega jah point ongi selle asja juures, et inimesed ei tea, kas korrutamine tuleb enne või jagamine. Osad võidavad, et korrutamine enne, osad et jagamine. Aga minu arust tehakse järjest, kui ntx on
1*2/2, siis ei tehta ju enne jagamist ja siis korrutamist vaid ikka algul korrutamine, siis jagamine. Kui 1/2*2, siis jagamine enne.

#9
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Ralvo, 19 mai 2011, 20:31, kirjutas:

UNKLE, 19 mai  2011, 20:30, kirjutas:


Sain ka 1 igatahes.

Vaata postitust



Sa kuulud ka nende debiilide hulka, kes arvavad, et on 1???????

Vaata postitust




Jep :biggrin: Ma ennem avaks sulud ja alles siis toimetaks edasi.
Postitas pildi

#10
Rainer.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 232
  • Liitus:02 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Emajõe Chicago
Algul sain üks, kui nägin, et pakuti 9, tsekkisin uuesti üle ja sain 9.

#11
ANTI4ITER

  • liige
  • Postitusi:2 112
  • Liitus:13 märts 2006
  • Sugu:mees
Siia sobiks üks suuuuuuuuur facepalm.
16/2(1+3)= 32 või 2
Õige vastuse nuputajale pole ilmselgelt gümnaasiumi matemaatika eksam probleemiks!
"Kui sa pauguks siin vähem, saaksid ka ehk lõpuks aru, et mõlemad vastused on erinevatel viisidel õiged. Selliseid tehteid ei kirjutata sedasi - seega tehe ise on vigaselt kirjas."
WTF keegi peaks linnapeale selle tehtega minema, et youtubeks saaks hiljem maailm vaadata mad estonian math skillzz.

Muutis ANTI4ITER, 19 mai 2011 - 19:57.


#12
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees
Tegelikult, kui see asi nagu paberile välja kirjutada tuleks ju selline tehe:
Postitas pildi
Ning kui sealt murru alt välja arvutada tuleks 6/6, mis on üks. Mina olen siis igatahes 1 poolt. Võiks mingi hääletuse teha vms.
Aga jah, see ülesanne tahab muidu kuskile mingeid sulge veel, et tehete järjekord ei oleks kaheti mõistetav.

Muutis Bob Wobble, 19 mai 2011 - 19:58.


#13
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT
Pointless vaidlus. Kirjutage õigesti välja, siis lahendage. Praegusel hetkel on võimalik olenevalt inimesest ja taustast interpreteerida kahte moodi. Matemaatika on täppisteadus, seal ei tohi olla "aga" sees.

Postitas pildi

Kuna tehe pole täpselt defineeritud, siis saab kahte moodi läheneda.

Ma ütleks, et 9 sest kui 1 oleks siis peaks olema kirjutatud nii:
6/[2(1+2)]
See on üheselt mõistetav
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#14
katkine5

    I´m not bossy, I just have better ideas.

  • liige
  • Postitusi:3 092
  • Liitus:22 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tehte koostaja on selle tehte vigaselt üles kirjutanud, ei ole mõtet vaielda, kumb õige on.

Matemaatikas peab tehe olema kõigile üheselt mõistetav, see aga ilmselgelt pole. Sellel on 2 võimalust, mis eelmises postis ära on näidatud.

Koostaja peab õigesse kohta lisama sulud, et asi üheselt mõistetav oleks.
Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells.
For every male action, there is a female overreaction.
Time you enjoy wasting is not wasted time.

#15
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss

katkine5, 19 mai 2011, 21:25, kirjutas:

Tehte koostaja on selle tehte vigaselt üles kirjutanud, ei ole mõtet vaielda, kumb õige on.

Matemaatikas peab tehe olema kõigile üheselt mõistetav, see aga ilmselgelt pole. Sellel on 2 võimalust, mis eelmises postis ära on näidatud.

Koostaja peab õigesse kohta lisama sulud, et asi üheselt mõistetav oleks.

Vaata postitust



Miks kaks võimalust? Kui jagamine on korrutamisega võrdväärne, siis miks peaks alustama kuskilt tehte keskelt, teed vasakult paremale ja asi ants.

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#16
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Ralvo, 19 mai 2011, 20:31, kirjutas:

UNKLE, 19 mai  2011, 20:30, kirjutas:

Sain ka 1 igatahes.

Vaata postitust



Sa kuulud ka nende debiilide hulka, kes arvavad, et on 1???????


//Tegelt ma seda halvaga ei mõelnud, lihtsalt tsiteerisin oma matemaatika õpetajat :D

Vaata postitust



Miks kohe debiilid? Vastuseks võib idee poolest olla nii 1 kui 9, aga kuna korrutamine ja jagamine on võrdväärsed, siis on kokkulepitud, et selliseid asju lahendatakse vasakult paremale. Ja üldse on see tehe feil süntaksiga. Just selliste probleemide ärahoidmiseks kasutatakse murrujooni.

Postitas pildi


#17
Deud

    Impossible doesn't exist!

  • liige
  • Postitusi:2 393
  • Liitus:16 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:PÄRNU!
Postitas pildi
Postitas pildi

#18
Mirko

    Super Mario

  • liige
  • Postitusi:647
  • Liitus:20 apr 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Mul näitab küll kalkulaator 9.

#19
katkine5

    I´m not bossy, I just have better ideas.

  • liige
  • Postitusi:3 092
  • Liitus:22 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mu androidile installitud kalkulaatori app näitab ka nii 1...samas scientific kalkulaatorid siiani kõik, mida proovinud olen selle tehtega, on näitanud 9...
Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells.
For every male action, there is a female overreaction.
Time you enjoy wasting is not wasted time.

#20
Kr1ss

    swag 5000

  • liige
  • Postitusi:4 327
  • Liitus:20 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:TLN
mäkk siiani kõige "õigema" posti teind. 1 ei saa vastus tulla sest korrutamine/jagamine toimub vasakult paremale

See on haige kuidas sa võid täiega hoolida tüdrukust aga ta lõpetab ikka selle asshole'iga -.-






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat