Hüppa postitusele

Change

Kas lapsed võivad ööklubis viibida piiramatult?


Sellel teemal on 57 vastust

#1
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Lapsed võivad, eks ole, seaduse järgi viibida kogu aeg ööklubis, kui just koht või üritus ise pole mingeid reegleid kehtestanud? Põhiline on, et nad ei oleks purjus. Aitäh!

#2
Krahh

    Liige

  • liige
  • Postitusi:577
  • Liitus:15 juuni 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Kunagi oli tõesti mingi jutt, et ööklubides võib viibida alates 16 eluaastast, aga klubid ise on enamasti piirangu tõstnud 18 eluaastani või rohkem

#3
haribo

    Keep going!

  • liige
  • Postitusi:1 893
  • Liitus:06 jaan 2008
  • Sugu:mees
Kunagi oli jah see jutt, et alates 16 eluaastast võib klubis olla tingimusel, et kaine (mis on ka loogiline), aga jah klubid on pidudel pannud piirid peale 18+, sest siis on ka baaridaamidel muretu töötada. See 18+ on õige kah tegelikult...

#4
Jackrippah

    Liige

  • liige
  • Postitusi:652
  • Liitus:14 mai 2007
Keeig ei taha sinusuguseid alakaid sinna

#5
PuuTagaIlves1

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 161
  • Liitus:21 nov 2009
  • Sugu:mees
Võivad viibida, kui sa sinna kuidagi sisse saad..

#6
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Jackrippah, 14 sept 2011, 20:19, kirjutas:

Keeig ei taha sinusuguseid alakaid sinna

Vaata postitust



cool story bro, aga Amarant pole alakas.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#7
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss

Jackrippah, 14 sept 2011, 20:19, kirjutas:

Keeig ei taha sinusuguseid alakaid sinna

Vaata postitust



Amarant on 20

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#8
Jackrippah

    Liige

  • liige
  • Postitusi:652
  • Liitus:14 mai 2007
>profiilis olev vanus on kõigil nende õige vanus

#9
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Ma ei taha ise sisse saada, jumal küll :D. Ma tahan üritust korraldada nii, et mulle turvameeskond mingit kelbast ei tule ajama kell 23, et nad nüüd peavad kõik alaealised ürituselt kõrvaldama, kui neil vastutajat ei ole. Minu teada ei ole sellist asja seaduses kirjas ja politsei ei saa midagi teha.

#10
Jackrippah

    Liige

  • liige
  • Postitusi:652
  • Liitus:14 mai 2007
Politsei saab siis sisse tulla kui see on "avalik" üritus, kuhu ilma kutseteta iga jorss sisse saab

#11
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
No aga pilet on vaja osta. Ja mida tal õigus teha on seal, kui ta sees on? Avalik koht klubi siiski ei ole, mis tähendab, et seal võib ka öösel viibida.

#12
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Vähemalt 16-aastane isik võib 01.09–31.05 viibida avalikus kohas(*1) ilma täiskasvanud saatjata. Alla 16-aastastele isikutele ürituste korraldajad on kohustatud jälgima, et üritus lõpeks vähemalt üks tund enne liikumispiirangu algust.

(*1) Avalik koht on iga territoorium, ehitis või ruum, mis on antud üldiseks kasutamiseks või mis tegelikult on üldkasutatav (väljak, tänav, tee, park, haljasala, kalmistu, staadion, lauluväljak, estraadilava, turg, rand, suplemiskoht või muu puhkeala, vaateplatvorm, hoov, hoone, rajatis, klubi, toitlustusettevõte, restoran, baar, kauplus, võimla, käimla, saun, ettevõte, elamu, elamu trepikoda, ühissõiduk jms).
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#13
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Tänud! Väga hea. Kust sa selle nüüd välja võlusid? Tahaks seda nüüd ette näidata nii, et sel rohkem kaalu on kui lihtsalt kanakukk jr postitusel.
"§ 231. Alaealise liikumisvabaduse piirang
(1) Laps on kohustatud järgima avalikku korda.
(2) Alla 16-aastasel alaealisel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00-6.00. Ajavahemikus 01.06-31.08 on alaealisel keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 24.00-5.00."
https://www.riigiteataja.ee/akt/741888
Mina sain sellise asja ainult.

#14
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Kui mõne lause mu postitusest googlesse toksid, siis näidatakse vastetena mitu-setu valda, kus enam-vähem niisugused eeskirjad avaliku korra tagamiseks on kirja pandud. Vastavalt piirkonnale need muidugi mõnes aspektis erinevad, mõni tahab, et lapsed hakkaksid koju minema 22.30 (Pöide vald), mõni tahab, et juba 22:00 (Veriora vald).

Kui tahad, et sul oleks mingi kindlustunne ("midagi ette näidata"), siis on mõistlik läbi astuda kohalikust maa- või linnavalitsusest, ja sealt selle kohta paberit küsida.

Küsida võid ju ka politseist: ppa@politsei.ee
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#15
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Täiesti haige. Keegi ei vasta mulle konkreetselt, mis seadustes toimub, vaid jagavad soovitusi ja toonitavad, kui halb ikka on, kui lapsed joovad. Kurat, ega mina see alaealine ei ole, kes jooma hakkab. Kas ma olen süüdi, kui mu üritusele on sattunud mõni nii noor inimene, kes seal olla ei või, ning mõni purjus laps? Kas politsei võib tulla ja peo laiali lüüa sellisel juhul?

#16
Dwajt

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 060
  • Liitus:16 dets 2003

Amarant, 21 sept 2011, 12:24, kirjutas:

Kas ma olen süüdi, kui mu üritusele on sattunud mõni nii noor inimene, kes seal olla ei või, ning mõni purjus laps? Kas politsei võib tulla ja peo laiali lüüa sellisel juhul?

Vaata postitust



Jah, oled küll süüdi, sinul kui ürituse korraldajal peab olema üritusel kord tagatud.
"I drink it when I'm happy and when I'm sad. Sometimes I drink it when I'm alone. When I have company I consider it obligatory. I trifle with it if I'm not hungry and I drink it when I am. Otherwise I never touch it, unless I'm thirsty."

#17
devilscryinmybedroom

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 331
  • Liitus:28 veebr 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare
Aga sul on ju paragraafis kirjas, et alla 16 aastased ei tohi viibida. Järelikult alates 16.a. võib. JA tõesti sina kui korraldaja pead tagama selle, et sinu üritusel oleks kord. Järelikult peavad turvamehed kõrvaldama isikud alla 16 aasta aga kui sissepääs on 16+ siis peavad nad tagama selle, et ei oleks alaealisi.

#18
registreeritud

    ¤

  • liige
  • Postitusi:2 762
  • Liitus:10 apr 2008
  • Sugu:ei ütle
Alles "korraldasid selle FB rannapeo, mis ära jäi. Sinust on saamas Lauri Viikna:
Postitas pildi
kellel alati mingid sekeldused. Nüüd tahad veel alakaid ka kaasata.
Postitas pildi

#19
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

Dwajt, 21 sept 2011, 13:50, kirjutas:

Amarant, 21 sept  2011, 12:24, kirjutas:

Kas ma olen süüdi, kui mu üritusele on sattunud mõni nii noor inimene, kes seal olla ei või, ning mõni purjus laps? Kas politsei võib tulla ja peo laiali lüüa sellisel juhul?

Vaata postitust



Jah, oled küll süüdi, sinul kui ürituse korraldajal peab olema üritusel kord tagatud.

Vaata postitust



Kas Õllesummeri korraldaja trahvi saab selle eest, et igal aastal sealt hulganisti purjus alakaid kokku roogitakse?
Ma arvan, et vastutusele saab võtta ainult selle inimese, kes alaealisele alkoholi kätte andnud on, aga ma loomulikult ei tea kindlalt ja selle pärast küsingi.

Muutis Amarant, 22 september 2011 - 21:43.


#20
Arxs

    Been there, done that

  • liige
  • Postitusi:5 899
  • Liitus:23 sept 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kodus Kodumaal

Amarant, 22 sept 2011, 22:41, kirjutas:

Dwajt, 21 sept  2011, 13:50, kirjutas:

Amarant, 21 sept  2011, 12:24, kirjutas:

Kas ma olen süüdi, kui mu üritusele on sattunud mõni nii noor inimene, kes seal olla ei või, ning mõni purjus laps? Kas politsei võib tulla ja peo laiali lüüa sellisel juhul?

Vaata postitust



Jah, oled küll süüdi, sinul kui ürituse korraldajal peab olema üritusel kord tagatud.

Vaata postitust



Kas Õllesummeri korraldaja trahvi saab selle eest, et igal aastal sealt hulganisti purjus alakaid kokku roogitakse?
Ma arvan, et vastutusele saab võtta ainult selle inimese, kes alaealisele alkoholi kätte andnud on, aga ma loomulikult ei tea kindlalt ja selle pärast küsingi.

Vaata postitust



Õllekas ja ööklubi on väga erinevad üritused ka.
Postitas pildi
01:25:13 +Palm: munnid olete we
01:25:15 Arxs: Pikemat aega juba :D





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat