Hüppa postitusele

Change

Kui tihti pesete pead?


Sellel teemal on 72 vastust

Hääletus: Kui tihti pesete pead? (312 liiget on hääli andnud)

Kui tihti pesete pead?

  1. 2 või enam korda päevas (14 häält [4.49%])

    Häälte protsent: 4.49%

  2. Korra päevas (137 häält [43.91%])

    Häälte protsent: 43.91%

  3. Üle päeva (104 häält [33.33%])

    Häälte protsent: 33.33%

  4. Korra-kaks nädalas (46 häält [14.74%])

    Häälte protsent: 14.74%

  5. Veelgi harvem (11 häält [3.53%])

    Häälte protsent: 3.53%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#61
E

    Agent

  • liige
  • Postitusi:1 590
  • Liitus:27 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, deep underground

Vaata postitustkiiiisu..., 07 aprill 2014 - 20:41, kirjutas:

Vaata postitustNikitaBanana, 07 aprill 2014 - 20:09, kirjutas:

Vaata postitustkiiiisu..., 07 aprill 2014 - 19:57, kirjutas:

Vaata postitustNikitaBanana, 07 aprill 2014 - 19:54, kirjutas:

Hakkasin kasutama tahket shampooni. Ehk siis seebikesega hõõrud pead :D Lushist
Siiamaani mõnus. Loodetavasti pikemal kasutamisel ei pea iga päev pesema ja saan pesemiste vahele mingi 2 päeva

Ise olen kah 3 erinevat kasutanud. Alguses arvasin et mingi bs toode aga olin vägagi üllatunud.
Eriti hea on seda pikale reisile kaasa võtta :D

Milline kõige rohkem meeldib sulle? Ma hetkel kasutan seda punast, ''new'' nimega.

Mulle endale meeldib kõigerohkem valge kookose oma, ta on teistest kujupoolest erinev.
Ta ei ole sellinne ring vaid saad tükina osta. Nimi ei tule kahjuks meelde, aga lõhnapoolest oli see kõige parem.

no homo, aga kust neid eestis osta saaks?
trust me, i'm an engineer

#62
kiiiisu...

    1188

  • liige
  • Postitusi:1 155
  • Liitus:14 märts 2011
  • Sugu:naine

Vaata postitustE, 07 aprill 2014 - 20:50, kirjutas:

Vaata postitustkiiiisu..., 07 aprill 2014 - 20:41, kirjutas:

Vaata postitustNikitaBanana, 07 aprill 2014 - 20:09, kirjutas:

Vaata postitustkiiiisu..., 07 aprill 2014 - 19:57, kirjutas:

Vaata postitustNikitaBanana, 07 aprill 2014 - 19:54, kirjutas:

Hakkasin kasutama tahket shampooni. Ehk siis seebikesega hõõrud pead :D Lushist
Siiamaani mõnus. Loodetavasti pikemal kasutamisel ei pea iga päev pesema ja saan pesemiste vahele mingi 2 päeva

Ise olen kah 3 erinevat kasutanud. Alguses arvasin et mingi bs toode aga olin vägagi üllatunud.
Eriti hea on seda pikale reisile kaasa võtta :D

Milline kõige rohkem meeldib sulle? Ma hetkel kasutan seda punast, ''new'' nimega.

Mulle endale meeldib kõigerohkem valge kookose oma, ta on teistest kujupoolest erinev.
Ta ei ole sellinne ring vaid saad tükina osta. Nimi ei tule kahjuks meelde, aga lõhnapoolest oli see kõige parem.

no homo, aga kust neid eestis osta saaks?

Tallinna foorumi keskuses peaks see pood paiknema.
Aga minuarust lõhnavad enamus neist ''looduslikult'', mis sobivad ka meestele väga hästi.
// lush.ee on siis koduleht neil.

Muutis kiiiisu..., 07 aprill 2014 - 21:03.

Kasutaja aastast 09.

eelnevad kasutajad on olnud kiiiisu ja kiiiisu..

#63
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Ma ei saa aru kuidas siin osad üle päreva pead pesevad. Reaalselt käite dušši all ainult kord kahe päeva jooksul või üks päev lihtsalt spetsiaalselt ei pese pead w? :D

Postitas pildi


#64
Rix

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 050
  • Liitus:03 okt 2009
  • Sugu:mees
Minuarust see ülepäeva pesu ei ole midagi nii hullu. Kui istuda kodus eelneva päeva või kui töö lubab kergelt päeva veeta, siis ei lähe ikka mustaks ka.
:(

#65
NikitaBanana

    Liige

  • liige
  • Postitusi:505
  • Liitus:27 nov 2013
  • Sugu:naine

Vaata postitustsokC, 07 aprill 2014 - 21:26, kirjutas:

Ma ei saa aru kuidas siin osad üle päreva pead pesevad. Reaalselt käite dušši all ainult kord kahe päeva jooksul või üks päev lihtsalt spetsiaalselt ei pese pead w? :D

Patsikumm on suht uus leiutis jep :D Juuksed krunni ja done

Muutis NikitaBanana, 07 aprill 2014 - 21:46.


#66
NoobarEst

    Liige

  • liige
  • Postitusi:843
  • Liitus:13 okt 2011
  • Sugu:mees
pole juukseid, mida krunni panna :( :(

aga ise ikkagi pesen iga päev, v.a pühapäev, kuna see kõige lebom päev. Ehk pole vaja midagi teha ega kuskile minna. :)

Muutis NoobarEst, 07 aprill 2014 - 21:53.


#67
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT
Bathing or showering cleans the skin by mechanical removal of bacteria shed on corneocytes. Bacterial counts are at least as high or higher after bathing or showering with a regular soap than before. Frequent bathing has aesthetic and stress-relieving benefits but serves little microbiologic purpose.

Larson, E., 2001. Hygiene of the skin: when is clean too clean? Emerg Infect Dis. 7 (2):225-230.

Eriti veel juuste puhul

Kui isegi korra nädalas ennast pesta, siis oled terve kui purikas, ainult et hais võib probleemiks osutuda.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#68
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustMäkk, 07 aprill 2014 - 21:57, kirjutas:

Bathing or showering cleans the skin by mechanical removal of bacteria shed on corneocytes. Bacterial counts are at least as high or higher after bathing or showering with a regular soap than before. Frequent bathing has aesthetic and stress-relieving benefits but serves little microbiologic purpose.

Larson, E., 2001. Hygiene of the skin: when is clean too clean? Emerg Infect Dis. 7 (2):225-230.

Eriti veel juuste puhul

Kui isegi korra nädalas ennast pesta, siis oled terve kui purikas, ainult et hais võib probleemiks osutuda.

Ma arvan, et probleem pole tervises, vaid esteetilises pooles vms.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#69
mcsannu

    lol

  • liige
  • Postitusi:487
  • Liitus:28 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Malaga
Ärkan siis tõmban lapiga pea üle ja vso. :D

Tere!


#70
Rolleh

    bad

  • liige
  • Postitusi:4 041
  • Liitus:24 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustsokC, 07 aprill 2014 - 21:26, kirjutas:

Ma ei saa aru kuidas siin osad üle päreva pead pesevad. Reaalselt käite dušši all ainult kord kahe päeva jooksul või üks päev lihtsalt spetsiaalselt ei pese pead w? :D

ma ei pese peaaegu kunagi kahel järjestikusel päeval šampooniga pead, kuigi ühe päeva jooksul saab vähemalt korra duši all käidud - see teeb juustele rohkem kahju kui head

#71
Geomees

    Valmis kui teie olete, seersant Pempri.

  • liige
  • Postitusi:964
  • Liitus:05 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Huvitav, pmst kõik vennad pesevad siis iga päev pead. Ma pesen ise pead korra nädalas, juuksed rasvaseks ei lähe aga peanahk hakkab sügelema lihtsalt. No suht lühikesed juuksed terve elu olnud ka, pats läheb kergemini rasvaseks.

#72
maik pls

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 051
  • Liitus:02 jaan 2014
  • Sugu:mees
Endal jääb tavaliselt üks päev peapesuta siis kui ei pea välja minema või keegi külla ei tule ehk selline kodune nolife päev. Suht rõvedalt rasvaseks tõmbab ruttu, aga eks pidev šampooniga pea pesemine rikubki peanaha ära. Saaks tagasi ka reverseda seda ja naha rasuerituse kontrolli alla nt kui alustada ülepäeva pesemisega, siis üle kahe päeva, kolme päeva jne, aga kuna protsessi alguses näeb lokk ikka väga võine välja ja sügeleb hullult ning ma ei saa väga lubada endale seda, siis seni on see ettevõtmine katki jäänud.


Aga äkki kunagi...

Postitas pildi

#73
Kr1ss

    swag 5000

  • liige
  • Postitusi:4 327
  • Liitus:20 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:TLN
Kuningad! :o Kas kellelgil on veel nii, et juustest sajab valget paska?

Parmesani puru hakkab peast langema kui vähegi käega läbi raputad?

Näed peeglis vahel kuidas tumedatemate riietega on õlgadele väike lumi maha sadanud?

Tean suht mitmeid mehi kellel on sellist probleemi esinenud ja endalgi aeg-ajalt lööb välja. Pea hakkab sügelema ka kui näiteks veits palavam või müts peas jms.

Kõõm - esimene mõte mis pähe tuleb.

Olen ju proovinud kõiksugu anti-dandruff valemiga šampoone, odavamaid aga isegi kallimaid ka vahel, aga need ei ole kuidagi olukorda paremaks teinud. Juuksed olen hoidnud ikka puhtana ja pesnud ikkagi tihti ja hoolikalt.

:angry: Tihti aga need šampoonid mõjuvad isegi vastupidi?

Olen leidnud, et tegelikult on probleemile väga lihtne põhjus, seletus ja lahendus.

See probleem on mul esinenud suurema jao minu täiskavasnu east. Hetkel aga ei saja mul peast suurt midagi enam.

Ma võin jagada teiega, Neoneti Kuningad, oma valemit.

Reeglina pesen juukseid põhjalikult 2 korda nädalas. Juuksed mul suht tihedad.

Hooldusrutiin: Mask + šampoon + palsam.

Kui peaks tulema kolmas või neljas pesukord nädalasse, loputan lihtsalt kergelt ja kindlasti ilma šampoonita.

Juuksed ja peanahk on ideaalne.

Olen läbi katsetamise, vaatluste ja uuringute enda jaoks järgneva teooria kokku pannud ja oma juuksehoolduse rutiini paika timminud.

Probleem, mida lahendame on kuiv peanahk, mille tõttu meil seda parmesani-nahka pudiseb.

Uurime lähemalt.

Kuiv peanahk võib tunduda nagu kõõm, see tähendab, et ilmselt rahvakeeli me seda ikkagi kõõmaks nimetaks. Kuid ta ei ole see päris "kõõm" kõõm. Igatahes mitte see sama juuste probleem, mille vastu peaksid võitlema anti-dandruff šampoonid.

Aga mis see kõõm ikkagi on?

Kui toksida Doktor Google'sse sisse "Dandruff", veidi ringi skrollida, vaatavad seal vastu päris retsid pildid:

Postitas pildi

Näeme, kuidas Dandruffi all mõistetakse seisukorda, kus juustest kooruvad suured helbed ja tükid pea nahka.

Ehk siis kõõm = pudiseb, aga suuremad tükid?

Dandruffi märksõna kohta veidi edasi lugedes hakkab pilt paremini kokku saama.

Kõigi inimeste peanahk ei ole siia ilma võrdselt loodud.

Meie juukseid, peanahka, nägu ja muid osi katab naturaalne rasu.

Kõõm tekib, kui peanahk toodab mõnel inimesel mõnel põhjusel liiga palju neid "õlisi", mis juukseid normaalses koguses lihtsalt elutervena ja säravana hoidma peaksid. Need õlid kuhjuvad nahale ja kooruvad koos sellega.

Siit võime järeldada, et anti-dandruff šampoonid peaksid eriti retsilt mingite juukse-õlidega võitlema.

Aga mis tekib, kui rasu täiesti ära hävitada mõne kange šampooniga?

Nahk kuivab ära ja hakkab väikeste helvestana sadama.

Siit jõuamegi esimese lahenduseni:

Investeeri korralikku šampooni, mis juuste ja peanaha loomulikke õlisid liialt ei hävitaks.

Selleks pead šampooni poes valides teadma kahjulikke kemikaale:
  • Parabeenid
  • Silikoonid
  • Sulfaadid
Kui satud mõnda hästi varustatud kauplusesse, kus on lai valik hügieenivahendeid, näed, et tihti esimesed kaks - parabeenid ja silikoonid - on mõne brändi pudelitel või tuubidel ära tähtistatud: "Siin neid ei ole!".

See-eest kolmas koostis, millest hoiduda tuleks, on tihti ka kallimate brändide koostisosade hulgas. Isegi mingite öko-vegan-bio-virgin loosungite all pakendatud toodetes. Rääkimata siis igapäeva-supermarketi head&shoulders või syoss-i kaubamärkidest. Nendest tuleks kindlalt niikuinii hoiduda.

Sulfaatide tuvastamiseks peab lugema pisikeses kirjas teksti pudelilt. Tihti on otsitav märksõna esimeste koostisainete hulgas. Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Coco Sulfate või mõni muu kirjapilt, mis sisaldab "sodium" või "sulfate" ei ole hea koostisosa ega hea šampooni valik.

Sisuliselt kõik need ained on väga tõhusalt puhastavad kemikaalid, mis vahutavad ka ohtralt, ja nii tundub kohe et saad kindlalt pea puhtaks.

Selle tõhususega nad ka ärritavad nahka ja hävitavad loomuliku rasu.

Meil on vaja leebemat, mitte-ärritavat toodet, mis ei ole täis pumbatud super-kemikaalidega nagu parabeenid, sulfaadid ja silikoonid.

Eriti hästi läheb, kui märkad poes ka šampooni, millele pole lisatud parfüüme - lõhnaaineid, mis puhastamisel rolli ei mängi ja lihtsalt lõhnavad hästi. Parfüümivaba peaks olema ka kõige muu jama vaba, seega on juba väga kindla peale minek.

Ma tean omast kogemusest, et ei ole lihtne olnud leida poest toodet, mis nendele kriteeriumitele vastaks.

Otsisin lihtsalt riiulitelt veidi tähelepanelikumalt, leidsin õige toote ja parandas minu situatsiooni tunduvalt.

Hakkasin šampooni üldse teadlikumalt ja väiksemas koguses tarbima. Vanasti pigistasin ikka pudelist nii nagu ketšupit friikate peale, aga vähendasin koguseid ja ka pesemise sagedusi. Üks pudel toodet on peagi aasta aega vastu pidanud. Juuksed on puhtad ja terved.

Õige šampoon on üks osa valemist.

Teine osa on hea juuksepalsam.

Palsam peaks olema osa iga enda eest hoolitseva inimese pesuharjumusest. Naised tihti kasutavad, aga mehed võib-olla ei ole selle vajalikkusest veel aru saanud.

Palsam niisutab ja lisab juustele neid samu kasulikke õlisi. Leia poest palsam sama põhimõtte järgi, mis šampoongi, kemikaali-vaba. Palsamitel on millegipärast suuremalt siltidel reklaamitud et "Siin neid ei ole!".

Pese juuksed šampooniga ja lisa palsamit julgelt. Jäta see pähe veitsaks seisma ja loputa välja näiteks siis, kui oled muu pesuga lõpetanud (eeldusel, et alustad esimesena juustest) või näiteks peale habeme ajamist.

Peale seda tunduvad juuksed käega katsudes palju elujõulisemad.

Kiireid ja koheseid lahendusi elus ei ole, seega proovi juukseid ja peanahka ravida paar nädalat ja tüütud valged pudemed peaksid lahkuma.

Valemil on aga ka kolmas element.

Tihti kui on väga kuivad aastaajad, nagu praegu südasuvel või ka näiteks talvel, olen tundnud probleemi uuesti esinemas. Näiteks hakkab päikesega nokamütsi all peanahk sügelema.

Pea võib vajada nendel hetkedel lisa-niisutust ning selle lahendus peaks olema iga õige kuninga köögis juba olemas.

Oliiviõli.

Peotäis või kaks juustesse, enne pessu minekut.

Hoolega sõrmedega peanahk läbi masseerida ja kammi abil õli ühtlaselt laiali jaotada.

Käed ära pesta ja hoida oliiviõlimaski minimaalselt 30-60 minutit peas. Tavaliselt saab muude toimetustega selle protsessi ajal tegeleda.

Seejärel tavaline peapesu.

Oliiviõli mask -> pesu hea šampooniga -> juuksepalsam.

Nii lihtne ongi.

Lõpetuseks, viimane nõuanne oleks lasta juustel rohkem loomulikult olla.

See tähendab ka võimalikult väheste muude soengu-toodete kasutamist, nagu näiteks vahad või geelid. Kõige retsimad tunduvad matt-vahad, sest neis on ilmselt soolasid, mis niiskuse ja õlidega reageerivad, et juuksed ekstra kuivad ja matid tunduksid.

Mis kasu on sellest, kui tukk on ägedalt püsti, aga pea sügeleb ja sitt on olla?

Viimaseks - täiesti okei on juukseid mõnikord ka niisama veega pesta.

Kuningad, loodan, et see kogumik nõuandeid tuleb kellelegi meist peale minu veel kasuks.

Särage.

Muutis Kr1ss, 01 juuli 2019 - 02:24.

See on haige kuidas sa võid täiega hoolida tüdrukust aga ta lõpetab ikka selle asshole'iga -.-






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat