Hüppa postitusele

Change

EMÜ, Geomaatika, Maakorraldus, 2011


Sellel teemal on 8 vastust

#1
Logit

  Liige

 • liige
 • Postitusi:2 863
 • Liitus:17 aug 2009
 • Sugu:mees
Kooliks siis Eesti Maaülikool, Geomaatika osakond ja eriala Maakorraldus.
Instituudi kodulehekülg
http://mi.emu.ee/
Kool kasutab ÕISi ja ka Moodlet, samuti saab aineid VÕTA korras üle kanda.
Eriala info
Spoiler


Õppekava
http://www.emu.ee/us...GM-bak-2012.pdf


Kool algas 1.septembril aktuse ning väikese sissejuhatava tunniga, alustas meid Geomaatika osakonna peale kuskil 60-70, aasta lõpuks on järgi 30ringis.
Ainetele registreeriti I aastal automaatselt, edasi pead ise endale ained valima.
Lisaks veel niipalju,et I poolaastal oli nii geodeesia, maakorralduse kui kinnisvara planeerimise tudengitel 100% sarnane tunniplaan, lihtsalt ajad erinesid.
Kevadsemestril eraldus geodeesia. KPl ja MKl on ka kevadsemestril samad ained!

I aasta

Ökoloogia ja keskkonnakaitse 4EAP Arvestatav
Toimusid praktikumid ja loengud, aine jaotati kaheks, alguses ökoloogia, hiljem keskkonnakaitse. Praktikume andis Eva-Liis Tuvi, kes nõudis,et käidakse kohal ja kodutööd õigel ajal esitatud oleks. Midagi rasket sealsetes kodutöödes polnud. Loenguid andis sama naine, vahel ka teised lektorid, kes rääkisid isegi huvitavamalt. Mõlema osa lõppedes oli arvestustöö. Üldiselt loengutes midagi kasuliku ei saanud, ning enamus lasid selle üle. Poole semestri pealt laekus ka fail, kus oli aine kokkuvõtvalt ära seletatud ja eeldatavad arvestustöö osad kirjas.

Inglise erialakeel 1+3EAP Eristatav
Sügissemestril hakkas aine alles Oktoobri lõpust ja arvasin,et täis lebo, kuid reaalselt on tegu ühe raskema ainega. Läheb edasi kuni kevadsemestri lõpuni. Toimuvad praktikumid, kodus antakse lugeda erialane raamat, ning semestri lõpus pead sellest esitluse tegema, mille põhjal tuleb eksam, kus õppejõud valib suvaliselt kellegi esitluse+enda antud artikli ning pead seda peast kirjeldama, lisaks on 600+ terminoloogia ning lausete osa.

Kõrgem matemaatika 8EAP Eristatav
Toimuvad praktikumid ja loengud, uskusin,et kõrgkoolis enam ei pea tahvli ees käima, aga kõrgem mat lükkas selle väite ümber. Kes matemaatika sina peal, sellel pole probleemi, eriti kuna sissesaamiseks on vaja matemaatika eksamit.Aines oli kaks kontrolltööd, ning lõpus teooria peale eksam. Jätkub ka kevadsemestris.
Kevadsemestri osad olid vähemalt minu jaoks lihtsamad ja raskusi ei valmistanud.

Sissejuhatus geomaatikasse 2EAP Arvestatav
Õppejõuks Siim Maasikamäe, kes on ka Geomaatika osakonna juhataja. Enamus loenguid on igavad ja üksluised(3-4tunnised), aga soovitan soojalt kohal käia, kuna tuleb edaspidi kasuks, kui tead, kuidas mida teha. Aine sooritamiseks pidime koostama kokkuvõtva ainetöö, mis koosnes mitmest osast.

Informaatika 2EAP Eristatav
Ilmselt esimese poolaja lihtsaim aine, toimusid praktikumid, kus õppisime Wordi ja Excelit, pidi lihtsalt asjad kaasa tegema ning mõningad kodused tööd esitama, mõlema programmi peale oli ka KT, ning kui see hästi sooritatud, ei pidanud eksamit tegema.

Insenerigraafika 2EAP Eristatav
Peale esimest tundi oli küll,et võtan dokumendid välja, aga tegelikult oli aine väga mõnus. Toimusid loengud ja praktikumid, peale 2 loengut sai selgeks,et seal käimine on ajaraiskamine, sama oli ka viimaste praktikumidega. Aine hinne tuli koduste tööde eest, ning lõputöö, ehk Majaplaani koostamise kokkuvõttes. Alguses tundus raske, aga kui alustada, siis saab selgeks,et tegelikult on tegemist üsna huvitava tööga, eriti neile, kes gümnaasiumis seda ainet õppinud.

Sissejuhatus kinnisvaraõpetusse 2EAP Arvestatav
Toimusid loengud, õppejõud Madis Kaing, väga muhe vend, rääkis oma õpikust kõik peatükid lahti, ning samal ajal oli kodune ülesanne koostada oma enda või ema/isa maja/korteri kohta töö. Ei midagi rasket, lihtsalt nokitsemine. Aine lõppes eksamiga.

Maakorralduse põhikursus 4EAP Arvestatav
Toimusid seminarid, tegime grupitöid ja esitlusi, semestri lõpupoole jäid seminarid ära ning iga nädal tuli teha kodune töö mingi osa peale, ning kursusekaaslaste töid hinnata. Aine lõpus eksamit polnud.

Geodeesia I 4EAP Eristatav
Ilmselt esimese poolaasta tähtsaim aine, praktikumid ja loengud, loengud olid videloengud, seega keegi neid ei kuulanud. Praktikumides tegime mõõtmisi ja arvutusi, mis jäid kodus lõpetada. Enamjaolt kulus nende tegemiseks kõige rohkem vaba aega. Aines oli kaks kontrolltööd, mis olid kõigi jaoks suur üllatus, kuna kordamisküsimused olid 100% teooria peale, töö aga küsis praktilisi arvutusi ning oli tehtav 5minutiga. Aine jätkus kevadsemestris. Targemad pead juba teadsid,et tööks ei tasu teooriat eriti õppida, vaid kui oled praktikumides tähele pannud, saad kenasti hakkama.

Uurimistöö alused 2EAP Arvestatav
Meil läks ainega kiireks, seega oli ainult kaks-kolm loengut ja pidime tegema miniuurimustöö, meie uurisime Tartu lähiste maanteede liiklustihedust, kandsime selle ka teistele ette, ning aine lõppedes sooritasime pisikese töö. Üldiselt lihtne aine.

Maakorralduse ajalugu 2EAP Arvestatav
Algselt oli aine hindeline ning seda pidi andma üks vanem härrasmees, kuid kahjuks jäi ta haigeks ning sellepärast jäid meil esimesel paaril nädalal ka seminarid ära. Hiljem võttis teine õppejõud aine üle ning ülesandeks oli iseseisvalt algse õppejõu koostatud raamat läbi töötada ning hiljem toimus selle kohta eksam.

Tõenäoususteooria 2EAP Eristatav
Aine, millega mina jamasin kõige rohkem. Õppejõud on väga tuim ja räägib väga segaselt, ei teinud ta kellegile midagi selgeks. Tagantjärgi vaadates vahet polnud, kas käisid praktikumides või ei. Teooria osa oli e-õppes.

Eriala referaat/Eriala praktika 1+1EAP Arvestatav
Mõlemad iseseisvad tööd ning ei tohiks raskusi valmistada. Referaadiks pidi valima 4 allikat ning nende kohta siis koostama referaadi, pärast mingit kaitsmist polnud.(Ilmselt muutub see aine iga aasta). Eriala praktika koosnes kahest päevast, ühel päeval eraettevõttes, teisel päeval avalikus sektoris töövarjuna. Hiljem koostad väikse aruande ja aine arvestatud.

Füüsika 6EAP Eristatav
Aine koosnes loengutest, praktikumidest ja seminaridest. Praktikumid olid kõige raskemad ja vajalikumad. Kokku pidi tegema 4+4 tööd, millest pooled olid iseseisvad(kahe peale). Hindamisel olenes vägagi, kuidas sa õppejõule meeldisid, samade tööde puhul võis õppejõud ühe tööga väga nokkida, teise aga koheselt läbi lasta. Loengud olid väga igavad ning seal käisid väga vähesed. Kõik materjal oli ka üleval. Seminarid toimusid üle nädala ja sealne osavõtt oli ka kesine, kuid KT ülesanded tulid just sealt. Aines oli 2 KT, mille sooritamine vähemalt hindele E andis õiguse osaleda eksamil. Eksamil 20% andsidki KT hinded. Seega, mida paremini KT tehtud, seda lihtsam eksamil. Samuti pidi praktikum arvestatud olema,et eksamile saada.

Mullateadus ja ökonoomika 4+2 EAP Eristatav
Loengud ja praktikumid, loengutest eriti rääkida ei oska, käisin vist kahes ainult. Praktikumid olid väga mõnusad, meil andis neid Tamm, väga muhe vend, teine oli aga väga karm. Praktikumi lõpus oli väike KT ja aine lõppes eksamiga. Samuti toimus ühe päevane välipraktika.

Geodeesia I 4+3 EAP Arvestatav
Sama, mis sügissemestril, ainult õppejõud muutus, ei midagi rasket, isegi lihtsam kui esimese poolaasta oma.
Aine ja kogu I aasta lõppes Geodeesia praktikaga, mis kestis 2,5 nädalat. Ülesandeks oli etteantud maa ära mõõta ning selle kohta ka vastav topograafiline plaan koostada.

I aastal võtsin vabaaineks ka Urmas Tartese Fotograafia 2 EAP väärtuses. Väga tsill ja mõnus!


Kui kellegil, mingeid küsimusi, probleeme, võid vabalt minupoole pöörduda.

Muutis Logit, 21 juuni 2012 - 17:19.


#2
Kristjan

  kfb

 • liige
 • Postitusi:4 582
 • Liitus:16 dets 2003
 • Sugu:mees
Lõpetan see aasta MK eriala, magistrisse edasi, mingeid materjale vaja siis võin anda ka arvatavasti. KP ja MK'l sarnased ained, mõni erineb. Geodeesiaga ka sarnaseid aineid aga neil rohkem erinevaid.

Muutis Kristjan, 20 mai 2012 - 16:54.

I like my whisky old and my women young.

#3
Logit

  Liige

 • liige
 • Postitusi:2 863
 • Liitus:17 aug 2009
 • Sugu:mees
Lisan siis II aasta sügissemestri ained.

Aine nimetus: CAD-süsteemid geomaatikas
Õppejõud: Jaana Seffer
Maht: 4 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Ehitusõpetus
Õppejõud: Meeli Kams
Maht: 4 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: GNSS asukohamääramise alused
Õppejõud: Aive Liibusk
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Kartograafia
Õppejõud: Kiira Mõisja
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Kõrgema matemaatika rakendused
Õppejõud: Olga Liivapuu
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Maakasutuse planeerimise põhikursus
Õppejõud: Siim Maasikamäe
Maht: 3 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Matemaatiline statistika
Õppejõud: Eve Aruvee
Maht: 2 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Õigusõpetus
Õppejõud: Reet Nurmla
Maht: 3 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Lisaks võtsin 2 vabaainet.

Aine nimetus: Ettevõtluse alused
Õppejõud: Enn Plaan
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Saksa keel algajatele
Õppejõud: Ülle Sihver
Maht: 5 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Kokku 95 EAP-d (hetkel õisi 92). Pool bakat sooritatud, lõpp juba paistab :)

Muutis Logit, 22 jaanuar 2013 - 11:23.


#4
Katriin

  Uustulnuk

 • liige
 • Postitusi:1
 • Liitus:10 apr 2013
 • Sugu:naine
Tere, selline küsimus, et kas Sul on alles veel esimesel aastal vabaaineks valitud fotograafia arvestustöö? Pusin just ise seda teha aga ehk oleks parem kui kellegi töö ees. Olen hetkel pisut raskustes sellega. Oleksid sa nõus enda tööd jagama?

#5
Logit

  Liige

 • liige
 • Postitusi:2 863
 • Liitus:17 aug 2009
 • Sugu:mees
Opsti, laisk olen olnud. II aasta kevad juba ammu läbi, uuendan siin ka asjad ära.

II aasta kevad

Aine nimetus: Bakalauruseastme uurimistöö
Õppejõud: Evelin Jürgenson
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Elektrontahhümeetria
Õppejõud: Harli Jürgenson
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Fotogramm-meetria ja kaugseire alused
Õppejõud: Natalja Liba
Maht: 5 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Loogika
Õppejõud: Eve Aruvee
Maht: 1 EAP
Hindamine: Mitteeristatav
Spoiler


Aine nimetus: Maakasutuse strateegiad
Õppejõud: Indrek Tamm
Maht: 3 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Majandusteaduse alused
Õppejõud: Silver Toompalu
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristatav
Spoiler


Aine nimetus: Planeerimise meetodid
Õppejõud: Siim Maasikamäe
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteristatav
Spoiler


Aine nimetus: Tsiviilõigus
Õppejõud: Reet Nurmla
Maht: 3 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Teise kursuse lõpetasid kaks praktikat.


Fotogramm-meetria õppepraktika (3EAP)
Spoiler


Kinnisvara planeerimise ja maakorralduse erialapraktika (6EAP)
Spoiler


#6
isand

  Uustulnuk

 • liige
 • Postitusi:91
 • Liitus:03 juuni 2012
 • Sugu:mees
Mis sul gümnaasiumi mate oli? Ma teen gümnaasiumi lõpus kitsa mate eksami, st seda, et sisseastumisel pean tegema EMÜ sisseastumiseksami. Matest suht tumba, aga huvitaks maastikuplaneerimine jne..

#7
Logit

  Liige

 • liige
 • Postitusi:2 863
 • Liitus:17 aug 2009
 • Sugu:mees
Gümnaasiumis oli matemaatika valdavalt tugev 3.

#8
Logit

  Liige

 • liige
 • Postitusi:2 863
 • Liitus:17 aug 2009
 • Sugu:mees
Nonii, vahepeal on hulga vett merre voolanud ja kool läbi saanud.

III aasta sügis

Aine nimetus: Tehnilise infrastruktuuri aluse (2.osa)
Õppejõud: Kaupo Toom
Maht: 1 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Tehnilise infrastruktuuri aluse (1.osa)
Õppejõud: Egle Saaremäe, Toomas Timmusk
Maht: 6 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Metsade väärtuse hindamine
Õppejõud: Allan Sims
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Riskianalüüs ja töökeskkonna ohutus (1.osa)
Õppejõud: Valev-Jaan Reidolv
Maht: 1,5 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Riskianalüüs ja töökeskkonna ohutus (2.osa)
Õppejõud: Matis Luik
Maht: 1,5 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Maakorralduse projekt
Õppejõud: Siim Maasikamäe
Maht: 3 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Metsanduse üldkursus
Õppejõud: Veikko Uri
Maht: 3 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Kinnisvara hindamine I
Õppejõud: Kaarel Sahk
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Maakataster ja maainfosüsteemid I
Õppejõud: Siim Maasikamäe
Maht: 4 EAP
Hindamine: Eristav
Spoiler


Aine nimetus: Bakalauruseastme uurimistöö
Õppejõud: Evelin Jürgenson
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Kevadsemester

Aine nimetus: Suhtlemispsühholoogia
Õppejõud: Maret Prits
Maht: 3 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Kinnisvaraõigus I
Õppejõud: Evelin Jürgenson
Maht: 4 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Detailplaneeringute koostamine
Õppejõud: Piret Veeroja
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Geoinformaatika alused
Õppejõud: Mariliis Toom
Maht: 4 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Kinnisvara ökonoomika I
Õppejõud: Madis Kaing
Maht: 2 EAP
Hindamine: Mitteeristav
Spoiler


Aine nimetus: Bakalaureuseastme uurimistöö
Õppejõud: Vabalt valitav
Maht: 12 EAP
Hindamine: Eristav


Mina soovitan ka teistele. Jõudu ja jaksu!

#9
isand

  Uustulnuk

 • liige
 • Postitusi:91
 • Liitus:03 juuni 2012
 • Sugu:mees
Suundun ka seda õppima. GL me :D

1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat