Hüppa postitusele

Change

Kia Cee'd Sporty Wagon, 1.6cvvt (93kW), 2009.


Sellel teemal on 33 vastust

#21
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Sellist jama pole ma veel varem kogenud.. Kuna mulle kaks päeva juba lubati, et masin läheb kohe kohe tegemisse, siis helistasin täna uuesti, uurimaks progressi. Suur oli minu üllatus, kui öeldi, et masin alles seisab.. küsimise peale millal siis lõppude lõpuks masin tegemisse läheb, vastati "EI TEA." Aga kes siis teab? Küsisin, misjaoks mul kästi siis masin samal päeval kohale lohistada, kui pole aega 15 minutiliseks kontrolliks? Pendeldati siis edasi tagasi mind erinevate inimeste vahel, viimane ütles siis, et kui ei taha oodata, tulge masinale järgi ja viige mujale. No tere tali, mis kuradi suhtumine see on?
Kui auto peab 3 (!!!) nädalat seisma ja diagnostikat ootama, siis tahaks ma sellest võimalikult vara teada saada, saaksin kusagile mujale ehk töösse saata. Minul ju ka töö seisab, kui autot pole. Selle peale visati toru hargile. Väga normaalne teenindus.
Igatahes, helistasime Rakvere KIA autosse, saime diagnostika aja teisipäevaks, parem ikka kui kuu lõpp. Poleks sellist asja professionaalselt autoteeninduselt oodanud, tõesti.

#22
Jorgen

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 223
  • Liitus:17 apr 2004
  • Sugu:mees
Ülemistes? Emal oli ka paar jama seal teenindusega.

#23
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Ülemistes jah.. käisin seal nüüd asju klaarimas, peale mõnda kurjemat sõna sain asjad liikuma, õhtupoole kirjutan täpsemalt kui aega on.

#24
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Igatahes, käisin peale kõnesid KIA ülemistes lällamas. Olin endiselt suhteliselt pahane toru hargile viskamise pärast ning just seetõttu läksin sinna ka suhteliselt ebameeldiva tundega. Läksin kohe letti, ütlesin, et tulin masinale järgi - tunti kohe häälest vist ära, anti võti pihku ja kõik. Küsisin siis: "Kas midagi tehti ka?" Mille peale mulle nähvati, et ei, täna oleks läinud tegemisse, aga enam ei saa. Palusin siis täpsustada, milline info õige on, kas läheb siis täna, või 26. september nagu mulle lubati. Selle peale pisteti jälle karjuma, et tema pole midagi lubanud, vaid et auto on ootel ja läheb siis töösse kui aega on. Selleks hetkeks olin ka mina juba kergelt ägestunud ning asjade kokkulengemisel jõudis selleks ajaks salongi ka minu isa, kes on ka suhteliselt valju hääletooniga. Maurasime mis me maurasime seal, tahtsin saada kirjalikku tõendust selle kohta, et 15. minutiliseks protseduuriks ei ole leitud kolm päeva aega ning ei leita veel ka järgmised kaks nädalat. Sellest loomulikult keelduti ning mina nõudsin juhatajaga kohtumist. Näidati mulle selle peale mingi ebamäärane suund kätte ja istuti tagasi laua taha. Mingi hetk ilmus sinna ka üks rahulik meesterahvas, kes hakkas siis töö vastuvõtjalt uurima milles asi. See muutus kohe nii kukupaiks, seletas midagi seal järjekordade ja muude asjade kohta.
Läksime koos juhatajaga eraldi ruumi, istusime maha ning siis selgus, et see juhataja on minu isa vana töökaaslane. Rääkisime asja rahulikult läbi, lubas asja isiklikult kohe hommikul ette võtta. 5 minutit peale salongist ära sõitmist helistas juba see härra, uuris auto ajalugu, vea esinemise aega ning ütles, et võttis juba aku maha, jätab ööseks laadima ja hakkab hommikul kohe nokitsema.

Esimene kogemus salongis ja nagu aru saate, siis polnud just kõige parem. Muidugi on kahju, et auto seisab niisama, aga võiks ju öelda, et läheb nii ja nii kaua aega - varem tõesti ei saa. Sellest saaks ma veel aru, võtaksin auto ja viiks kasvõi Rakvere Kia esindusse. Aga mingi hämamine, et kohe läheb ja homme läheb töösse.. seda pole ju vaja.. Kui auto seisab, siis töö seisab ja raha ka loomulikult sisse ei tule. Oleks võinud olukorra mõistlikumalt lahendada.

Muutis Falloimitaator, 12 september 2012 - 20:59.


#25
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Väga huvitav lugemine. Olgu auto kui hea, siis teeninduse kvaliteet määrab uutel autodel üsna palju ja sellise kammajaad ei sooviks läbi teha ja ilmselt seega valiks mingi teise esinduse, kui oleks plaan sealt esindusest endale auto soetada.

#26
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Pole ammu siia enam kirjutanud. Eelmise loo lõpplahendus oli kiire ning sujuv. Nagu lubatud sai, hakkaski töökoja juhataja ise masina kallal nokitsema ning hommikul kell 9 oli masin juba valmis. Veaks oli Cee'd-ide tüüpviga, nimelt kõrvalistuja juurest jooksevad kuskilt mingid juhtmed läbi ning need olid saanud niiskust ja ei andnud enam kontakti. Viga tehti korda ja sain masina kätte, lisaks sellele puhastati ka tagumised pidurid. Käsipiduri tross jäi pingutamata, krudisev heli jäi samuti likvideerimata. Selle viimase kohta olen saanud nii palju infot, et asi on ilmselt piduriketaste peale tekkivas roostekihis ning see ei tohiks väga suur probleem olla. Alguses küll häirib natukene, kuid peale paari pidurdust enam heli ei ole.
Praeguse seisuga olen läbinud peaaegu 2000 km ning mingeid pretensioone ei ole. Kuna olen suhteliselt raske jalaga, siis maanteel sain keskmiseks kuluks7.2l ning linnas jääb see 9 kanti. Asi mis võib-olla natukene häirib, on nimelt kütusepaagi mahutavus - kõigest 53 liitrit. Jube kiiresti saan tühjaks. :)
Nüüd meenus üks viperus veel, nimelt eile hakkas põlema "Air Bag" tuluke armatuuris, sain selle peale kergelt vihaseks, kuna see tähendaks uuesti esindusse pöördumist, aga õnneks peale mootori väljasuretamist ning uuesti käivitamist kustus tuli ära.

Muutis Falloimitaator, 26 september 2012 - 17:42.


#27
Dynamo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 026
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
Esinduste värk jah, isegi kogenud seda. Käitumine seal igaljuhul õige, tulebki oma õigust taga trampida, muidu ootadki 2 nädalat oma autot.

#28
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Minu eelnev jutt ei vastanud kahjuks tõele, tuleb välja, et viga oli siiski akus. Ükspäev ei läinud lihtsalt käima jälle. Naaber andis kroksidega särtsu, sõitsin linna ning ostsin uue aku. Senimaani pole rohkem probleemi esinenud.
Üleeile viisin auto kokkulepitud remonti, vahetati vasak tagumine puks, samal poolel stabikavarras, likvideeriti gaasipedaali tühiloks, pingutati käsipiduri trossi, reguleeriti makki ning vaadati üle kogu veermik. Kella 13-ks viisin, kell 17:45 oli auto juba käes. Autosse istudes oli kadunud igasugune krigisemine ning nagisemine, kuid käsipidur tundus ikkagi liiga lõtv. Kuna kell oli juba peaaegu 18, siis ei hakanud enam tagasi minema, otsustasin naasta järgmine hommik, kuna tööasjus nagunii Järvekülla. Jõudsin õhtul koju, tõmbasin käsipiduri peale ning auto hakkas peale kerget nagisemist kallaku pealt alla veerema.. Tõmbas meele natuke kurvaks, parkisin põiki garaazhi ette ning jäin hommikut ootama. Jõudes järgmine hommik esindusse, proovis toosama töö vastuvõtja käsipidurit mitu korda järsema kallaku peal, kõik toimis. Pani isegi reverse geari sisse, ka see ei pannud autot tagurpidi alla veerema. Kratsisin kukalt, vabandasin ning läksin oma teed.

Seekord läks siis nii.. ei teagi mis sellel kässaril viga oli, et minu maja ees ei töötanud.

#29
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Mõned pildid ka
Spoiler


#30
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss
Ei olegi nii pikk kui esialgu tundus. Kaua plaanid selle masinaga sõita?

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#31
Dr Anus

    Liige

  • liige
  • Postitusi:331
  • Liitus:22 aug 2010
  • Sugu:mees
Väga viisakas pill, kuidas kütusekuluga lood on?

#32
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Noh, esialgu oli plaanis sõita kuni lisagarantii lõpuni, ehk siis 2015 aasta, samas kui erilisi probleeme ei tähelda, siis võib liigelda ka kasutusrendi aja lõpuni, see peaks olema 2016. Kuna tõenäoliselt väga kõrget järelturuhinda sellele enam siis ei ole, siis panen ta arvatavasti juba varem müüki, sissemaksuks uue auto eest.

Kütusekulu kõigub ebanormaalselt palju, enne gaasipedaalilõtku parandamist oli maanteel keskmine 7, linnas 10. Peale parandust on linnas keskmine 8, maanteel 6.5. Eks kõik oleneb kuidas vajutada ka, mõnikord on vaja ikka foori tagant järsku ära minna :)
Oli plaan peale panna ka püsikiirusehoidja, kuid kuna sellel mudelil on gaasipedaal veel trossiga, siis kujunes kogu see krempel oodatust kordades kallimaks - aparaat ise oli 190€, paigaldus ka sama palju veel otsa. Usun, et saan ilma selleta ka läbi ajada hetkel.

#33
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Täna sai alla pandud naastrehvid, valituks osutus Bridgestone Noranza Evo 2 jooks. Jõudsin just õigel ajal jaole, olid eripakkumisega kolm viimast komplekti poes.

Postitas pildiPostitas pildi

Muutis Falloimitaator, 29 oktoober 2012 - 21:30.


#34
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Täna vahetati garantiikorras roolilatt. Öeldi, et profülaktika mõttes, mine tea. Vahepeal on täis tiksunud 103k km, 93k pealt tegin ära hoolduse, maksumuseks ~300 euri. Iseenesest suhteliselt kallis, kuna õli ega midagi muud säärast ei vahetatud, vaid lisati lihtsalt juurde. Samas, nädal peale seda kino sai jahutusvedelik otsa, niiet ei tea mida nad seal tegid. Tagasi ka ei viitsinud minna, kuna ajalugu on näidanud, et tolku sellest ei ole.
102k pealt vahetatud eesmised pidurikettad + klotsid.
Hetke seisuga masin üpris heas seisukorras, kõik garantiijupid vahetatud ja nüüd ainult kalla ja talla.
Kuna lähen 1. detsember minema, siis läheb masin müüki hinnaga 6500€.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat