Jump to content

Change

Auto helisüsteemi vahetus


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
Free Will

    Vanemliige

  • liige
  • Posts:2,451
  • Joined:31 Oct 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Keila
Lugu siis selline, et mul tekkis tahtmine oma auto helisüsteem välja vahetada, aga kuna pole kunagi varem kokku puutunud antud teemaga siis tahakski infot, mõtteid, abi.

Tegemist on siis Škoda Fabia Combiga 1.4 (2002) kus automakk on endiselt stock ning võimaldab ainult kassette mängida...
Kuna autol pole tagumisi kõlareid ega ka kohti nende jaoks siis esialgu tahakski ainult 2 esimest kõlarit välja vahetada ja kindlasti ka subwoofri pagassi visata.

Siit siis ka mõned küsimused:
Kui suur võiks olla budget?
Kus müüakse kõige parema hinna/kvaliteedi suhtega auto helitehnikat?
Millised kõlarid, makk, subwoofer valida?
Võimu on vaja? Kui jah siis millist?
Mida tuleks kindlasti teada jne?

/Meenus veel üks küsimus, et kuidas saavutada esinduslik välimus peale maki vahetust kui praegune makk on palju suurem tänapäeva automakkidest ->
Posted Image

kui uus makk on näiteks selline siis jääb ohtralt tühja ruumi sinna...
Posted Image

Edited by Free Will, 10 May 2013 - 16:21.

Reefer Party

#2
naksitrall

    Liige

  • liige
  • Posts:216
  • Joined:20 Aug 2012
  • Sugu:mees
Aloha!

Palju sul raha üldse kulutada oleks? Ma soovitaks kõikvõimalikest autoklubide foorumitest turufoorumite helisüsteemid teemade alt sirvida. (saab palju odavamalt läbi)

Enda golfis selline süsteem: LG makk (50eur), Blaupunkti 750w võimendi 650w (60eur), hertzi dcx 690 ovaalid taga(30eur), suvalised hertzid armatuuris + suvaline subwoofer.

Taha saad näiteks ovaalid paigutada kattesse, lõikad augud sisse vms. Kindlasti jälgi, et makil oleks RCA väljundaugud ning remote koht, sest nende kaablitega ühendad võimendisse ja siis võimendist juhtmed edasi kõlaritesse.

Kõikvõimalikest helipoodidest võid otsida võimendijuhtmeid, ala rca kaablid, remote juhe, kaitsmejuhe koos kaitsmega. Müüakse üldjuhul komplektis.

#3
Free Will

    Vanemliige

  • liige
  • Posts:2,451
  • Joined:31 Oct 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Keila

View Postnaksitrall, on 10 May 2013 - 16:26, said:

Aloha!

Palju sul raha üldse kulutada oleks? Ma soovitaks kõikvõimalikest autoklubide foorumitest turufoorumite helisüsteemid teemade alt sirvida. (saab palju odavamalt läbi)

Enda golfis selline süsteem: LG makk (50eur), Blaupunkti 750w võimendi 650w (60eur), hertzi dcx 690 ovaalid taga(30eur), suvalised hertzid armatuuris + suvaline subwoofer.

Taha saad näiteks ovaalid paigutada kattesse, lõikad augud sisse vms. Kindlasti jälgi, et makil oleks RCA väljundaugud ning remote koht, sest nende kaablitega ühendad võimendisse ja siis võimendist juhtmed edasi kõlaritesse.

Kõikvõimalikest helipoodidest võid otsida võimendijuhtmeid, ala rca kaablid, remote juhe, kaitsmejuhe koos kaitsmega. Müüakse üldjuhul komplektis.


No ma ise mõtlesin, et umbes 300€ga peaks juba midagi saama ju? Ega ma mingit väga top-notch hardcore matsu ka ei taha :D pole nagu selline auto.

Edited by Free Will, 10 May 2013 - 16:31.

Reefer Party

#4
KlaPp

    Liige

  • liige
  • Posts:187
  • Joined:31 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Esindusliku välimuse jaoks saad arvatavasti Skoda esindusest või kuskilt foorumist endale sobiva ülemineku või liistu mis katab ülejäänud osa ära. BMW puhul on vähemalt nii.

#5
Code

    Liige

  • liige
  • Posts:477
  • Joined:30 Jan 2009
  • Sugu:mees
2 kõlarit ees ja pagassis supakas suht lamp... kindlalt mingid ovaalid ka taha timmida

#6
N2pster

    jet fuel can't melt dank memes

  • liige
  • Posts:1,472
  • Joined:19 Jan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Paide
2 kõlarit ees ja ovaalid on minu meelest parem combo. Ovaalid 2x250 ja korralik võim siis sellest täiesti piisab.

Edited by N2pster, 10 May 2013 - 17:13.


#7
priitpoiss

    Saaks sinna reite vahele, oleks nagu siga rukkis

  • liige
  • Posts:2,533
  • Joined:06 Jan 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Allilm
http://www.streetrace.org sealt saad kiiremini abi kui siin ma arvan

Edited by priitpoiss, 10 May 2013 - 17:23.


#8
>JaCk<

    Liige

  • auliige
  • Posts:2,958
  • Joined:05 May 2007
  • Sugu:mees
Automaki ostul pöörake ikka tähelepanu süsteemi ehitusele. Igasugu saasta pole mõtet ka süsteemiga liita, nullib kogu asja ära. Tuttav pani sõbrale eile ka supaka + võimu taha. Makk oli mingi 50EUR LG ning tuttav ütles ka, et see makk on natuke liiga saast selle võimu jaoks ning sellepärast pole suurt loota. Tõsi, vaikselt või keskmiselt kuulates pole viga, aga üle selle hakkab krabisema ja ei anna lihtsalt võimu välja. Tuttav aastaid tegutsenud ning ka mulle on ta kunagi maki + supaka + võimu välja valinud. Tõsi kunagi maksis see makk suht kobakalt, aga ei kahetse kuna helisüsteem on täitsa hea ikka.
Posted Image

#9
Obey.

    Liige

  • liige
  • Posts:5,241
  • Joined:20 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
Korralik HU -> ette komponentkõlarid -> korralik kaabeldus -> võim -> supakas.
Tagumisi kõlareid ei ole mõtet panna. Ja 300'ga saad hakkama küll, kuid ainult aftermarket stuffi kasutades.

#10
Free Will

    Vanemliige

  • liige
  • Posts:2,451
  • Joined:31 Oct 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Keila

View PostObey., on 10 May 2013 - 19:09, said:

Korralik HU -> ette komponentkõlarid -> korralik kaabeldus -> võim -> supakas.
Tagumisi kõlareid ei ole mõtet panna. Ja 300'ga saad hakkama küll, kuid ainult aftermarket stuffi kasutades.


Äkki oskad siis mingi "korraliku" komplekti kokku panna?
Hea oleks kui mul oleks kõikide omavahel sobivate komponentide nimetus, sest ega ma ka ei tea mis on korralik ja mis klapib jne.

Kui süsteem oleks nö. paberi peal ülesehitatud siis saaksin hakata uurima kust mida osta jne.

Edited by Free Will, 10 May 2013 - 23:37.

Reefer Party

#11
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,097
  • Joined:18 Jun 2007
  • Sugu:mees

View PostFree Will, on 10 May 2013 - 23:24, said:

View PostObey., on 10 May 2013 - 19:09, said:

Korralik HU -> ette komponentkõlarid -> korralik kaabeldus -> võim -> supakas.
Tagumisi kõlareid ei ole mõtet panna. Ja 300'ga saad hakkama küll, kuid ainult aftermarket stuffi kasutades.


Äkki oskad siis mingi "korraliku" komplekti kokku panna?
Hea oleks kui mul oleks kõikide omavahel sobivate komponentide nimetus, sest ega ma ka ei tea mis on korralik ja mis klapib jne.

Kui süsteem oleks nö. paberi peal ülesehitatud siis saaksin hakata uurima kust mida osta jne.

Hiljuti olin samamoodi hädas nagu sina kuid tegin isegi teema ja sain üsna paju targemaks seal.
http://www.streetrac...p?f=12&t=111351

Tegelikult hetkel lasin just maki paigaldada, ette 10cm komponentkõlarid (kuna suuremad ei mahu ja need väiksed ei oleks ainult rahuldanud siis lisasin ka taha ovaalid) ja suht korralik kaabeldus on veetud, et kui võib saabub siis suppar ka taha ja ongi hea kooslus olemas. Aga jah, supparit ei ole vaja ja ovaalid teevad juba väga head bassi, nii, et kuidas kellele. Igaljuhul arvesta kuskil 200€ kui tahad ette komponente ja taha ovaale ning makki + kaabeldust.

#12
E

    Agent

  • liige
  • Posts:1,590
  • Joined:27 Apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, deep underground

View Post>JaCk<, on 10 May 2013 - 17:35, said:

Automaki ostul pöörake ikka tähelepanu süsteemi ehitusele. Igasugu saasta pole mõtet ka süsteemiga liita, nullib kogu asja ära. Tuttav pani sõbrale eile ka supaka + võimu taha. Makk oli mingi 50EUR LG ning tuttav ütles ka, et see makk on natuke liiga saast selle võimu jaoks ning sellepärast pole suurt loota. Tõsi, vaikselt või keskmiselt kuulates pole viga, aga üle selle hakkab krabisema ja ei anna lihtsalt võimu välja. Tuttav aastaid tegutsenud ning ka mulle on ta kunagi maki + supaka + võimu välja valinud. Tõsi kunagi maksis see makk suht kobakalt, aga ei kahetse kuna helisüsteem on täitsa hea ikka.


no eks see hind makipuhul ei ole küll mingi mõõdupuu, ma ostsin poest vist kõige odavama maki (soodukaga 62€ pioneer) ja ei ole küll nuriseda millegi üle.

also pooldan ideed, et korralike kõlarite puhul ei ole supparit vaja
trust me, i'm an engineer

#13
>JaCk<

    Liige

  • auliige
  • Posts:2,958
  • Joined:05 May 2007
  • Sugu:mees

View PostE, on 11 May 2013 - 09:09, said:

View Post>JaCk<, on 10 May 2013 - 17:35, said:

Automaki ostul pöörake ikka tähelepanu süsteemi ehitusele. Igasugu saasta pole mõtet ka süsteemiga liita, nullib kogu asja ära. Tuttav pani sõbrale eile ka supaka + võimu taha. Makk oli mingi 50EUR LG ning tuttav ütles ka, et see makk on natuke liiga saast selle võimu jaoks ning sellepärast pole suurt loota. Tõsi, vaikselt või keskmiselt kuulates pole viga, aga üle selle hakkab krabisema ja ei anna lihtsalt võimu välja. Tuttav aastaid tegutsenud ning ka mulle on ta kunagi maki + supaka + võimu välja valinud. Tõsi kunagi maksis see makk suht kobakalt, aga ei kahetse kuna helisüsteem on täitsa hea ikka.


no eks see hind makipuhul ei ole küll mingi mõõdupuu, ma ostsin poest vist kõige odavama maki (soodukaga 62€ pioneer) ja ei ole küll nuriseda millegi üle.

also pooldan ideed, et korralike kõlarite puhul ei ole supparit vaja


Otseselt jah pole mõõdupuu, aga kanali võimed jne annavad ikkagi kvaliteedis tunda.
Lihtsalt mina pooldan mõtet, et poodi minnes ei tohiks valida ala LG makki mis maksab 46EUR...
Posted Image

#14
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,097
  • Joined:18 Jun 2007
  • Sugu:mees
Kindlasti vähemalt 2 rca väljundiga ja kui satud kuskil heale kampaaniale kus on 3 rca väljundit siis eelista pigem seda. Nendest 1 rca väljunditest makkidest vaata mööda.

#15
APO

    Liige

  • liige
  • Posts:710
  • Joined:30 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Läänemaa

View PostKevva., on 11 May 2013 - 04:22, said:

View PostFree Will, on 10 May 2013 - 23:24, said:

View PostObey., on 10 May 2013 - 19:09, said:

Korralik HU -> ette komponentkõlarid -> korralik kaabeldus -> võim -> supakas.
Tagumisi kõlareid ei ole mõtet panna. Ja 300'ga saad hakkama küll, kuid ainult aftermarket stuffi kasutades.


Äkki oskad siis mingi "korraliku" komplekti kokku panna?
Hea oleks kui mul oleks kõikide omavahel sobivate komponentide nimetus, sest ega ma ka ei tea mis on korralik ja mis klapib jne.

Kui süsteem oleks nö. paberi peal ülesehitatud siis saaksin hakata uurima kust mida osta jne.

Hiljuti olin samamoodi hädas nagu sina kuid tegin isegi teema ja sain üsna paju targemaks seal.
http://www.streetrac...p?f=12&t=111351

Tegelikult hetkel lasin just maki paigaldada, ette 10cm komponentkõlarid (kuna suuremad ei mahu ja need väiksed ei oleks ainult rahuldanud siis lisasin ka taha ovaalid) ja suht korralik kaabeldus on veetud, et kui võib saabub siis suppar ka taha ja ongi hea kooslus olemas. Aga jah, supparit ei ole vaja ja ovaalid teevad juba väga head bassi, nii, et kuidas kellele. Igaljuhul arvesta kuskil 200€ kui tahad ette komponente ja taha ovaale ning makki + kaabeldust.

Miks te kõik neid ovaale ülistate? Obey räägib õiget juttu. Ette võimalikult suured,korralikud komponent kõlarid millele võim järgi ja pagassi suppar. Ei ole vaja sinna taha mingeid ovaale ja supakas hakkab neid ovaale lõhkuma nagunii.
Interneti foorumites vaidlemine on nagu paraolümpia isegi kui võidad ikka oled väärakas

#16
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,097
  • Joined:18 Jun 2007
  • Sugu:mees

View PostAPO, on 11 May 2013 - 12:33, said:

View PostKevva., on 11 May 2013 - 04:22, said:

View PostFree Will, on 10 May 2013 - 23:24, said:

View PostObey., on 10 May 2013 - 19:09, said:

Korralik HU -> ette komponentkõlarid -> korralik kaabeldus -> võim -> supakas.
Tagumisi kõlareid ei ole mõtet panna. Ja 300'ga saad hakkama küll, kuid ainult aftermarket stuffi kasutades.


Äkki oskad siis mingi "korraliku" komplekti kokku panna?
Hea oleks kui mul oleks kõikide omavahel sobivate komponentide nimetus, sest ega ma ka ei tea mis on korralik ja mis klapib jne.

Kui süsteem oleks nö. paberi peal ülesehitatud siis saaksin hakata uurima kust mida osta jne.

Hiljuti olin samamoodi hädas nagu sina kuid tegin isegi teema ja sain üsna paju targemaks seal.
http://www.streetrac...p?f=12&t=111351

Tegelikult hetkel lasin just maki paigaldada, ette 10cm komponentkõlarid (kuna suuremad ei mahu ja need väiksed ei oleks ainult rahuldanud siis lisasin ka taha ovaalid) ja suht korralik kaabeldus on veetud, et kui võib saabub siis suppar ka taha ja ongi hea kooslus olemas. Aga jah, supparit ei ole vaja ja ovaalid teevad juba väga head bassi, nii, et kuidas kellele. Igaljuhul arvesta kuskil 200€ kui tahad ette komponente ja taha ovaale ning makki + kaabeldust.

Miks te kõik neid ovaale ülistate? Obey räägib õiget juttu. Ette võimalikult suured,korralikud komponent kõlarid millele võim järgi ja pagassi suppar. Ei ole vaja sinna taha mingeid ovaale ja supakas hakkab neid ovaale lõhkuma nagunii.

Jah sama mõte oli endal aga kui sa ei mahuta sinna suuremaid kui 10cm ilma lõhkumata ja suurema ümberehitamiseta siis ei ole ka need 10cm teab mis võimsad, et suudavad kogu süsteemi oma õlale võtta. Muidugi uutematel autodel on juba teised mõõtmed aga siiski.

#17
Obey.

    Liige

  • liige
  • Posts:5,241
  • Joined:20 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
Tagumised ovaalid rikuvad lihtsalt helipilti. punkt. Suuremate kompode panekuks on müügil vaherõngad, mida pole raske ka ise ehitada. Eriti hea oleks kui saaks komponendid veel eraldi "kasti" või siis ukse sisse mängima, selleks tuleks aga uks müramattidega üle teha, muidu jääb rõvedalt plärisema.
Umbes 50w RMS 10cm komponendid toidavad vägagi hästi ära, nt DLS R4.
Soovitan lugeda autofoorumite audio teemasid ja põhitõed enne selgeks teha endale, muidu on see üks suur raha matmine ja tulemused jäävad kesiseks.

#18
laatsim

    Liige

  • liige
  • Posts:1,163
  • Joined:02 Aug 2006
Tervitused. Töötan Noortehnik Luise tänava kaupluses juhatajana, niiet kui tahad konsultatsiooni ja head hinda siis anna teada või tule läbi.
Jaanus on nimi :)

Edited by laatsim, 11 May 2013 - 18:23.

FC LIVERPOOL!

#19
Free Will

    Vanemliige

  • liige
  • Posts:2,451
  • Joined:31 Oct 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Keila
Kui osta need tooted:
http://www.noortehni...roduct_id/3322/
http://www.noortehni...roduct_id/4519/

siis milline peaks olema makk? Ma vaatasin, et pmst igal makil on väljundvõimsus 4x50...
/Nendest mingi ei sobiks v?

http://www.noortehni...roduct_id/3714/
http://www.noortehni...roduct_id/4127/
http://www.noortehni...roduct_id/4128/
http://www.noortehni...roduct_id/4075/

?

Edited by Free Will, 20 May 2013 - 06:25.

Reefer Party

#20
APO

    Liige

  • liige
  • Posts:710
  • Joined:30 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Läänemaa
Kirjas on jah, et 4x50w reaalselt tuleb sealt vb mingi 20w välja. Maki taga need kõlarid sul korralikult mängima ei hakka, pigem vaadata võim ka vahele.
Interneti foorumites vaidlemine on nagu paraolümpia isegi kui võidad ikka oled väärakas





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users