Hüppa postitusele

Change

Audi A5, 3.0q 176kw: Alfa Romeo 159, 1.9 110kw, Opel Tigra Cabrio, 1.8 92kw.

Alfa Audi Opel blogi

Sellel teemal on 22 vastust

#1
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Tere kõigile.

Lubasin teha juba mitu kuud tagasi enda Audist teema, kahjuks on tööasjad võtnud minu enamus ajast ning asi on jäänud unarusse. Peale paari klaasi viskit ja unetust otsustasin siiski ennast kätte võtta ja vormistada teema valmis.

Minu nimi on Mario, olen 25a vana ja elan juba kolmandat aastat Costa del Sol(päikeserannik), Hispaanias. Kindlasti paljud teavad mind foorumist nimega vahvel. Kuna elan Hispaanias ja minu peamine suhtluskeel on inglise/hispaania, siis olen üpriski aktiivne lugeja/postitaja Eesti foorumite keskkondades(nu tegelikult ainult kahes) - seda põhjusel, et emakeel ei ununeks.


Ma olen teadlik, et pikad teemad tapavad vaatajaskonna, aga vahepeal(popsus, purjus) on hea lugeda pikka ja hästi vormistatud teemat.
Head lugemist!

Audi A5


Eelmisest A6-st jäi Quattro ja Audi pisik sisse.
7 pilti - väiksed
Spoiler



Seega sai taaskordselt valitud Quattro ja manuaal. Küll aga diisel.
Auto on ostetud uuena Hispaaniast ja 100% ajalugu Audi esinduses. Otsitud sai sobivad autot kuskil 6 kuud. Käisin vaatamas kokku umbes 25 erinevat autot, millest 6 olid A5-d.

Autoks: Audi A5 3.0 diisel Quattro Coupe
Aasta: 2008/09
Käigukast: Manuaal, kuus käiku.
Läbisõit: 79000
Keskmine küttekulu: 7.2l/100km
Kiirendus: 5.9s 0-100km/h
Võimsus: 176kw

Lisad:
See nimekiri tuleb pikk, väga pikk. Ei ole küll täpset nimekirja VIN koodi alusel otsinud, aga hetkel on silma jäänud.

-Kohalik TV koos digiboksiga.
-Navigatsioon/GPS koos Euroopa kaartidega(2012 mudel).
-Bang ja Oluffsen Helisüsteem 10+1 kõlarit.
-Ipod/Iphone ühendamise võimalus.
-6 cd vahetaja.
-Handsfree bluetoothiga.
-Elektrooniline käsipidur.
-Mäepidur.
-Led-sisevalgustus pakett.
-Led esituled.
-Bixenon lähi- ja kaugtuled.
-Automaatne tulede käivitamine vastavalt pimedusele.
-Follow me home funktsioon.
-Elektriliselt kokku klapitavad peeglid auto lukustamisel.
-Uste soft-close funktsioon.
-Vihmasensor.
-Elektrilised istmed mäludega.
-Parkimisandurid.
-Parkimiskaamera tagumine.
-S-line vedrustus pakett.
-Püsikiiruse hoidja.
-Isetumenevad peeglid 3x.

Need on funktsioonid/lisad, mis olen tähele pannud. Kindlasti leidub veel igasuguseid kontrolle ja andureid iga nurga peal. Ühel ilusal päeval ehk leian/viitsin otsida ka ametliku listi.

Tegemist on luksusliku sportautoga. Tänapäeval luksus ja sport käivad kokku. Kruiisides kuuenda käiguga kiirteel 140km/h, tekkis tunne nagu sõidaks A8-ga. Auto ei ujunud, heliisolatsioon viimase peal. Helisüsteemist parem ei taha rääkidagi. Aga see-eest läbides järsku kurvi 80km/h ja samal ajal gaasi juurde andes ... Seda peab kogema. S-i vedrustus, quattro ja manuaal tagavad väga väga hea teepeal püsivuse.

Auto ei ole veel puhastatud korralikult, ega ka vahatatud/poleeritud minu standardile vastavalt.
Ettevaatust 5 pilti
Spoiler


Ettevaatust 5 pilti - suured.
Spoiler



Nüüd ka natuke negatiivset, ehk ToDo List.
-Antud autol on suureks probleemiks nahksisu. Kipub kuumaga kuluma.
Spoiler

Lahendus: Nahapahtel ja nahavärv peaks probleemi lahendama.

-Kulunud rool, sellest pilti ei teinud, kuna ei tahtnud peale jääda. Kulumine minimaalne, aga siiski märgatav.

-Rikutud dekoratiiv liist:
Spoiler

Käisin nädalavahetusel Ferrari näitusel ning seal oli esindatud kleepsudega tegelev firma. Leidsin endale tumeda ebaühtlaste triipudega variandi, mille kindlasti istutan sinna tulevikus.

-Auk tagaistmes:
Spoiler

Kui leian inimese, kes tegeleb naha parandusega, saab selle kindlasti likvideeritud.

-Mitte funktsioneeriv supakas.
Spoiler

Jutude kohaselt tasub vahetada parema vastu, isegi kui funktsioneeriks teine :)

-Ja kõige suurem probleem veljed.
Spoiler

3/4 on sellised. Peas mõlguvad mõtted, et laseks taastada ja samal ajal värvida läikivaks mustaks. Elame näeme.

-Pisikesi vigu on veel, nt juhiklaas krigiseb, kui avada/sulgeda, ühel istmel on jube plekk Alcantare sees. Aga need on easy fix-id, mis saan lahendatud järgmise pesu jooksul.


Kuna auto sai ostetud 10 kuud tagasi, siis enamasti kõik vead parandatud.
Uus postitus järgneb kohe.





Alfa Romeo 159
Tegemist 2008/2009 aasta autoga. Ostsin ma antud auto ammu ammu :) Kui päris aus olla siis hetkel ei ole autoga sõidetud kuskil 8 kuud ja seisab garaazis. Suvel käib mul palju tuttavaid külas ja hea on anda inimestele mingisugune liiklusvahend.

Muidu auto on väga hea/mugav ja odav. 110kw orginaalis, 142kw chipitult küttekuluga 7-8l/100km. Olen omanud autot pea 4 aastat ja selle aja jooksul on probleemne esinenud väga vähe - ainult hooldused ja nutused talvel käivitamised -30nga.

Aga soojalt soovitan kõigile, kellele meeldib välimus ja Alfa tegumood.

Kahjuks mul antud autost pilte palju ei leidu, eks laen üles need, mis leian.
Ettevaatust - 6 pilti.
Spoiler


Opel Tigra
Autoks Opel Tigra 2008, 1.8 bensiin 90kw, ls 30000, Cabrio - pruudi auto.
Mõtteid disainimiseks on palju, punasega sobib kõige paremini must, seega midagi must/punane kooslust siit oodata võib. Muidugi mustaga sobib VÄGA hästi kroom ...Seega ehk kroompeeglid? Madaldus ei tee paha. 17 tolli veljed kindlasti! Esitulede toon.
Hetkel kõik lahtine. Ainuüksi cabrioga veeremine pakub mõnusat naudingut.


Ostuhetk:
Kaks pilti
Spoiler


Ettevaatust - 7 pilti.
Spoiler


Praegu:
Spoiler

Jätkub.

Muutis Desteny, 26 aprill 2014 - 02:33.


#2
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Audi A6 suppari viga:
Spoiler


See vigadest oli üks esimesi, mis sai parandatud. Vahetasin ka muid kõlareid välja, kuna Audi esindus andis hea hinna kogu helisüsteemi upgrade-le. Hetkese seisuga olen väga rahul ja ei tunne millestki muust puudust.


Sise dekoratiiv liistud:
Kuna hobe ei lähe kohe kuidagi peale, siis oli juba algselt plaanis muuta värvi. Leidsin ühe viisaka firma, kes tegeleb teipidega ja lasin neil töö ära teha + paidaldada toonklaasi - Hind 504e.
Teibiks 3M pruun nahkimmitatsioon.
Spoiler



Mõlema esiistme külgede värvimine
Rooli värvimine
Alcantare suitsu augu täitmine
Velgede remont ja värvimine
-veljed pidid tulema mustad, aga remondimees unustas ära, seega lubas teha järgmine nädal teisipäeval uuesti.
Hind 525e.

Enne/Pärast - Iste
(iste tundub enne pildil kõvasti tumedam, aga peale puhastamist ja korraliku hooldus, tuli välja, et istmed ikka heledad)
Spoiler


Enne/Pärast - Rool
Spoiler


Enne/Pärast - Auk Tagaistmel
Spoiler


Enne/Pärast - Veljed
Spoiler





25.04 auto läbis 100k suurhoolduse maksumusega ~1500e (sisselaskekollektorid vahetati ka - hinnas)

Spoiler



Olen avatud küsimustele ja tähelepanekutele.

Muutis Desteny, 26 aprill 2014 - 02:38.


#3
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss
Väga põhjalik ja kena päevik. Isiklikult fännan seda, kui päevikus on võimalikult palju pilte. Keep up the good work, a5 one love ikka. :thumbsup:

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#4
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:10 097
  • Liitus:18 juuni 2007
  • Sugu:mees
Audi on nii maasikas ja väga meeldivalt põhjalik päevik. :2nksa:

#5
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Tigrale tuleb raudpolt madaldus hankida, muudab märgatavalt auto välimust.

#6
Raivo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:493
  • Liitus:19 aug 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Estonia
Endale meeldib ka täiega see kupee a5 kere, kena välimusega auto. Tundub enamvähem korralik masin sul, see pruun nahkimitatsioon mis sa sinna kleepisid ei sobi hästi minuarust, maitse asi :D.
Q.

#7
Ra1x

    Liige

  • liige
  • Postitusi:143
  • Liitus:27 okt 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tra kui kena see Alfa Romeo on

#8
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania

Vaata postitustLogit, 26 aprill 2014 - 10:21, kirjutas:

Tigrale tuleb raudpolt madaldus hankida, muudab märgatavalt auto välimust.



Ma olen täiesti nõus sinuga, kui arvestada sellega, et antud auto on meie peres juba eksisteerinud pea poolteist aastat, siis oleks pidanud ka juba olema. Aga kuna peamine sõitja on preili, siis tema madaldamisele täiesti vastu, pidavat olema juba piisavalt madal. Oleme üpriski kindlad, et antud auto läheb varsti vahetusse VW EOS-e vastu, siis enam ei ole mõtet sinna raha matta :)

Vaata postitustRaivo, 26 aprill 2014 - 11:02, kirjutas:

Endale meeldib ka täiega see kupee a5 kere, kena välimusega auto. Tundub enamvähem korralik masin sul, see pruun nahkimitatsioon mis sa sinna kleepisid ei sobi hästi minuarust, maitse asi :D.


Ma olen täiesti sinuga samal nõul, maitse asi! Mulle viimasel ajal pruun väga meelepärane olnud ja just seepärast saigi valitud selline neutraalsem värv sinna.


Vaata postitustRa1x, 26 aprill 2014 - 21:24, kirjutas:

Tra kui kena see Alfa Romeo on


Mulle seniajani meeldib, ehk ka seepärast autost raske loobuda. Antud auto turuväärtus kuskil 4-5k, olen ainuüksi hoolduste peale viimase kahe aasta jooksul matnud 2-3k [viimane suurhooldus 200k - KÕIK rihmad rullid, vedelikud(K.A käigukasti õli), kettad, klotsid, rehvid(läbinud kuskil 200km hetkel) ja palju muud veel] - seega müümine on täiesti lollus. Ja tegemist tõesti hea autoga, mille ma olen üles ehitanud nullist.

Muutis Desteny, 26 aprill 2014 - 22:32.


#9
Tanel.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 132
  • Liitus:20 apr 2011
  • Sugu:mees
Alfa ajab kõvaks.

#10
ksiiri

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:2 881
  • Liitus:02 mai 2011
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Harjumaa
Väga kena!
Maitset tundub ka olevat

#11
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Ma tänan kõiki. Alfaga sai nädal tagasi peale 9sat kuud seismist sõidetud(õde ja tema poiss käisid külas). Enda lollusest oli vaja soetada uus aku, kuna auto seisis 9 kuud ning aku ei olnud lahti ühendatud. Imes tühjaks ja tühjana seistes nad kipuvad läbi minema.


Teine uudis on see, et homme kell 12 lähen jahilube vormistma - coastal skipper, kuni 12m. Ehk lähimate kuude jooksul suudab ka listi lisanduda midagi eksootilisemat.

#12
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Postitusi:7 512
  • Liitus:30 sept 2010
  • Sugu:mees
milleks hoida, kui pea aasta ei kasuta? seisab niisama ja väärtus aina langeb.

#13
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
@Marvolo

Sellel on päris mitu põhjust.

Esiteks olen liiga laisk.
Teiseks on auto Eesti numbritega Hispaanias - ümberregistreerimine läheks maksma kuskil 1000-1500e(ja palju aega). Just sellel põhjusel on teda raske siin müüa.
Kolmandaks on auto väga heas korras ning kuna väärtus on niigi väike, ei ole väga tahtmist tegeleda müügiga.


Kui kellegil ostusoov, siis palun -> 4000e ja auto on teie(ainult järgi tulemisega, seepärast ka odavam hind - Eestis kõige odavam diisel automaat 6.2k)

#14
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Pisike ettearvamatu hooldus:

Uued esimesed kettad ja klotsid - 680e
Postitas pildi

Uued rehvid 720e:
Postitas pildi



Väga midagi muud ei olegi toimunud.

Mõttes ka järgmine nädal võtta uued veljed, plaanis siis RS3 omad(mitte punane mustaga, vaid must halliga):
Postitas pildi

#15
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Nagu lubatud, minu ''autoparki'' lisandub homme kell 13.00 midagi eksootilisemat.

2012/07 aasta Audi RS5. Võin olla täiesti kindel, et teist sellist mulle Eestis vastu ei tule, kuna see ainuke facelift RS5, mis Eestis registreeritud. Arki andmetel leidub veel üks 2010 ja üks 2011 RS5-s, aga nood on prefacelift mudelid.
Postitas pildi

Eks paremad pildid ja ülevaade autost tuleb natuke hiljem.

#16
asad

    Liige

  • liige
  • Postitusi:744
  • Liitus:28 sept 2008
  • Sugu:mees
Lihtsalt huvist küsin,et kas see on sama masin ?
http://www.auto24.ee/used/1847665
Postitas pildi



[23:59:04] <+ohoooi> Ma istusin kah ühekorra politseis,pidin neile seletama,miks on sauna kerise peal kotlette praetud...

#17
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Jah, see on täpselt see masin.

Aasta sõitnud Eestis ja algselt Hollandist pärit.

Homme sooritame tehingu, eelnevaks omanikuks keskeas meesterahvas, kes on auto eest hoolitsenud korralikult. Revalis kohe teati, mis autost jutt on, kui uurisime tausta.

Hind on SUPPER, arvestades seda, et Saksas kõige odavam 51k.

Muutis Desteny, 28 september 2014 - 21:11.


#18
Werner

    Liige

  • liige
  • Postitusi:678
  • Liitus:07 juuni 2006
Jummel kui kaunis ja võimas loom

#19
clicked =D

    Liige

  • liige
  • Postitusi:110
  • Liitus:24 juuni 2014
  • Sugu:mees
nägin täna samasugust tartus hommikupoole, sina? :D

rs5st jutt siis

Muutis clicked =D, 01 oktoober 2014 - 18:10.


#20
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania
Ikka mina,

See ainuke facelift Audi RS5s Eestis, ei saa keegi teine olla :)

Veedan veel paar päeva Tartus, siis Võrru ja edasi Tlna.


Preili jõuab pühapäev Eesti, tal on peegelkaamera, saab teha viisakad pildid ja siis uuendan teemat.

Muutis Desteny, 01 oktoober 2014 - 22:25.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat