Hüppa postitusele

Change

Maastricht University


Sellel teemal on 3 vastust

#1
M.N

  Yes, the Pirate King.

 • liige
 • Postitusi:1 238
 • Liitus:28 veebr 2006
 • Sugu:mees
Postitas pildi


Tervist,
Olen Mattias, 2. Aasta Euroopa õiguse tudeng, ning soovin Teile teha tutvustuse enda ülikoolist.

Maastrichtistist üldiselt: Asub ta Hollandis, Belgia piiri juures, Amsterdamist umbes 200km kaugusel. Tegemist on väga Tartu-laadse linnaga – küllaltki väike, jõgi läbi linna, munakiviteed ning väga palju üliõpilasi. Kohalikud oskavad ka enamjaolt kõik Inglise keelt.

Maastricht Universityst üldiselt: Tegemist on siis küllaltki noore, kuid vägagi eduka ülikooliga – The World University Rankings andmete järgi üleüldises tabelis 98. kohal (Allikas: http://www.timeshigh...4/world-ranking) ning alla 50 aastaste ülikoolide hulgas 6. kohal (Allikas: http://www.timeshigh...red-under-fifty).
Aastal 2012/2013 õppis Maastrichtis üle 7000 bakaureuse- ning magistriõpilase ning see arv on viimase õppeaasta jooksul samuti kasvanud. Tegemist on ka väga rahvusvahelise ülikooliga, kus ligikaudu 45% õpilasi on pärit väljaspoolt Hollandit.

Õppetööst üldiselt: Kõigepealt siis mainiksin ära õppemaksu. Nimelt on Hollandi ülikoolidel ühise suurusega õppemaks – sel aastal on see 1906 eurot aastas. Selle tingimusteks on siis, et oled pärit kas Hollandis või mõnest muust EL riigist ning et ei ole varem Hollandis kuskil õppinud. See hind kehtib nii bakalaureuse, kui ka magistrikraadi õpilastele. Magistrikraadi õpilastel on ka võimalus õppida poole kohaga, mis õppemaksu 1331 euro peale aastas.
Lisaks pean kindlasti ära mainima Maastricht University õppetöö süsteemi: PBL (Problem-Based Learning). Nagu selle nimetusest aimata võib, õpitakse enamasti läbi probleemide lahendamise. Muidugi toimuvad ka loengud, kuid enamus õppetööst käib läbi rühmatundide, kus töödatakse õppematerjal läbi. Ise olen sellega siiani väga rahule jäänud – ei pea ainult loengus istuma ning kuulama monotoonse häälega professorit, vaid saab arutleda, väidelda, eksida, parandada ja nii edasi. Peaaegu alati määratakse ka igaks tunniks üks inimene rühmas, kes hakkab siis väitlust juhendama ning professor annab alati lisainfot või suunab, parandab, kui kogu rühm väga valele teele satub. See eeldab alati suurt iseseisvat õppetööd enne tundi, et kohapeal saaksid kõik kaasa rääkida ning läbi selle areneda.

Õppetoetused: Hollandi riik pakub ka eirnevaid õppetoetusi.
Nimelt kui teha kooli kõrvalt vähemalt 56 tundi kuus tööd (~14 nädalas), saab kandideerida õppetoetusele. Õppetoetus koosneb kolmest osast – tavatoetus, lisatoetus, reisitoetus.
Tavatoetust saab iga õpilane, kes sellele kandideerib, sama palju – 250 eurot kuus.
Lisatoetus põhineb vanemate sissetulekul, seega selle jaoks on vaja maksuametis saada Inglise keelsed kahe viimase aasta sissetulekutõendid. Sellega saab kaasa maksimaalselt 272 eurot kuus.
Reisitoetus tuleb alati kaasa nii tava-, kui ka lisatoetusega. Sellega nimelt saab valikuliselt tasuta reisida kas E-R või nädalavahetusel. Tehes ühe nendest valikutest, saab ülejäänud päevadel reisida -40% soodustusega. Isiklikult valisin tasuta reisimise E-R peale, sest kui kuhugi vaja minna, saab viimasel juhul ka alati reedel minna ning esmaspäeval tulla. See kehtib üle terve Hollandi nii rongidele, kui bussidele.
Lisaks on ka võimalus võtta laenu.
Lisainfot õppetoetuse kohta leiab: SIIT

Õppealad: Toon siin välja need valikud, mis on saadaval Inglise keeles.

Bakalaureusekraadi valikud:

Magistrikraadi valikud:
Spoiler

Muu:
Spoiler

Maastrichtis elamine: Alustaksin siin üürihindadest. Valik on siis igaühel enda teha – kas rentida tuba, stuudio või korter. Muidugi leidub ka neid, kes üürivad terve maja kamba peale ära.
Tubade hinnad: 200-400
Stuudiote hinnad: 400-700
Korterite hinnad: 500-1000
Need hinnad on ligikaudu ning sisaldavad vett/elektrit/gaasi.
Kõik muidugi oleneb asukohast, mitu tuba on ja nii edasi. Soovitan isiklikult otsida kas otse omanikult, läbi facebooki gruppide näiteks, siis ei pea maakleritasu maksma. Kui aga pole muud võimalust, kui võtta läbi maakleri, ei soovitaks kohta nimega studentflatmaastricht. Olen selle büroo kohta palju negatiivset kuulnud.
Toit/jook: Kõik on loomulikult kallim, kui Eestis, kuid mitte midagi ekstreemset.
Riided: Kindlasti odavamad, kui Eestis, minu teada vähemalt.

Õpilaselu: Kui aus olla, pole siin lihtne. Õppetöö on küllaltki aeganõudev ning raske. Küll aga piisava huvi ja tahtmise korral pole see midagi ületamatut. Tavaline õppenädal näeb siin enamustel selline välja, et 2 korda nädalas on rühmatunnid, 1-2 korda nädalas loengud ning ülejäänud on iseseisev õppimine. Lisaks jääb siis veel hea ajaplaneerimise korral üle peod ja muud tegemised.

Ööelu: Kahjuks on Maastrichti ööelu küllaltki nigel, vähemalt enamuste arvamuse järgi. Enamus kohad, mis on lahti, on väga kitsad baarid ning pubid, paksult rahvast täis ning muusikaks raadiohitid. Ühtegi korralikku ööklubi siin ei leidu. Küll aga leian mina, et sellised tegevused on täpselt nii head, kui sa need ise teed.

Kuidas kandideerida: Terves Hollandis on ühine kõrgharidusele kandideerimise süsteem – www.studielink.nl, mille kaudu kandideerimine on väga lihtne. Kõik diplomid ja asjad saab digitaalselt saata. Samm/sammu haaval on seal kõik ära seletatud.

Miks just Maastricht?
Toon siis välja lühidalt, miks soovitaksin siia õppima tulla:
 • Väga rahvusvaheline ja heal tasemel ülikool
 • Odav õppemaks
 • Õppetoetusvõimalused
 • Suurepärane õppesüsteem
 • Hea asukoht – Euroopa keskel, lihtne igasse suunda reisida
 • Lisaks muidugi ka see tore fakt, et käime siin eestlastega ka omajagu läbi – Iseseisvuspäevad, Jaanipäevad jne.
Kontakt, lisainfo:
Igasuguste küsimuste või huvide kohta saab lisainfot järgmistest kohtadest:
Ülikooli koduleht
Ülikooli Baltimaade esindus
Võite ka muidugi siia kirjutada või Pmida.

Muutis M.N, 12 september 2014 - 03:04.

Normality is a waste of potential.

#2
Olks

  smd

 • liige
 • Postitusi:899
 • Liitus:26 apr 2007
 • Sugu:mees
Kas jäi kahe silma vahele, aga ei leidnud, mis keeles õpid. Inglise`?

#3
jürks

  04

 • liige
 • Postitusi:3 121
 • Liitus:02 dets 2004
 • Sugu:mees
Maaskantje
Posted Image

#4
M.N

  Yes, the Pirate King.

 • liige
 • Postitusi:1 238
 • Liitus:28 veebr 2006
 • Sugu:mees

Vaata postitustOlks, 21 august 2014 - 19:55, kirjutas:

Kas jäi kahe silma vahele, aga ei leidnud, mis keeles õpid. Inglise`?

Inglise jah. On ka võimaus muidugi õppida Flaami keeles ning osad ained pool Flaami, pool Inglise.


Vaata postitustjürks, 21 august 2014 - 20:40, kirjutas:

Maaskantje

See koht siit veidi eemal siiski :D

Muutis M.N, 22 august 2014 - 10:28.

Normality is a waste of potential.

1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat