Hüppa postitusele

Change

Kanepi tarvitamise õigus meditsiinilisel otstarbel


Sellel teemal on 33 vastust

#1
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees
Leidub siin kedagi, kel on arsti poolt määratud luba tarvitada kanepit meditsiinilisel eesmärgil?
Kuidas kogu protsess ette nägi?Mis takistused olid või kui lihtne seda saavutada oli?

#2
VIKTORIA PÜSSIGA

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 665
  • Liitus:05 veebr 2013
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:BRC TAGUMENDIS
Eestis pole minu teada veel meditsiinilist kanepit ühelegi patsiendile pakutud

#3
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees

Vaata postitustVIKTORIA PÜSSIGA, 27 september 2014 - 20:46, kirjutas:

Eestis pole minu teada veel meditsiinilist kanepit ühelegi patsiendile pakutud

Hmm, googeldasin leidsin ka infot, et pole ühtegi taotlust esitatud, kuid ma taha seda uskuda. Olgugi, et kogu protsess võib tülikas olla, aga neid, kes reaalselt ravi vajavad, ei jäta taotlust esitamata ju?

#4
xonix

    Nolakunn

  • liige
  • Postitusi:1 777
  • Liitus:26 aug 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Siit saad kogu vajaliku info http://ravikanep.ee/
tl;dr
Arst taotleb valitsuselt loa ning isegi kui saad selle(on inimesi, kellel olemas), siis ei ole sult kuskilt saada seda kanepit, sest apteegid ei viitsi paberimajandusega jännata.

#5
MaqDaRooster

    Kriibus

  • liige
  • Postitusi:4 836
  • Liitus:28 okt 2010
  • Sugu:mees
Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

#6
xonix

    Nolakunn

  • liige
  • Postitusi:1 777
  • Liitus:26 aug 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustMaqDaRooster, 27 september 2014 - 21:08, kirjutas:

Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

Taime ennast ei kirjutatagi, kuid on kurgusprei vms nimega Sativex ning see laksib kõvemini kui taim.

#7
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees

Vaata postitustxonix, 27 september 2014 - 21:12, kirjutas:

Vaata postitustMaqDaRooster, 27 september 2014 - 21:08, kirjutas:

Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

Taime ennast ei kirjutatagi, kuid on kurgusprei vms nimega Sativex ning see laksib kõvemini kui taim.

Isiklik kogemus? :P Eeldan, et Eestis seda saadaval ei ole?!

#8
xonix

    Nolakunn

  • liige
  • Postitusi:1 777
  • Liitus:26 aug 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustBullzEye, 27 september 2014 - 21:22, kirjutas:

Vaata postitustxonix, 27 september 2014 - 21:12, kirjutas:

Vaata postitustMaqDaRooster, 27 september 2014 - 21:08, kirjutas:

Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

Taime ennast ei kirjutatagi, kuid on kurgusprei vms nimega Sativex ning see laksib kõvemini kui taim.

Isiklik kogemus? :P Eeldan, et Eestis seda saadaval ei ole?!

Ülal mainitud lingil pikem jutt, miks jms, kuid ei ole.
Pole kahjuks/õnneks proovinud, kuid olen end harinud ning nii mõndagi teada saanud :)

#9
Tankist

    Linn põleb.

  • liige
  • Postitusi:6 597
  • Liitus:09 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustMaqDaRooster, 27 september 2014 - 21:08, kirjutas:

Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

Kanepiõli vähiravimina on hookus pookus jutt.
"It is so quiet here, It is the quietest place in the world."
Here since 2003
Endine m@tr1x

#10
xonix

    Nolakunn

  • liige
  • Postitusi:1 777
  • Liitus:26 aug 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustTankist, 27 september 2014 - 21:30, kirjutas:

Vaata postitustMaqDaRooster, 27 september 2014 - 21:08, kirjutas:

Vaevalt kellelegi otseselt kanepitaimed on välja kirjutatud aga kuulnud, et kanepiõli pidavat mingi alternatiiv meetod olema vähiravi jaoks.

Kanepiõli vähiravimina on hookus pookus jutt.

Ravimina tõesti, kuid ega ta ei ravigi vaid leevendab sümptomeid.

#11
siimtali112

    Napoleon constructed his battle plans in a sandbox.

  • liige
  • Postitusi:1 944
  • Liitus:28 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Vähihaige inimene ei viitsi hakata sellist bürokraatiat nägema, mis Eestis vajalik.. Hangitakse see leevendaja pigem nii nagu ikka.

Ma millegipärast arvan, et sa tahaksid seda diagnoosi saada lihtsalt sellepärast, et seda lihtsamini kättesaada ja tegelikult ei ole sul midagi viga? Olen isegi 100% kindel, et see sul ei õnnestu kahjuks.

#12
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees
Ütlen ausalt, olen kogeleja olnud nii kaua kui mäletan. Kanep on siiani ainus tõhus vahend olnud, mis mul seda leevendab ning depressiooni vähendab. Olen 100% kindel, et sa oled üks nendest inimestest, kes käib lihtsalt tühja iba ajamas, et luua seosetuid olukordi. Ma väljandasin end esimeses postituses piisavalt konkreetselt, küsides selgitust kanepi tarvitamiseks meditsiinilise loa taotlemise protsessi, mitte seda, kuidas kiiremini kanepit lihtsalt kätte saada. Ehk siis: mis vahet sel sinu jaoks on, kas ma tahan seda kiiremini kätte saada või mitte?

Muutis BullzEye, 27 september 2014 - 21:51.


#13
siimtali112

    Napoleon constructed his battle plans in a sandbox.

  • liige
  • Postitusi:1 944
  • Liitus:28 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
"Seosetu olukord" tekkis sellest, et sa ei andnud mitte ühtegi selgitust, milliste haigusnähtude leevendamiseks sa seda soovid taotleda üldse.
Ja selline eelarvamus tekkis sellest, et tavaliselt tuleb selline idee niisama tarvitajatel.. Põhjustel, et äkki saab odavamalt, seaduslik jne.

Igatahes ma kardan, et kanepit ravieesmärgil saada on üsna keeruline.. Lihtsam on sul seda osta nii nagu ikka. Vähemalt, kui tuttav uuris selle kohta ~4a tagasi vähiga kaasnevate sümptomite leevendamiseks, siis pidas tema lihtsamaks osta seda nõnda.

#14
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees
Selge, teinekord oleks sul mõistlikum lihtsalt otse välja küsida, mitte hakkama looma eelarvamusi ja siis neid väljedama :)

Lihtsam oleks loomulikum mustalt hankida seda, aga soovisin lihtsalt teada saada kui tülikas seda legaalset värki ajada on ja kas üldse kasutatakse hetkel Eestis meditsiinilistel eesmärkidel kanepit.

#15
N.Y

    Liige

  • liige
  • Postitusi:129
  • Liitus:22 sept 2014
  • Sugu:mees
Sa see tüüp sealt classic kogeleja anekdoodist "Herne tänaval põles üks maja..."?

Muutis N.Y, 27 september 2014 - 22:02.


#16
siimtali112

    Napoleon constructed his battle plans in a sandbox.

  • liige
  • Postitusi:1 944
  • Liitus:28 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustBullzEye, 27 september 2014 - 21:57, kirjutas:

Selge, teinekord oleks sul mõistlikum lihtsalt otse välja küsida, mitte hakkama looma eelarvamusi ja siis neid väljedama :)

Lihtsam oleks loomulikum mustalt hankida seda, aga soovisin lihtsalt teada saada kui tülikas seda legaalset värki ajada on ja kas üldse kasutatakse hetkel Eestis meditsiinilistel eesmärkidel kanepit.

Kindlasti on ta tülikas ja väga.. Esimene samm on eemaldada need naljamehed, teisena kaaluda kõiki teisi alternatiive(k.a. neid testida).. Ajakulu on metsik ja sa ei saa lõpuni kindel olla, et sa need siiski saad(tõenäosus on üsna 0 lähedane ma kardan)
http://inimene.ee/forum/kysimused
https://www.arst.ee/...ons&query=kanep

Äkki saad sealt vastuse või lugedes vanemaid küsimusi, leiad vastuse.
2013. aasta lõpust on üks vastus, kus arsti teada ei ole Eestis kannabist sisaldavad preparaate üldse olemaski.
Aga eks situatsioonid on erinevad ja aeg läheb edasi, äkki on tulnud :)

Muutis siimtali112, 27 september 2014 - 22:06.


#17
BullzEye

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:79
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees

Vaata postitustN.Y, 27 september 2014 - 22:01, kirjutas:

Sa see tüüp sealt classic kogeleja anekdoodist "Herne tänaval põles üks maja..."?

Lauldes tõepoolest kogelus kaob absoluutselt :D

#18
xonix

    Nolakunn

  • liige
  • Postitusi:1 777
  • Liitus:26 aug 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustxonix, 27 september 2014 - 21:04, kirjutas:

Siit saad kogu vajaliku info http://ravikanep.ee/
tl;dr
Arst taotleb valitsuselt loa ning isegi kui saad selle(on inimesi, kellel olemas), siis ei ole sult kuskilt saada seda kanepit, sest apteegid ei viitsi paberimajandusega jännata.


#19
N.Y

    Liige

  • liige
  • Postitusi:129
  • Liitus:22 sept 2014
  • Sugu:mees

Vaata postitustBullzEye, 27 september 2014 - 22:06, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 27 september 2014 - 22:01, kirjutas:

Sa see tüüp sealt classic kogeleja anekdoodist "Herne tänaval põles üks kmaja..."?

Lauldes tõepoolest kogelus kaob absoluutselt :D

Kunagi oli kuskil televisioonis, et keegi taotles seda luba ja sai õiguse omada kanepit, et kui ment peaks vahele võtma ja kogus ei ületa teatud annust, siis kõik fine. "Pealtnägija" oli vist, aga pole kindel.

Muutis N.Y, 27 september 2014 - 22:13.


#20
siimtali112

    Napoleon constructed his battle plans in a sandbox.

  • liige
  • Postitusi:1 944
  • Liitus:28 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustN.Y, 27 september 2014 - 22:12, kirjutas:

Vaata postitustBullzEye, 27 september 2014 - 22:06, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 27 september 2014 - 22:01, kirjutas:

Sa see tüüp sealt classic kogeleja anekdoodist "Herne tänaval põles üks kmaja..."?

Lauldes tõepoolest kogelus kaob absoluutselt :D

Kunagi oli kuskil televisioonis, et keegi taotles seda luba ja sai õiguse omada kanepit, et kui ment peaks vahele võtma ja kogus ei ületa teatud annust, siis kõik fine. "Pealtnägija" oli vist, aga pole kindel.

Tundub ka kuidagi jabur ju :/ Ta ju peab ka kuskilt seda saama aga osta legaalselt on võimatu. Ehk siis anti lubada toetada kuritegevust.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat