Hüppa postitusele

Change

DMX Lighting


Sellel teemal on 7 vastust

#1
r1x

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:5
  • Liitus:20 juuni 2015
  • Sugu:mees
Tervist, nimelt vajaks abi DMX süsteemiga, sai siis endale soetatud "Anolis arccontrol 1024". Kui on siin ehk kedagi kes jagab matsu ja oskab abistada, et mis juhtmeid ja vidinaid vaja on, ning kuhu täpsemalt ka ühendada. Täpsemalt oleks soov ühendada masin värviliste LED-ribade külge. Igasugused õpetused ja arvamused on teretulnud.

Antud vidinast ka siis pilt:
Postitas pildi

#2
Werner

    Liige

  • liige
  • Postitusi:678
  • Liitus:07 juuni 2006
https://www.youtube....h?v=6CqXgs-7ico

#3
r1x

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:5
  • Liitus:20 juuni 2015
  • Sugu:mees
Pole just päris see mida otsin, aga tänan laulu eest.

Muutis r1x, 20 juuni 2015 - 14:25.


#4
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Postitusi:22 022
  • Liitus:20 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Nagu näha, siis etherneti kaabli viid arvutisse, kus tihtipeale tootjate poolt pakutava softwarega saad lihtsamini luua programmi mille järgi valgus mängima hakkab.
Neil controlleritel on ka mingi piirang (vattides), millest lähtuda tuleb, kui hakkad valgust sinna külge ühendama. Siis ühelt poolt sisendpingega arvestades vastav toide, väljunditesse sobiva pingega ja soovituslikult piirmäärast lähtuvalt ka LEDe. Ning su soetatud kontrolleril on 3 kanalit, millest siis erinevat signaali saab saata (nt on sul kolm erinevat ruumi, kuhu soovid valgust paigaldada). Väga pikaks ribad lähevad, siis on vaja ka vahele ühendada signaalivõimendeid.
Tegelt iga normaalne tootja annab kaasa ka manuaali, mille järgi on seadistamine täitsa tehtav + software arvutile/nutiseadmele.

Ei tea palju selline küll maksab, aga korraliku Nicolaudie DMX kontrolleri saab 500~600€ eest kätte, seal küll ja veel võimalusi ning kasutajatugi ka hea. Muidugi lisandub hinnale veel toiteplokid, LEDid ja kaabeldus.

-soovid oma reklaami siia?-


#5
r1x

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:5
  • Liitus:20 juuni 2015
  • Sugu:mees
Tekst tundub üsna asjalik ja tegi kohe kindlasti süsteemi arusaadavamaks. Kuid mina kui võhikuna siiski ei tajund päris hästi kuhu ma mis juhtmed kinnitama pean, ehk oskate sõna sõnalt ära seletada.
Postitas pildi

Siin ka asja kohta user manual mis mulle kahjuks segaseks jäi. http://www.anolis.eu...ing_started.pdf

Muutis r1x, 20 juuni 2015 - 14:39.


#6
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Postitusi:22 022
  • Liitus:20 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Manuaali järgi on komplektis veelgi vidinaid.

Ning nagu PDFis kirjas, siis see vidin, mis sul ostetud väljastab kahest kanalist DMX signaali. Edasi peab tulema dekooder, millel on olemas RGB võimalus (suht standard värk). Ehk siis teeb DMXi koodist edasi RGB(W) signaali.

Näita nüüd kogu arsenal ette, nende asjadega sa veel valgust tuppa päris ei saa.

-soovid oma reklaami siia?-


#7
r1x

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:5
  • Liitus:20 juuni 2015
  • Sugu:mees
Kahjuks ongi nii, et ülejäänd arsenal mul puudub. Asjanduse sain nii mööda minnes, ilma igasuguste juhtmeteta. Ehk oleks võimalik antud juhtmed kokku osta, ning siin omakorda tekib küsimus täpsemalt mis vidinad ja juhtmed ma kokku ostma peaks.


#8
r1x

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:5
  • Liitus:20 juuni 2015
  • Sugu:mees
Otsin siiani abi!





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat