Hüppa postitusele

Change

Hädad Firefoxiga


Sellel teemal on 22 vastust

#1
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Firefox on kannatamatult aeglaseks läinud. Hiljuti avastasin, et svchost.exe sööb meeletult rammi, mida põhjustas wuauserv (windows update service vms). Selle eemaldamine "services" alt tegi kogu olemist natuke kiiremaks, aga äkki keegi teab veel mingeid nõkse.

Hoiatan juba ette, et igasugused soovitused a la format, kasuta chrome jne = ban.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#2
MaqDaRooster

    Kriibus

  • liige
  • Postitusi:4 836
  • Liitus:28 okt 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustklaabu, 10 mai 2016 - 07:36, kirjutas:

Firefox on kannatamatult aeglaseks läinud. Hiljuti avastasin, et svchost.exe sööb meeletult rammi, mida põhjustas wuauserv (windows update service vms). Selle eemaldamine "services" alt tegi kogu olemist natuke kiiremaks, aga äkki keegi teab veel mingeid nõkse.

Hoiatan juba ette, et igasugused soovitused a la format, kasuta chrome jne = ban.

Lülita HTTP cache sisse ja puhasta iga nädal küpsised ning ajalugu ära, kui see ei aita siis format või tõmba chrome.

HTTP Cache sisselülitamine:
1.Kirjuta "about:config" url ribasse
2. Otsinguribasse kirjuta "browser.cache.use_new_backend"
3. Tee topeltklikk, et number muutuks 0-st 1 peale.

Igasugused erinevad laiendused teevad ka browserit tavaliselt aeglasemaks.

#3
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustklaabu, 10 mai 2016 - 07:36, kirjutas:

Firefox on kannatamatult aeglaseks läinud. Hiljuti avastasin, et svchost.exe sööb meeletult rammi, mida põhjustas wuauserv (windows update service vms). Selle eemaldamine "services" alt tegi kogu olemist natuke kiiremaks, aga äkki keegi teab veel mingeid nõkse.

Hoiatan juba ette, et igasugused soovitused a la format, kasuta chrome jne = ban.

https://support.mozi...ns-and-settings

mul oli sama kamm ja sellega tõmbas normaalseks tagasi.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#4
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Seda refreshi sai kuskil nädal tagasi proovitud, natuke tegi kiiremaks küll. Ainuke extension, mis võiks probleeme tekitada, on ehk adblock plus. Aga sel juhul oleks temaga pidanud ju kohe alguses probleemne olema. See et firefoxi pööraselt rammi sööb, on viimaste kuudega problemaatiliseks muutunud.

Aeg-ajalt aitab veel selline asi, et kui X-st kinni panna ja uuesti lahti teha koos restore previous sessioniga, siis reageerib ka kiiremini.

Kui kellelgi on ideid, siis astuge julgelt lavale.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#5
emaga räägid ka nii vä

    dindu nuffin

  • liige
  • Postitusi:3 783
  • Liitus:17 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:@ Church
Minu kasutaja kustutamine pidavat aitama.
tra sa oled veel lollim kui mina

#6
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:10 097
  • Liitus:18 juuni 2007
  • Sugu:mees
Windows update ära keelata siis peaks svchost probleem lahendatud olema. Igaljuhul kasutasin ka mõnda aega firefoxi ja aja möödudes läks tõesti asi laggiseks ja üks neist (cpu/ram, ei mäleta enam) oli üle koormatud firefoxi poolt. Otsisin googlest küll lahendust kuid ükski ei aidanud ja läksin opera peale üle.

#7
Fabulous

    champagne and disco

  • liige
  • Postitusi:2 247
  • Liitus:08 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mul oli kunagi sama probleem, aga see ei tekita minuteada mingi konkreetse veebilehitsejaga probleeme vaid tõmbab kogu arvuti konkreetselt kooma. Esmalt lahendasin probleemi nii, et tegin .bat faili mille sisuks oli:

net stop wuauserv
net stop bits
rd /s /q %windir%\softwaredistribution
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /detectnow


Selle probleemiks on, aga et faili tuleb iga kord uuesti jooksutada kui arvuti sisse lülitada. Püsivalt lahendasin hiljem asja ära nii, et lülitasin lihtsalt 'Services' alt Windowsi automaatse uuendamise välja.

#8
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Kuulge, seda, et ma selle wuauservi välja lükkasin, kirjutasin ma juba esimeses postituses. Miks te ikka veel sellest räägite??
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#9
k.

    Endine issi asutuses täiskohaga emme

  • liige
  • Postitusi:6 114
  • Liitus:05 nov 2006
  • Sugu:mees
Reinstall või tõmba alla mõni vanem ver.

#10
mustadsilmad

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:2
  • Liitus:12 sept 2015
  • Sugu:naine
proovi adblock plus asemel ublock origin

https://addons.mozil...-origin/?src=ss

#11
mosq

    fyhrer

  • liige
  • Postitusi:260
  • Liitus:17 dets 2012
  • Sugu:mees
Endal oli kunagi sama jama. Siis avastasin, et add-onsis oli mingi kahtlane plugin mis tegi firefoxi aeglaseks

Nvm G.B kirjutas sama

Muutis mosq, 12 mai 2016 - 14:14.


#12
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Postitusi:1 571
  • Liitus:25 nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustklaabu, 11 mai 2016 - 17:08, kirjutas:

Seda refreshi sai kuskil nädal tagasi proovitud, natuke tegi kiiremaks küll. Ainuke extension, mis võiks probleeme tekitada, on ehk adblock plus. Aga sel juhul oleks temaga pidanud ju kohe alguses probleemne olema. See et firefoxi pööraselt rammi sööb, on viimaste kuudega problemaatiliseks muutunud.

Aeg-ajalt aitab veel selline asi, et kui X-st kinni panna ja uuesti lahti teha koos restore previous sessioniga, siis reageerib ka kiiremini.

Kui kellelgi on ideid, siis astuge julgelt lavale.


See tundub mingi viga olevat. Mul endal sama teema ja olen tihti sellele mõelnud. Kasutuse poolest jätan palju tab-e lahti ja vahel mitmes aknas. Mul endal see pole väga väga problemaatiline, kuna ram-i on si*aauguni. Aga jah, muster sama.

1 asi, mis vb aitab kasutuse poolest - kui teed restore tabs, siis reaalselt ava tab-id ka. Tundub, et ajapikku see mingisuguse state-i hoidmine tekitab selle probleemi kiiremini, kui puhtalt lehelt alustades. Pigem paikneb fix Firefoxi enda paranduses.

Võid huvipärast öelda, palju RAM-i on.

#13
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustWantToBe, 12 mai 2016 - 19:25, kirjutas:

Vaata postitustklaabu, 11 mai 2016 - 17:08, kirjutas:

Seda refreshi sai kuskil nädal tagasi proovitud, natuke tegi kiiremaks küll. Ainuke extension, mis võiks probleeme tekitada, on ehk adblock plus. Aga sel juhul oleks temaga pidanud ju kohe alguses probleemne olema. See et firefoxi pööraselt rammi sööb, on viimaste kuudega problemaatiliseks muutunud.

Aeg-ajalt aitab veel selline asi, et kui X-st kinni panna ja uuesti lahti teha koos restore previous sessioniga, siis reageerib ka kiiremini.

Kui kellelgi on ideid, siis astuge julgelt lavale.
See tundub mingi viga olevat. Mul endal sama teema ja olen tihti sellele mõelnud. Kasutuse poolest jätan palju tab-e lahti ja vahel mitmes aknas. Mul endal see pole väga väga problemaatiline, kuna ram-i on si*aauguni. Aga jah, muster sama.

1 asi, mis vb aitab kasutuse poolest - kui teed restore tabs, siis reaalselt ava tab-id ka. Tundub, et ajapikku see mingisuguse state-i hoidmine tekitab selle probleemi kiiremini, kui puhtalt lehelt alustades. Pigem paikneb fix Firefoxi enda paranduses.

Võid huvipärast öelda, palju RAM-i on.
2x2 ddr3
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#14
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Postitusi:1 571
  • Liitus:25 nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustklaabu, 12 mai 2016 - 20:35, kirjutas:

Vaata postitustWantToBe, 12 mai 2016 - 19:25, kirjutas:

Vaata postitustklaabu, 11 mai 2016 - 17:08, kirjutas:

Seda refreshi sai kuskil nädal tagasi proovitud, natuke tegi kiiremaks küll. Ainuke extension, mis võiks probleeme tekitada, on ehk adblock plus. Aga sel juhul oleks temaga pidanud ju kohe alguses probleemne olema. See et firefoxi pööraselt rammi sööb, on viimaste kuudega problemaatiliseks muutunud.

Aeg-ajalt aitab veel selline asi, et kui X-st kinni panna ja uuesti lahti teha koos restore previous sessioniga, siis reageerib ka kiiremini.

Kui kellelgi on ideid, siis astuge julgelt lavale.
See tundub mingi viga olevat. Mul endal sama teema ja olen tihti sellele mõelnud. Kasutuse poolest jätan palju tab-e lahti ja vahel mitmes aknas. Mul endal see pole väga väga problemaatiline, kuna ram-i on si*aauguni. Aga jah, muster sama.

1 asi, mis vb aitab kasutuse poolest - kui teed restore tabs, siis reaalselt ava tab-id ka. Tundub, et ajapikku see mingisuguse state-i hoidmine tekitab selle probleemi kiiremini, kui puhtalt lehelt alustades. Pigem paikneb fix Firefoxi enda paranduses.

Võid huvipärast öelda, palju RAM-i on.
2x2 ddr3


Kujutan ette, et 4 GB ongi probleemiks. Ma paneks 2x4 v kui rohkem pesasi siis midagi muud. Aga alla 8 pole tänapäeval pigem enam piisav. Mul endal on 12GB.

Mul siin hetkel värske aken ja 1 tab lahti ja juba kogub ilusti.

Selles suhtes, et kui jookseks sul Windows puhtalt, siis poleks vast nii koormav aga sul seal muud taustprotsessid ka söövad nagu räägid.

Muutis WantToBe, 12 mai 2016 - 21:08.


#15
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustWantToBe, 12 mai 2016 - 21:06, kirjutas:

Vaata postitustklaabu, 12 mai 2016 - 20:35, kirjutas:

2x2 ddr3
Kujutan ette, et 4 GB ongi probleemiks. Ma paneks 2x4 v kui rohkem pesasi siis midagi muud. Aga alla 8 pole tänapäeval pigem enam piisav. Mul endal on 12GB.

Mul siin hetkel värske aken ja 1 tab lahti ja juba kogub ilusti.

Selles suhtes, et kui jookseks sul Windows puhtalt, siis poleks vast nii koormav aga sul seal muud taustprotsessid ka söövad nagu räägid.
Ma ei tahaks uskuda, et asi selles on. Pigem on ikkagi mingi lollakas wuauserv taoline kergesti lahendatav küse. Lihtsalt, kui ei tea otsida, siis ei tea ju ka parandada.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#16
Rox

    Liige

  • liige
  • Postitusi:154
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Alustagem sellest, mis Windowsit sa kasutad.
Kui Windows XP, siis alustagem sealt.

#17
emaga räägid ka nii vä

    dindu nuffin

  • liige
  • Postitusi:3 783
  • Liitus:17 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:@ Church

Vaata postitustRox, 15 mai 2016 - 14:01, kirjutas:

Alustagem sellest, mis Windowsit sa kasutad.
Kui Windows XP, siis alustagem sealt.

Klaapu on oldschool, kasutab windows 1.01-te siiamaani.
tra sa oled veel lollim kui mina

#18
Attachment

    Liige

  • liige
  • Postitusi:404
  • Liitus:06 veebr 2013
  • Sugu:mees
eile keelasin flashi ära brauseris ja muutus peale restarti palju kiiremaks, ei tule mingeid värdjaid skripti peatumisi kah. võid proovida.

#19
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustRox, 15 mai 2016 - 14:01, kirjutas:

Alustagem sellest, mis Windowsit sa kasutad.
Kui Windows XP, siis alustagem sealt.
See on muidugi tore, et kasutajad, kes postitasid viimati augustis 2014, võtavad ka sõna. Minu legendaarsus tekitab kahtlemata aukartust ja ega mul pole kahju tänada et soostusid kaasa mõtlema!

OS on loomulikult win 7, mitte mingi XP. wat nagu :ermm: :ermm: :ermm:

Vaata postitustAttachment, 15 mai 2016 - 16:21, kirjutas:

eile keelasin flashi ära brauseris ja muutus peale restarti palju kiiremaks, ei tule mingeid värdjaid skripti peatumisi kah. võid proovida.
Kas FF mitte automaatselt ei bloki seda juba mitu aastat? Kas tools -> plugins -> shockwave flash -> ask to activate opt?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#20
Garry

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:12 875
  • Liitus:05 juuli 2006
  • Sugu:mees
Puht huvi pärast, mis sellel kroomil siis häda on?
Ise ei oska targemat soovitada, kui
https://addons.mozil...016/?src=search
ja monitoorida, mis mida ja palju võtab.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat