Hüppa postitusele

Change

II MS


Sellel teemal on 321 vastust

#201
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Praegu hui on ka MS ju irv . Sorri aga ma ei tea, kus oleks mõnes riigis kõik mehed reservi võetud .
Postitas pildi

#202
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Erno, 6 apr 2008, 23:05, kirjutas:

Praegu hui on ka MS ju irv . Sorri aga ma ei tea, kus oleks mõnes riigis kõik mehed reservi võetud .

Vaata postitust



mhm. Sellega su argumendid piirduvadki? Et ei ole ja kõik?

Praegu kestev sõda ei saa olla nii piiritletud nagu seda oli II ms, kuna tehnoloogia ja strateegia on tohutult arenenud.

Peab olema naiivitar, et mõelda, et III ms oleks mingi kaevikusõda.


A ei, ma ei mõtlegi, et Iraagis ja Afgaanis toimuv oleks nagu mingi jõhker maailmasõda, vaid kokku. Hiina küberrünnakud USAle jne.

#203
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Minu jaoks on MS alles siis, kui mõlemal pool rindes on sõjavägi ja võitlevad üksteise vastu. No küberrünnakud on hoopis jamh teemaks.

// Miks siis kaevikute tegemist õpetatakse teenistuses? Siiski võisteldakse MS ajal maade pärast.

Muutis Erno, 06 aprill 2008 - 22:14.

Postitas pildi

#204
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
Võisteldakse või võisteldi?

#205
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
See Mis Iraagis ja Afganistanis toimub on Sissisõda
Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#206
Mereida

    Liige

  • liige
  • Postitusi:223
  • Liitus:15 juuni 2006
  • Sugu:naine
Maailmas on üleüldse palju konflikte. Meedias paraku leiavad kajastust ainult vähesed. Neid seostada ja ühe tandri alla panna pole kõige õigem. Vaevalt kotib Kolumbia džunglimarksiste terroristide sissivõitlus Afganistanis. Nendes konfliktides midagi ühist leida, et situatsioonist kergemini aru saada, on samuti mõttetu, ehk ka primitiivne. Tegemist on kriisikolletega, millest võib välja areneda suurem vastasseis. Võibolla siis saab vaikselt rääkida mingist maailmasõjast. A minu arust on ka tore ja progressiivne kõik konfliktid kokku liita ja siis summaks Kolmas maailmasõda saada.

#207
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Samas ei saa neid väikseid koldeid ohutuks pidada kah.
Mingi nädal või rohkem tagasi alles kuulsin kuidas kolumbia mässulistelt päris tubli kogus uraani ära võeti.
Postitas pildi

#208
adaliin

    Liige

  • liige
  • Postitusi:134
  • Liitus:29 märts 2008
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Tartu
Iraagis toimuvale võite panna mistahes nimesid, aga kui asju õigete nimedega nimetada, siis see on USA agressioon, okupatsioon, mida Põõsa džoodž nimetab demokraatia eksportimiseks.

#209
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

A minu arust on ka tore ja progressiivne kõik konfliktid kokku liita ja siis summaks Kolmas maailmasõda saada.

Jajah. Ma ei liitnud kõiki koldeid maaimlasõjaks. Lihtsalt tutvustav fakt, et ligi 40 konflikti.
Raskusi lugemisega?


üldiselt peetakse Maailmasõjaks sõda, kus osalevad paljud riigid. asukoht kui selline ei ole oluline.

selle definitsiooni järgi käibki meil juba aastast 2003 III-s Maailmasõda. ja algas ta 20. märtsi hommikul kell 6, kui USA lasi esimese raketi Iraagi poole.

Iraagi ja Afganistaani sõdades osaleb enamus Euroopat, Aasia suuremad riigid (k.a. Jaapan, kuigi neil ei ole ründearmeed), Austraalia ja Ameerika. mida veel vaja, et oleks Maailmasõda?

paralleelselt kuulide vihinaga, toimub sõda ka paberil ja ekraanil. Euroopas toimub majandussõda ning Hiina ja USA maadlevad kübersõjas.


See on küll ühest teisest foorumist ühe inimese mõttekäik, kuid ma olen sellega 100% nõus. Kui midagi veel, siis postitage argumente, mitte ärge demagoogitsege.

#210
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
See, et enamus riigid on Iraagis, ei tähenda see kindlasti MS. Pole näinud kuskil, et mingi diktaator looks oma revulutsiooni ja sooviks seda täide viia. Maailmasõjas toimub massiline vallutamine suurriikide poolt ja propaganda oleks selle jaoks liiga kõva.
Postitas pildi

#211
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Erno, 9 apr 2008, 06:41, kirjutas:

See, et enamus riigid on Iraagis, ei tähenda see kindlasti MS.  Pole näinud kuskil, et mingi diktaator looks oma revulutsiooni ja sooviks seda täide viia. Maailmasõjas toimub massiline vallutamine suurriikide poolt ja propaganda oleks selle jaoks liiga kõva.

Vaata postitust



Esimene maailmasõda.. Mis revolutsioon oli?

#212
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Nato riigid on Iraagis ja Afganistanis ju .Mingit maailmasõda pole ju.Ütle üks riik Kus on Üldmobilisatsioon tehtud?

Muutis raux111, 09 aprill 2008 - 17:17.

Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#213
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

raux111, 9 apr 2008, 18:16, kirjutas:

Nato riigid on Iraagis ja Afganistanis ju .Mingit maailmasõda pole ju.Ütle üks riik Kus on Üldmobilisatsioon tehtud?

Vaata postitust



Miks peab sõtta minnes üldmobilatsiooni tegema? Miks?

Mis müstifikatsioonid need NATO riigid siis on? Tavaliste riikide alla ei kvalifitseeru?

#214
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Aga mingit riiki neil hetkel vastaseks ei ole.

#215
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Inspektor Kukeke, 9 apr 2008, 19:32, kirjutas:

Aga mingit riiki neil hetkel vastaseks ei ole.

Vaata postitust



Okupeerisid ära ju?

#216
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Kuidas siis praegu saab rääkida III. maailmasõjast?

#217
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Inspektor Kukeke, 9 apr 2008, 19:36, kirjutas:

Kuidas siis praegu saab rääkida III. maailmasõjast?

Vaata postitust



nn. "Sõda terrorisimi vastu"
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#218
tiku

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 241
  • Liitus:14 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

L4hma, 9 apr 2008, 00:24, kirjutas:

paralleelselt kuulide vihinaga, toimub sõda ka paberil ja ekraanil. Euroopas toimub majandussõda ning Hiina ja USA maadlevad kübersõjas. [/i]

Vaata postitust



ma ei saa hästi pihta mis see kübersõda on.

Praegust olukorda ma küll maailmasüjaks ei nimetaks, sest minuarust on see pigem iraq vs all.. Ning hukkunud piirduvad ka kümnete tuhandetega. Ma ei mäleta kas esimeses või teises maailma sõjas oli hukkunuid 10 milj. ja haavatuid (ilma jalata vms ) 20 milj.. Seega maailmasõjast on veel asi kaugel..
See on minu arvamus, ärge näkku kohe lööge siis.

#219
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
Kübersõda. hmm See mis eelmine aasta aprilli lõpp mai algus Eestis toimus võib ka pidada väikeseks kübersõjaks. Ehk tõi aimu?

Iraagis on hukkunuid pigem sadu tuhandeid.

Ma ei saa teist selles mõttes aru, et kas te tõesti arvate et mõni tulevikus aset leidev sõda saab olla nagu seda oli II ms?
Tehnoloogia on tohutult arenenud ja ka strateegia. Kuidas saab üldse olla sellisest sõjast juttu?

#220
Mereida

    Liige

  • liige
  • Postitusi:223
  • Liitus:15 juuni 2006
  • Sugu:naine

tiku, 9 apr 2008, 19:51, kirjutas:

ma ei saa hästi pihta mis see kübersõda on.

Praegust olukorda ma küll maailmasüjaks ei nimetaks, sest minuarust on see pigem iraq vs all.. Ning hukkunud piirduvad ka kümnete tuhandetega. Ma ei mäleta kas esimeses või teises maailma sõjas oli hukkunuid 10 milj. ja haavatuid (ilma jalata vms ) 20 milj.. Seega maailmasõjast on veel asi kaugel..
See on minu arvamus, ärge näkku kohe lööge siis.

Vaata postitust



Siiski, uusimate andmete kohaselt on ainuüksi Iraagis hukkunuid kokku põgusalt üle miljoni.

Muutis Mereida, 09 aprill 2008 - 20:40.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat