Hüppa postitusele

Change

II MS


Sellel teemal on 321 vastust

#41
Obey.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 241
  • Liitus:20 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia

kanakukk jr, 14 veebr 2008, 14:44, kirjutas:

Inflatsioon oli tõesti ropp Saksamaal, ajaleht maksis teatud hetkel 14 triljonit marka.
Majanduskasv oli tingitud sellest, et laenas raha kokku ning suunas selle industrialiseerimisse... nii said inimesed tööd... Hitler vajas võitu... "rahvas võidab või sureb".

Huvitav, mis oleks saanud, kui Hitlerit poleks olnud...?
N.Liit oleks alustanud vallutusi?
:heil:

Vaata postitust




kindlasti oleks alustanud, aga USA oleks kindlasti sekkunud , võisiis kiirelt arenev jaapan . dno.

#42
Bloody

    Kes ütles mäu ?

  • liige
  • Postitusi:921
  • Liitus:17 okt 2007
  • Sugu:mees

kanakukk jr, 14 veebr 2008, 14:44, kirjutas:

Huvitav, mis oleks saanud, kui Hitlerit poleks olnud...?
N.Liit oleks alustanud vallutusi?
:heil:

Vaata postitust




Kindlasti oleks N. Liit alustanud vallutusi, Stalin tahtis terve maailma kommunislikuks teha...

:imou:

#43
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine
Poleks Hitlerit, räägiks paljud meist ainult vene keelt praegu.

#44
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

August, 14 veebr 2008, 21:00, kirjutas:

Ja poleks olnud Stalinit, räägiks meist enamus saksa keelt.
On nii we?

Vaata postitust



Minu arvates polnud Hitleril sellist plaani, et tervet maailma valitsema hakata. Stalinil aga oli :) .

#45
Bloody

    Kes ütles mäu ?

  • liige
  • Postitusi:921
  • Liitus:17 okt 2007
  • Sugu:mees

Koit, 14 veebr 2008, 21:06, kirjutas:

Minu arvates polnud Hitleril sellist plaani, et tervet maailma valitsema hakata. Stalinil aga oli :) .

Vaata postitust




Ei tea, miks Hitler ründas siis N. Liidu, kuigi mõlemad pooled kirjutasid alla, et ei sõdi oma vahel ( oli vist 10 aastat ? ).

:heil:

#46
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle

Bloody, 14 veebr 2008, 22:28, kirjutas:

Ei tea, miks Hitler ründas siis N. Liidu, kuigi mõlemad pooled kirjutasid alla, et ei sõdi oma vahel ( oli vist 10 aastat ? ).

:heil:

Vaata postitust



Nõukogude Liit oleks niikuinii lähiajal Saksamaad rünnanud. Hitler jõudis lihtsalt ette.


///Pluss Saksamaa ei soovinud vallutada kogu NSV-d vaid aint selle peamist Euroopa osa.

Muutis Inspektor Kukeke, 14 veebruar 2008 - 22:36.


#47
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

L4hma, 14 veebr 2008, 17:35, kirjutas:

Ja see Hitleri ülistamine, et inflatsioon kadus ja majandus tõusis jne. See on puhas bullshit. Ta majandussüsteem oligi rajatud, et ~10 aastat on lahe lahe, a edasi on putsis, kuna võlad vajavad maksmist.

Vaata postitust



Küllap ta arvestas ,et Barbarossa plaan läheb läbi ja siis peale sõda oleks teinud reformid

Tuumapommi kohta:
"History TV kanalist tuli just uus dok. film Saksa tuumapommist ja selle loomisest. Tuleb välja, et 2 märtsil 1945 oli Türingis sõjaväe polügoonil veel teinegi katsetus. Esimene oli saarel läänemeres. Juhtis seda Kurt Diebner ja kohal oli ka loomulikult general SS Hans Kammler. Kohale oli toodud ka 500 vene vangi kes kõik polügoonile jäeti. Plahvatus toimus öösel kell 1.15 kohaliku aja järgi. Praegugi veel elus olevad tunnistajad rääkisid suurest kasvavast tuleseenest, mis valgustas ümbrust nii hästi, et oleks võinud või lehte lugeda. Järgneval kahel päeval tundsid ümberkaudsete külade elanikud peapööritust, peavalu ja nina verejookse. Venelaste kärssand laibad maeti maha 2 päeva hiljem. Nagu ka Rügeni saarel, olid ka siin härrased mitu tundi peale plahvatust punkris enne, kui väljusid. 6 juunil 44 pidas Mussoilini Milaanos kõne, kus arvas tänu saksa uuele relvale sõja varsti võidetud olevat. Mees teadis mida rääkis, kuna Rügeni saarel jälgis punkri pilust esimest katsetust ka tema eriesindaja, kes on elus veel tänapäevalgi. Nädal enne Mussolini enda mõrvamist rääkis Duce aga oma relvavendadele, et Hitler kahjuks loobus oma uue pommi katsetustest, kuna kartis liiga hirmsaid tagajärgi. Jänkid eesotsas Trumaniga aga tegid asja ära. Mõlemas plahvatuse epitsentris on radiatsioon tänapäevalgi 6 korda kõrgem."
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#48
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu

tramm ja buss, 14 veebr 2008, 17:50, kirjutas:

Fakt on see, et Hitleri ema tahtis aborti teha. Kahju, et ta seda ei teinud. Nojah, kuidas kellelegi.

Vaata postitust




Rebisid ?
Sa praegu naerad abordi värki, sõja ja surmade üle. Sinimägedest on tehtud film ja paar inimest on ellu jäänud ja seda kommenteerinud. Mees rääkis kõigest mis toimus. Samas ütles ta ka, et ükskõik kui tugev oled või mis iganes, aga alati on surmahirm.

Nii, et ega sõjad pole naljaasi. Kui sa teaksid vanemate inimeste elus toimunud hetki, siis ma usun, et võtaksid oma sõnad tagasi.

Mina olen ka Hitleri poolt. Rahvas rändas enne NSVL rünnakut massiliselt Rootsi, mida SM ajal ei tehtud.
Stalin lihtsalt mõttetult küüditas eestlasi, mis tekitab tänapäevani pahameelt. Ma usun, et Saksamaa oleks väge edukalt võitnud, kui tal oleks rohkem liitlasi olnud. USA-s polnud otsest sõjatandrit, mille pärast võideldi.
Lugedes raamatuid , siis saab aru, et ennem ollakse saksa poole peal kui NSVL.
Meredessant kahjuks muutis Hitleri tegevust ja oligi... Võrreldes NSVL ja SM rahvaarvu tol ajal, siis isegi üllatavalt hästi Hitler pidas vastu.
Punaarmee sõdurid olid väga halvasti koolitatud. Ma ei mäleta kus aga pakun, et see oli Talvesõjas SOOME vs NSVL vahel, kus NSVL kaotas sõdureid 1:3. Ehk 1 soomlane sai surma, siis sel ajal surid 3 venelast.
Postitas pildi

#49
Egon.

    Knick Knack, niggas.

  • liige
  • Postitusi:4 299
  • Liitus:28 dets 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Habaja.

Koit, 14 veebr 2008, 21:06, kirjutas:

Minu arvates polnud Hitleril sellist plaani, et tervet maailma valitsema hakata. Stalinil aga oli :) .

Vaata postitust



Ma olen just kuuld vastupidist. Et Hitler soov oli saada maailma valitsejaks.

Postitas pildi
| Neonetis alates 2006 | Eelmine kasutajanimi: JeNks |

"Kui oled kaelani sitas, siis pole mõtet pead norgu lasta."


#50
Hypno

    Liige

  • liige
  • Postitusi:263
  • Liitus:04 juuni 2006
  • Asukoht:Kuressaare

BRC, 15 veebr 2008, 02:55, kirjutas:

...Tuleb välja, et 2 märtsil 1945 oli Türingis sõjaväe polügoonil veel teinegi katsetus...

Vaata postitust


2. märts 1944 ikka? Et kui Mussolini '44 a. juunis kõnet pidas jne... Ilmselt lihtsalt väike typo agaa jah...


Erno, 15 veebr 2008, 13:26, kirjutas:

Mina olen ka Hitleri poolt. Rahvas rändas enne NSVL rünnakut massiliselt Rootsi, mida SM ajal ei tehtud.

Vaata postitust


Kui HS meid ründas olime juba NSVL okupatsiooni all nii et Rootsi põgeneda oleks suht keeruline olnud. Kui NSVL uuesti ründas oli Sakslastel põgenemisega nii kiire, et neid mingite eestlaste kuhugile põgenemine eriti ei huvitanud...

Ja kui ma nüüd õieti mäletanud, polnud eestlased päris aaria rassist. Meid poleks küll ehk küüditatud/tapetud (enamusi meist vähemalt) aga meist oleks põhimõtteliselt tehtud pärisorjad Sakslastele.

Nagu varem mainitud siin, okupatsioon on okupatsioon.

#51
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Hypno, 15 veebr 2008, 15:54, kirjutas:

Ja kui ma nüüd õieti mäletanud, polnud eestlased päris aaria rassist. Meid poleks küll ehk küüditatud/tapetud (enamusi meist vähemalt) aga meist oleks põhimõtteliselt tehtud pärisorjad Sakslastele.

Vaata postitust



Eestlaste kohta avaldasid sakslased ühe tutvustava materiali ,kus eestlased loeti aaria rassi sekka selle tõttu ,et eestlased on sakslastega sajandite jooksul segunenud ,seega polnud kavas eestlasi küüditada. Lätlastega olid sakslased veidi karmimad ,kuid ka enam-vähem tolerantsed. Leedukaid ei sallitud ,sest nad olid kõige rohkem "rikutud" ja nende segunemine oli slaavlastega suurem ,kui teistel balti rahvastel.
Sakslastel oli kavas küüditada suur osa Poola ,Ukraina ja Valgevene alade kodanikke ,mitte balti rahvaid ,loomulikult oleks Reich Eesti territooriumil oma mehed pukki pannud ,aga mitte eestlasi kuhugi küüditanud.

Mul hetkel ei ole aega konkreetseid allikaid välja tuua ,aga tean ,et eestlasi peeti soomlastega võrdseteks ja nad loeti "kõrgemasse" rassi.


Üks huvitav pommijutt http://greyfalcon.us...r%20Ohrdruf.htm
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#52
Jorgen

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 223
  • Liitus:17 apr 2004
  • Sugu:mees

kanakukk jr, 14 veebr 2008, 14:44, kirjutas:

Inflatsioon oli tõesti ropp Saksamaal, ajaleht maksis teatud hetkel 14 triljonit marka.
Majanduskasv oli tingitud sellest, et laenas raha kokku ning suunas selle industrialiseerimisse... nii said inimesed tööd... Hitler vajas võitu... "rahvas võidab või sureb".

Huvitav, mis oleks saanud, kui Hitlerit poleks olnud...?
N.Liit oleks alustanud vallutusi?
:heil:

Vaata postitust



Põletati isegi raha, sest see oli odavam kui puit.

#53
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

Mina olen ka Hitleri poolt

Kui sinisilmne...


Jorgen, see on müüt.

Muutis L4hma, 15 veebruar 2008 - 17:02.


#54
Jorgen

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 223
  • Liitus:17 apr 2004
  • Sugu:mees

L4hma, 15 veebr 2008, 17:01, kirjutas:

Kui sinisilmne...
Jorgen, see on müüt.

Vaata postitust



Mis ajast pannakse Ühiskonna õpikusse müüte?

#55
Obey.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 241
  • Liitus:20 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
jahm , pigem piltliku näitena.

#56
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Jorgen, 15 veebr 2008, 17:09, kirjutas:

Mis ajast pannakse Ühiskonna õpikusse müüte?

Vaata postitust



Jumal küll sa oled kunagi paberit põletanud? Kaua see põleb. 5 - 10 sek? tõesti sellega elad üle sa talved jne.

#57
tibar'

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:02 juuli 2007
Pigem siis tule alustuseks raha.. lastele oli odavam anda rahapatakaid mängimiseks kui midagi muud osta jne :)

#58
Bloody

    Kes ütles mäu ?

  • liige
  • Postitusi:921
  • Liitus:17 okt 2007
  • Sugu:mees

Erno, 15 veebr 2008, 13:26, kirjutas:

Lugedes raamatuid , siis saab aru, et ennem ollakse saksa poole peal kui NSVL.

Vaata postitust




Nii oligi, et mõned eestlased arvasid, et NSVL on parem kui Saksamaa, siis läksid nad NSVL armeesse ja mõned arvasid, et Saksamaa on parem kui NSVL ja läksid Saksa armeesse. Tuli välja, et eestlased sõdisid eestlaste vastu.

#59
Bloody

    Kes ütles mäu ?

  • liige
  • Postitusi:921
  • Liitus:17 okt 2007
  • Sugu:mees

Jorgen, 15 veebr 2008, 16:25, kirjutas:

Põletati isegi raha, sest see oli odavam kui puit.

Vaata postitust




Raha ei põletatud, see oli alles. Sest poed olid tühjad, kaupa polnud.
Esemeid vahetati esemete vastu.


( soz, double post )

Muutis Bloody, 15 veebruar 2008 - 20:08.


#60
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Bloody, 15 veebr 2008, 19:20, kirjutas:

Nii oligi, et mõned eestlased arvasid, et NSVL on parem kui Saksamaa, siis läksid nad NSVL armeesse ja mõned arvasid, et Saksamaa on parem kui NSVL ja läksid Saksa armeesse. Tuli välja, et eestlased sõdisid eestlaste vastu.

Vaata postitust



Purustades su illusioone ma väidan, et väga väga väga väike osa läks NSVL-i vabatahtlikult. Kui ikka sundmobilisatsioon korraldatakse, siis on minek. No teine võimalus on muidugi metsavennaks hakkata. Ka seda tehti.

Saksa sõjaväega oli teine asi. 1941-sel aastal Saksa mobilisatsioon Eestimaal kukkus pehmelt öeldes läbi. Väga vähe läksid sinna.
1944 oli aga asi teine, kuna teati seisust Stalingradis ning nähti võimalust riigi taasiseseisvaks kuulutamist. No paraku läksid asjad teistpid.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat