Hüppa postitusele

Change

............


Sellel teemal on 161 vastust

#141
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa

mario, 6 jaan 2009, 18:02, kirjutas:

see küll väärtuslik pole :) :lol::D
sa vist ei tea mis asi on väärtuslik

Vaata postitust



Idioot oled w? Ma oleks ta muidu emexisse viinud, kui poleks teada saanud. Aga noh, mõne jaoks pole miski väärtuslik. Ega ma rohkem leide enam üles ei postita kah, lähevad otse erakogusse, mida leian topelt, tolle müün kuskil kinnises foorumis maha. Siis pole kellelgi midagi kobiseda.
Ja puhtalt põhimõtte poolest on ta juba mu kollektsiooni jaoks väärtuslik, sest valmistatud aastal 1937 ning seega ka ajalooline. Lisaks siis veel, et mul on palju- palju huvitavamaid esemeid kogus ja terve hunnik dokumente, aga nende nägemisest võite und näha.

Muutis Kaido, 06 jaanuar 2009 - 19:49.


#142
mario

    Liige

  • liige
  • Postitusi:711
  • Liitus:15 jaan 2004
  • Sugu:mees
Kaido Postitatud Täna, 19:48

QUOTE(mario @ 6 jaan 2009, 18:02)
see küll väärtuslik pole biggrin.gif biggrin.gif:D
sa vist ei tea mis asi on väärtuslik
*


Idioot oled w? Ma oleks ta muidu emexisse viinud, kui poleks teada saanud. Aga noh, mõne jaoks pole miski väärtuslik. Ega ma rohkem leide enam üles ei postita kah, lähevad otse erakogusse, mida leian topelt, tolle müün kuskil kinnises foorumis maha. Siis pole kellelgi midagi kobiseda.
Ja puhtalt põhimõtte poolest on ta juba mu kollektsiooni jaoks väärtuslik, sest valmistatud aastal 1937 ning seega ka ajalooline. Lisaks siis veel, et mul on palju- palju huvitavamaid esemeid kogus ja terve hunnik dokumente, aga nende nägemisest võite und näha.


kle sa võid ise näha und...
sa ei kujuta vist ette...leiad mingi eseme mis on aastast 1937 ja arvad kohe ,et mingi eriti väärtuslink..
ma olen asju leidnud pronksi asjast.
+ sõjalisi asju umbes 50-100 korda väärtuslikemaid kui su väike metallist tükike. mille külge riputati mingi traat. sellel pole mingisugust materiaalset väärtust.raha sa ei sa selle eest sittagi.sinust tean ma kindlasti rohkem sellisest kraamist(palju need maksavad ja palju mitte ja mis on väärtuslik)

küsi kas või kummionu käest...ta vastab samamoodi raudselt, et sellel pole erilist väärtust.




krt sa ajad kohe narema mind :)

Muutis mario, 06 jaanuar 2009 - 20:39.

Postitas pildi

#143
Obey.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 241
  • Liitus:20 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
leiul kui niisugusel pole erilist materiaalset väärtust, on pigem emotsionaalne väärtus, rõõm leiu üle.
ei tasu siin kohe nähvama hakata, inimeste arvamused ja vaated on erinavad, ning las nad olla.

#144
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa
Mine soojasse kohta oma rahaga, olen ma rääkinud midagi rahalisest väärtusest? Tänu just SELLELE esemele sai mu varem uuritud teooria hoopis uue käigu. Ja üleüldise põhimõtte poolest ei paku esemed mis pole seoses sõjaga üldse huvi ning lähevad maa alla tagasi või Muinsuskaitsesse, olenedes esemest.
Tulles tagasi materiaalse väärtuse juurde. Ei tea miks ma ei peaks selle eest sittagi raha saama? Wehrmachti foorumis tundsid küll üsna mitu isikut huvi selle eseme vastu. Minu jaoks on isegi paarsada krooni raha.

Muutis Kaido, 06 jaanuar 2009 - 22:12.


#145
mario

    Liige

  • liige
  • Postitusi:711
  • Liitus:15 jaan 2004
  • Sugu:mees
põhimõtteliselt huvitab mind kah ainult sõjaline kraam..minu silmis pole sellel mingit väärtust.kui selline asi endal kah oleks siis tore oleks aga midagi muud.
mind näiteks huvitab rahaline väärtus aga see ei tähenda ,et ma asad maha müün kohe. enamus asjad on kõik alles...ainult vahetan.

sellisel asjal pole nagu eriti suurt ajaloolist väärtust kah...leia näiteks mõni relv,märk,pandlad jne. nendel on ajalooline väärtus palju suurem.


aga anna mulle selle teema link Wehrmachti foorumis tahan kah lugeda. selle vidina kohta.
Postitas pildi

#146
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ma saan aru kui tore on leida kõikvõimalikke lahedaid jubinaid maa seest, maailmasõdadest pärit kraami leiab Eestist pea igalt poolt kui labida maasse lööd, aga mis kogu selle libaarheoloogia juures mind häirib on see, kui leitakse tõeliselt vanu ja väärtuslikke esemeid, need lihtsalt välja kaevatakse ja siis kuskil foorumites maha äritakse..
Sellistest leidudest peaks alati teatama inimestele, kes reaalselt asjadest midagi teavad, muinsuskaitseamet jms. ja leiukoha jätma edasiste kahjustusteta. Sellise tegevusega võib väga olulist ajalugu lihtsalt tuimalt prügikasti saata. Esemetel endil kaob suurem osa ajaloolisest väärtusest, kui pole teada kus, kuidas ja milliste teiste asjadega ese maa sees oli.
Alles hiljuti käis ka ajakirjandusest läbi see teema, kui keegi üritas haruldast tervet ~vabadusvõitluse aegset mõõka maha müüa kuskil...

Muutis XchopperX, 07 jaanuar 2009 - 22:31.

I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#147
mario

    Liige

  • liige
  • Postitusi:711
  • Liitus:15 jaan 2004
  • Sugu:mees

see on see video...eesti detektoristide clubi



ei tea jah kui palju neid niinimetatud hauarüüstajaid eestis on ...aga neid leidub ikka

Muutis mario, 07 jaanuar 2009 - 23:01.

Postitas pildi

#148
Rando12345

    Liige

  • liige
  • Postitusi:569
  • Liitus:05 dets 2008
  • Sugu:mees
Lugesin just terve teema läbi..päris huvitav.
Kuid minuarust kaevata on huvitavam,võinoh selle riistaga ringi liikuda on ka muidugi huvitav.
Kui isa/onu või keegi tuttav käiks sellega ringi siis meelsasti aitaks kaevata.
ED foorumi leidud on väga põnevad.
: )

#149
Laheee

    Vanemliige

  • bannitud
  • Postitusi:1 990
  • Liitus:26 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Põltsamaa
August põltsamaal ma neid relvi ka näind :ermm:
mul tekkis idee osta kah see peab nats raha koguma vaid :ermm:
mu maal peaks leidma ka midagi vanaisa oli metsavend kunagi :D
mis max sügavus normaalse metall detektoril?

Muutis K R I S T O, 10 jaanuar 2009 - 17:09.

Postitas pildi.

#150
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Oleneb eseme suurusest,aga ace 250 "tibu" peaks saksa kiivri ~60cm sügavuselt leidma.
Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#151
Laheee

    Vanemliige

  • bannitud
  • Postitusi:1 990
  • Liitus:26 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Põltsamaa
aww rääkisin isale sellest ,et võiks osta ta siis ütles ,et võibolla ostabki :D
mu vanavanavana isa oli põltsamaal vallavanem aga kui venelane tuli ta peitis igasugu kulda ja hõbedat ära . tal oli see mingi au märk ka suur hõbedast . kui venelane oli tulnud tehti seal 1 majast peastaap kah seal maja kõrval on lastud inimesi maha ka :D
Postitas pildi.

#152
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa
Sai siis laupäeval ühte legendi kontrollimas käidud, mis osutus tõeseks. Kuna seal kivihunnikud, siis praegu ei saa eriti seal midagi tarka teha. Aga muidu saab isegi Lõuna- Eestis vabalt igalpool kaevata, pealmine kiht on kergelt külmunud, aga seda ka aind paar sentimeetrit.
Tõendusmaterjal (seest tühi, sütikut ega midagi kaasas polnud):
Postitas pildi

#153
Kald

    Liige

  • liige
  • Postitusi:361
  • Liitus:15 nov 2004
Lõhkeainet peaks siiski sisaldama ?
Kesk-Eestis on oma 20 cm lund ja maa külmunud, pole juba mingi kuukese labidat mulda saanud. =(

#154
Kivikas

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:715
  • Liitus:15 dets 2003
  • Sugu:mees
Kivikas omalt poolt lisab veel juurde teisest vaatenurgast:

August, 7 jaan 2009, 22:38, kirjutas:

Tavaline detektor võtab sama sügavalt, mis kündmismasinad, seega ei saa me mingit ajaloolist kultuurikihti ohustada.


Tavalise kündmismasinaga samas ei minda kuhugile esivanemate matsmispaigale ka, mida mõned detektoristid teevad. Ja mitte ainult matmispaigale, vaid üleüldse igale poole, kus midagi väärtuslikku võib olla.

Üldiselt küntavad kohad on Eestis juba ammuilma kündmise all kannatavad, aga kas sa väidad, et detektoristid käivad ainult ja eranditult küntavatel põldudel otsimas?

Tsitaat

Pealegi on parem kopikas maast välja võtta, kui see traktori närida jätta.


Aga samas on parem jätta kopikas maa sisse, kui seda võib otsima tulla professionaalne ajaloolane/arheoloog.

Tsitaat

EDK foorumis on kõik mõistva suhtumisega tegelased ja näidanud üles koostöövalmidust, aga Muinsuskaitse pole ise kaasa tulnud kahjuks.


Asi pole niivõrd muinsuskaitses, vaid ajalooteaduses. Nimelt detektorismiga kaasneb see probleem, et detektoristidel enamasti puudub väljaõpe selle kohta, kuidas asju kaevata välja konteksti säilitades. Arheoloogi/ajaloolast ei huvita niivõrd see ese ise, vaid see, kuidas see ese paikneb ja mis selle ümber on. Väljakaevamised võtavad seetõttu kaua aega, et teadlased kaardistavad hoolikalt selle, kus oli üks pilbas ja kus teine pilbas ja mitu cm nende vahel oli jne. Ja see 3D pilt, mis lõpuks saadakse, räägib ajaloost palju rohkem kui üks väljakaevatud ese.

Aga kui detektorist üle käib, siis rebitakse ese ise kontekstist välja ja rikutakse kogu ülejäänud kontekst kah, mis eseme ümber oli.

See ongi see põhjus, miks nad ajakirjanduses kisavad.

#155
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa

Kald, 2 veebr 2009, 14:51, kirjutas:

Lõhkeainet peaks siiski sisaldama ? 
Kesk-Eestis on oma 20 cm lund ja maa külmunud, pole juba mingi kuukese labidat mulda saanud. =(

Vaata postitust



Eip, seest tühi. Oleks lõhkeainet sisaldanud, siis poleks üldse koju teda vedanud vaid demineerijad kohale kutsunud või vajadusel ise kohale viinud, sest ilma sütikuta granaat iga asja peale plärtsu ei tee.
Meil kah siin üle 20cm lund, lumi veel nii ära külmunud, et kannatab peal kõndida, kuid lume all olev maapind on ainult paari cm ulatuses külmunud, niiet kaevata kannatab küll kui jõudu vähegi on. Ise pole peale granaadi leidmist otsimas käinud, sest pole aega ja raha pisiavalt, et autoga koguaeg ringi kärutada. :)

#156
Obey.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 241
  • Liitus:20 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=show...&mm=3&xb=1&vd=1

haha :)

#157
mario

    Liige

  • liige
  • Postitusi:711
  • Liitus:15 jaan 2004
  • Sugu:mees
irw :)::P:DD




kummionu sa juba otsimas oled käinud,,??? ise käisin eile...sain ühe mürsu hülsi..võin pilti kah teha kui keegi soovib. muidu midaig erilist pole

Muutis mario, 07 aprill 2009 - 22:29.

Postitas pildi

#158
Obey.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 241
  • Liitus:20 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Sitsiilia
täna käisin, kammisin sama kohta kust kiivri leidsin, aga täna olin nii väsind, et ei viitsinud jooksukraave ja punkrit lahti kaevata, seega kondasin seal ümbruses, üks wehrmachti mundri nööp, pikk signaalrakett(kirjad ja värvid kõik peal) ja muud paska. homme jälle, kohati on maa pehme, kohati jääs. suur labidas kindlalt kaasa.

#159
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
On hetkel võimalus kasutada Garret GTI 1500,ega eriti seda pilli käsitleda ei oska :D . Käisime lihtsalt huvipärast metsa all piiksutamas ja saagiks oli üks 1916.aasta Rootsi öör ja mingi plekikola. Nüüd mingipäev vana kõrtsi juurde detektima kui aega on.
Võibolla tulevikus ka Ida-Virusse Sirgala kanti.

// Nüüd sain ühe Saksa 105mm haubitsa kesta.Kuigi lähiümbruses mingeid positsioone polnud.
Kuna siin külas kus elan oli vangilaager kunagi siis uurin nüüd lähemalt kus see täpsemalt asus.Sealt võib huvitavat kraami tulla ma arvan.

Muutis raux111, 12 juuli 2009 - 19:10.

Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#160
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Kuidas haruldaste leidudega on?Nendega mis MK'le üle tuleb anda, leiutasu makstakse?
Postitas pildi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat