Hüppa postitusele

Change

Vahetusõpilaseks


Sellel teemal on 25 vastust

#1
Karll

  • liige
  • Postitusi:535
  • Liitus:27 veebr 2008
  • Sugu:mees
Pikemat aega selline huvi olnud minna välismaale vahetusõpilaseks. Riiki kus esmane keel on inglise keel. Mõtlesin, miks vahetada kooli inglise keele pärast, kui võiks kuhugi minna ning inglise keele suhu saada aastaga.. Põhjus olekski keel ja väga suur huvi . St, kindlasti oleks sellega palju muresi ja jamast enne kui saaks, kuid kui niisama kohapeal mökutan siis võin sellest vaid unistada..
See aasta siis kaheksandasse klassi.
On kellegil kogemusi? ( või tutavatel. )
Mis arvate sellest? Jagage arvamusi.

K.
:)

Muutis Karll, 22 aprill 2008 - 20:56.


#2
la koskla nostra

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 641
  • Liitus:24 jaan 2006
  • Sugu:ei ütle
Kui saad tasuta koha või on piisavalt raha siis miks mitte minna? Pidi väga hea kogemuse saama või noh vähemalt mu klassijuhata kiitsi vahetusõpilaseks minemist taevani.

#3
Jarmis

    Jarmo14

  • liige
  • Postitusi:3 894
  • Liitus:06 juuli 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:keilas
kogemusi saab loomulikult väga palju, ning keele saad ka mõne kuugu väga selgeks. soovitan väga kui see sulle just rahakoti peale ei hakka.
ise soovitaks muidugi sul minna ameerikasse (sõber on seal vahetusõpilaseks), seal on kool palju kergem, ehk siis saad kõigi ainetega hakkama + õpid väga hästi ingliskeele selgeks.

#4
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle
pigem inglismaa, kui ameerika, kuna ameerika on tuntud ebameeldivuste poolest ..

(ütled paar lauset natuke kanti ja saad paar aastat vangi, või siis bang bang gang streetshooting)

no, inglismaa oleks ohutum :D soovitan, aga muud ei oska rohkem öelda.

#5
steff

    Sassis Kodanik

  • liige
  • Postitusi:1 914
  • Liitus:22 märts 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Finland, Espoo
Ses suhtes on hea ,et saad keele suhu värki ja õppimine on väga lihtne.
Eesti mingi väga kõrgel tasemel Haridusel :D
Inglismaal on pool lihtsam. :D
Tahaks ise ka minna vahetusõpilaseks:P

#6
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
No usas ongi et kui siin õpid 3dele siis seal viitele
Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#7
mikatzz

    Liige

  • liige
  • Postitusi:122
  • Liitus:25 jaan 2007
  • Sugu:mees
ma üritasin see aasta minna saksamaale. Saksamaale mineks oleks maksnud 80 000, sellist raha ma kokku ei saanud ja jäi minema. Alguses tahtsin veel Ameerikasse ka minna, hind oli umbes sama 90 000 vist. Ameerikasse ei saanud, kuna olin liiga vana (18, sina saaksid). Aga jah Saksamaaga oli selline värk, mina läksin yfu'ga ning nemad andsin välja 15 ja 45 tonniseid stipendiume, mina sain ainult 15 tonnise ning kuna kuskilt ei saanud 65 tonni lisaks, jäi see mul ära. 45 tonnist stippi ei saanud, kuna selle jaoks pidid olema hinded aint 4-5.
Järgmine kooliaasta sa arvatavasti enam minna ei saa, oled nats hiljaks jäänud, aga kes teab, sa peaksid uurima seda asja. Võibolla ei ole kaa. Mina hakkasin ajama seda asja detsembrist kuni veebruarini, see oleks olnud nats parem aeg. Võibolla sul oleks parem, lõpetad gümnaasiumi ära ning enne 10ndat lähed? Ise tead muidu, yhu koduleft
http://www.yfu.ee/
Postitas pildi
Postitas pildi

#8
Karll

  • liige
  • Postitusi:535
  • Liitus:27 veebr 2008
  • Sugu:mees
Aitäh arvamuste eest..
Mõte oli minna kuhugi kasuperese, st nagu need asjad käivad.. Kohe kindlasti ei lähe USA'se kuna seal haridustase nii palju madalam. Sinna jõuab minna täiskasvanuna maa ja ilm. Tegin endale kohe selle selgeks et valin sellise maa kus oleks see tase Eestiga sama.. Mul üks sõbra sõber oli vist aastakese Inglismaal, tuli tagasi oli aasta meist maas, läks madalamasse klassi.. Ei näe sellel mõtet et peaksin veel siin aasta niisama õpima, tulen tagasi oleksin veel "lollim".
Muidugi oleks ka see võimalus et gümnaasiumis läheksin kohe kuhugi välismaale..
Siin Eestis olen suht hea õpilane.. Kõik neljad viied, eelmine veerand oli kaks nelja..
Eks see vajab veel palju palju rääkimist ja läbimõelmist..
Kui kellegil veel kõneteemat on siis rääkige ikka. :D
Ty,
K.
:D

#9
Nistel

    MX

  • liige
  • Postitusi:991
  • Liitus:11 okt 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:RLV
Mul täditytar käis inglismaal paar aastat tagasi, tagasi tulles oskad inglise keelt ikka kordi rohkem kui minnes. Loomulikult peab sul rahakott ka parajalt suur olema. Ma ei mäleta kui kaua ta seal oli, aga igatahes kokku läks see värk tal ikka yle 50 000.- maksma.
Postitas pildi

#10
donkament

    ...

  • liige
  • Postitusi:2 805
  • Liitus:26 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kui minna, siis selleks, et kogeda kohaliku maa kultuuri, inimesi jms. Näiteks Inglismaale oleks nõus minema, aga mitte Londonisse ega suurlinnadesse, vaid mõnda väiksemasse asulasse, kus tuntud koolid. Šotimaa võiks huvitav olla. Kreeka ja Hispaania ka, aga neid keeli ma ei oska kahjuks.

#11
Jarmis

    Jarmo14

  • liige
  • Postitusi:3 894
  • Liitus:06 juuli 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:keilas
Karll, kui sa arvad, et sa lähed kooli ajal ära üheks aastaks välismaale õppima ja tagasitulles saad samasse klassi kus ennem olid, siis nii see ei ole. sa pead ikka sama palju klasse läbima eestis kui teised, see üks aasta teises riigis oli nagu lisa aasta sulle.

Muutis jarmo14, 25 aprill 2008 - 06:44.


#12
NoVa*

    Vähem kunsti, rohkem sisu.

  • liige
  • Postitusi:3 258
  • Liitus:30 nov 2004
  • Sugu:mees
Plus, Inglismaale ei saa minumeelest, meile räägiti.
Postitas pildi

#13
Jarno

    Liige

  • liige
  • Postitusi:908
  • Liitus:02 jaan 2004
  • Sugu:mees
www.YFU.ee

Ise lähen Soome :) Suht naljaks tundub. 69000 millest 30000 on mul koos. Hetkel otsin Sponsoreid, kui kellelgi on ingeid ideid siis võib siin välja käia. Oma taskust ma ei kavatse eriti maksta...

Algne plaan oli Rootsi, aga seal olid kohad täis..
Ise õpin koolis ka rootsi keelt ja siis ma arvan et oleks tore. Soomes lubati ka Rootsi keelset kooli!

Muutis hw-killer, 01 mai 2008 - 20:00.


#14
Nivek

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:4 488
  • Liitus:18 okt 2004
  • Sugu:mees

OSS, 23 apr 2008, 19:47, kirjutas:

pigem inglismaa, kui ameerika, kuna ameerika on tuntud ebameeldivuste poolest ..

(ütled paar lauset natuke kanti ja saad paar aastat vangi, või siis bang bang gang streetshooting)

no, inglismaa oleks ohutum :) soovitan, aga muud ei oska rohkem öelda.

Vaata postitust



Sa pole kohe kindlasti ameerikas käinud, nii lolli juttu annab rääkida.

Igaljuhul mu sõber oli aasta Brasiilias vahetusõpilane jäi väga rahule ja soovitas minulgi minna. Eks paistab, peab veel kaaluma seda asja.

#15
Kate

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 101
  • Liitus:08 sept 2006
  • Sugu:naine
tuttav käis ameerikas , sponsorid maksid kõik kinni , vedas :D
ise teen selle värgi suht kindlalt kunagi ära! :)

#16
Hardcore

    Liige

  • liige
  • Postitusi:117
  • Liitus:23 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Inglismaal pidi olema nii , et vahetus pered tahavad seal elamise eest pappi.. ja yfu vist ei võimaldanud sinna minna.

Ise tahtsin ka minna , kuid raha puuduse tõttu jäi see ära. Enamus kes lähevad sinna , käivad suurtes firmades sponsoreid otsimas.

Muutis Hardcore, 01 mai 2008 - 21:03.


#17
Jarno

    Liige

  • liige
  • Postitusi:908
  • Liitus:02 jaan 2004
  • Sugu:mees
Seda ma proovingi 30k olen saanud aga 39 oleks veel vaja.. keegi teab mingit firmat mis sponsoreeriks?

Inglismaa koha pealt oli Sul õigus.. aga kui rääkida YFU eestiga siis nad annavad endast kõik ja vabalt võib ka saada, kõik oleneb läbirääkimistest.. ntks Hispaaniat ka seal nimekirjas pole.. Aga Mu sõbranna saab sinna!

Muutis hw-killer, 01 mai 2008 - 23:05.


#18
-Tane-

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 398
  • Liitus:10 jaan 2005
Meil käisid Taanis paar tükki klassist , ei mäleta kas oli 1 või 2 aastat , igatahes nad olid vägarahul , kusagil peres elasid.
Postitas pildi

#19
Jux.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 614
  • Liitus:26 dets 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Türi
Kuhugi Inglismaale oleks päris võimas tegelt minna :) Ise ei tea kedagi kes oleks käinud kuskil vahetusõpilasena
'Cause you know it's HARDSTYLE baby!

#20
tuNd

    LIVE FAST LAND FLAT

  • liige
  • Postitusi:654
  • Liitus:04 jaan 2008
  • Sugu:mees
Mu kalssivenna õde käis Tais. Väga raske oli. Pool aastat sa pmst õpid ainult, sest alguses on see ikka päris raske. Muidu edasi on juba nagu teistes koolideski. Ning kui sa välismaale õppima lähed siis Eestis on sul ikka 7 klassi haridus.

Postitas pildi






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat