Hüppa postitusele

Change

Tallinna vanalinn


Sellel teemal on 27 vastust

#1
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Teate huvitavaid müüte? Lugusid?

Anna teada siin...
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#2
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
On vanalinna alla mingid koopad/katakombid?
Midagi olen nagu kuulnud ,tahaks täpsemalt teada suht.
Pole väga palju pistmist olnud vanalinnaga muidu.
Postitas pildi

#3
Billy Boy

    Õnne peenleib 2014

  • liige
  • Postitusi:7 566
  • Liitus:23 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Laupäeva hommikul vara on vanalinn paksult soomlasi ja teisi välismaalasi täis. Selline tunne nagu teises serveris oleks vms :thanks4:

#4
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ
Pmst mu isa rääkis mulle, kuidas nad sõpradega kunagi Vanalinna all pommivarjendites käisid (need mis tänaseks on muuseumiks tehtud vms). Ronisid sealt õhuaugust sisse :thanks4:

Muidu jh. Suht karm on see pommivarjend. Olen praegu seal asuvas muuseumis käind.. Maa-alune.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#5
Mar+Tin

    Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõpeb tingimata surmaga.

  • liige
  • Postitusi:5 500
  • Liitus:24 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Laagri, Kesklinn

Eddy, 27 apr 2008, 21:54, kirjutas:

On vanalinna alla mingid koopad/katakombid?
Midagi olen nagu kuulnud  ,tahaks täpsemalt teada suht.
Pole väga palju pistmist olnud vanalinnaga muidu.

Vaata postitust



Ma olen kah kuulnud nende kohta...Pidavat olema kuskil vangla all.
Postitas pildi

#6
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
"Kgb Punker"
http://airsoft-news....php?extend.1967
//Edit:Vb ei sobi siia teemasse

Muutis raux111, 08 mai 2008 - 18:38.

Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”

#7
Vans^

    What?

  • liige
  • Postitusi:2 633
  • Liitus:03 veebr 2007
  • Sugu:mees
Munakivitee tehti Taani ajal ilmselt, sest Taanis täpselt samasugused teen vanalinnas.
See lihtsalt minu teooria... :D
Postitas pildi
Failure is never an option.

#8
526

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 221
  • Liitus:01 nov 2007
  • Sugu:mees

Pirat, 27 apr 2008, 23:02, kirjutas:

Muidu jh. Suht karm on see pommivarjend. Olen praegu seal asuvas muuseumis käind.. Maa-alune.

Vaata postitust



Kus täpsemalt see muuseum asub ?

#9
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ

Ruutu.^, 10 mai 2008, 23:38, kirjutas:

Kus täpsemalt see muuseum asub ?

Vaata postitust



Kui ma õigesti mäletan, siis Kiek In Die Kökist sai piletit osta sinna katakombide ekskursioonile. Ja siis pead natuke ootama, kuni giid vms tuleb. Seejärel lähete mingi 300m kaugusele sellest Kiek in die Kökist ja seal on rauduks, mille taga trepp viib maa alla endistesse pommivarjenditesse.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#10
Kaspar.

    juba etruskide ajast

  • liige
  • Postitusi:3 934
  • Liitus:18 veebr 2007
  • Sugu:mees
Kummitused pidid olema mõndades majades vanalinnas.

#11
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu

Pirat, 11 mai 2008, 11:41, kirjutas:

Kui ma õigesti mäletan, siis Kiek In Die Kökist sai piletit osta sinna katakombide ekskursioonile. Ja siis pead natuke ootama, kuni giid vms tuleb. Seejärel lähete mingi 300m kaugusele sellest Kiek in die Kökist ja seal on rauduks, mille taga trepp viib maa alla endistesse pommivarjenditesse.

Vaata postitust





Jah pastioni käigud või mida iganes need olid.
usu mind, ole kõva mees kui tahes, üksi sa sinna alla jääda ei taha.
igatahes kui sealt ära tulema hakkasime klassiga, siis pani keegi kavalpea tuled kustu ja ma ehmatasin ära kuidas suudavad mu klassi (ja b klassi) tüdrukud karjuda :P.. seal elasid kunagi kodutud, aga enam mitte..
vahel olid seal metallivargad kelle kodutud ära ajasid jne :D

lugu oli ka mis giid rääkis, ei tea kas mäletan seda õieti, igatahes oli mingi:
Kunagi oli seal pastioni käikude kohal üks kaev. Siis see kaev nagu sai tühjaks vms, et enam vett ei andnud. siis kavalpead eestlased, sidusid ühe mehe kinni ja saatsid ta alla. tüüp oli tükk aega all. Hüüti kuidas jaksati tõmmati üles ja nöör oli tühi. Meest polnud kusagil näha. Siis suht palju hiljem tahtis mingi huudisimulik ka sinna alla minna, et vaadata mis toimub ikkagi :thanks4:.tüüp saadeti sama moodi alla, nagu eelminegi.. järsku ta karjatas ja hüüdis et ta üles tõmmataks. mees tõmmati üles ja ta tükk aega suutis ainult öelda 1 sõna:"tondid tondid"(shokk vms)
siis aeti see auk kinni ja rohkem pole üritatud sinna ronida. Igatahes see oli seal pastioni käikude lõpus, kus oli mingi vesi jne.. suht creepy tundus seal olla pärast seda lugu, mis siis et see on legend :D. igatahes üksi sinna jääks ma situks täis ennast noh, see on nii suur koht ja võib ära eksida+ igasugused augud seal koobastes, kust nagu tunduks iga hetk mingi käsi tulemas :D:D:D

Ei lähe just päris vanalinnaga kokku aga see vanalinna müüridele suht lähedal.

sry et mul komasi pole, suht raske lugeda mu juttu

Muutis olenmatu, 12 mai 2008 - 18:15.

vakatsaka

#12
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Mu arust seal küll nii creepy olla ei olnud. Üksi tuleks muidugi junn suht kindlalt püksi:D

#13
Illimulli

    härrasmees

  • bannitud
  • Postitusi:2 546
  • Liitus:25 okt 2007
  • Sugu:mees
Jah, käisime ka nendes käikudes isaga suvel. Päris pikad need ;D

#14
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Kas keegi teab mõnda raamatut/raamatuid, kus oleks soovitatavalt ka pilte Tallinna vanalinna kohta ning mis räägiks selle ajaloo kohta?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#15
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kanakukk - http://www.tnp.ee/raamat?id=744 näiteks.

Aga teemasse pöördudes, siis täitsa puhtjuhuslikult olen lausa volitatud giid ja võiks Tallinna Vanalinnas suvel raha teenimiseks turiste jooksutada. Viimasest reaalsest kogemusest on nüüd juba tubli 3-4 aastat vist.. peaks tõsiselt raamatutesse süvenema kui tahaks jälle adekvaatne olla.
Aga muidu on Vanalinn jube põnev, pea igal majal on omad legendid ja särav ajalugu. Näiteks rataskaevu tänaval, kohe kaevu kõrval on maja mille viimase korruse üks tuba on täiesti kinni müüritud, kaasa arvatud aken - see on lihtsalt maja seinale joonistaud. Legendi järgi toimus seal kuradi pulm. Majaomanikule öeldi et toimub lihtsalt pidu ja talle maksti suur summa et kõik sealt eemale hoiaks. Enne surma aga teener avaldas et seal oli tegelikult kuradi pulm toimunud, mille peale kogu tuba kinni müüriti.
Siis näiteks mõni huvitav fakt, et Lai tänav on nii lai, sest selle koha pealt jooksis 1. linnamüür.. ja Vene tänaval, enne levikat asuv Bremeni torn on ainuke originaalkujul torn (ilma katuseta) mida kasutati keskajal vanglana.
..jne. ma võiks siin päev otsa kirjutada :D
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#16
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mmm.. meil koolis lausa selline aine nagu Tallinna Ajalugu, 11. klassis. See lõppes giidipraktikaga.. 3 päeva käisid mööda vanalinna ringi ja rääkisid asjadest.
Suvel sain õpetaja kaudu giidina tööle :D Tegin küll ainult 3-4 otsa terve suve jooksul kuna aega suurt polnud, aga asi seegi. Palk oli muidu jube hea.. 100eek tunnis oli miinimupalk mis neil lubatud maksta oli :eyebrows:
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#17
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Meil oli see inglise keeles küll... tallinna ajalugu.

Selles suhtes, et eesti keeles pole sul kellelegi giidiks olla. See eeldab väga head inglise keeles oskust, sest no need inimesed pärivad ikka rohkem kui vastata jõuad ja pead nagu aru ka saama millest sa räägid.
Üks USA penskar näiteks küsis mult, miks need teed siin teie vanalinnas asfalteeritud pole, jube ebamugav on nende vastikute kivide peal kõndida :D
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#18
Illimulli

    härrasmees

  • bannitud
  • Postitusi:2 546
  • Liitus:25 okt 2007
  • Sugu:mees
Ma tean seda, et Tallinn on maailma 100 ilusaima linna seas oma vanalinna pärast. :(

#19
Santa^^

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:871
  • Liitus:21 dets 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tallinnas on ülikõva türisalu pank , sealt alla sõidetud ja värki :(
Ning vanalinn on täis igast huvitavaid kohti .
Postitas pildi
Huvid : kähmakad , mendid, narko, alko, naised, rand, päike, kiired föönid, tagarattalaxxx , sex, rollerid, kiired rollerid, tsinsud, hiinakad, hiinakate jumal, freedo2, Aerox, Taiwan, aprilia, riisirakett, tjuuuning, naised, äri, ostan müün ja vahetan, dilpar, sitta kh paneme möllu ,

#20
Kaspar.

    juba etruskide ajast

  • liige
  • Postitusi:3 934
  • Liitus:18 veebr 2007
  • Sugu:mees

Santa^^, 5 sept 2009, 00:02, kirjutas:

Tallinnas on ülikõva türisalu pank , sealt alla sõidetud ja värki :(
Ning vanalinn on täis igast huvitavaid kohti .

Vaata postitust



Türisalu pank on Tallinnast väljas.. :thumbsup: Pärast Tabasalu





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat