Hüppa postitusele

Change

Tallinna vanalinn


Sellel teemal on 27 vastust

#21
Chronos

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:4 929
  • Liitus:21 nov 2006
  • Sugu:mees
Ma ei tea mis usku need vennad on aga ilgelt lahe on kui nad oma pille mängivad ja laulavad mööda vanalinna ja ümber viru kah vahest :(
Nad on isegi vihmaga õues :thumbsup:, kui valgusfoori taha korra seisma jäävad siis tantsivad üksteise ümber, fun.
Vahest müüvad oma usu raamatuid kah, see on tüütu kui pakuvad.

#22
ErrorCode

    ♥♦♣♠

  • liige
  • Postitusi:7 442
  • Liitus:13 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Neonetis

M2tu, 5 sept 2009, 00:13, kirjutas:

Ma ei tea mis usku need vennad on aga ilgelt lahe on kui nad oma pille mängivad ja laulavad mööda vanalinna ja ümber viru kah vahest :(
Nad on isegi vihmaga õues :thumbsup:, kui valgusfoori taha korra seisma jäävad siis tantsivad üksteise ümber, fun.
Vahest müüvad oma usu raamatuid kah, see on tüütu kui pakuvad.

Vaata postitust



Kannavad oranži? Krishnaiidid peaksid olema sel juhul.
Postitas pildi
"When people say plz because it's shorter then please, I say no because it's shorter then yes."

#23
mattiasmadis

    swegmaestro

  • liige
  • Postitusi:7 044
  • Liitus:08 apr 2006
  • Sugu:mees

fikuti, 5 sept 2009, 00:33, kirjutas:

Kannavad oranži? Krishnaiidid peaksid olema sel juhul.

Vaata postitust




Tartus on ka need.

Tallinna vanalinn on ise väga ilus ja huvitava ajalooga.

#24
looodi

    number 9

  • liige
  • Postitusi:1 448
  • Liitus:01 nov 2007
  • Sugu:mees

XchopperX, 18 aug 2008, 12:38, kirjutas:

Kanakukk - http://www.tnp.ee/raamat?id=744  näiteks.

Aga teemasse pöördudes, siis täitsa puhtjuhuslikult olen lausa volitatud giid ja võiks Tallinna Vanalinnas suvel raha teenimiseks turiste jooksutada. Viimasest reaalsest kogemusest on nüüd juba tubli 3-4 aastat vist.. peaks tõsiselt raamatutesse süvenema kui tahaks jälle adekvaatne olla.
Aga muidu on Vanalinn jube põnev, pea igal majal on omad legendid ja särav ajalugu. Näiteks rataskaevu tänaval, kohe kaevu kõrval on maja mille viimase korruse üks tuba on täiesti kinni müüritud, kaasa arvatud aken - see on lihtsalt maja seinale joonistaud. Legendi järgi toimus seal kuradi pulm. Majaomanikule öeldi et toimub lihtsalt pidu ja talle maksti suur summa et kõik sealt eemale hoiaks. Enne surma aga teener avaldas et seal oli tegelikult kuradi pulm toimunud, mille peale kogu tuba kinni müüriti.
Siis näiteks mõni huvitav fakt, et Lai tänav on nii lai, sest selle koha pealt jooksis 1. linnamüür.. ja Vene tänaval, enne levikat asuv Bremeni torn on ainuke originaalkujul torn (ilma katuseta) mida kasutati keskajal vanglana.
..jne. ma võiks siin päev otsa kirjutada :(

Vaata postitust



:thumbsup:
juba seda natukest oli päris huvitav kuulata, et ma siin peenega vihjan, et võiksid veel kirjutada viitsida... : )

Muutis halfman, 05 september 2009 - 12:26.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." Bruce Lee

#25
Yes`

    Liige

  • liige
  • Postitusi:897
  • Liitus:05 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Käisin kasuisaga eelmisel aastal vanalinnas tööl, ja me lammutasime seina maha ja sealt tuli välja mingi imeliku näoga kuju, siis omanik kutsus mingi venna kes siis teab nendest vanalinna asjadest jms ja ta rääkis et see kuju on selle maja vaim, et vanalinnas oli igal majal oma maja vaim vms.

#26
Valmet

    Liige

  • liige
  • Postitusi:806
  • Liitus:22 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ma olen kuskilt kuulnud sellist legendi, et Piritalt, sealt kloostri varemetest viib salakäik Tallinna vanalinna....

#27
DEAD GANG!

    Uustulnuk

  • bannitud
  • Postitusi:30
  • Liitus:06 sept 2009
  • Sugu:mees
Vanalinnas on päeviti ikka mõnusalt palju igast tüüpe, kes raha seal teenivad. Viimati nägin linnuvilega tüüpi, kes teenis ikka hea raha mingitelt jaapani turistidelt, kes vist esimest korda kuulsid midagi sellist

#28
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Mullikas, 7 sept 2009, 23:32, kirjutas:

Ma olen kuskilt kuulnud sellist legendi, et Piritalt, sealt kloostri varemetest viib salakäik Tallinna vanalinna....

Vaata postitust



Sellised jutud on küll jah ja ega keegi täpselt ei tea siiamaani. Tallinna-alused käigud, mis bastioneid omavahel ühendavad ja kus nõuka-aegsed pommivariendid olid ja mis tegelikult eksisteerisid mingis mahus juba ammu enne kui bastionid ehitati on ju osalt täiesti läbi uurimata.
Osa käike on täiesti vee all, kui nõuka ajal neid vanu käike uuriti ja üritati kaardile kanda, siis osa käikudest mis olid vee all olid nii ohtlikud (kott-pimedad ja täis igasugu kraami) et isegi tuukreid ei juletud neid uurima saata ja löödi lihtsalt trellid ette/müüriti kinni.

Arvestades, et ka Pirita klooster on alles pooleldi lahti kaevatud ja kurat teab veel, mis seal päris all olla võib, siis kes teab, igasugu põnevaid asju võib veel välja tulla.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat