Hüppa postitusele

Change

Majandusülikoolid välismaal vs Eestis?!?


Sellel teemal on 8 vastust

#1
RobertTV

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:77
  • Liitus:17 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Eesti
Niisiis, oleks abi vaja siis inimestelt, kes ise on uurinud ja teavad rohkem õppimisest välismaal. Erialaks oleks ärijuhtimine. Ja siis õppimine oleks kohe peale keskkooli.

Mida on vaja siis täpselt omada ( dokumendid ), kui suured on õppemaksud, elamistasud ja muu...

Kuhu soovitaksite minna ( enda kogemused, mitte et oi Inglismaa on lahe, mine sinna)? Kus käinud olete?

Ja siis ka nendele, kes Eestis sellega tegelenud. Kuhu soovitaksite? Hinnad ja võimalused?

Ja üldiselt siis tutvustage ka Majanduse õppimist, kes ennem seda õppinud on palun.

#2
Dhannel

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 761
  • Liitus:24 nov 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Eeldades, et sa oskad ainult inglise keelt soovitaks ma sul minna, kas Suurbrittanniasse või USA-sse. Teistes riikides tekiks lihtsalt raskusi(Päev kannatab ära, aga mõtle - 3-6aastat).USA on eriti ahvatlev oma suure valiku ülikoolide ja maailma kõrgeima tasemega neis, eriti majanduses.

Siin üks link maailma parimatest ülikoolidest: http://ed.sjtu.edu.c...p500(1-100).htm Lihstalt vaata top 100-t, 80% USA.

Ise on mul plaan minna USA-sse ja tean sellest oluliselt rohkem, kui Suurbritanniast, aga põhimõte peaks olema sama.




Esiteks külasta seda lehte: http://www.eac.ttu.ee/ameerikasse.htm
Sealt saad juba enam-vähem aru, kuidas protsess käib. Seal igast informatsiooni stipendiumite kohta ka. Kui asud õppima tippülikooli, siis mingi % rahstab ka ülikool ise.


Järgmiseks soovitan seda lehte : http://www.collegeboard.com/
See annab iga ülikooli kohta infot USAs- hind, õpilaste arv, välisõpilaste %, sissesaamis protsent, hinded millega sisse saadakse.
Samuti saab otsida väga erinevat pidi - hinna, suuruse, koha jpt asjade järgi. Kui elidsid sobiva ülikooli, külasta kodulehte ja vaada, kas õpetatakse majandust.
Kindlasti vaata, et oleks Undergraduate, sest Graduate on neile, kes on juba 4 aastat käinud ülikoolis.

Et üldse kandideerida kohale on sul vaja esiteks teha mõned testid.
Erinevad ülikoolid ja erinevad erialad nõuavad erinevaid teste. Peaaegu kõik ülikoolid nõuavad TOEFLit (http://www.eac.ttu.ee/testid_toefl.htm) ja siis tavalsielt SAT teste(http://www.eac.ttu.ee/testid_sat.htm). Missuguseid aga, sõltub juba ülikoolist.
Nagu sa näed tuleb esimesed tuhanded juba välja käia testide tegemise peale( TOEFL on mingi 150$ juba).
Teste saab ka teha Eestis, sealt lehelt leiab ka testide ajad.
Testid peaksid olema tehtud aasta algul, kui septembris plaanis ülikooli astuda.


Ülikoolides on majutus, mis ka maksab. Hinda ma jälle ei ütleks, kuna nt Harvardil ja mingi Kansase kolkal on väga suur hinnavahe, kuid samas ka suur mugavusvahe.
Kõik hinnad leiad mu eelpool antud ülikoolide lingist.



Rahastamine - siin on juba lai mäng. Esiteks muidugi - mida paremad hinded, seda suurema tõenäosusega saad mingi stipendiumi. Siin tulevad mängu kõik - isa palk, ema palk, pere finantsiline olukord ja kui palju oleksid võimaleine ise maksma.
Siin tuleb suur eeliis tippülikoolidel. Harvard, kes saab riigilt ja osariigilt ligi miljard dollarit aastas ja väiksemad, kes peavad ise hakkama saama.
Harvard maksab 100% õpilastele mingi %, vaesematele suurema, rikkamatele väiksema kinni.



Majanduse teema pealt palju ei tea, kuna endal teine eriala silmapiiril.

Rohkem infot sulle anda ei saa, kuna ei tea su hindeid, missuguseid koole otsid jne.
Kui aga otsid ülikooli Euroopas siis ju keegi teine sind abistada suudab. Ma aga soovitaks sulle kindlasti USA-d, ülikoolide lai valik on põhiline. USA-s saad valida 100 ülikooli hulgast, Inglismaal 5 hulgast. Selline on umbes see suhe.

Muidu, kui on veel küsimusi siis lase tulla.

#3
Huligaan

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 456
  • Liitus:26 juuni 2006
  • Sugu:mees
Samas mul on tuttav kes õpib Taanis arhitektiks. Seal saab Inglise keelega hakkama. Elamiskulud nagu ma aru saan ei ole kõrged ja ta jõuab kooli kõrvalt tööd teha. Ma võin temalt täpsemalt uurida seda asja.

#4
nOpSu

    c(:

  • liige
  • Postitusi:634
  • Liitus:01 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Šotimaal on väga head ülikoolid.
http://www.universities-scotland.ac.uk/ind...hp?page=members
Site tutvustab ülikoole Šotimaal, lingid ülikooli kodulehtedele leiab "members" alt.
Endal plaan minna Šotimaal asuvasse Aberdeen või Dundee ülikooli. (Midagi pole veel kindel)
A computer once beat me at chess, but the computer was not so good at kick-boxing.

#5
pruunid oravapoisid

    Liige

  • liige
  • Postitusi:618
  • Liitus:05 veebr 2008
kohe peale keskooli oleks majanduslikult kahjulik kohe eestist välja õppima minna. minu silmis oleks parim eestis bakalaureus ära teha, sest sedamoodi saad sa välismaale minnes rohkem stipi ning kogemusi, et hiljem seal soovitud erialaga hakkama saada
* ja tü's pidavat olema üsna korralik see majandusosakond

Muutis pruunid oravapoisid, 26 august 2008 - 15:39.

I'm just a three-eyed boy looking for a twelve-toed girl.


#6
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
TTÜ majandusteaduskond on siiski parem ja rohkem tunnustatud kui seda on TÜ oma. Nimelt TTÜ majandusteaduskond on TOP 1000 majandusteaduskondade arvestuses.

#7
RobertTV

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:77
  • Liitus:17 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Eesti
Umm peale Inglismaa ja USA saab paljudes teistes riikides ka inglise keelset õpet võtta ( endale on soovitatud Soomet ). Huvitaks ka veel Iirimaa koolid.

Aga ootan veel ideid ja arutlusi ning kellegil suuremaid kogemusi olnud on? Ja USA kohta ütleks, et sinna VÄGA raske saada ju. GBR pole mõtet minna. Liiga kallis lõbu oleks kardan.

Ja kui võtta bakalaurus Eestis, siis kui suur oleks vahe Eesti ja välismaa bakalauruse õppel?

#8
-Kricc

    -kricc

  • liige
  • Postitusi:801
  • Liitus:12 juuni 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

RobertTV, 26 aug 2008, 18:42, kirjutas:

Ja kui võtta bakalaurus Eestis, siis kui suur oleks vahe Eesti ja välismaa bakalauruse õppel?

Vaata postitust



Hindamissüsteem on ühine, ECTS ehk Euroopa ainepuktides. Bakalaurust Eestis omandades saab Erasmus programmi kaudu stippi taotleda ja näiteks aastaks välisüliõpilakse minna mõnda välismaa sõpruskooli. Seal omandatud ECTS punktid kantakse su Eesti ülikooli üle ja lõpetad kooli siin.
Postitas pildi

#9
RobertTV

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:77
  • Liitus:17 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Eesti
Aga kui võtta bakalaurus Eestis ja peale seda välismaale minna magistri ja doktorikraadi võtma? Oleks see kasulik?





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat