Hüppa postitusele

Change

Hinnete kaotamine koolidest.


Sellel teemal on 124 vastust

#1
Risto

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 062
  • Liitus:19 nov 2006
  • Sugu:ei ütle
Minuarust ei ole üldse vaja õpilasi hinnata. See tekitab stressi. Ja samas kui on head õpetajad siis ka õpilased õpivad.

Mis teie arvate hinnete kaotamisest? Milleks meile hinded? On ju koole kus ei hinnata õpilasi.

#2
r3dbull^

    Tulnukas

  • liige
  • Postitusi:950
  • Liitus:23 jaan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Õues .
Siis poleks ju mille nimel pingutada?

#3
Kr1ss

    swag 5000

  • liige
  • Postitusi:4 327
  • Liitus:20 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:TLN
siis võiks 9 klassi niisama lebotada ju.
too näiteid nendest koolidest btw,

See on haige kuidas sa võid täiega hoolida tüdrukust aga ta lõpetab ikka selle asshole'iga -.-


#4
donkament

    ...

  • liige
  • Postitusi:2 805
  • Liitus:26 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Hinnetevaba süsteemi on raske hetkel toimima panna. Kapitalistlikus ühiskonnas ei ole võimalik(minu arvates) luua süsteemi, mis ei lahterdaks inimesi eraldi nende vaimsete omaduste, töötahte jms järgi. Samuti on hinded koolis õpilastele motivaatorid. Kuidas siis sinu arust hinnetevaba süsteem toimib? Et ainult eksamid siis või mis?

Õige on see, et koolis käiakse õppimas mitte "hindeid saamas"(kahjuks halb komme, mis on ka mulle külge jäänud), kuid hinded väljendavad seda, kuidas õpilane on õpitu omandanud. Tippu jõuvad enamasti kas suuremate vaimsete võimetega või töötahtelised inimesed ja just seda hinded väljendavadki.

#5
madis250

    Liige

  • liige
  • Postitusi:358
  • Liitus:03 okt 2008
  • Sugu:mees
Või siis superspikerdajad :lol:

Las need hinded jääda. Paremat süsteemi pole ju. Aga haigelt häirib see, kui öeldakse, et õpetaja on ka inimene. Seda öeldi mulle siis kui ma ühele õpetajale pinnuks silma jäin ja ta mulle heastpeast ühtesi lahmis.
Õpetaja on küll inimene, aga tema ametis on vaja lapsi kohelda ühte moodi ja kui ta seda ei suuda või siis vähemalt minimaalsuse peale jätta siis ärgu õpetagu. :)

Muutis madis250, 05 jaanuar 2009 - 23:09.


#6
kreidy ,

    Impossible is nothing.

  • liige
  • Postitusi:6 595
  • Liitus:22 okt 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Asi muutuks liiga kergeks ära kui hindeid ei pannaks. Mingi hindamistüüp peaks siis ikkagi jääma. Kui iga mats saab edasi klassist siis oleks asi natuke nihu. Arvan siiski, et see on vajalik, ning ärakaotamine tooks paksu pahandust. Pahandust mitte selle otseses mõttes, aga enamus noori ei viitis tänapäeval üldse õppida siis kaotada ka viimne asi, et noori pingutama natukenegi sunnib. Kui mitte, et lähed kuhugi järgmisesse kooli edasi siis kasvõi, et 9 klassi suudab õppides ära pingutada ja saada positiivne hinde ja tarkuse koos sellega. Mitte, et lastakse edasi niisama. Ilma pingutuseta noored hakkavadki arvama, et saavad elus lihtsalt edasi. Kuid tihtipeale läheb elu tulevikus veel raskemaks ja pingutada on vaja rohkem. Ning paljud noored pole harjund pingutama ja tulevik läheb raskemaks. Parem kannatada need hinded ära.

#7
Karl

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:5 467
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Keila
See on nagu demokraatiagi - kaugel täiuslikkusest, kuid paremat süsteemi pole lihtsalt välja mõeldud/töötatud.
karlk

#8
Inkw

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 000
  • Liitus:10 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Võiks olla nii, et hinnete asemel saab raha.

Iga hinne võrdub rahatähega.

#9
Novriil

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 302
  • Liitus:14 veebr 2008
  • Sugu:mees
selles mõttes tõesti pointless, et siis ei oleks motivaatorit - keegi (peamine osa ;) ) ei käi ju põhikoolis seepärast, et saada targaks või eksamid ära teha.. gümnaasiumis hakatakse ka tuleviku peale rohkem mõtlema, aga põhikoolis/algkoolis on tähtsam koolis "käimine"... hinnete puudumise tõttu ei oleks tehtud koduseid töid ma arvan ja tööd ju mõtetttuuuud... Kahju seda öelda aga HINDEID ON VAJA

//inkw - põhimõtteliselt see ongi nii, sest nii nagu õpid, nii ka saad targemaks ja kui oled arukas või VÄGA ÕNNESÄRGIS SÜNDIND siis saad rikkaks või heale tööle... ja kas sa pigem jääksid lootma viking loto jackpotile?? aga jh... majanduslangus on põhjus miks ei saa :)

Muutis -novriil-, 05 jaanuar 2009 - 23:37.

Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.

#10
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kuni keskhariduse omandamiseni on need suhteliselt hädavajalikud minu arust. Kuna kogu keskharidus on puhtalt elementaarsete teadmiste omandamine ning paljud ainetest on suurele hulgale õpilastest väga vastumeelsed (näiteks matemaatika on üks väga popp vihatud aine) siis puuduks igasugune motivatsioon üldse nende ainetega tegelemiseks.
Isegi ülikoolis on hinded ju, kuigi omavad kaalu hoopis teisel moel - näiteks kui on soov cum laude lõpetada või siis stippi saada, või tasuliselt kohalt tasuta kohale pürgida. Aga olemas on nad ikkagi...
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#11
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine
Ma usun, et see süsteem eriti ei toimiks. Hinded on ainukesed tegurid, mis motiveerivad õppima minu arvates. Kooliajal võivad need hinded õpilastele stressi tekitada, aga tulevikus tekitab see mitte töö leidmine juba stressi.

#12
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu

madis250, 5 jaan 2009, 23:07, kirjutas:

Või siis superspikerdajad :lol:

Las need hinded jääda. Paremat süsteemi pole ju. Aga haigelt häirib see, kui öeldakse, et õpetaja on ka inimene. Seda öeldi mulle siis kui ma ühele õpetajale pinnuks silma jäin ja ta mulle heastpeast ühtesi lahmis.
Õpetaja on küll inimene, aga tema ametis on vaja lapsi kohelda ühte moodi ja kui ta seda ei suuda või siis vähemalt minimaalsuse peale jätta siis ärgu õpetagu. :)

Vaata postitust




Ise te käite õpetajatele pinda. Katsuge ise pubekatega töötada. Aga vot, te ei lähegi sellise töökoha peale.
Hinnete kaotamine on bullshit.
Postitas pildi

#13
Valdo

    a

  • liige
  • Postitusi:2 086
  • Liitus:24 märts 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Otepää/Tartu

karlk, 5 jaan 2009, 23:17, kirjutas:

See on nagu demokraatiagi - kaugel täiuslikkusest, kuid paremat süsteemi pole lihtsalt välja mõeldud/töötatud.

Vaata postitust




Churchilli tsitaat, kui ma ei eksi :)

Kahju tõepoolest, et õpitakse hinnete, mitte teadmiste pärast, kuid selline see süsteem juba kord on.
Postitas pildi

#14
Sanderpoiss

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 127
  • Liitus:14 mai 2008
  • Sugu:mees
Samas see pole ka ju õige, nagu mõned õpetajad meil vihast teevad, et kui näiteks keegi käitub tunnis halvasti või siis on töövihik maas, siis panevad ühe sisse. See peaks mõjutama hoolsuse ja käitumise hinnet, või minema märkuste lahtrisse. See, kas mu töövihik on koju jäänud ei näita mingil määral minu teadmisi. Samas ta tõesti motiveerib õpilast.

#15
kunin

    xo

  • liige
  • Postitusi:2 214
  • Liitus:27 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Oleks muidugi lihtsam ilma hinneteta, kuid samas oleks lihtsalt lobo koolis käia siis. Paneks hommikul jalad laua peale ja silmad kinni. Kell 4 teed silmad lahti ja lähed koju.
Samas toetan seda, et koju ununenud õppevahendite eest ei peaks mitterahuldavat hinnet kohe ragistama. Selle jaoks on märkused mitte et vägistad pool klassi kohe mingi ühereaga ära.
Ise oled

#16
kippa2

    No Warn

  • liige
  • Postitusi:883
  • Liitus:17 jaan 2008
  • Sugu:mees
kaotaks ära
mitte selleks et ei taha õppida kuid asi on selles et meie eestikeele õpetaja on nüüd uus ja siis kui kt on kirjaviga mille kohta ma ei peaks mõnd reeglit teadma paneb selle vigaseks
nagu sanderpoiss ütles siis minul on 1selline õpetaja kes paneb esitamatta asja eest 1-he 1 on ka hinne, miks ta teistele siis hindeid ei pane kui ta kellegile 1-he paneb?

Fhker, 29 jaan 2010, 22:57, kirjutas:

pane vart talle ja jäta maha ära , küll uue leiad.

Vaata postitust



#17
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
imo võiks olla
kas
ARVESTATUD
või
MITTEARVESTATUD
ja tunnistusel pole hindeid, vaid lihtsalt kas sai edasi või mitte..
samahästi ei võiks olla ka tksi ja ktsi võiks olla ainult üks eksam iga veerandi lõpus (millel on ka palju miinuseid)
tegelt pole ka see väga hea mõte, sest siis on need kes napilt saavad arvestatud ja need kes maksimum punktid saavad võrdsel pulgal..
ja see eksam on ka vb liiga suur koormus üheks korraks ja kui läheb peesse siis on üldse väga karm..
ma ei oskaks midagi eriti välja mõelda paremat, aga kindlasti on midagi
vahelon mul sama mõte
just töid võiks tegelt muuta mitte hindeid vms..

//aga see on idiootne, et viskad jalad lauale ja ei õpi enam kui hindeid pole, igaühel võiks ikka nii palju aru peas olla, et aru saada õppimise tähtsusest..

Muutis olenmatu, 06 jaanuar 2009 - 20:20.

vakatsaka

#18
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle
tore oleks ju, aga hinded on need mis hoiavad ringikarglevaid pubekaid natukenegi tagasi..

#19
Sven`

    Liige

  • liige
  • Postitusi:324
  • Liitus:28 juuni 2008
  • Sugu:mees
Meil matemaatika õpetaja on palju kordi öelnud, et kui see oleks tema teha, siis ta ei hindaks meid üldse. Rääkis, et ta näeb, kes töötab tunnis kaasa ja kes mitte, mis on muidugi loogiline. Ise arvan, et ega sel tegelikkuses suurt vahet pole.

#20
Risto

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 062
  • Liitus:19 nov 2006
  • Sugu:ei ütle
Ma arvan et ma õpiks küll kui hindeid ei pandaks. Õpetajatest oleneb väga väga palju, mõni õpetaja suudab jumala huvitavalt õpetada nagu ntäiteks mul eesti keele ja kirjanduse õpetaja. Ta saab aru et meil igav ja siis teeb kõik huvitavaks et kõik kuulavad.





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat