Hüppa postitusele

Change

Kas juhuslikkus eksisteerib?


Sellel teemal on 94 vastust

#1
asdervbn

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:59
  • Liitus:05 juuni 2008
.

Muutis asdervbn, 18 november 2018 - 21:33.


#2
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus
*Edit: 2 a. hiljem on mu arvamus, et ei usu enam juhuslikkusesse.

Muutis Väljavalitud, 19 veebruar 2011 - 14:11.


#3
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

ringi raadiuse ja diameetri suhe on alati Pii


Ringi raadiuse ja diameetri suhe on Pii? Uskumatu. Mulle öeldi matemaatika tunnis, et raadius on pool diameetrist.

Juba peale seda kadus su teksti tõsiselt võetavus.


Üldiselt ma ei usu seda. Absurd.

Muutis L4hma, 04 aprill 2009 - 10:24.


#4
-Tane-

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 398
  • Liitus:10 jaan 2005
Inimese seisukohast on ju lihtne vaadata , ta arvab , et saab oma käitumisega tulevikku muuta , nii kogu küsimus ongi selles , kas protsessid tema ajus on ikkagi ettemääramatud või on tõesti nad sinna kirjutatud singulaarsusest alates.

Aga kuna me ei tea tulevikku kunagi ette , isegi kui see on ettemääratud , siis peaksime uskuma ettemääramatust, lihtsam elada. Samas kui me vaatame neid protsesse nii , et üks ei ole teise otsene põhjus , siis on kõik ju juhuslikkus.
Postitas pildi

#5
Geenjuss!

    Liige

  • liige
  • Postitusi:163
  • Liitus:06 jaan 2008
  • Sugu:mees
Minu meelest ei ole olemas saatust, ainult indiviiduaalide otsused. Piid ja gravitatsioonikonstanti sa küll ei saa tulla heaks näiteks saatusest. Sellise suhtumisega võiksid sa kohe hauakaevajaks minna, sest kõik mis peab juhtuma, juhtub niikuinii.
Saatus on välja mõeldud nende poolt, kes on teinud mingi kehva otsuse ja üritavad sellele toetust leida.

Muutis Geenjuss!, 04 aprill 2009 - 11:14.


#6
Muwo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 504
  • Liitus:22 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
taoline teema oli ka filmis "knowing", mida eile käisin vaatamas, pani ka mõtlema
ise usun küll juhuslikusesse ja arvan, et miski pole siin ettemääratud, aga see on vaid minu arvamus

#7
ohoooi

    Whoa !

  • liige
  • Postitusi:8 593
  • Liitus:08 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tagadi.

asdervbn, 4 apr 2009, 12:28, kirjutas:

Klikid tuimalt suvalistele pealkirjadele, neid enne lugemata, et enda professionaalset arvamust avaldada? Pealkiri on kogu aeg sama olnud.

Vaata postitust




Selle väite ma lükkaks ümber,tõesti,seal oli alguses random aga ei tasu sääsest elevanti teha.

Üks parmutt kuskilt ütles kunagi midagi taolist : " Nii on nagu elu käib" ,kusjuures hetkel mõeldes,tundub mulle see kõige loogilisem sellest mõistatuse puntrast. :)
Dat is weird !

#8
Mäksu

    Möll!

  • liige
  • Postitusi:5 346
  • Liitus:07 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
Iga mees on ise oma saatuse sepp, kõik jutud vsjo. ei ole midagi ettemääääratud ju, vähemalt minu arust.
Postitas pildi
Elu mõtte on saanud see kätte, kes suudab elada olevikus, mitte pidevas minevikumeenutamises ega tuleviku ootamises.

#9
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

asdervbn, 4 apr 2009, 12:09, kirjutas:

No vabandust selle tohutu vea pärast, arusaadav, et ma mõtlesin diameetri ja ümbermõõdu suhet.
Üldiselt sa ei usu seda? Olgu, aga äkki põhjendaksid oma seisukohta? Kus ma eksin?

Vaata postitust



Eh. Ei, ma ei ütle et sina eksid. Minu jaoks on see lihtsalt absurd. Ma ei suuda lihtsalt sellist asja uskuda, mis muidugi ei tähenda, et sellist asja ei ole. Minu seisukoht vaid.

Seda on suhteliselt raske seletada, miks ma seda ei usu. Liiga pikaks läheks vist.

Aga NÄITEKS, kui ma nüüd peale selle teema tegemist hakkaks seda juhuslikkuse asja uskuma. Kas siis oli Universumi algusest peale juba ette määratud, et Sina, asdervbn, tuled 2009 aastal aprilli kuus Neonet foorumisse ja postitad selle teema? Sest iseenesest muidu ma poleks ju täna sellesse uskuma hakkanud? Miski pole ju juhuslik? :).

#10
ohoooi

    Whoa !

  • liige
  • Postitusi:8 593
  • Liitus:08 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tagadi.
asdervbn,kuidas sa leitsid neoneti? Oli see juhuslikult või tulid siia sihikindlalt? :)
Dat is weird !

#11
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT
Millegipärast suundub minu poolehoid sellele, et juhuslikkust pole olemas. Ma mõtlen seda väikses perspektiivis, aatomi tasemel. Meelde tuleb kohe katse difraktsioonivõre ja 2 aatomiga: Kui lasta kaks aatomit difraktsioonivõrest läbi, milles on 2 pilu, siis käituvad nad nii, nagu teaks, et kõrval on teine aatom. Seal võib isegi sein vahel olla ja sama katse, endiselt nad käituvad samamoodi. Inimmõistus lihtsalt ei suuda seda loogikat hoomata.

Muutis Mäkk, 04 aprill 2009 - 11:49.

Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#12
Garry

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:12 875
  • Liitus:05 juuli 2006
  • Sugu:mees

megamees, 4 apr 2009, 12:17, kirjutas:

Ja mis seal ennem oli :)?

Vaata postitust



Enne* smartass.

Aga igaüks teeb enda otsused ise. Igaüks on oma enda õnne sepp, nagu öeldakse. Seepärast ei usu ma saatusesse. Loodus võib olla ettemääratud, aga inimese elu küll mitte.

#13
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
mhm ,inimene teeb ise oma valikud. Ma valin praegugi, kas astuda paremale või vasakule. Et see on siis paika pandud ? ei usu. Ma usun, et mõned üksikud sündmused on paika pandud. Kuigi oma eluea pikkust peaks saama üsna täpselt välja arvutada.// eks saatus on ilmselt sajal erineval moel paika pandud, nagu teerada. Kui astud ühele teele, saad uuele saatuserajale. Keerad järgmisele rajale. saad uue saatuse. Eks ma usun, et on paika pandud, kuid neid teid on mitmeid.

Muutis Saatan, 04 aprill 2009 - 12:09.


#14
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

Kui teemaalgataja peab ettemääratuseks jada, kus iga liige määrab järgmise, siis ma olen täiesti nõus.
Ka mina olen pigem selle poolt ja usuks sellesse.

#15
kunin

    xo

  • liige
  • Postitusi:2 214
  • Liitus:27 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Milline loodusseadus seletab näiteks seda, et ma 5minutit tagasi monkeydance tegin? See peab ikka mingi väga mööda seadus olema. No pmst see on ajatu teema. Tegelikult mina siiski otsustan, muudan oma arvamust, mõtlen ümber. Põhimõtteliselt võid sa öelda küll, et kõik minu mõttemuutused jne on juba kusagil kirjas, aga kui ma jälle arvamust muudan, on see ikkagi mu saatuses kirjas? Igal inimesel ei saa olla enda saatust, kuna need ei pruugi klappida. Kui midagi on, siis on see kogu inimkonnale, ja kollektiivne, mitte pisiasju sisaldav. Aga ei usu et sellist jama on. Aga kui on siis mida see ikka muudab, kõike teen ma siis ikkagi oma arvamuse järgi. Olenemata sellest, et see arvamus on juba varem teada. Care
Ise oled

#16
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
Ma usun, et on asju mis on ette määratud mis on suurema tähendusega mingile grupile inimestele, nagu terroriaktid jms, kuid sellega seotud asjad kõik mõjutavad võimalust, et see juhtub.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#17
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle
Ega sinagi ju ei saa seda mitte kuidagi tõestada. Sina ka ju ainult oletad.


Põhimõtteliselt sa väidad ju et inimene ei pea mitte midagi tegelikult tegema, et kõik on nagunii ette määratud ja kõik mis tuleb, tuleb nagunii?
Kuidagi naiivne ei ole nii arvata?

Muutis L4hma, 04 aprill 2009 - 12:48.


#18
kunin

    xo

  • liige
  • Postitusi:2 214
  • Liitus:27 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Okei, ma siis usun, et evolutsioon on asi, mis võib olla paika pandud. Inimeste avastused ja leiutised, nende ajutase jne. See on tõesti ajus toimivate reaktsioonide kulg ja arenemine. Seda on pmst võimalik paika panna, aga mitte saatusena, vaid see on lihtsalt nagu lapse kasvamine.

Aju, reaktsioonid. Olgu, võib-olla usutav. Aga õhukeerised, ja muu taoline, kus EI TOIMU KEEMILIST REAKTSIOONI on juhuslik, sest seda ei saa kodeerida ühegi aineosakese sisse, ehk siis nende liikumist, kuna see on niivõrd seotud väliste teguritega, mis ei pruugi olla ka keemilised protsessid. Liblikaefektist oled kuulnud? Kõik on suhteline ja sõltuv, kuid ei ole õiget, ega vale, kõik määratakse protsessi käigus, see on juhuslik. Liblika tiivalöök on küll seotud liblika mõttemaailmaga, kuid sellest tekkiva õhukeerise saatus on niivõrd lahtine, niivõrd sõltuv, jällegi, välistest teguritest. Niivõrd väikesed asjad on puhas juhuslikkus. Ja kui liblikaeffekti edasi vaadata, (tiivalöögist tulnud öhukeeris võib põhjustada teisel pool maakera orkaani) siis need juhuslikud pisiasjad on ka suurte asjade põhjustajateks.

See, kas ma saan mingi õhus leviva viiruse, on puhtjuhuslik, kuna sõltub tuule suunast, ja õhus tekkivatest keeristest, nende, ja paljude muude asjade kooslusest, mitte ainult minu sammudest. Seega, kui see kas ma saan selle viiruse, või mitte on juhuslik, on ka minu edasine käitumine juhuslik.
Ise oled

#19
Muwo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 504
  • Liitus:22 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

asdervbn, 4 apr 2009, 13:50, kirjutas:

:)
Esiteks. Või siis pigem juba nii kolmandat korda, nagu ma juba ütlesin, ma ei suru oma arvamust peale. Täiesti võimalik, et ma eksin. Palun, lihtsalt näidake näpuka, kus kohas ma siis eksin. Kui jääte oma arvamuse juurde, fine by me. Nõustute minuga, minu jaoks even better.
Teiseks. Millegipärast jäi mulle füüsika tunnis mulje, et teadlased siiski tõestasid, mitte ei oletanud, loodusseaduste olemasolu ja kehtimist. Või oled sa kunagi näinud, et gravitatsioon ei toimiks? Et ringi ümbermõõt jagatud ringi diameetriga ei annaks Piid?

Vaata postitust



absurd on oletada, et kõik mis maailmas juhtub/toimub, on juba miljardite aastate eest paika pandud. Gravitatsioon ja teised füüsikalised seadused, ok, aga see ei tähenda veel, et kõik oleks juba ammu loodusseaduste poolt paika pandud, kõik asjad mida mõtleme & ütleme on juba ammu paigas. Minu jaoks kõlab see lihtsalt liiga absurdselt

#20
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
ei viitsind teie juttu kõiki lugeda, aga jah, tegelt on asi vahepealne.
Elu kujundab meid, suunab meid, meie õnn ja kõik ei ole meie enda teha. See on mingi kõrgem jõud, mis meid lihtsalt juhatab. Asjad mis on enda teha on muidugi kõik juhuslikus. Mingil määral on see lihtsalt nii, et me ei saa mitte midagi teha mingis vallas, sest me pole nii võimsad seda tegemast :)
vakatsaka





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat