Hüppa postitusele

Change

Tartu ühistransport


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 36 vastust

#1
Tanel^

    Eliit

  • liige
  • Postitusi:2 266
  • Liitus:18 veebr 2006
  • Sugu:mees
Sooviks veidi infot,et kus kohas on reaalseim võimalus pileti kontrollijaid kohata ja kas ärajooksmine on nende eest reaalne?
Mis ma tegema peaks kui nad sisse tulevad, ütlevad, et lähme välja..Id kaarti ma ei anna ja kohe kui bussist välja saan, panen jooks? Võimalik?
Kõik nipid on teretulnud.

#2
encoder

    No fate but what we make

  • auliige
  • Postitusi:5 880
  • Liitus:27 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kunagi varem olid vaid tõesti mõned üksikud peatused, kus nad pidevalt passisid. Ning aasta tagasi veel oli teada, et kui sa nägid ühes peatuses kontrolli, siis kuskil mujal enam pole. Nüüd on aga linnapeal väljas korraga rohkem kui üks kontrolöride buss, seega kunagi ei tea, võib ka mitmes kohas olla. Ja nüüd võivad nad tõesti jumal teab kus passida, kuid mina oma igapäevamarsuudil olen kõige rohkem näinud neid Riiamäel, Kastani peatuses (kõige lemmikum koht neil), Vene peatuses, Orava... aga noh, ma ei käi iga päev tervet linna läbi, seega kõiki kohti ma ka ei tea, aga neid võib suht igalpool kohata.

Ning ära jooksmine ei ole reaalne. Kui sa bussis piletita vahele jääd, siis esimene asi mis on, nad küsivad sult isikut tõendavat dokumenti. Ja selline asi pole võimalik, et sa ei anna oma ID kaarti bussis, vaid võibolla hoopis õues või kontrolöride bussis, nad nõuavad sult seda kohe. Ning kui sa ütled, et sul ei ole, siis nad hoiavad sind valvsa pilgu all pidevalt. Kui sa annad oma ID kaardi nt, siis nad nii väga ei valva, lihtsalt on mõistlik kaasa minna, kuna muidu saavad nad su varem või hiljem kätte ja siis on trahv kordades suurem.

3-5 aastat tagasi oli nende nii öelda nippide valikuvariant suurem, aga nüüd enam mitte. Usu mind, targem on pilet osta. Muidugi kui sa mingi linnaääres paar peatust vaid sõidad, siis pole hullu.

#3
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Nad passivad igalpool.. mul oli näiteks nii, et Jänese peatuses tulid peale ja uuesti tulid aardlas...(liini number oli 4.)
Lihtsam on osta õpilase kuupilet, kui oled õpilane. 80 krooni ID pileti eest pole palju, sõidad 30 päeva niipalju kui tahad, ei pea ajusid jebima kontrolli pärast.
Joosta suht võimatu, kui sa just hädalülitist tagumist ust lahti ei tee :facepalm:(mis ei pruugi toimida)
////passivad igalpool suht...lõpppeatusetes ning seal, kus pole bussi neil eriti lähedal parkida, seal nad ei passi)

Muutis Andrus, 06 september 2009 - 10:13.

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#4
Siim

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 257
  • Liitus:05 mai 2007
  • Sugu:mees
Või teed nagu mina (üldiselt sõidan vaid ühe bussiga, kindel liin ja kogu aeg samad bussid, neid on 6 erinevat)
Ostsin 6 ekspresspiletit, kuna nii palju on mul sellel kindlal liinil neid busse, augustan igas erinevas bussis pileti ära ja kirjutan harilikuga õrnalt pileti taha bussi numbrimärgi numbrid, tähed on naguinii kõik TAK, kui buss tuleb, keevitan taskust vastava pileti välja mis on juba augustatud ja vastava numbrimärgiga tagant ja sõidan.
Siiamaani on selle poole aasta jooksul mil seda nippi kasutanud olen nii umbes 3 kontrolli peale tulnud, näitan neile piletit, süvenema nad eriti ei hakka mingitele tähistele seal piletil ja olen läbi saanud. Muidugi ma ei tea, ehk on tõesti igal piletil mingi kindel kood peal, kuupäev või mida iganes, aga siiamaani on läbi läinud, alati kui ekspressiga kuskile minek, on kuus ekspresspiletit taskus, kõigil neil on tagaküljel numbrimärgi number ja vsjo.
Ja nagu ma olen tähele pannud, kompostreid vähemalt minu liini bussidel ei vahetata.
Niiet ühekordne tasu 22 krooni korda kuus ja sõidan palju tahan, ei pea ostma 300 kroonist kuupiletit.

Muutis Siim, 06 september 2009 - 11:00.


#5
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus
Ära jooksmine täitsa reaalne(omast kogemusest) ega sa midagi neile ei anna, ütled et pole, tirivad su bussist välja nende minibussi edasi aga selle teevahel pistad jooksu, tavaliselt hoiab keegi käest kinni ka(reeglina 60a+ vanamutid) aga see ei takista,

/edit: pole veel kuulnud et kunagi keegi oleks järgi ka jooksnud.

Muutis Väljavalitud, 06 september 2009 - 10:34.


#6
encoder

    No fate but what we make

  • auliige
  • Postitusi:5 880
  • Liitus:27 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Väljavalitud, 6 sept 2009, 11:31, kirjutas:

Ära jooksmine täitsa reaalne(omast kogemusest) ega sa midagi neile ei anna, ütled et pole, tirivad su bussist välja nende minibussi edasi aga selle teevahel pistad jooksu, tavaliselt hoiab keegi käest kinni ka(reeglina 60a+ vanamutid) aga see ei takista,

/edit: pole veel kuulnud et kunagi keegi oleks järgi ka jooksnud.

Vaata postitust



Mina küll nii vanu kontrolöre kohanud pole. Enamasti nad ikka 40 - 55, kuldses keskeas.

Igatahes see, et KAS ja KUIDAS sa välja pääsed kontrolöriolukorrast, on alati suhteline ja ei saa välja töötada kindlat iga kord 100% toimivat plaani, lihtsam on siiski pilet osta. Muidugi Siim pakkus suht geniaalse idee välja.

#7
sYkrot

    :3

  • liige
  • Postitusi:2 854
  • Liitus:15 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Viimasel ajal on nad hakanud neid pileteid ära rebima...

#8
ERXOR

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 689
  • Liitus:14 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Siim, 6 sept 2009, 11:18, kirjutas:

Pikk jutt

Vaata postitust



Ma ei tea, minuarust on Tartus küll nii, et bussijuht aeg ajalt muudab nende augustajate "süsteemi", et ta nagu augustab teisiti vms ja siis kontrolör tuleb bussi, augustab oma "kontrollpileti" ja siis võrdleb inimeste piletitega. Sellist asja olen ma näinud vahepeal, seega sinu süsteem nagu ei peaks toimima..
Postitas pildi

#9
pwnedd

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:250
  • Liitus:13 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Suvised ilmad , suurtes bussides need nn. lõõtsaga. Nendes on need katuseluugid lahti sealt suht kerge välja saada. Ja teine võimalus istud tagumise ukse juures, kontroll tuleb ohulüliti ja jooksu.
blablabla
L
A

untsakas, 28 jaan 2009, 21:01, kirjutas:

Vanasti oli ühes teleseriaalis 1 must auto millega 1 kräsupea igasugu hüppeid tegi ja kella kaudu suhtles temaga.

Vaata postitust



#10
Rolleh

    bad

  • liige
  • Postitusi:4 041
  • Liitus:24 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kui satun sõitma, siis läbi löömata pilet on peos, MUPOt näen - lasen pileti läbi ja vsjo

#11
Siim

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 257
  • Liitus:05 mai 2007
  • Sugu:mees

FootBag, 6 sept 2009, 12:46, kirjutas:

Ma ei tea, minuarust on Tartus küll nii, et bussijuht aeg ajalt muudab nende augustajate "süsteemi", et ta nagu augustab teisiti vms ja siis kontrolör tuleb bussi, augustab oma "kontrollpileti" ja siis võrdleb inimeste piletitega. Sellist asja olen ma näinud vahepeal, seega sinu süsteem nagu ei peaks toimima..

Vaata postitust




Võimalik, vähemalt praegu olen saanud nii Tallinnas hakkama.

#12
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Oma ID-kaarti ei pea andma, võib ka ju kohe öelda, et jah, olengi jänes ja siis väljas jooksu panna.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#13
JetZ

    [WARNBANNED] Messed up kid.

  • bannitud
  • Postitusi:1 047
  • Liitus:23 dets 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Nats mark ei oleks jooksu panna? Nagu mingi 50+ matsi vahivad bussiaknast ja järgmine kord kui peale lähed siis inimesed tunnevad ära su ju :2nksa:
Põhiliselt on kontrollid Eedeni, Riiamäe ja E-Kaubamaja juures.

btw, need Tartu kontrolörid on ikka vastikud värdjad. Eelmine aasta mingi 3ndal septembril tüüp hakkas uurima kas mul õpilaspilet on pikendatud või mitte.. Tuli siis välja, et on pikendamata ja rebiti kohe mikrobussi ära :facepalm: trahv tuli midagi üle 700 soti ( Esimene rikkumine ).

Muutis JetZ, 06 september 2009 - 12:41.

dialed, 7 juuni 2008, 13:27, kirjutas:

Ma olen vist ainuke imelik kes teeb käe märjaks, hõõrub lenksu ääri ja toksib peale...

Vaata postitust



#14
M-C

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:594
  • Liitus:01 sept 2008
  • Sugu:mees
Ostad pileti, kui kontrolör tuleb augustad.
Piletit pole? Esimene võimalus lähed ise kohe bussi etteotsa ütled piletit pole ta käsib sul välja minna, lähed välja ja hakkad edasi kõndima. Üldjuhul nad ei märkagi seda kui märkavad või ise kardad siis võid kerge sörgiga minna.
Teine võimalus ohulüliti, keerad seda näidatud suunas ja uksed avanevad ja paned jooksu.
Kolmas võimalus katuseaken
Neljas toimib siis kui vähe inimesi lähed viimasesse pinki ja paned pea alla.
Jooksjaid nendest pole.
Ise soovitan pileti osta ;) ema-isa ostab sulle 90kr pileti ja kuu aega rahulik sõita ja ei pea põdema.

Edit // Mark bussiga sõita pole? Mark vahele jääda pole? issand see nii pohh ju :facepalm: :2nksa:

Muutis M-C, 06 september 2009 - 12:50.

Postitas pildi
Olen alles väike ja päris viina ei joo

#15
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus

JetZ, 6 sept 2009, 13:33, kirjutas:

Nats mark ei oleks jooksu panna? Nagu mingi 50+ matsi vahivad bussiaknast ja järgmine kord kui peale lähed siis inimesed tunnevad ära su ju :facepalm:

Vaata postitust



Nats sitt ei oleks 600.- trahvi saada? suht /care teistest :2nksa:

#16
Loki

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 653
  • Liitus:18 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu, Tartu.
Mina olen näinud kontrollijaid Pauluse bussipeatuses ( sinine buss bussipeatuse kõrval jalakäijate teel ). Ärajooksmine .. on ÜSNA võimatu :facepalm:
Postitas pildiPostitas pildi

#17
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 410
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Teil seal Tartus on siis päris osavad kontrollid. Tallinnas näiteks on kontrollide eest ära jooksmine suht igapäevane tegevus
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#18
Assu2

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 706
  • Liitus:05 juuni 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn ...

JetZ, 6 sept 2009, 13:33, kirjutas:

btw, need Tartu kontrolörid on ikka vastikud värdjad. Eelmine aasta mingi 3ndal septembril tüüp hakkas uurima kas mul õpilaspilet on pikendatud või mitte.. Tuli siis välja, et on pikendamata ja rebiti kohe mikrobussi ära :facepalm: trahv tuli midagi üle 700 soti ( Esimene rikkumine ).

Vaata postitust




Per** neile pole vaja seda Õpilaspiletit näidatagi... Mul on näiteks SEB Scholar panga/õpilaskaart. Seda saab pangakaardina ning õpilaspiletina kasutada, sest seal on peal isikukood + pilt.

Mul kadus oma ID-Kaart eelmine suvi ära ja juba aasta aega teen nii. Alles reedel tulid kontrolörid, sisestasid oma isikukoodi ja fso. Ei mingit probleemi pikendamise kohta.

Aga üksülirõve juhus oli sellel kevadel, mul oli ID-Pilet olemas, aga ühtegi isikut tõendavat dokumenti mul kaasas polnud. Niisiis sain pool peatust sõita ja kontrolörid, viidi bussi ajasid seal paska jne.. ma ütlesin enda isikukoodi (oli peas), siis küsisid ema sünnipäeva aadressi jne jne.. kõik vastasin ära ja ikka sain väärteo protokolli...

Tra pidin otsusele 15.Mai järgi minema, aga see on lahti kella 17.00'ni ja pidin imo. sinna koos vanemaga minema, juhuslikult asub see Mustamäel troll 3 lõpppeatuses pmselt.Ühesõnaga linna teises otsas ja ma ei jõua sinna kuidagimoodi :2nksa:

#19
COMMANDER KEEX

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:234
  • Liitus:13 juuli 2009
  • Sugu:mees

JetZ, 6 sept 2009, 13:33, kirjutas:

Nats mark ei oleks jooksu panna? Nagu mingi 50+ matsi vahivad bussiaknast ja järgmine kord kui peale lähed siis inimesed tunnevad ära su ju :2nksa:
Põhiliselt on kontrollid Eedeni, Riiamäe ja E-Kaubamaja juures.

btw, need Tartu kontrolörid on ikka vastikud värdjad. Eelmine aasta mingi 3ndal septembril tüüp hakkas uurima kas mul õpilaspilet on pikendatud või mitte.. Tuli siis välja, et on pikendamata ja rebiti kohe mikrobussi ära :facepalm: trahv tuli midagi üle 700 soti ( Esimene rikkumine ).

Vaata postitust



Nojah, loll oled... Sa said mille eest trahvi? Et sul puudus õpilaspilet.. miks sa ei võtnud koolist tõendit (et sa õpid selles koolis (sinu nimi, isikukood jne) siis sekretäri algkiri ja tempel) või ei lasknud uut õpilaspiletit teha, ning oleks vaidlustama läinud..

Tallinnas saab jooksu küll panna enamasti, a ma usun, et oleneb milline sa välja ka näed. Endal tihti ununeb ID-kaart kas koju või teiste pükste taskusse. Siis ütlen neile, et kodus, ütlevad, et tule maha. Lähen maha ja keegi ei hoia must kinni ega passi ümber täiega. Vabalt saaks jooksu panna, a nahui ma ikka jooksen kui ID kaardilt pilet olemas. See siis siis kui mul kingad jalas ja vb viigipüksid või noh, mingi viisakam värk.

Ja ma ei saa aru, tõesti vaja teha teema sellejaoks? :cry5: Omal aju puudub, et osta 6 kroonine pilet/ või kui õpilaspilet vms puudub osta 10 kroonine (oli vist) ja kui kontroll tuleb läbi lüüa? issand, tänapäeval inimesed jäävad aina lollimaks, jääb tunne.
Postitas pildi
KEEX MOTHAPHUCKIN MAISTER,
Know Your rights, know Your enemy!
FUCK NWO, FUCK BABYLON!

#20
Elf

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 003
  • Liitus:16 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinski

Siim, 6 sept 2009, 11:18, kirjutas:

Või teed nagu mina (üldiselt sõidan vaid ühe bussiga, kindel liin ja kogu aeg samad bussid, neid on 6 erinevat)
Ostsin 6 ekspresspiletit, kuna nii palju on mul sellel kindlal liinil neid busse, augustan igas erinevas bussis pileti ära ja kirjutan harilikuga õrnalt pileti taha bussi numbrimärgi numbrid, tähed on naguinii kõik TAK, kui buss tuleb, keevitan taskust vastava pileti välja mis on juba augustatud ja vastava numbrimärgiga tagant ja sõidan.
Siiamaani on selle poole aasta jooksul mil seda nippi kasutanud olen nii umbes 3 kontrolli peale tulnud, näitan neile piletit, süvenema nad eriti ei hakka mingitele tähistele seal piletil ja olen läbi saanud. Muidugi ma ei tea, ehk on tõesti igal piletil mingi kindel kood peal, kuupäev või mida iganes, aga siiamaani on läbi läinud, alati kui ekspressiga kuskile minek, on kuus ekspresspiletit taskus, kõigil neil on tagaküljel numbrimärgi number ja vsjo.
Ja nagu ma olen tähele pannud, kompostreid vähemalt minu liini bussidel ei vahetata.
Niiet ühekordne tasu 22 krooni korda kuus ja sõidan palju tahan, ei pea ostma 300 kroonist kuupiletit.

Vaata postitust



tavaline vanakooli augustusmasin w? ma ei tea kuidas teil seal linnalähedalmaal aga meil tallinnas muudetakse neid augu kombinatsioone, jäin ükskord vahele ekspressis kuna polnud lisapiletit(ja ei teadnud et mupod peatavad ekspresse) oli mingi 15 vanat piletit (koguaeg kooli minnes kui hiljaks jäin läksin ekspressiga, samal kellaajal sama buss alati) näitasin neile 15 piletit umbes nii et "ma ei tea millise ma täna läbilõin" tüübid lõid oma paberilipiku läbi, vaatasid et ükski ei klapi ja tegid 180.-

Muutis Elf, 06 september 2009 - 16:21.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat