Hüppa postitusele

Change

Musa ja masu


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 39 vastust

#1
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Iga muusik kui mitte iga noor inimene on kindlasti mõelnud rokk-kontserdil käies, et tahaks ka esineda ja sama lahe olla nagu need teised tüübid seal laval. Küsimus on selles, kuidas seda saavutada. Elu on näidanud, et kui mingisugunegi pillioskus olemas on, ei ole bändi kui sellise kokkupanek midagi nii keerulist, sest teisi huvilisi leidub alati -- vaja on lihtsalt natuke inimestega suhelda ning äärmisel juhul Interneti kuulutus üles panna, prooviruum rentida, nimi mõelda ja lõpuks koos musitseerida kas kavereid või juba oma lugusid.
Aga kuidas jõuda selle selle pürgijate kambaga nii kaugele, et kavas oleks piisavalt esinemisi ja leiduks fänne? Veel enam: mismoodi teha seda nii, et elaks vabalt ära? Kas on mingi kindel muusikastiil, mida peaks viljelema, või piisab ainult heast välimusest? Kui palju peaks vaeva nägema oma loometöö levitamise ja reklaamiga? Milline see peaks välja nägema, et sind märgataks ja sust hakataks piisavalt lugu pidama?
Kas on üleüldse siin, Eestimaal miski võimalik? Kas peab bändi tegema minema välismaale saamaks kuulsaks ja rikkaks või on kaasaegses maailmas igal pool sama lootusetu seis? Kas leidub ikka inimesi, kes oleksid nõus heliloome -- nii livede kui salvestuste -- eest maksma? Leidub masuajal veel mingi väljapääs muusikutele ja kunstnikele või on nad tõesti muidusööjad, kes tuleks "tootvale tööle" saata?
Mis on sinu arvamus muusikatööstusest? Arutlegem!

#2
BEAR

    haters gonna hate

  • liige
  • Postitusi:1 533
  • Liitus:20 jaan 2004
  • Sugu:mees
ei pea hea välja nägema, vaid head muusikat tegema :D . need igasugused muidusööjad kes papi pärast teevad musa surevad välja lõpuks, kui väga head producerite tiimi pole taga. üldse ei tohiks raha pärast teha eelkõige, tee seda mis meeldib, küll raha tuleb
Just remember ALL CAPS when you spell the man's name.

#3
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

BEAR, 14 okt 2009, 19:17, kirjutas:

ei pea hea välja nägema, vaid head muusikat tegema  :D . need igasugused muidusööjad kes papi pärast teevad musa surevad välja lõpuks, kui väga head producerite tiimi pole taga. üldse ei tohiks raha pärast teha eelkõige, tee seda mis meeldib, küll raha tuleb

Vaata postitust


Kuid selleks on ju raha vaja. Tehnika maksab, transport maksab, elamine maksab, prooviruum maksab, lindistamine maksab. Kas peaks kerjama minema -- ehk keegi ikka annab natuke loovisikule, kes ise ju raha ei teeni ega endaga hakkama saa?

Muutis Amarant, 14 oktoober 2009 - 18:34.


#4
BEAR

    haters gonna hate

  • liige
  • Postitusi:1 533
  • Liitus:20 jaan 2004
  • Sugu:mees
tee mingi teise töö kõrvalt siis musa äkki :D ?
Just remember ALL CAPS when you spell the man's name.

#5
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

BEAR, 14 okt 2009, 19:38, kirjutas:

tee mingi teise töö kõrvalt siis musa äkki  :D  ?

Vaata postitust



Kuid kas see saab olla sellisel juhul kõrgkultuurne ja sama suure pühendumusega tehtud? Kuidas saada sellega ikkagi avalikkuse huviorbiiti ja teenida tunnustust?

Muutis Amarant, 14 oktoober 2009 - 18:45.


#6
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Mida sa selle "vabalt äraelamise" all silmas pead? Palju peab sinu nägemuse järgi teenima, et elaks vabalt ära? Üks mu tuttav, kes on Eestis muusikatööstusega seotud ja seda kõike omal nahal tunda saanud (nii heas kui halvas mõttes), on mulle rääkinud, et muusikuna on Eestis raske hakkama saada. Ära elab küll, aga ei teeni nii palju kui see oleks võimalik mõne muu ametiga.

See avalikuse huvi orbiiti sattumine ei garanteeri ju ka suurt midagi. Võtame näiteks selle Birgit Õigemeele. Tüdruk ju laulda oskab, hääl on, aga laulab samasugust jama (andke andeks, kui kellegi tundeid sellega riivasin) nagu kõik need teised teisejärgulised "staarid". Ühtegi korralikku hitti kui sellist tal ei olegi. Lihtsalt üks suur ümmargune mull, mis on tema Superstaari saate võitmise tulemusel saadud avalikuse huvi abil ülespuhutud ning mis võib iga hetk lõhkeda.

Muutis sokC, 14 oktoober 2009 - 20:29.

Postitas pildi


#7
see on mu nick

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 373
  • Liitus:03 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Info puudub
See mull juba ongi lõhkenud!

#8
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

sokC, 14 okt 2009, 21:06, kirjutas:

Mida sa selle "vabalt äraelamise" all silmas pead? Palju peab sinu nägemuse järgi teenima, et elaks vabalt ära? Üks mu tuttav, kes on Eestis muusikatööstusega seotud ja seda kõike omal nahal tunda saanud (nii heas kui halvas mõttes), on mulle rääkinud, et muusikuna on Eestis raske hakkama saada. Ära elab küll, aga ei teeni nii palju kui see oleks võimalik mõne muu ametiga.

See avalikuse huvi orbiiti sattumine ei garanteeri ju ka suurt midagi. Võtame näiteks selle Birgit Õigemeele. Tüdruk ju laulda oskab, hääl on, aga laulab samasugust jama (andke andeks, kui kellegi tundeid sellega riivasin) nagu kõik need teised teisejärgulised "staarid". Ühtegi korralikku hitti kui sellist tal ei olegi. Lihtsalt üks suur ümmargune mull, mis on tema Superstaari saate võitmise tulemusel saadud avalikuse huvi abil ülespuhutud ning mis võib iga hetk lõhkeda.

Vaata postitust



No jäägem rahule selle variandiga, et saaks kuidagigi ära elatud puhtalt sellega, et müüd muusikat.
Õigemeele puhul, ma arvan, on probleemiks see, et muusika, mida ta teeb (kui ta üldse midagi teeb?) ei ole piisavalt huvitav. Reklaami talle on tehtud küll, aga kus mujal selline malbe üksik naislaulja ikka silma paistab kui saates "Eesti otsib superstaar".

Muutis Amarant, 14 oktoober 2009 - 20:38.


#9
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
Kui räägid omast kogemusest siis tõesti, noisebleed on alles sellises faasis kus tegu on noorte bändiga mida teevad noored kes enda rahadest puhtalt ei ela nii või naa. Lugedes esimesi ridasi seoses konsertiga siis ütleks nii, et raha puudu ei jää vaid pigem tihti organiseerimises kui konsert kaugemal kui kodulinn.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#10
NoVa*

    Vähem kunsti, rohkem sisu.

  • liige
  • Postitusi:3 258
  • Liitus:30 nov 2004
  • Sugu:mees
Peaks mainima, et mu klassivend on su bändikaaslane, Amarant. Aga eks igasugu tutvused ja sidemed mängivad suurt rolli, samas, kui oskus on ikka tõeliselt erakordne, olgu see siis laulmine, või misiganes, siis ei jää ju tunnustus ka tulemata.

/Kui ma ikka õigesti aru sain, et sa seal bändis oled ?

Muutis NoVa*, 14 oktoober 2009 - 21:06.

Postitas pildi

#11
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
imo peab eestis puhast sitta tegema et läbi lüüa, vahi mingi meie mehi jms.
Minujaoks head bändid ei ole eestis keegi
vakatsaka

#12
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

E-ThugJr, 14 okt 2009, 21:46, kirjutas:

Kui räägid omast kogemusest siis tõesti, noisebleed on alles sellises faasis kus tegu on noorte bändiga mida teevad noored kes enda rahadest puhtalt ei ela nii või naa. Lugedes esimesi ridasi seoses konsertiga siis ütleks nii, et raha puudu ei jää vaid pigem tihti organiseerimises kui konsert kaugemal kui kodulinn.

Vaata postitust



Kuid millal toimub üleminek noortebändist päris bändi faasi? Kuidas see defineerimine käib? Mis teeb ühest bändist noortebändi? Kas noored liikmed või vähene tegutsemisaeg? Kas Noisebleedi kolmest aastast ei piisa? Näiteks võistlusel Delfi Noortebänd võivad osaleda bändid, kus liikmed on kuni 26-aastased (Noisebleed oli sel aastal ainuke, mille kõik liikmed olid alaealised kusjuurs).

olenmatu, 14 okt 2009, 22:50, kirjutas:

imo peab eestis puhast sitta tegema et läbi lüüa, vahi mingi meie mehi jms.
Minujaoks head bändid ei ole eestis keegi

Vaata postitust



Millist muusikat sina siis kuulad? Kui eriline see bänd sulle meeldimiseks siis olema peab, et teda Eestis ühtki ei leidu?

NoVa*, 14 okt 2009, 22:05, kirjutas:

Peaks mainima, et mu klassivend on su bändikaaslane, Amarant. Aga eks igasugu tutvused ja sidemed mängivad suurt rolli, samas, kui oskus on ikka tõeliselt erakordne, olgu see siis laulmine, või misiganes, siis ei jää ju tunnustus ka tulemata.

/Kui ma ikka õigesti aru sain, et sa seal bändis oled ?

Vaata postitust



Olen seal bändis. Sa mõtled vist Braini, sest vastasel juhul oleksid sa ka mu koolivend?

#13
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
mainstream pask mulle ei meeldi, aga eestis pole isegi mainstream hea, eestis mingi sült jms
Näiteks metsatöll on tore bänd mu arust eestis, väljendasin end valesti enne, on küll häid bände, aga vähe ja need ka väga kaugele ei jõua sest nende muusikastiil ei meeldi paljudele.
vakatsaka

#14
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Amarant, 14 okt 2009, 23:34, kirjutas:

Kuid millal toimub üleminek noortebändist päris bändi faasi? Kuidas see defineerimine käib? Mis teeb ühest bändist noortebändi? Kas noored liikmed või vähene tegutsemisaeg?

Vaata postitust



Ma usun, et mõiste "noortebänd" all mõeldakse selliseid nö. garaažibände, kellel on toimunud mõned väiksemad esinemised, kuid päris suurtel kontsertidel esinetud ei ole. Ehk siis pool-hobikorras tehtav bänd.

Muutis sokC, 14 oktoober 2009 - 22:42.

Postitas pildi


#15
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

sokC, 14 okt 2009, 23:42, kirjutas:

Ma usun, et mõiste "noortebänd" all mõeldakse selliseid nö. garaažibände, kellel on toimunud mõned väiksemad esinemised, kuid päris suurtel kontsertidel esinetud ei ole. Ehk siis pool-hobikorras tehtav bänd.

Vaata postitust



Millised need suured kontserdid Eestis üldse oleksid? Kas mingid suvised välilavadega üritused, nagu Hard Rock Laager ja Rabarock, või kõvemad rokipubid, nagu Rock Cafe, Tapper ja Bikers? Need kaks suvist üritust tunduvadki Eestis olevat põhilised ja ikkagi on paljud seal esinevad bändid, kes tegutsevad poolenisti hobi korras.
Ilmselt on mingiks näitajaks albumi olemasolu, sest selle kokkupanemine ei ole üldse odav ja lihtne.

olenmatu, 14 okt 2009, 23:42, kirjutas:

mainstream pask mulle ei meeldi, aga eestis pole isegi mainstream hea, eestis mingi sült jms
Näiteks metsatöll on tore bänd mu arust eestis, väljendasin end valesti enne, on küll häid bände, aga vähe ja need ka väga kaugele ei jõua sest nende muusikastiil ei meeldi paljudele.

Vaata postitust



Ehk siis heavy metal? Oled sa kuulnud teisi sellelaadseid bände? Esimesena kargavad mulle pähe kohe: http://www.myspace.com/heraldmetal, http://www.youtube.c...er/TheCantilena, http://www.myspace.c...eavysteelscream ja http://www.myspace.c...eavysteelscream (ning muidugi ka http://www.noisebleed.ee)
Tegelikult võiksingi ma nimetama jääda tõsiselt häid bände, kes on palju nooremad kui Metsatöll (nii tegutsemisaastate kui bändiliikme keskmise vanuse poolest), kuid mis võiksid minu poolest siiski maailma tippu jõuda, avaldada albumitena kõik oma lood ning esineda võimsaimatel lavadel. Igatahes kuula ja ütle, kas su arvamus muutus!
Süldi pärast ma küll ei muretseks nii palju: seda tehakse ikka võrdlemisi vähe, eriti noorte inimeste seas. Pigem tekib mõnikord mure, et metal muusika on just liiga rough'iks muutunud :D .

Muutis Amarant, 14 oktoober 2009 - 23:05.


#16
NoVa*

    Vähem kunsti, rohkem sisu.

  • liige
  • Postitusi:3 258
  • Liitus:30 nov 2004
  • Sugu:mees

Amarant, 14 okt 2009, 23:34, kirjutas:

Kuid millal toimub üleminek noortebändist päris bändi faasi? Kuidas see defineerimine käib? Mis teeb ühest bändist noortebändi? Kas noored liikmed või vähene tegutsemisaeg? Kas Noisebleedi kolmest aastast ei piisa? Näiteks võistlusel Delfi Noortebänd võivad osaleda bändid, kus liikmed on kuni 26-aastased (Noisebleed oli sel aastal ainuke, mille kõik liikmed olid alaealised kusjuurs).

Millist muusikat sina siis kuulad? Kui eriline see bänd sulle meeldimiseks siis olema peab, et teda Eestis ühtki ei leidu?

Olen seal bändis. Sa mõtled vist Braini, sest vastasel juhul oleksid sa ka mu koolivend?

Vaata postitust




Brainikene jah, kes sa seal bändis oled muidu?
Postitas pildi

#17
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

NoVa*, 15 okt 2009, 00:02, kirjutas:

Brainikene jah, kes sa seal bändis oled muidu?

Vaata postitust



Eks ikka kitarrist, Brain on trummar.
http://www.noiseblee...silver&hl=et_EE

Muutis Amarant, 14 oktoober 2009 - 23:07.


#18
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Amarant, 14 okt 2009, 23:58, kirjutas:

Millised need suured kontserdid Eestis üldse oleksid? Kas mingid suvised välilavadega üritused, nagu Hard Rock Laager ja Rabarock, või kõvemad rokipubid, nagu Rock Cafe, Tapper ja Bikers? Need kaks suvist üritust tunduvadki Eestis olevat põhilised ja ikkagi on paljud seal esinevad bändid, kes tegutsevad poolenisti hobi korras.
Ilmselt on mingiks näitajaks albumi olemasolu, sest selle kokkupanemine ei ole üldse odav ja lihtne.

Vaata postitust



No üldjuhul ongi nendeks kontsetideks "suvaliste välilavadega üritused". Ja miks pooled bändid tegutsevad poolhobikorras? Sest Eestis ei ole võimalik puhtalt muusika peal normaalselt elada. Seetõttu ongi eesti muusikamaastik nii tuhm. Muidugi on see täiesti arusaadav - Eesti on väike riik ja nii väike kuulajaskond ei suuda muusikut ära elatada. Seepärast on professionaalsed bändid rahvusvaheliselt tuntud, sest ainult nii saad sa korralikult teenida. Kindlasti kuskil suuremas riigis on ka neid muusikuid, kes teenivad elatist ainult oma muusikaga. Eestis ei ole see võimalik. Ära elab siin küll mingit moodi, aga no ma usun, et täisväärtuslikku elu siin nii elada ei saa.

Muutis sokC, 14 oktoober 2009 - 23:10.

Postitas pildi


#19
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
On Eestis üldse väga palju bände suutnud end rahvusvaheliselt kuulsaks teha? Bedwetters jättis vahepeal mulje, nagu neil läheb väga hästi, aga tundub, et nüüdseks kõik vaikseks jäänud taas ja poisid kodumaal. Kas maailmakuulsate bändide vähesusest võib järeldada, et Eestis ei tehta lihtsalt piisavalt head muusikat, mis ongi peamiseks võtmeks areenile pääsemiseks?

Muutis Amarant, 15 oktoober 2009 - 20:11.


#20
Fabulous

    champagne and disco

  • liige
  • Postitusi:2 247
  • Liitus:08 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Amarant, 15 okt 2009, 21:10, kirjutas:

On Eestis üldse väga palju bände suutnud end rahvusvaheliselt kuulsaks teha? Bedwetters jättis vahepeal mulje, nagu neil läheb väga hästi, aga tundub, et nüüdseks kõik vaikseks jäänud taas ja poisid kodumaal. Kas maailmakuulsate bändide vähesusest võib järeldada, et Eestis ei tehta lihtsalt piisavalt head muusikat, mis ongi peamiseks võtmeks areenile pääsemiseks?

Vaata postitust



Head muusikat tehakse küll, aga nagu ma eile teises teemas ütlesin, siis paljudel bändidel pole ressurssi, et ennast reklaamida.





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat