Hüppa postitusele

Change

Musa ja masu


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 39 vastust

#21
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
Peaksid mõtlema kuhu maani sa üldse jõuda tahad ? Kas Eestis teha oma muusikat või minna rahvusvaheliseks.Aga kui sa küsid millist muusikat peaksid viljelema ning kuidas hakkama saada... selllele pead ise lahenduse leidma ning ennast kuulama panema. Just see teebki sinust artisti. See pole must-valge, et täpne vastus on olemas. Paljud artistid on erinevalt tippu jõudnud. Tee seda mida õigeks pead, usu endasse , pane sihtmärk paika ja tegutse. Tee seda, mida tegema pead :D

#22
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

Razor, 15 okt 2009, 21:36, kirjutas:

Head muusikat tehakse küll, aga nagu ma eile teises teemas ütlesin, siis paljudel bändidel pole ressurssi, et ennast reklaamida.

Vaata postitust



On selleks tõesti palju ressurssi vaja? Ega bänd ei hakka ju ennast ise meedias avalikult reklaamima. Vajalik pidepunkt Internetis, näiteks kodulehekülg või Myspace, ei maksa küll midagi. Või on veel mingeid võimalusi?

Saatan, 15 okt 2009, 21:39, kirjutas:

Peaksid mõtlema kuhu maani sa üldse jõuda tahad ? Kas Eestis teha oma muusikat või minna rahvusvaheliseks.Aga kui sa küsid millist muusikat peaksid viljelema ning kuidas hakkama saada... selllele pead ise lahenduse leidma ning ennast kuulama panema. Just see teebki sinust artisti. See pole must-valge, et täpne vastus on olemas. Paljud artistid on erinevalt tippu jõudnud. Tee seda mida õigeks pead, usu endasse , pane sihtmärk paika ja tegutse. Tee seda, mida tegema pead :D

Vaata postitust



Mind lihtsalt huvitab, mida inimesed arvavad, millist muusikat tegevad bändid tänapäeval läbi löövad. Mida siis peab tegema?
Asi ei ole mulle soovituste andmises ja minu muusikas. Aga oletagem siiski, et on bänd, kes teeb omast arust ilgelt head muusikat, et enam areneda ei ole kuskile, ja tunneb, et võiks sellega maailma vallutama minna ja albumeid moodustada. Mida nad peaksid edasi tegema? Kas jätkama siis lihtsalt uute lugude kirjutamist, mida on juba näiteks viimased 10 aastat valusate kulutustega tehtud, ja lootma, et küll see kuulsus lõpuks ikka kunagi tuleb?

Muutis Amarant, 15 oktoober 2009 - 21:49.


#23
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Razor, 15 okt 2009, 21:36, kirjutas:

Head muusikat tehakse küll, aga nagu ma eile teises teemas ütlesin, siis paljudel bändidel pole ressurssi, et ennast reklaamida.

Vaata postitust



No nimeta üks eesti bänd/laulja, kelle looming oleks ka välimaal tunnustatud.

Amarant, 15 okt 2009, 22:39, kirjutas:

Mind lihtsalt huvitab, mida inimesed arvavad, millist muusikat tegevad bändid tänapäeval läbi löövad. Mida siis peab tegema?
Asi ei ole mulle soovituste andmises ja minu muusikas. Aga oletagem siiski, et on bänd, kes teeb omast arust ilgelt head muusikat, et enam areneda ei ole kuskile, ja tunneb, et võiks sellega maailma vallutama minna ja albumeid moodustada. Mida nad peaksid edasi tegema? Kas jätkama siis lihtsalt uute lugude kirjutamist, mida on juba näiteks viimased 10 aastat valusate kulutustega tehtud, ja lootma, et küll see kuulsus kunagi tuleb?

Vaata postitust



Sellest ei piisa, kui bänd arvab, et nad on ilgelt tegijad. See "ilgelt hea muusika" peab rahvale peale minema.

Muutis sokC, 15 oktoober 2009 - 21:50.

Postitas pildi


#24
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
On Eestis üldse palju bände, kelle looming läheb reaalselt rahvale peale? Tanel Padar, Metsatöll, Bedwetters ja Meie Mees ka ehk? Et põhimõtteliselt võib siis järeldada puhtalt nende publiku olemasolu järgi, et nad teevad paremat muusikat kui teised? Kirjuta lugusid, näe nende kallal vaeva ja siis tuleb iseenesest ka armastus? (Kusjuures, nendel bändidel on ikka rahvusvahelisest tasemest ju puudu.)

#25
madis250

    Liige

  • liige
  • Postitusi:358
  • Liitus:03 okt 2008
  • Sugu:mees
See kõik oleneb millisele rahvale sa tahad meeldida - vastavalt tuleb endale attidue luua.
Kui tahad palju kuulajaid siis vast lihtsam ongi minig pubede jaoks muusikat teha. :D

#26
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Amarant, 15 okt 2009, 22:56, kirjutas:

On Eestis üldse palju bände, kelle looming läheb reaalselt rahvale peale? Tanel Padar, Metsatöll, Bedwetters ja Meie Mees ka ehk? Et põhimõtteliselt võib siis järeldada puhtalt nende publiku olemasolu järgi, et nad teevad paremat muusikat kui teised? Kirjuta lugusid, näe nende kallal vaeva ja siis tuleb iseenesest ka armastus? (Kusjuures, nendel bändidel on ikka rahvusvahelisest tasemest ju puudu.)

Vaata postitust



Eesti muusikal jääb üldse rahvusvahelisest tasemest väga palju puudu. Sinu nimetatud bändide kohta ei oska ma midagi öelda, kuna ei kuula mitte ühtegi neist, kuid kuna nad on Eestis nii tuntud (Bedwettersi kohta ma kahtlen), siis järelikult teevad nad tõesti teistest paremat muusikat. Meie Mees läheb samuti rahvale peale, kuna sellist loomingut ei ole Eestis varem tehtud ning see on tõesti omapärane ja huvitav. Seega lihtsalt head muusikat tehes ei pruugi tippu jõuada. Peab omama ka mingit omapära. Ka igasugused sinu skandaalid, mida kuskil Kroonikas või Elu24-s kajastatakse annavad ka lisaboonust - eriti just, kui teed raskemat muusikat. Vaata näiteks Tanel Padarit - näitas korra telekas tilli ja kohe kõik alaealised tüdrukud (minule teadmata põhjusel ka alaealised mehed) hakkasid teda rohkem kuulama. Kui nüüd vaadata Tanel Padari kuulajaskonda, siis suure osa sellest moodustavadki need noored.

Muutis sokC, 15 oktoober 2009 - 22:55.

Postitas pildi


#27
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
Imo on enamus Eesti 'tuntud' bändide praegune kuulajaskond alaealised tüdrukud (ja poisid vahel). a probleem, miks bändid kuulsad pole, on see, et Eesti on lihtsalt liiga väike riik. Ega mingi Jonas Brothers pole ka teab mis talent jne, a USAs on alaealisi tüdrukuid sada korda rohkem kui eestis ja kõik ostavad veel nende plaate ja fänninänni ka ja ongi suht kuulus bänd valmis...muidugi tuleb kuulsust juurde ka kuskil telesaadetes osalemine jms, mis Eestis kahjuks tulemust ei anna.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#28
Joosep.

    since 05

  • liige
  • Postitusi:1 285
  • Liitus:09 okt 2006
  • Sugu:mees
Metsatöll on välismaal tunnustatud, USA's näiteks.

J.M.K.E. ka, unustasin lisada.

Muutis Joosep., 17 oktoober 2009 - 21:46.


#29
Nightwolf

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 604
  • Liitus:13 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi
Kuna ma ei viitsi kogu teemat läbi lugeda siis kirjutan mida asjast arvan/tean.
Ütleks, et Eestis on vähe neid, kes muusikat teha oskavad. Smilers, terminaator, The sun, jms mis on juba mitmed aastad tegijamad on tõesti osavad. Aga mida rohkem uusi, seda halvem asi on.
Tooks näiteks Viljandist bändi nimega Emerald. Nad tunduvad suht normal vennad, aga siiski puudub nende lauludest mingi osa, mis neid väga heaks teeb, umbes nagu kooskõla või selline puuduks. Seepärast mina neid ei tunnusta. Siiski on mõni keldribänd kes oskab muusikat teha.
Vb seepärast, et algajad bändid, millel puudub see võlu ei hakka lihtsalt välismaal läbi lööma. Tuntumad pundid võivad isegi peale Eesti välismaal mõne kontseri anda, äkki meeldib, äkki mitte, aga arvatavasti mingi kron nad sealt saaks.
Algajatel bändidel on ainult see hea et mingid pubekad kiinduvad neisse, või siis mõnda bändiliikmesse. Seepärast ongi just nimelt palju noori kes vaataks/kuulaks. Neid inimesi kes puhtalt muusika pärast kohale lähevad, neid on küll palju aga osad siiski on rohkem seal bände vaatamas nagu unistavad koerad.
Eestis lööks nii mõnigi uus bänd vast läbi, kui nad teeks muusikat mis sobib nii noortele kui ka täiskasvanutele. Aga kuna enamus vanemad on suht nö "vene ajast" siis nad ei huvitugi muusikast. Aga no kui suudate noored lava ees mürgeldama panna siis lasku käia.
Rääkides siis konkreetselt bändidest ja muusikast.
Eestlased võiks tegelt teha mingi ülikõva filmi.

Muutis Nightwolf, 17 oktoober 2009 - 21:54.

Postitas pildi


#30
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn

madis250, 15 okt 2009, 22:58, kirjutas:

See kõik oleneb millisele rahvale sa tahad meeldida - vastavalt tuleb endale attidue luua.
Kui tahad palju kuulajaid siis vast lihtsam ongi minig pubede jaoks muusikat teha. :facepalm:

Vaata postitust



Kõigepealt, missugust rahvast on Eestis kõige rohkem? Missugust muusikat kuulav rahvas on kõige ostujõulisem? Ehk siis ikkagi: milline muusika viib kaugele?

sokC, 15 okt 2009, 23:52, kirjutas:

Eesti muusikal jääb üldse rahvusvahelisest tasemest väga palju puudu. Sinu nimetatud bändide kohta ei oska ma midagi öelda, kuna ei kuula mitte ühtegi neist, kuid kuna nad on Eestis nii tuntud (Bedwettersi kohta ma kahtlen), siis järelikult teevad nad tõesti teistest paremat muusikat. Meie Mees läheb samuti rahvale peale, kuna sellist loomingut ei ole Eestis varem tehtud ning see on tõesti omapärane ja huvitav. Seega lihtsalt head muusikat tehes ei pruugi tippu jõuada. Peab omama ka mingit omapära. Ka igasugused sinu skandaalid, mida kuskil Kroonikas või Elu24-s kajastatakse annavad ka lisaboonust - eriti just, kui teed raskemat muusikat. Vaata näiteks Tanel Padarit - näitas korra telekas tilli ja kohe kõik alaealised tüdrukud (minule teadmata põhjusel ka alaealised mehed) hakkasid teda rohkem kuulama. Kui nüüd vaadata Tanel Padari kuulajaskonda, siis suure osa sellest moodustavadki need noored.

Vaata postitust





muhemees666, 16 okt 2009, 10:33, kirjutas:

Imo on enamus Eesti 'tuntud' bändide praegune kuulajaskond alaealised tüdrukud (ja poisid vahel). a probleem, miks bändid kuulsad pole, on see, et Eesti on lihtsalt liiga väike riik. Ega mingi Jonas Brothers pole ka teab mis talent jne, a USAs on alaealisi tüdrukuid sada korda rohkem kui eestis ja kõik ostavad veel nende plaate ja fänninänni ka ja ongi suht kuulus bänd valmis...muidugi tuleb kuulsust juurde ka kuskil telesaadetes osalemine jms, mis Eestis kahjuks tulemust ei anna.

Vaata postitust


Põhimõtteliselt võib siis öelda, et alaealised tüdrukud on edu alus. Kas nemad hindavad tõesti muusika kvaliteeti? Ma kaldun arvama, et sellise populaarsuse jaoks on vajalik ikkagi piisavalt kaubanduslik välimus. Kas on üldse võimalik, et niiviisi kasvavad välja kindlad su muusika austajad? Pigem on need alaealised tüdrukud mööduv nähtus, nagu on ka välimuse meeldivus.
Kas Tanel Padari, eesti keeles laulja fännibaas ei küündi mitte kaugemale? Samuti ei usu ma, et Metsatöll läheb hästi lastele peale. Pigem on neid viinud kaugele ülim rahvuslikkus.
Et kuulsaks saada on vajalik peale minna ikka ka vanematele ja targematele inimestele.

Nightwolf, 17 okt 2009, 22:51, kirjutas:

Kuna ma ei viitsi kogu teemat läbi lugeda siis kirjutan mida asjast arvan/tean.
Ütleks, et Eestis on vähe neid, kes muusikat teha oskavad. Smilers, terminaator, The sun, jms mis on juba mitmed aastad tegijamad on tõesti osavad. Aga mida rohkem uusi, seda halvem asi on.
Tooks näiteks Viljandist bändi nimega Emerald. Nad tunduvad suht normal vennad, aga siiski puudub nende lauludest mingi osa, mis neid väga heaks teeb, umbes nagu kooskõla või selline puuduks. Seepärast mina neid ei tunnusta. Siiski on mõni keldribänd kes oskab muusikat teha.
Vb seepärast, et algajad bändid, millel puudub see võlu ei hakka lihtsalt välismaal läbi lööma. Tuntumad pundid võivad isegi peale Eesti välismaal mõne kontseri anda, äkki meeldib, äkki mitte, aga arvatavasti mingi kron nad sealt saaks.
Rääkides siis konkreetselt bändidest ja muusikast.
Eestlased võiks tegelt teha mingi ülikõva filmi.

Vaata postitust


Ma arvan, et ka Smilersi ja Terminaatori muusikaoskust nende edus Eestis varjutab see, et nad teevad kõike eesti keeles. Võib järeldada, et inimeste jaoks on loo juures ikkagi ülimalt oluline sõnadest aru saamise osa. Emeraldil ei ole erilist tulevikku ilmselt selle pärast, et nad ei häälda eriti sõnu välja ning teevad seda veel samas inglise keeles, mida meie riigis kõik piisavalt vabalt ei valda, et jooksvalt loo mõttele pihta saada. Või väidad sa, et see sind ei häiri nende juures ning nad on muusikaliselt amatöörid?
Sellega ma täiesti nõustun, et rahvusvaheliseks saamiseks on vaja enne oma kodumaal läbi lüüa. Kuigi võib proovida ju sõpradega kohe Saksamaale reisida ning seal alustada, on ikka kodumaa kuulsus palju mugavam hüppelaud. Võimalus on ju ka siin välismaalastele silma hakata.
Kas siis ühe kõva filmiga oleks lihtsam midagi ülemaailmset saavutada :D?

Muutis Amarant, 20 oktoober 2009 - 19:01.


#31
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Amarant, 20 okt 2009, 19:57, kirjutas:

Pigem on need alaealised tüdrukud mööduv nähtus, nagu on ka välimuse meeldivus.
Kas Tanel Padari, eesti keeles laulja fännibaas ei küündi mitte kaugemale? Samuti ei usu ma, et Metsatöll läheb hästi lastele peale. Pigem on neid viinud kaugele ülim rahvuslikkus.
Et kuulsaks saada on vajalik peale minna ikka ka vanematele ja targematele inimestele.
Ma arvan, et ka Smilersi ja Terminaatori muusikaoskust nende edus Eestis varjutab see, et nad teevad kõike eesti keeles. Võib järeldada, et inimeste jaoks on loo juures ikkagi ülimalt oluline sõnadest aru saamise osa. Emeraldil ei ole erilist tulevikku ilmselt selle pärast, et nad ei häälda eriti sõnu välja ning teevad seda veel samas inglise keeles, mida meie riigis kõik piisavalt vabalt ei valda, et jooksvalt loo mõttele pihta saada. Või väidad sa, et see sind ei häiri nende juures ning nad on muusikaliselt amatöörid?

Vaata postitust



Alaealised tüdrukud on tõesti möönduv nähtus, mis vaibub koos artisti välimusega. Kuid ka kuulsus on enamjaolt möönduv nähtus. 15 aasta pärast ei ole Tanel Padar enam nii populaarne kuna milline alaealine tüdruk hakkab 45+-aastast meest ikka imetlema ja enamus tema kuulajaskonnas (olen käinud kontserdil ja mulle on jäänud selline mulje) moodustavad just need alaealised neiud. Väite, et Padar on kuulus tänu oma välimusele ja olekule saab tõestada sedasi: kas mõni Uku Suviste laadne artist oleks saanud Padari lauludega kuulsaks? Vaevalt.

Sõnadest arusaamine ei ole minu arvates tänapäeval enam nii oluline faktor. Küsi näiteks mõnelt oma nooremalt sõbralt, kes fännab mingit välismaa bändi, millest nende lood räägivad ja mis on nende sõnum. Ma usun, et vastus jääb väga napisõnaliseks kuna noored võtavad vokaali (juhul kui nad sõnadest eriti suurt midagi aru ei saa) kui uut instrumenti, mis juhul kui kõlab teiste instrumentidega hästi kooskõlas, moodustab väga hea kombinatsiooni.

Muutis sokC, 20 oktoober 2009 - 20:23.

Postitas pildi


#32
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Postitusi:4 057
  • Liitus:29 jaan 2006
  • Sugu:mees
Miks on Meie Mees nii edukas, põhjus on lihtne....nad teevad lihtsaid/humoorikaid lugusid, lihtsate sõnadega, kellegi teise juba tuntuks saanud viisiga...ehk siis puhas sült millest saab aru ja suudab kaasa laulda iga inimene alates koolieelkust lõpetades penskariga.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#33
JetZ

    [WARNBANNED] Messed up kid.

  • bannitud
  • Postitusi:1 047
  • Liitus:23 dets 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tuleb MTV'le perse pugeda ja varsti saadki kuulsaks, võid isegi Lady GaGa'ga koos õhtustama minna.

dialed, 7 juuni 2008, 13:27, kirjutas:

Ma olen vist ainuke imelik kes teeb käe märjaks, hõõrub lenksu ääri ja toksib peale...

Vaata postitust



#34
Mötley

    baffff

  • liige
  • Postitusi:1 165
  • Liitus:06 veebr 2007
  • Sugu:mees
Eesti rahvast on enamus vanureid... Ja et läbi lüüa, on vaja oskust, ei piisa ainult heast muusikast, vaid väga heast... Ise kuulan Children Of Bodom'it jms. 20-st üks arvab et oh enam vähem tümm... Mina midagi säärast kavatseks teha siis kindlasti eestis sellega midagi ei saavutaks... Küll aga et saada kuulsust on vaja tutvusi..on vaja julgust ise ennast pakkuda(soojendusbändiks vms)... Meil siis enda kambaga paar lugu valmis ja valmimas ning veebruaris väike soojendusbändi roll vist olemas...
Pakkumise all mõtlen ka seda, et kes teevad metalit, maksavad kasvõi stuudio eest teevad oma demokese ära, saadavad Spinefarmi vms... Lihtsalt et proovida, ja kes teab mis saama hakkab... Ise olen ainult aasta kitarri mänginud, kuid see-eest on mul enda jaoks suured tulevikuplaanid valminud. ;)

/// Eesti kuulsus on mingid 10 aastased tütarlapsed... sucks big time

Muutis metsjeesus, 03 detsember 2009 - 23:44.


#35
Illimulli

    härrasmees

  • bannitud
  • Postitusi:2 546
  • Liitus:25 okt 2007
  • Sugu:mees
Amarant sorrrrri, aga sinust küll muusikut ei tule.

#36
Naysayer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 572
  • Liitus:14 juuni 2006
  • Sugu:mees
Eestis sa küll kuskile oma bändiga ei jõua. Siin võib ainult sooja teha.

Muutis Zir, 05 detsember 2009 - 16:07.


#37
Timofo

    King

  • liige
  • Postitusi:7 785
  • Liitus:11 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle

Illimulli, 5 dets 2009, 15:57, kirjutas:

Amarant sorrrrri, aga sinust küll muusikut ei tule.

Vaata postitust




Põhjenda äkki?

#38
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Ma eeldan, et tal pole see kindel prioriteet.
Kui muusik tahab läbi lüüa, peab ta teadma, mida ta tahab.
Loll oleks minna ehku peale välja, kas näkkab või ei.
Kindel siht ja pead ennast oskama läbi suruda.
Muud naq ei olegi lisada :facepalm:

Muutis zwinky797, 05 detsember 2009 - 17:09.

5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#39
MaRDo^-

    psychotropics

  • liige
  • Postitusi:674
  • Liitus:30 jaan 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pealinn
Eestis tegelikult leidub üks maailmakuulus artist: Arvo Pärt. Aga ma ei tea, kas teda saab arvestada, helilooja teine ju.

#40
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn
Otsustasin ka sellel teemal sõna võtta, kuna olen muusikaga tegelenud terve oma elu.Siinkohal ei räägi ma aga oma muusikalistest saavutustest, see ei puutu antud teemasse, seda pole vaja teil teada.

Muusikuks olemise puhul on kõik oluline.Mängib rolli see kui loll või tark sa oled, kui kena või omapärane on su välimus, millist muusikat sa teed, milline on sinu päritolu, mis sihtgrupile on sinu muusika suunatud, kui emotsionaalne ja omapärane sa oled jne.

Eesti on liiga väike selleks, et siin olla superstaar, sel juhul pead sa kõigile meeldima, aga kõigile ei saa kunagi meeldida.Meie rahvaarv on kahjuks liiga väike, et muusikuna tõsiselt korralikult teenida, aga on neid kes seda siiski teevad.Nende alla peaksid kuuluma sellised isikud nagu Tõnis Mägi, Tanel Padar ja veel mõningad artistid, kes oma esinemiste eest võtavad päris korraliku kopika.Peaksin kindlasti mainima, et Tõnis Mäel on see õigus täiesti olemas,sest ta on vana tegija, kelle loomingut mina ja paljud teised eestlased tõsiselt austavad.

Noortebändidest Eestis ei taha ma üldjuhul midagi kuulda.Igavad, ei kutsu kontsertidel, ühetahulised, sarnanevad üksteisele jne.Sageli puudub kriitikameel, tehakse liiga suured plaanid ja ei küsita endalt, et miks me muusikat teeme ja miks me tahame tippu jõuda?Kas me tahame tippu tõusta selleks, et teenida hulgaliselt pappi...Tegelikult peaks muusik olema hea meelelahutaja, emotsionaalne, mille all ma ei mõtle nugadega veeni lõikumist vaid oma loomingusse sisse elamist.Vastavalt lugude meeleolu vahetusele peab vahelduma ka muusiku enda käitumine laval.Loomulikult ei tohi ta laval mingit cräppi esitada ehk ta peab oma ala oskama.Ta peab olema piisavalt omapärane ja huvitav, et publikut kogu aeg köita.Ta peab iseennast hästi tundma, pole mõtet muusikat teha, kui sa ei tunne ennast hästi, ma kinnitan teile, et kui te olete sündinud meelelahutaja saate te muusikat tehes tõsise elamuse ja emotsionaalse laksu.Muusik peab oskama publikuga suhelda või seda vältida, lisaks sellele peab ta oma loomingusse põimima sisse muudatusi ja üllatusi, et publik ei tüdineks ja näeks tema loomingus ja kontsertidel midagi uut.Ja lõpetuseks.Ole see, kes sa oled ja ära katsu kedagi jäljendada.Kui sinu olek ei lähe publikule peale, siis sa lihtsalt ei sobi selleks vennaks, kes peaks olema muusik.Aga elu on juba selline, ega igaüks ei sobigi ju juristiks, matemaatikuks, politseinikuks või kellekski muuks.Sama kehtib ka muusikuks olemisega.Igaüks ei sobi selleks lihtsalt ja see puudutab ka paljusid kuulsuse ja edu otsijaid.Nii et kui sa otsid muusikavaldkonnas edu, aga sul on midagi väga tähtsat puudu, siis sa lihtsalt ei saavutada edu.

Mis puutub erinevate artistide "sõnumitesse", siis on suhteliselt vähe bände kelle muusikat ma kuulan ainult sõnade pärast.Kui aus olla, siis tegelikult neid polegi.Lihtsalt sõnadest ja sõnumi edastamisest mulle ei piisa, ma pean kuulama ka musikaalset poolt ja ma kuulan just neid artiste/bände, kes mind emotsionaalselt mõjutada suudavad, kes viivad mu mingile vaimsele tasandile ja eraldavad mind muust maailmast.Üldjuhul kui ma muusikat kuulan, siis ma ei pane tähele mis mujal toimub, aeg lausa lendab ja samas olen ma justkui iga kord selle artisti kontsertil kui ma Ipodis või arvutis oma meelisartiste kuulan.

Muidugi on Eestis või siit pärit olles võimalik saada ka maailmakuulsaks.Tuleb järgida minu poolt nimetatud punkte + lisaks veel mõningaid + läheb vaja pühendumust, eneseusku ja palju omapära ning ettemõtlemist.See tähendab seda, et kui sa tahad edu saavutada, pead sa olema teistest sammu võrra ees.

Mis puutub minusse endasse siis, muusikast ja selle tegemisest ma ei loobu, aga kui suurel plaanin ma seda teha üritan, selles ma pole veel kindel.Millegipärast ma arvan, et käin ja õpin usaldusväärse ameti kõige pealt ära ja siis neäb kuidas kõrvalt muusika tegemisega kulgeb.

Sai vist pikk, a ma ei oska kohe rääkida rohkem, läheb meelest are seda posti kirjutades :D

Muutis Sander, 09 detsember 2009 - 00:36.

Bend if you must, but never brake!





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat