Jump to content

Change

Elukvaliteet Eestis


  • You cannot reply to this topic
59 replies to this topic

#21
Mar+Tin

    Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõpeb tingimata surmaga.

  • liige
  • Posts:5,500
  • Joined:24 Aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Laagri, Kesklinn

KEEX HAS ENTER THE BUILDING, on 20 nov 2009, 18:29, said:

Jep Eestis on tõesti üsnagi hea elu, kuigi vahest ikka mõtlen, et putsi kui mõttetu siin elada.. Kuigi närvi ajavad sibulad, kes räägivad et Eesti on pask.. kadugu siis oma Venemaale, kus kõik nii roosiline. Selle all ma ei taha solvata normaalseid venelasi. Ma tunnen mõndasi venelasi, ning ka niisama kokkupuutnud (nt autokool, praktikal laeval, poodides jne). kindlalt ei saa kunagi tervet rahvust hukka mõista.

Aga teemasse naastes siis on veidi nadi küll ringi käia nt Rootsis (pole mujal käind. no Soomes olen) siis vaatad jah, et söögid ja üldse kõik nagu nii kallis..

View Post



Tallinnas ja eesti idaosas on sibulaid kõik kohad täis. Terve eesti pole selle jubeda haigusega veel nakatunud. Aga imo eestis on hea elu.
Postitas pildi

#22
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

sokC, on 20 nov 2009, 22:35, said:

Sõitsin Saksamaale õppima kuna Eesti kõrgharidusega ei saa välismaal korralikku palka ning Eestis seda niikuinii ei saa. Lisaks ei olnud mul mitte kui mingit soovi maksta ühe semestri eest min. 14 000, et hiljem passida Eestis ning saada kordades väiksem palk kui välismaal. Olen juba poolteist kuud elanud siin ning võin võrreldes öelda, et Eesti elukvaliteet on madal.

View Post



Eesti kõrgharidust on muidugi päris hea niimoodi ühte patta panna..

Tartu Ülikooli näol on näiteks tegemist maailma mastaabis väga kõrgel tasemel oleva teadusülikooliga, võiks lausa öelda et kuulub selles valdkonnas maailma juhtivate ülikoolide hulka ja ka üleüldiselt on tegu maailmas arvestatava ülikooliga, mille diplomid kehtivad absoluutselt igal pool, endal on palju tuttavaid välismaale läinud selle tunnistusega ja läheb väga hästi, mingit "diskrimineerimist" või diplomi vähem arvestavaks lugemist kui ükskõik millise muu maailma ülikooli oma, ei ole kordagi esinenud.
Teistest ülikoolidest eesti kontekstis suurt rääkida ei saa, sest ükski teine ülikool pole isegi tahvusvaheliselt tunnustatud diplomiga.

Elukvaliteedist rääkides siis minu arvates on see täiesti okei. Ei ole eestlased rikkad ega virele ka vaesuses, tubli keskklassi ühiskond. Arvestades veel seda et Eesti riik polegi mõeldud ega saagi majanduslikult ära tasuvaks muutuda(kui ei tulda välja mingi väga abitsioonika ja erilise nišiga, mis siia metsikult väliskapitali tooks) on see minu arvates väga hea näitaja.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#23
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Posts:1,314
  • Joined:22 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
Ei kurda, et halb oleks. Ei saa võrrelda elu Saksamaal ameerikas ja eestis. selge on see, et nendes elu parem. Meid võib võrrelda läti, leedu ja teiste väiksemate riikidega. Muidugi on ka väikseid riike kes meist palju edukamad aga me liigume neile siiski lähemale. Ja see igasuguste kärbete asi. Kui midagi ette ei võeta siis ei liigutagi paremuse poole. sellessuhtes on need kärped õigustatud. Või noh mitte 100% kõik aga saate aru küll mis ma mõtlen.

Edited by Meeleheide, 21 November 2009 - 00:12.

“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#24
Blend

    Liige

  • liige
  • Posts:1,238
  • Joined:09 Jun 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
plaanis samuti minna kunagi kuhugi soojale maale, nagu nt hispaania, elama. ei ütleks, et eesti elukvaliteet hea oleks, keskpärane siuke. kliima on kohutav.
Postitas pildi

#25
Anthrax

    [WARNBANNED] ಠ_ಠ

  • bannitud
  • Posts:1,599
  • Joined:17 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kliima on just super siin (kuid vahest on liiga soe).
Ma ei läheks elu sees kuhugi "soojale" maale elama.. Kõrbeks ära nagu grillkana.

Ja kui muud elukvaliteeti võrrelda, siis Soomes oli minu arust parem, kui siin Eestis.

Edited by Peeeter, 21 November 2009 - 12:32.


#26
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Eestist on minema läinud Viljandi linna jagu inimesi



Kui möödunud aastal töötas piiri taga umbes 16 000 eestimaalast, siis nüüdseks on võõrsil leiva teenijate arv kasvanud juba 22 000-ni ehk välismaal on juba rohkem kui Viljandi linna jagu inimesi.

See arv on tegelikult ilmselt veelgi suurem, sest kõik lahkunud pole oma välismaale minekust infot andnud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mujale läinutest on kolm neljandikku 15–49-aastased ehk parimas tööeas, tõdeti eile Eesti koostöökogu korraldatud konverentsil.

Valdaval osal ehk rohkem kui 80 protsendil 2000.–2007. aastal välja rännanutel oli Eesti kodakondsus. Ajavahemikul 1990–2009 on Eesti elanikkond ainult vähenenud, kokku 230 000 inimese ehk 15 protsendi võrra.

http://www.delfi.ee/...067727&l=fplead

Sealsed kommentaarid on ka väga huvitavad.

Kui sa oled koguaeg suitsetanud ainult ühte marki, siis on veidi tobe öelda, et see on väga hea suits. See on kitsa silmaringi põhjustatud subjektiivne arvamus.

Edited by sokC, 21 November 2009 - 22:45.

Postitas pildi


#27
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees
Sellist artiklit välja tuua on veel eriti tobe..

Kuidas meie noor kapitalism täpselt arenema peaks, kui rahvas kõik minema jookseb? Pudrumäed ja piimajõed tulevad samamoodi nagu pärisriikideski - ajaga.

#28
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Kassu, on 21 nov 2009, 23:49, said:

Sellist artiklit välja tuua on veel eriti tobe..

View Post



No ma leian, et see näitab ikkagi, et inimesed pole siinse elukvaliteediga rahul.

Kassu, on 21 nov 2009, 23:49, said:

Kuidas meie noor kapitalism täpselt arenema peaks, kui rahvas kõik minema jookseb? Pudrumäed ja piimajõed tulevad samamoodi nagu pärisriikideski - ajaga.

View Post



Elu on lühike ja vajab elamist. Inimesed ei taha raisata oma aega pudrumägede ja piimajõgede ootamisele. Nende mägede-jõgede tulek on üldse küsimärgi all.

Edited by sokC, 21 November 2009 - 23:56.

Postitas pildi


#29
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

sokC, on 21 nov 2009, 23:55, said:

No ma leian, et see näitab ikkagi, et inimesed pole siinse elukvaliteediga rahul.

View Post



Well, see on kergelt silmakirjalik - sitt on, aga paremaks teha kah ei aita.

Jah, pole nende süü, et elada tahavad, aga üldiselt võiks need minematõmbajad oma suud siiski väga kõvasti kinni hoida...

Tsiteerides üht koomikut: "This idea of the good life being elsewhere does possess people"...Igal pool oma head ja vead.

#30
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Kassu, on 22 nov 2009, 00:00, said:

Well, see on kergelt silmakirjalik - sitt on, aga paremaks teha kah ei aita.

Jah, pole nende süü, et elada tahavad, aga üldiselt võiks need minematõmbajad oma suud siiski väga kõvasti kinni hoida...

Tsiteerides üht koomikut: "This idea of the good life being elsewhere does possess people"...Igal pool oma head ja vead.

View Post



Ja ilmselgelt on parem elada seal, kus neid vigu on vähem.

Osade erialade puhul on Eestis võimatu leida korralikku tööd. Mul on väga palju tuttavaid ja sõpru, kes õppivad nt. geenitehnoloogiat ja muid teadusi. Kõik ütlevad, et peale ülikooli lõpetamist lähevad nad välismaale, kuna Eestis ei ole selle ametiga reaalselt mitte midagi peale hakkata. Ma ise õpin elektriinseneriks. Mida mul oleks Eestis teha? Elcoteq tundub vist ainus variant, või mis? Aga milleks seda vaja on, kui üle piiri ootavad sellised firmad nagu Bosch, Daimler, Sony jne. Palkade erinevusi ma ei hakkagi mainima. Milleks olla väikses kitsas tiigis kui kõrval on suur meri?

Edited by sokC, 22 November 2009 - 00:15.

Postitas pildi


#31
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Posts:1,314
  • Joined:22 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
See, et meil siin boschi, daimlerit sonyt ja teisi pole ei mõjuta meie elukvaliteeti mitte vähimalgi määral. Selge on see, et sellises väikses riigis nagu Eesti ei saa kõike mida tahad. Ja kordan taas, ei ole mõtet võrrelda Eestit Saksamaaga.
“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#32
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Meeleheide, on 22 nov 2009, 00:25, said:

See, et meil siin boschi, daimlerit sonyt ja teisi pole ei mõjuta meie elukvaliteeti mitte vähimalgi määral. Selge on see, et sellises väikses riigis nagu Eesti ei saa kõike mida tahad. Ja kordan taas, ei ole mõtet võrrelda Eestit Saksamaaga.

View Post



Sinu elukvaliteeti see ehk tõesti ei mõjuta, aga minu oma mõjutaks, sest mul poleks Eestis oma haridusega sittagi peale hakkata, kui ma just ei õpi viis aastat inseneriks, et saada kordades väiksemat palka kui see tegelikult võimalik oleks.

Ei ole mõtet võrrelda Eestit Saksamaaga? Esiteks - kust kuradi kohast sa võtad, et ma Eestit Saksamaaga võrdlen? Teiseks - hinnata tulebki võrdluses. Millega sa siis Eestit võrdleksid? Läti, Leedu, Poola? Sõber, kes õpib TÜ-s ütles, et neil pannakse seal filosoofia (võin ka eksida) teaduskond ajutiselt kinni kuna riigil puudub raha selle ülalpidamiseks. Pigistame silma kinni ja ütleme: "ah noh, mis sellest! Lätis ju samamoodi! Kõik on OK!"?

Kui Eesti jaoks olekski selleks latiks see Läti-Leedu-Poola tase, siis ega mingit arengut oleks ilmselgelt mõttetu oodata. Sa ei leia?

Edited by sokC, 22 November 2009 - 00:47.

Postitas pildi


#33
madis250

    Liige

  • liige
  • Posts:358
  • Joined:03 Oct 2008
  • Sugu:mees
Tegelt ei saa kurta praegusel hetkel.
Suureks miinuseks on riigikogu ehk. Tõesti kari kloune seal.
Majandus surutis mind ei puuduta.
Muidu häirib see, et mendid nii igalepoole kipuvad koguaeg aga samas paljud eestlased ei oska olla lihtsalt.
Ise olen rahul. Kuskil kreetal oleks muidugi tore.

#34
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

sokC, on 22 nov 2009, 00:30, said:

Sinu elukvaliteeti see ehk tõesti ei mõjuta, aga minu oma mõjutaks, sest mul poleks Eestis oma haridusega sittagi peale hakkata, kui ma just ei õpi viis aastat inseneriks, et saada kordades väiksemat palka kui see tegelikult võimalik oleks.

Ei ole mõtet võrrelda Eestit Saksamaaga? Esiteks - kust kuradi kohast sa võtad, et ma Eestit Saksamaaga võrdlen? Teiseks - hinnata tulebki võrdluses. Millega sa siis Eestit võrdleksid? Läti, Leedu, Poola? Sõber, kes õpib TÜ-s ütles, et neil pannakse seal filosoofia (võin ka eksida) teaduskond ajutiselt kinni kuna riigil puudub raha selle ülalpidamiseks. Pigistame silma kinni ja ütleme: "ah noh, mis sellest! Lätis ju samamoodi! Kõik on OK!"?

Kui Eesti jaoks olekski selleks latiks see Läti-Leedu-Poola tase, siis ega mingit arengut oleks ilmselgelt mõttetu oodata. Sa ei leia?

View Post



Võrdlusmoment vanade kapitalistlike riikidega on tobe lihtsalt, sa pead seda mõistma. Majandusgeograafiaski eristatakse riike nendel alustel tugevalt, ma võiks loota, et sa niipaljukest gümnaasiumist mäletad.

Kui me vaataks endiseid NSVL riike, siis oleme me ju, ma pakun ilma uurimata, ikka päris esimeste seas, igasuguse arengu koha pealt...

Võrdluses ei saa välja jätta seda väikest tõsiasja, et meie riik tammus 50 aastat lihtsalt paigal.


Jah, globaliseerumine avab meile uksi paremasse ellu, aga Eesti pole ära teeninud mingit hukkamõistu ega, nagu veidike ka sinu näitel, halvustamist.

Poliitikud on kõikjal klounid, mendid hingavad meil tunduvalt vähem kuklasse, kui mõnes lääneriigis, masuga tuleme me väga edukalt toime - ainult väikesed ja noored oleme, ärge olge kurjad.

#35
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Kassu, on 22 nov 2009, 00:49, said:

Sellist artiklit välja tuua on veel eriti tobe..

Kuidas meie noor kapitalism täpselt arenema peaks, kui rahvas kõik minema jookseb? Pudrumäed ja piimajõed tulevad samamoodi nagu pärisriikideski - ajaga.

View Post




Oled üldse välisriigis nii kaua olnud? :confused:
Piisab ühest kuust VÄLISRIIGIS ja pudrumägi ja piimajõgi voolavad sul uksest ja aknast sisse, kui oskad ajada oma asja ja õigesti...

//INIMENE on toonud midagi kuuma ja eredat meitele... puudutas sellega üht halgu ja see süttis põlema... Olgu kiidetud INIMENE!

Loe veelkord mu post üle.. ehk taipad mida ma kirjutasin..:2nksa: vot see punane osa..
Eestis jäädki oma piimajõgesid ootama..

Edited by Wolli, 22 November 2009 - 01:43.


#36
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

Wolli, on 22 nov 2009, 01:32, said:

Oled üldse välisriigis nii kaua olnud?  :2nksa:
Piisab ühest kuust ja pudrumägi ja piimajõgi voolavad sul uksest ja aknast sisse, kui oskad ajada oma asja ja õigesti...

View Post



Ma vabandan, et ma enda postitust ka primaatidele mõistetavaks ei lihvinud.
Piimajõed ja pudrumäed tulevad meile nii, nagu nad ON JUBA TULNUD pärisriikides - ajaga.

Ma loodan, et see parandus on piisav, toomaks mõistmist sinu meele õuele.
;)


// Ma arvan, et sa ei mõista mu mõtet:

LOOMULIKULT on lääneriikides parem elu ning on täiesti loomulik, et inimesed seda elu tahavad. Aga kui sa selle võimaluse endale võtad siis PUUDUB sul õigus kritiseerida siinset olukorda, sest sa ei panusta kuidagi selle paranemisse.

Saad nüüd aru, kus ma selle kokku võtsin? Need, kes jalga on lasknud, tehku seda koos oma arvamusega, sest selle selline väljendamine on lihtsalt nõme ja silmakirjalik.

// Ma ei võitle reaalsuse vastu. Aga ma ei kavatse ka Eestist minema minna ning siis välismaal viletsat valget leiba süües Eesti elu kiruda. Elu areneb ka siin...

Edited by Kassu, 22 November 2009 - 01:51.


#37
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Kassu, on 22 nov 2009, 01:25, said:

Kui me vaataks endiseid NSVL riike, siis oleme me ju, ma pakun ilma uurimata, ikka päris esimeste seas, igasuguse arengu koha pealt...

View Post



Kas see teadmine peaks inimesi lohutama? Kui elu ei ole nii hea nagu inimene seda tahaks, siis teda ei koti majandusgeograafia, see, et riik on endiste NSVL riikidega võrreldes heal tasemel. Ta läheb sinna, kus inimesed on õnnelikumad, kus palgad on suuremad jne.

Kassu, on 22 nov 2009, 01:25, said:

Võrdluses ei saa välja jätta seda väikest tõsiasja, et meie riik tammus 50 aastat lihtsalt paigal.

View Post



Ja keegi ei tea kui kaua veel ühe koha peal tammutakse. Keegi viitsib oodata 15 aastat, mil Eesti on viie jõukama Euroopa riigi hulgas?

Ma saan aru, et sul on raske mind mõista, kuna sa oled (ma oletan) kogu aja Eestis elanud. Ma elan juba teist kuud välismaal ning selle lühikese aja jooksul olen ma aru saanud, et siinne elu on hoopis midagi muud.

Võtaks veel asja kokku nii, et kui inimene valib omale elukoha, siis teda ei huvita absoluutselt majandusgeograafia, teised endised NSVL riigid jne. Teda lihtsalt huvitab fakt, et kuskil mujal on parem elu.

Kassu, on 22 nov 2009, 01:38, said:

Ma vabandan, et ma enda postitust ka primaatidele mõistetavaks ei lihvinud.
Piimajõed ja pudrumäed tulevad meile nii, nagu nad ON JUBA TULNUD pärisriikides - ajaga.

View Post



Ilmselgelt tahtis ta oma postitusega öelda, et "pärisriikides" EI PEA sa pudrumägesid ja piimajõgesid ootama.

Kassu, on 22 nov 2009, 01:38, said:

Saad nüüd aru, kus ma selle kokku võtsin? Need, kes jalga on lasknud, tehku seda koos oma arvamusega, sest selle selline väljendamine on lihtsalt nõme ja silmakirjalik.

View Post



Ma säilitan omale õiguse kritiseerida, kuna mu vanemad on endiselt Eestis, maksavad makse ning nad PANUSTAVAD SELLE OLUKORRA PARANEMISSE. Ja ka muidu oleks ma võinud väga vabalt kritiseerida, sest ma olen Eestis elatud ajaga piisavalt olukorra paranemisse panustanud.

Ja üldsegi ma ei kritiseeri. Ma kirjeldan sulle reaalsust. Truth is hard to swallow.

//Ütleks veel niipalju, et oma koduks pean ma ikkagi Eestit. Hetkel olen ma Saksamaal puhtalt hariduse pärast.

Edited by sokC, 22 November 2009 - 01:52.

Postitas pildi


#38
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Kassu, on 22 nov 2009, 02:38, said:

LOOMULIKULT on lääneriikides parem elu ning on täiesti loomulik, et inimesed seda elu tahavad. Aga kui sa selle võimaluse endale võtad siis PUUDUB sul õigus kritiseerida siinset olukorda, sest sa ei panusta kuidagi selle paranemisse.

Saad nüüd aru, kus ma selle kokku võtsin? Need, kes jalga on lasknud, tehku seda koos oma arvamusega, sest selle selline väljendamine on lihtsalt nõme ja silmakirjalik.

View Post



Et siis.. kuna sokc on Eestist välja kolinud, pole tal õigust siin sõna võtta? Päris nahaalne ikka...

E-THUG, on 22 nov 2009, 02:52, said:

Karta on, et seal on kõik ilus kui elad emme ja issi rahakoti peal ja ise võib olla mingi poole kohaga tööl maksimaalselt käid, siis pole sul õigus õieti midagi siin öelda.

View Post




Köhh... te ise elate siin kõik emme issi rahakoti peal.. miks te siia teemasse kirjutate?!?
Ei ole mõtet nii laialt sõna võtta ikka...

Kassu, on 22 nov 2009, 02:38, said:

// Ma ei võitle reaalsuse vastu. Aga ma ei kavatse ka Eestist minema minna ning siis välismaal viletsat valget leiba süües Eesti elu kiruda. Elu areneb ka siin...

View Post



Selle asemel istud Eestis ja kirud välismaa valget leiba.. ja neid Eestlasi kes tahavad maailma näha... :2nksa:

E-THUG, on 22 nov 2009, 02:52, said:

wolli, sa rääkisid kuidas pudru ja piimamäed-jõed laksust hakkavad voolama kui välismaale tööle saad. ilusasti öeldes.. nahhui sa siis eestis tagasi teed kui norras ehitaja elu ju nii super-luks on?

View Post


Tee oma faktid selgeks poisiklutt.. Ma pole elusees ehitaja olnud.. Ei Eestis, ega välismaal.. :confused: Sina ära üldse muretse minu käekäigu pärast... Kenasti öeldes... sina kurda oma vanematele, kui kõtu tühjaks läheb või tuba jahedamaks muutub... Nad teevad sul olemise paremaks...

Edited by Wolli, 22 November 2009 - 02:00.


#39
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Posts:8,201
  • Joined:04 Jul 2008
  • Sugu:mees
Siis kutsu oma vanemad siia sel teemal rääkima? kassul on igati õigus, kui suudad vaid kritiseerida eesti elukvaliteeti ilma tegemata midagi selle parandamiseks siis palun võta vaiksemalt. mine kiida oma saksamaad või kus iganes sa hetkel elad mõnes teises foorumis ja kui tore, ning lilleline kõik seal on. Karta on, et seal on kõik ilus kui elad emme ja issi rahakoti peal ja ise võib olla mingi poole kohaga tööl maksimaalselt käid, siis pole sul õigus õieti midagi siin öelda. Ning olgem ausad, see pole reaalsus, see on hetke emotsioon, nagu mingi kott pähe tõmmatud mis algul vaid kõike roosilist ja värvilist näitab puhtalt kuna sa oled liiga vähe seal viibinud.
/wolli, kahtlemata ei mõelnud kassu seda, pigem, et kui inimene suudab vaadata läbi.. (mis on roosade prillide vastand sel juhul) siis mingu ja kiitku oma ilusat riiki sellele vastavas teemas.
/wolli, sa rääkisid kuidas pudru ja piimamäed-jõed laksust hakkavad voolama kui välismaale tööle saad. ilusasti öeldes.. nahhui sa siis eestis tagasi teed kui norras ehitaja elu ju nii super-luks on?
/sa said mu poindile igati pihta, olgu sa siis ehitaja seal või joonistagu parte, see on täiesti tähtsusetu, olid liiga ilusasti öeldes kehva oma alal, et pisteti nii kärmelt tagasi laeva peale eesti suunas või mis?

Edited by E-THUG, 22 November 2009 - 02:01.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#40
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

E-THUG, on 22 nov 2009, 01:52, said:

Siis kutsu oma vanemad siia sel teemal rääkima? kassul on igati õigus, sa ei panusta eesti arengusse siis palun võta vaiksemalt. mine kiida oma saksamaad või kus iganes sa hetkel elad mõnes teises foorumis ja kui tore, ning lilleline kõik seal on. Karta on, et seal on kõik ilus kui elad emme ja issi rahakoti peal ja ise võib olla mingi poole kohaga tööl maksimaalselt käid, siis pole sul õigus õieti midagi siin öelda. Ning olgem ausad, see pole reaalsus, see on hetke emotsioon, nagu mingi kott pähe tõmmatud mis algul vaid kõike roosilist ja värvilist näitab puhtalt kuna sa oled liiga vähe seal viibinud.

View Post



Oled sa üldse kuskil väljaspool Eestit nii kaua omapäi elanud? Sina tead ainult seda, milline on elu Eestis ning su silmaring pole objektiivseks võrdlemiseks piisavalt lai. See teema on Eesti elukvaliteedi üle väitlemiseks. Mina tõin võrdluseks teised riigid ning paar põhjust miks eestlased välismaale kolivad.

Edited by sokC, 22 November 2009 - 01:59.

Postitas pildi






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users