Jump to content

Change

Elukvaliteet Eestis


  • You cannot reply to this topic
59 replies to this topic

#41
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Sellise teema puhul peabki olema elanud ka välismaal, muidu sul pole mitte millegagi võrrelda.. Ja kui oma kodulinnast käid väljas vaid 2-4x aastas... siis arvadki, et pole see elukvaliteet midagi hullem kui kuskil mujal... Võtke klapid eest noored...

Reisige maailmas ringi ja käige tööl (Ethug) kui piisav vanus juba kätte saadud, mitte ärge elage vanemate kulul..

E-THUG, on 22 nov 2009, 02:52, said:

/sa said mu poindile igati pihta, olgu sa siis ehitaja seal või joonistagu parte, see on täiesti tähtsusetu, olid liiga ilusasti öeldes kehva oma alal, et pisteti nii kärmelt tagasi laeva peale eesti suunas või mis?

View Post


On ilmselge, et kui jutt puudutab mistahes tööd, oled sa puru loll... Oled kuulnud äkki töövõtulepingust? Paistab et mitte.. aga mina pole siin ka selleks, et sind harida... Hari end ise.. ehk tuleb ka haritus..

//Norrast Eestisse laevu ei sõida kahjuks/õnneks.. su argumentidel/faktidel pole mingit tõepõhja... Miks lahmid huupi ja teed end lolliks?

Juba järgmine kuu teen taas Eestist vehkat... küll esialgu lühemaks ajaks.. aga kevadel seevastu vist alatiseks.. Saadan sulle postkaardi Thuggalugga..

Kassu, on 22 nov 2009, 03:14, said:

Wolli, me jätkasime sokciga seda arutelu PMi teel, kus me äkki saame segamatult need kommunikatsiooni-errorid sirgeks rääkida, ilma vahelesegamisteta nende poolt, kes oma pooliku hariduse tähe all haritusest rääkida söandavad.

View Post


Jah? Ja kuidas mina siinkohal sind aidata saan, et sa kellegagi privas räägid?? Sa ei pea sellele vastama... :2nksa:

Kassu, on 22 nov 2009, 03:14, said:

Btw, Tim, kui ma ei eksi, on välismaal elanud kauem, kui teie kõik kokku..

View Post


Titeeas, ema-isa kulul... Olen kindel, et ta tegi palju märkmeid seejärel elukvaliteedist Eestis.. Jääme aruannet ootama..

Edited by Wolli, 22 November 2009 - 02:17.


#42
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees
Ma arvan, et sa ei taba nooti - Eestit vanade kapitalistlike riikidega võrrelda on lühinägelik ning naeruväärne. Loomulikult on seal parem elu, aga see ei tõesta mitte kui midagi.

Btw, Tim, kui ma ei eksi, on välismaal elanud kauem, kui teie kõik kokku...

Wolli, me jätkasime sokciga seda arutelu PMi teel, kus me äkki saame segamatult need kommunikatsiooni-errorid sirgeks rääkida, ilma vahelesegamisteta nende poolt, kes oma pooliku hariduse tähe all haritusest rääkida söandavad.

// Seriously - Tim on viibinud välismaal rohkem kui sina, mina olen käinud, hinnates tundide hulka, koolis rohkem kui sina - sa eeldad, et me võtame sind veel tõsiselt?
Loodan, et meie diskussioon on siinkohal lõppenud.

Edited by Kassu, 22 November 2009 - 02:23.


#43
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Posts:8,201
  • Joined:04 Jul 2008
  • Sugu:mees

Wolli, on 22 nov 2009, 02:08, said:

Sellise teema puhul peabki olema elanud ka välismaal, muidu sul pole mitte millegagi võrrelda.. Ja kui oma kodulinnast käid väljas vaid 2-4x aastas... siis arvadki, et pole see elukvaliteet midagi hullem kui kuskil mujal... Võtke klapid eest noored...

Reisige maailmas ringi ja käige tööl (Ethug) kui piisav vanus juba kätte saadud, mitte ärge elage vanemate kulul..

Juba järgmine kuu teen taas Eestist vehkat... küll esialgu lühemaks ajaks.. aga kevadel seevastu vist alatiseks.. Saadan sulle postkaardi Thuggalugga..

View Post



teen siis lõik lõigu haaval.
1. isegi kui ma pole praeguses vanuses veetnud aega stabiilselt välismaal(et siis olla võimeline võrdlema millised olud sel ajal olid) siis väiksemana sai seda tehtud üpris pikalt ja tihti arvestades, et üks pool mu suguvõsa on siis täis teistest rahvusest inimesi kellelt kuulen üpris tihti mis toimub, kus toimub jms. arvan, et aastates on rohkem välismaal veedetud kui sinul.
2. Reisinud olen siiski piisavalt, jälle julgen arvata, et rohkem kui sina, mingid põhja skandinaaviad jms kus sa käinud oled erinevad vaevu eestist, ning paraleele on nii palju mida tuua, võrreldes teist moodi riikidega. Samuti see, et nendes riikides on nii võrd palju tööd tuleneb sellest, et sealsed inimesed on suurelt jaolt võtnud mõistuse pähe, ning läinud oma oskusi kasutama maadesse kus neile reaalselt ka makstakse, mitte see vb 2x palk mis sa võrreldes eestiga saad..
/parandasin sõnastust & ei viitsi offtopic teemal väidelda/vaielda.
Samuti loodan, et meie diskussioon sel teemal on lõppenud. tule tagasi kui oled veetnud rohkem kui 2-3 kuud välismaal, ning siis ma võin tõesti kuulata mida räägid isegi suure huviga kuna vast selleks ajaks on ka mingi kogemusetera sees. Ja tõesti no, saan aru, et on vahest tore nähvata ja näkku hõõruda kui iseseisev oled juba(mis sinu vanuses peakski olema loogiline asjade käik) siis päris igale asjale mida ütleb sinust mõned aastad noorem inimene(kuid arvatavasti mingil määral kindlasti intelligentsem) ei pea seda näkku hõõruma.

Wolli, on 22 nov 2009, 02:26, said:

Ja ausalt.. mind eriti ei huvita palju sul sugulasi välismaal on vms.. vaid postitused vastavalt väitlusteemale.. Su sugulaste arv välismaal ei ütle just eriti palju elukvaliteedikohta Eestis.. Kindlasti ei ütle seda ka välismaal veedetud AEG... jah.. aga kirjuta seda mis ütleks...

See et mulle meeldib ILGELT moodi parte joonistada.. ja teenin sellega isegi rohkem kui mõni su sugulane.. see on juba vana uudis...

View Post



Ei, ma tegelt ei tahtnud kooli teemat siia tuua kuna ma ei kahtlegi, et sa mingit otsapidi läbinud oled kuid, eks jälle lõikude kaupa..
1. sellest teemast sai võrdlus üldiselt välismaa ja eesti elatuskvaliteedi võrdlemise teema, kus nagu näha tõid mitmed inimesed välja halbu ja häid külgi, ära mängi mingit rõvedalt tähtist nina kui sa enam see pole ähvardades meid värgiga nagu' türa rääkige ikka teemasse mitte mingi lampi'(ära unusta, et just sina alustasid seda võrdlusmomenti).
2. Tore, et oled leidnud endale ala mida teha, mind see enam väga ei huvita, lihtsalt on tore näha kui õhku täis sa lähed hetkedel mil seda puudutan.
/jätaksid nüüd ükskordki selle teema rahule äkki, sa ei pea mõtlema mingeid imelikke asju välja mida tsiteerida minu postis, küll mainin ma su joonistamis oskust ja küll seda, et ma justkui ainult pommitan siin offtopicut ja sa oled süütu nagu virgin mary.
/nüüd on mök-mök suus kui lõpuks midagi vastasin mille üle vajad mõtlemisaega, et midagi vastata mis näitaks välja su ilmselget väitlemis oskust? Samuti mida põrgut sa ähvardad, ise ka usud, et ma sinu suust tulnud tõsiselt võtan? soovid seda teemat jätkata siis.. pm, küsi kellegilt mu msni, küll sa kuidagi kätte saad kui vaja. Kuid nüüdseks tead vast isegi, et see on mõttetu kuna reaalsuses su kogemuse pagas on väiksem kui näitad seda olevat.
/fakt on vaid see, et sinuga vaidlemine on nagu mingi kristlasega vaidlemine, korrutad nagu mingi sisse kodeeritud masin oma kaitse mehhanismi sõnumit, et su hale olemus ometigi ei puruneks.

Edited by E-THUG, 22 November 2009 - 02:46.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#44
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Posts:4,582
  • Joined:14 Jun 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Nii patriootlik, Kassu :2nksa:
Elad eestis ilma tingimusteta ja ei lahku siit kunagi ;)

Edited by zwinky797, 22 November 2009 - 02:21.

5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#45
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

E-THUG, on 22 nov 2009, 03:19, said:

teen siis lõik lõigu haaval.
1. isegi kui ma pole praeguses vanuses veetnud aega stabiilselt välismaal(et siis olla võimeline võrdlema millised olud sel ajal olid) siis väiksemana sai seda tehtud üpris pikalt ja tihti arvestades, et üks pool mu suguvõsa on siis täis teisest rahvusest inimesi kellelt kuulen üpris tihti mis toimub, kus toimub jms. arvan, et aastates on rohkem välismaal veedetud kui sinul.
2. Reisinud olen siiski piisavalt, jälle julgen arvata, et rohkem kui sina, mingid põhja skandinaaviad jms kus sa käinud oled erinevad vaevu eestist, ning paraleele on nii palju mida tuua, võrreldes teist moodi riikidega. Samuti see, et nendes riikides on nii võrd palju tööd tuleneb sellest, et sealsed inimesed on suurelt jaolt võtnud mõistuse pähe, ning läinud oma oskusi kasutama maadesse kus neile reaalselt ka makstakse, mitte see vb 2x palk mis sa võrreldes eestiga saad..
Samuti rääkisid hariduse teemal, see sul vast mingi 9 klassi ja äkki isegi täiskasvanute gümnaasiumi 'tunnistus'?

View Post



Sa üritad solvata, aga ka see ei tule sul välja..
Palun, nagu ma juba ütlesin.. Tee oma faktid selgeks, enne kui lahmida üritad..Ma olen 12 klassi ilusti läbinud.. Kas peaksin postitama oma lõpupilte siia foorumisse, et mingile nolgile midagi selgeks teha (kaua võib ühte laulu järjest heietada?) Ma tõesti ei taipa kuidas on sinu aimdused minu kooliteest ja töökohtadest seotud elukvaliteediga Eestis..

Ja ausalt.. mind eriti ei huvita palju sul sugulasi välismaal on vms.. vaid postitused vastavalt väitlusteemale.. Su sugulaste arv välismaal ei ütle just eriti palju elukvaliteedikohta Eestis.. Kindlasti ei ütle seda ka välismaal veedetud AEG... jah.. aga kirjuta seda mis ütleks...

See et mulle meeldib ILGELT moodi parte joonistada.. ja teenin sellega isegi rohkem kui mõni su sugulane.. see on juba vana uudis... aga kaua sa laulad sama vana laulu? Suht kulunud juba ju?... Postitaks midagi arukat nüüd

//Ma ei peagi mingit tähtsat nina mängima.. Ma ise andsin oma staatuse ära, ja kuidas veel SEE siia teemasse puutub? IGAL kasutajal on õigus teisi kasutajaid suunata postitama teemakohaseid postitusi... selleks ei pea olema mingi EXmode...
Sa parem ära kasuta ühtegi vulgaarset sõna, ripud siin foorumis justkui niidi otsas...

Sa ei pea igale mu tsiteerimisele ju vastama :2nksa:

//Mul on täiesti savi kas sa usud mind või kedagi teist.. ausalt.. mind ei huvita...
Sind hoitakse siin foorumis (...tuntud väljend seda ütleb) nagu sitta pilpa peal...
See ei ole öeldud sinu üles kruvimiseks.. vaid selleks, et oma postitusi ohjes hoiad..

//Kui ma oleksin KUNAGI tahtnud su msni kuskilt saada.. oleks ma tõesti selle juba kuskilt saanud.. aga kuna ma pole huvi üles näitanud, siis miks sa ise mulle ennast peale surud.. sorry, aga see on sul mingi 10's katse juba mulle oma msni aadressi pähe määrida... No Ty..

//Minu VÄLISMAAL VIIBIMISE pagas võib-olla tõesti väiksem kui sinul... Aga kui sa tuled kogemustest rääkima.. parem hoia suu kinni :D

//Nagu näha tuled sa ikka ja jälle siia teemasse tagasi, vaatamaks kas olen midagi lisanud, et mulle jälle siis "ära panna"... EDU

Kassu, on 22 nov 2009, 03:14, said:

Ma arvan, et sa ei taba nooti - Eestit vanade kapitalistlike riikidega võrrelda on lühinägelik ning naeruväärne. Loomulikult on seal parem elu, aga see ei tõesta mitte kui midagi.

Btw, Tim, kui ma ei eksi, on välismaal elanud kauem, kui teie kõik kokku...

Wolli, me jätkasime sokciga seda arutelu PMi teel, kus me äkki saame segamatult need kommunikatsiooni-errorid sirgeks rääkida, ilma vahelesegamisteta nende poolt, kes oma pooliku hariduse tähe all haritusest rääkida söandavad.

// Seriously - Tim on viibinud välismaal rohkem kui sina, mina olen käinud, hinnates tundide hulka, koolis rohkem kui sina - sa eeldad, et me võtame sind veel tõsiselt?
Loodan, et meie diskussioon on siinkohal lõppenud.

View Post



PALUN SÄÄSTA MIND :2nksa: ma saan varsti krambid su postitusi lugedes..

Kassu, ole vähemalt NII tark.. ja tee vähemalt sina eeltööd, enne kui sedasi postitad...
Täiskasvanute gümnaasiumid ei ole enam AMMU 2-3-4 päevased... lisaks on õpilastel võimalus võtta ka 5 päevaseid klasse :confused: Hari ennast..

Muidu varsti arvan, et kuulud E-thugiga ühte patta, kes huupi täiesti vääraid fakte loobib.. See oleks kurb ju..

Kassu, on 22 nov 2009, 03:52, said:

// Toetun kooli koduleheküljel olevale infole. Ning isegi siis, küll paljalt eelduse naljal, oleks tundide hulk nädalas ~30, vs minu ~40...Ja minu kalkulatsioon oleks endiselt tõene. KUIGI see ei tähenda midagi, sest suurem osa koolis veedetud ajast on ajaraisk, sinu põhimõtete kohaselt oleks sel siiski kaalu.

View Post



Jama värk, et koolilehed ei hoia alles 5 aasta taguseid tunniplaane..
Su kalkulatsioon on väga mööda... ARVESTADES fakti, et 1-10 klassi läbisin tavalises gümnaasiumis.. aga noh.. seda sa muidugi ei teadnud.. nagu ka paljusid muid asju...

//Ja ka TG-s oli mul 5 päevane klass, seega ei muutunud MITTE MIDAGI...

Kassu, on 22 nov, said:

// Toetun kooli koduleheküljel olevale infole. Ning isegi siis, küll paljalt eelduse naljal, oleks tundide hulk nädalas ~30, vs minu ~40...Ja minu kalkulatsioon oleks endiselt tõene. KUIGI see ei tähenda midagi, sest suurem osa koolis veedetud ajast on ajaraisk, sinu põhimõtete kohaselt oleks sel siiski kaalu.

View Post



Hoopis sina olid see, kes tõi selle koolis käimise tundide arvu välja.. justkui oleks sellel mingit kaalu... :D

Edited by Wolli, 22 November 2009 - 03:45.


#46
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

Wolli, on 22 nov 2009, 02:26, said:

//Nagu näha tuled sa ikka ja jälle siia teemasse tagasi, vaatamaks kas olen midagi lisanud, et mulle jälle siis "ära panna"... EDU

View Post



Metoodika, mille sina kahtlemata isiklikult meisterlikkuseni lihvinud oled...

Mulle meenub jutlus palgi kohta minu silmas jne, aga ma ei saa eeldada, et sa suudad seda võrdlusmomenti hoomata.


Ma olen, kuigi mõni seda ei usu, samuti realist. Elukvaliteet on siin selline nagu ta on. Panustage selle tõusu, või minge välismaale - mõlemad on lubatud. Aga ärge võrrelge võrreldamatut, see pole "have your cake and eat it too" olukord..

//Btw, see mille üle sa seal nii heledat naeru naerad (või kas ikka), põhineb eeldusel, et ühe teatud kooli koormus oli ka sinu ajal 4 päeva ning 24 tundi nädalas. ;)

// Toetun kooli koduleheküljel olevale infole. Ning isegi siis, küll paljalt eelduse naljal, oleks tundide hulk nädalas ~30, vs minu ~40...Ja minu kalkulatsioon oleks endiselt tõene. KUIGI see ei tähenda midagi, sest suurem osa koolis veedetud ajast on ajaraisk, sinu põhimõtete kohaselt oleks sel siiski kaalu.

// Kallis Wolli, 1-9 klassi läbisid sa siiski põhikoolis...Gümnaasiumiks peetakse klasse 10, 11 ja 12, mille miinimumkoormus on seaduse järgi 36 akadeemilist tundi nädalas (90% kindel selles numbris, ei viitsi kontrollida).

Edited by Kassu, 23 November 2009 - 00:20.


#47
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Palun väitleme ikka selle üle, mis teema pealkirjas seisab. See kas inimese vanaema oli revolutsiooni päevil kommunist või kui keegi on läbinud eliitkooli asemel tavakooli, ei tohiks vaidluse puhul rolli mängida (kui just üks või teine osapool sellele ei panusta).

Ma ei saa edaspidi jätta hoiatamata mitte ühtegi kasutajat, kelle jutt ka minimaalselt sisaldab täiesti teemavälist juttu (ei, ärge peljage küsimast asjalikke küsimusi, mis teemasse puutuvad), aga puht isiklik sõim ja argumentum ad hominem (see, mis ma eelmises lõigus kirjutasin) võiks olemata olla.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#48
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
See vaidlus tundub mulle siin päris eheda Don Quijote'i näitena..

Ei, Eestis ei tule mitte midagi ajaga nagu suurtes lääne kapitalismides.. ei rikkust ei õnne ega väga head elukvaliteeti(välja arvatud juhul kui eesti suudab luua endale maailmas unikaalse ja üleilmselt tunnustatud niši, nagu šveitsis pangad, luxemburgis olematud firmade maksud jne)... nagu ma enne juba ütlesin - eesti riik ei ole mõeldudki majanduslikult ära tasuvaks.. eesti riigi üks ja ainus eesmärk on arendada ja edasi kanda siinset kultuuri.. the end.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#49
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Posts:1,314
  • Joined:22 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
Eestil ei ole tõesti šveitsi pankasi ega luxemburgi kes teab mida ja ei ole ka Nii kõrgeid ülikoole ja tasuvaid tööpaiku. Aga kas see tähendab, et Eesti elukvaliteet on sitt? Ei tähenda ju. See, et šveitsis on suured, kuulsad, head pangad aga firmade maksud on suuremad võrreldes luxemburgiga, see ei tee šveitsi madala elukvaliteediga riigiks. või teeb ? JA teine asi. eesti õlu=parim õlu, kus mujal saab veel nii häid õllesi? Väga vähestes kohtades, seega minu silmis on enamik euroopa riike madala elukvaliteediga kohad, sest on kord juba nii, et ma vaatan asju ainult ühest vinklist. Need võrdlused on täiesti lampi võetud aga iga mats peaks aru saama mis on minu mõte.

Edited by Meeleheide, 22 November 2009 - 12:49.

“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#50
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Jään ootama, kas keegi toob välja ka ENSVL ja praeguse aja võrdlused...
Neid oleks huvitav lugeda... Teen algust.. Elukvaliteet oli stagnaajal parem kui praegu :2nksa: Olen suht kindel, et kõik kes on käinud talongide eest poes, nõustuvad minuga...

#51
RED

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,402
  • Joined:15 Dec 2002
  • Sugu:ei ütle

Wolli, on 22 nov 2009, 13:01, said:

. Teen algust.. Elukvaliteet oli stagnaajal parem kui praegu :2nksa: Olen suht kindel, et kõik kes on käinud talongide eest poes, nõustuvad minuga...

View Post





võtan seda kui nalja.
elu oli kui koonduslaager, kõigele seati piirangud.
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>Who's that riding into the sun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man with the itchy gun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man who kills for fun!<br /><br /><br /><br />
Psy-cho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!<br /><br /><br /><br />
He sleeps with a gun, but he loves his son.<br /><br /><br /><br />
Killed his wife 'cause she weighed a ton... Psycho Dad!</span>

#52
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Posts:12,510
  • Joined:30 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Kõikjal valitses võrdsus :2nksa:
// „Disko ja tuumasõda” :confused:

Edited by Wolli, 22 November 2009 - 13:57.


#53
RED

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,402
  • Joined:15 Dec 2002
  • Sugu:ei ütle
raha asemel sai mingeid kuponge mille eest said teatud kohtades kaubaks vahetada, suurem osa filme oli keelatud, raamatud keelatud, auto ostmiseks pidi luba olema. Mõned said üldse palgaks kast viina mida nad siis leiva vastu vahetasid. Ei ütleks, et võrdsus... pigem suruti inimeste potensiaalid alla. Virutati kõike mida andis rahaks teha
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>Who's that riding into the sun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man with the itchy gun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man who kills for fun!<br /><br /><br /><br />
Psy-cho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!<br /><br /><br /><br />
He sleeps with a gun, but he loves his son.<br /><br /><br /><br />
Killed his wife 'cause she weighed a ton... Psycho Dad!</span>

#54
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Posts:4,075
  • Joined:28 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
kui inimene omandab siin riigis oma hariduse, kulutab riik talle raha ja kui inimene läheb väljamaale tööle ja oma riigi jaoks midagi ei tee, siis on see riigi jaoks kasutu raha.
Teine võimalus et lähed väljamaale, omandad uusi oskusi, tuled eestisse ja kasutad neid oskusi! see on eesti majandusele super.
Vot!
vakatsaka

#55
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

olenmatu, on 24 nov 2009, 22:58, said:

kui inimene omandab siin riigis oma hariduse, kulutab riik talle raha ja kui inimene läheb väljamaale tööle ja oma riigi jaoks midagi ei tee, siis on see riigi jaoks kasutu raha.
Teine võimalus et lähed väljamaale, omandad uusi oskusi, tuled eestisse ja kasutad neid oskusi! see on eesti majandusele super.
Vot!

View Post



Mis mõttes? Õpemaks on min. 14 000 ju.

Postitas pildi


#56
Softsound

    Liige

  • liige
  • Posts:505
  • Joined:08 Jul 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Lasnamägi

sokC, on 24 nov 2009, 23:47, said:

Mis mõttes? Õpemaks on min. 14 000 ju.

View Post




Min õppemaks võib sul olla riigieelarvevälisel kohal jah 14000.-, kuid RE ongi riigieelarveline koht, mille korral sina ju ei maksa midagi.

Ja lisaks, elukvaliteet on 00nias täielik s*tt. Uttu siit, niikui haridus käes.
MIKS SA MU SIGNATUURI NÄPID!?

#57
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Softsound, on 25 nov 2009, 00:16, said:

Min õppemaks võib sul olla riigieelarvevälisel kohal jah 14000.-, kuid RE ongi riigieelarveline koht, mille korral sina ju ei maksa midagi.

Ja lisaks, elukvaliteet on 00nias täielik s*tt. Uttu siit, niikui haridus käes.

View Post



Ma sain aru, et jutt käis nii RE välisest kui ka RE kohast.

Arvestades, kui väike % kõigist õpilastest on RE kohal, siis tõenäosus, et mingi märkimisväärne osa neist peaks välismaale kolima, on imeväike.

Edited by sokC, 25 November 2009 - 00:27.

Postitas pildi


#58
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Posts:3,044
  • Joined:13 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn

sokC, on 24 nov 2009, 23:47, said:

Mis mõttes? Õpemaks on min. 14 000 ju.

View Post



Ta arvatavasti pidas silmas põhi- ja keskharidust, mille omandamine on tasuta kui sa ei käi just erikoolis.Tegelikult ei ole riiklikud koolid tasuta kuigi otseselt me nende eest raha välja ei köhi, asi käib maksude kaudu, millest üks osa läheb haridusele.Meie, kes me käime preagu põhi- ja keskkoolis ei pea selle eest maksma, riik teeb seda meie eest, aga kunagi on meie kord samuti "makse maksta" kui me tööle läheme, a kui inimene käib nüüd siin koolis ära 9 või 12 aastat ja tõmbab välismaale jeed, kõik see raha mis ta meie harimiseks kulutas võttis jalad selga ja läks välismaale

Ma olen rahul sellega kes ma olen, kus ma elan, kuidas mul läheb jne, a paratamatult satun ma oma väikesest kodukesest eemale ja kui ma suurlinna satun, siis mind paneb hämmastama mis toimub ja ma mõtlen, et me siin maal elame head rahulikku elu.Mul on sisuliselt ukse ees rand ning akna taga jõed ja luited.Vanemad töötavad tasuva töökoha peal(See oli see, kuidas mina siin pisikeses nurgas ennast tunnen) aga üle Eesti on nii palju tüüpe, kelle elukvaliteet on suhteliselt madal.Tabelites tõstavad meid eelkõige need, kellel läheb paremini.Ma pean Eesti elukvaliteeti keskmiseks ja mina jään sellega rahule, sest ma arvan, et see mis elukvaliteedi sa endale lood, tähendab seda, et sa pead ka pingutama ja vaeva nägema.Leidub ju palju igasuguseid tüüpe, kes tööl ei käi, sest nad ei viitsigi tööd teha ega seda otsida...Nad ei viitsigi oma probleemidega tegeleda ja siis nad virisevad kui halvasti neil läheb ja riik midagi ei tee.
Maailmas on palju hullemaid kohti, meil on veel vähemalt ruumi ja uskuge, varsti läheb paljudes kohtades ruumi poolest kitsaks.



Te kujutage ette, mis elu seal võib olla, see pilt on slummide kohta isegi suhteliselt tagasihoidlik

Edited by Sander, 25 November 2009 - 00:32.

Bend if you must, but never brake!

#59
Villu

    oxymoron

  • liige
  • Posts:3,160
  • Joined:27 Apr 2005
  • Sugu:mees

Sander, on 25 nov 2009, 00:30, said:

Ta arvatavasti pidas silmas põhi- ja keskharidust, mille omandamine on tasuta kui sa ei käi just erikoolis.Tegelikult ei ole riiklikud koolid tasuta kuigi otseselt me nende eest raha välja ei köhi, asi käib maksude kaudu, millest üks osa läheb haridusele.Meie, kes me käime preagu põhi- ja keskkoolis ei pea selle eest maksma, riik teeb seda meie eest, aga kunagi on meie kord samuti "makse maksta" kui me tööle läheme, a kui inimene käib nüüd siin koolis ära 9 või 12 aastat ja tõmbab välismaale jeed, kõik see raha mis ta meie harimiseks kulutas võttis jalad selga ja läks välismaale

View Post



Nujah .. aga tegelt see raha tuleb ringiga siiski vanematelt, kes võibolla leiavad, et nende lapsel oleks targem oma haridusteed välismaal jätkata.
Siit ei tohiks jääda päris võlgu olemise tunnet ..
Rohkem ikka vanemate, mitte riigi ees.
Tahes tahtmata ollakse sellega ka arvetanud, et osad tahavad maailma näha, mis ei ole ju sugugi halb.Võibolla kunagi tulevikus pöördutakse palju suurema teadmiste kogusega tagasi ...

Samas .. selle rahulolu kohapealt olen sinuga igati nõus, kui inimesed oskaksid rohkem hinnata seda, mis neil on ja aidata ka omaltpoolt natuke kaasa teiste paremale heaolule, siis meil kõigil oleks siin parem elada.

#60
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Posts:3,044
  • Joined:13 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn

vill-U, on 25 nov 2009, 00:50, said:

Nujah .. aga tegelt see raha tuleb ringiga siiski vanematelt, kes võibolla leiavad, et nende lapsel oleks targem oma haridusteed välismaal jätkata.
Siit ei tohiks jääda päris võlgu olemise tunnet ..
Rohkem ikka vanemate, mitte riigi ees.
Tahes tahtmata ollakse sellega ka arvetanud, et osad tahavad maailma näha, mis ei ole ju sugugi halb.Võibolla kunagi tulevikus pöördutakse palju suurema teadmiste kogusega tagasi ...

Samas .. selle rahulolu kohapealt olen sinuga igati nõus, kui inimesed oskaksid rohkem hinnata seda, mis neil on ja aidata ka omaltpoolt natuke kaasa teiste paremale heaolule, siis meil kõigil oleks siin parem elada.

View Post



Sorry, unustasin kirjutaada sellest, mille sa ära ütlesid just, et paljud lähevad ja tulevad tagasi.
Bend if you must, but never brake!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users