Hüppa postitusele

Change

Erialad mida on mõttekas edasi õppida?


Sellel teemal on 52 vastust

#21
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Autoremont on õige asi. Muidugi kui huvitab
Autod ei kao lähiajal kuskile ja isegi kui raha pole tuuakse neid nagunii remonti, sõita on ju vaja. Teed oma väikse bisnessi ja vaikselt raha teenima (H)
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#22
Ilmarrr.

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:469
  • Liitus:03 mai 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Ma kavatsen igatahes juurat õppima minna peale gümnaasiumit. Advokaat it is.

#23
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Crypz, 13 juuni 2010, 21:25, kirjutas:

Sotsiaalaladel(psühholoogia, sotsioloogia/sotsiaaltöö, infoteadus jms) on ka lööki, aga need eeldavad, et pole pea peale kukkunud. Sots alad tagavad laiahaardelised teadmised, töökohti imo suht palju.

ma olen ise IT peale mõelnud, aga ei tea kui keeruline seal läbi saada on?

Vaata postitust



Mõne sotsiaalteaduse baka on ilmselt üks kõige kasulikum asi mida teha, kui kindlasti on soov ülikooli minna, aga ei tea mida. Iga sots. teadus annab sulle korralikult teadmised-oskused, mida saab sisuliselt igal elualal ära kasutada + veel teatud vallas eriala teadmised.
Sots. teaduste bakaga on ka see eelis, et selle pealt saab sisuliselt ükskõik kuhu pärast magistrisse minna, erinevalt teistest erialadest, mis jätavad pärast üsna piiratud valiku, kui ei ole juba varem teadlik mida magistrisse õppima minna ja siis kõrvale aineid võtnud.

Sots.teaduste ainus konks on sinna sisse saamine, mis on keerulisem kui ükskõik kuhu mujale. Eksamid+akadeemiline test heale tulemusele+erialakatse+vestlus. Ja kõik tuleb hästi sooritada. Samas enda kogemustest võin öelda, et kui nupp inimesel nokib ja teadmisi on, siis ei ole vähemasti REV kohale saamine üldse keeruline. Ja kui juba sisse saad, siis välja kukkuda on päris keeruline.. väljakukkujate protsent on sots.teadustes kõigi eesti ülikoolide madalaim.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#24
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Kuule, kõik võib olla.

Sõber nt vallutab inglismaal oma kutseka it tunnistusega londonit.Sittagi pole elul häda :)
5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#25
exact

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:74
  • Liitus:29 jaan 2009
  • Sugu:mees
õigusteadust on mõttekas õppima minna?

#26
cydoor

    Ima spyware!

  • liige
  • Postitusi:912
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Aachen
Kas siin foorumis üldse on kedagi, kes arstiks õpib või on sinna minemas?

Igatahes kes tahab sinna minna, see ka läheb ja eelkõige ikkagi mitte raha pärast vaid mingi sisemise tahte pärast just arstina töötada. Nii et suht mõttetu vaidlus siin...

#27
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

cydoor, 14 juuni 2010, 12:56, kirjutas:

Kas siin foorumis üldse on kedagi, kes arstiks õpib või on sinna minemas?

Igatahes kes tahab sinna minna, see ka läheb ja eelkõige ikkagi mitte raha pärast vaid mingi sisemise tahte pärast just arstina töötada. Nii et suht mõttetu vaidlus siin...

Vaata postitust



Lisada võiks ka selle, et arst on ka endiselt üsna prestiižne elukutse.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#28
Sander^

    Sinu jaoks karneval, neeger.

  • liige
  • Postitusi:1 391
  • Liitus:04 juuli 2005
  • Asukoht:Viljandi .

XchopperX, 13 juuni 2010, 16:12, kirjutas:

...

Teine pool sellest - turundus/PR - on veelgi perspektiivikam. Ma võin enda kogemustest öelda, et mulle laekub nädalas postkasti minimaalselt 2-3 tööpakkumist. Kõik suuremad ettevõtted otsivad endale inimesi, kes teostaks turundust ja sisekommunikatsiooni neile. Eriti praegu, kui konkurents on tugevam kui kunagi varem, on vaja kõigil silma paista ja olla esindatud nii tavalises meedias kui uues meedias ja sots. võrgustikes. See on jällegi sisuliselt piiritu valdkond. Lisaks kõigele muule, oli see ainus valdkond Eestis, kus viimase 10 aastas jooksul on toimunud ainult progressiivne tõus nii palkade kui tööjõu suhtes, seda ka masu ajal. Tegemist oli ainsa valdkonnaga, mis masu ajal jõudsalt kasvas, sest masu ajal on veel enam vajadust sellist teenuste järgi.
EDIT: see on viimastel aastatel olnud Eestis ka kõige kõrgema keskmise palgaga valdkond. Selle valdkonna keskmine palk on c.a 20-25k.

Vaata postitust




Kus Eestis seda õppida saab?

#29
-s2mmy-

    Suicide Bomber

  • liige
  • Postitusi:1 103
  • Liitus:22 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saaremaa/Pärnu
Siseviimistlus äkki?

Tööd on alati, pole palju oma ala proffe. Nädalavahetustel saab mustalt lisa teenida.

Ainuke viga on see , et pikapeale hakkavad igal pool väiksed iluvead silma paistma. Praod ja asjad :)

#30
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Postitusi:2 011
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

-s2mmy-, 14 juuni 2010, 14:58, kirjutas:

Siseviimistlus äkki?

Tööd on alati, pole palju oma ala proffe. Nädalavahetustel saab mustalt lisa teenida.

Ainuke viga on see , et pikapeale hakkavad igal pool väiksed iluvead silma paistma. Praod ja asjad :)

Vaata postitust



kui oled tegija, siis vb on jah tööd, aga kui oled taksojuht, kes töötab selle ala peal, siis on teada, et tehakse praaki. nagu ehitusbuum näitas.
Isiklikult õppisin seda eriala 1a, ei istunud.

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#31
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
Enamus, kes lõpetavad kutsekooli ei oska isegi projekti lugeda.Olen ise kokkupuutunud sellistega, kuigi neil on keskmine hinne üle 4.0.

sokC, see vaidlus on jube idiootne.Fakt on see, et igal inimesel on oma arvamus ja mis te üritate siin leida kuldset ühisteed? Teie arvamused lahknevad nkn, paratamatus....
5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#32
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Sander^, 14 juuni 2010, 13:43, kirjutas:

Kus Eestis seda õppida saab?

Vaata postitust



Konkreetselt turundust ei saagi Eestis minu teada õppida, vähemasti mitte avalikõiguslikes ülikoolides. Aga on kaks eriala, mis sisuliselt tegelevad sellega.
Tartu Ülikoolis on eriala, mis kannab nime "Ajakirjandus ja suhtekorraldus". Esimene aasta on mõlema suuna esindajatel koos samad ained, millest enamik on üldised sotsiaalteaduste ained, aga ka sissejuhatavad ained mõlemasse. Teisest aastast pead otsustama kumma suuna kasuks sa otsustad ja siis on juba eriala ained.
Suhtekorraldus on selline veider sõna, mis tegelikult ei anna inimestele mingit pilti millega on tegu. See on ühelt poolt baas, millest magistrisse kommunikatsioonijuhtimist õppima minna, teisalt aga iseseivalt ka asjalik eriala.
Seal on ained nagu "turundus ja tarbijakäitumine", "tarbijakultuur ja bränding", "imago ja mainekujundus" ja muud sarnased ained, mis on orienteeritud sellele, kuidas mingit brändi või toodet või asja turustada ja muuta potentsiaalsele kliendile atraktiivselt. Laiemalt siis mainekujundus kui suhtekorraldus.. väljund on pressiesindajast suhtekorraldajani ja edasi magistrisse minnes kommunikatsioonijuhist turundusjuhi vms. asjani. Täpsemalt saad UT kodulehelt selle kohta lugeda.

Teine selline eriala on Tallinna Ülikoolis - "Reklaam ja imagoloogia", aga see keskendub rohkem reklaamile, selle kohta ma nii palju rääkida ei oska ja pead selle kohta ise rohkem lugema.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#33
ohoooi

    Whoa !

  • liige
  • Postitusi:8 593
  • Liitus:08 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tagadi.
Mul oli koguaeg kindel plaan minna Tallina tööstusharidus keskusesse,autotehnikuks minna,kõik mu sõbrad seal,kuid nüüd ma mõtlen,et mulle meeldiks ,kui mul jääks see tehnika hobiks,kuna klassivennad ja sõbrad on titestsaati mootoreid lammtuanud n shit,ma olen üsna basic teadmistega.
Olen mõelnud koka ameti peale,kuid kus saaks kokaks minna põhikooli haridusega,ning kui ma läheks siis ma kardan,et esimesed aastatd olen kuskil kelner...
Veel on huvi olnu It teema vastu,kuid jällegi,ma ei ole kunagi programeerimisega tegelenud,et mingid basic teadmised on,et oma arvuti viirustest suudan ise ära puhastada ja drivereid uuendada,ning mälu lisada kui vaja,kuid eriti nagu ei tunne.
Dat is weird !

#34
M6f04r

    Liige

  • liige
  • Postitusi:223
  • Liitus:09 apr 2009
  • Sugu:mees

ohoooi, 14 juuni 2010, 18:08, kirjutas:

Mul oli koguaeg kindel plaan minna Tallina tööstusharidus keskusesse,autotehnikuks minna,kõik mu sõbrad seal,kuid nüüd ma mõtlen,et mulle meeldiks ,kui mul jääks see tehnika hobiks,kuna klassivennad ja sõbrad on titestsaati mootoreid lammtuanud  n shit,ma olen üsna basic teadmistega.
Olen mõelnud koka ameti peale,kuid kus saaks kokaks minna põhikooli haridusega,ning kui ma läheks siis ma kardan,et esimesed aastatd olen kuskil kelner...
Veel on huvi olnu It teema vastu,kuid jällegi,ma ei ole kunagi programeerimisega tegelenud,et mingid basic teadmised on,et oma arvuti viirustest suudan ise ära puhastada ja drivereid uuendada,ning mälu lisada kui vaja,kuid eriti nagu ei tunne.

Vaata postitust



mul täpselt samad plaanid ja mõtted , arvutitest midagi ei jaga , ja vb lähen peale keskkooli kokaks .

#35
Kevin

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 445
  • Liitus:02 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

exact, 14 juuni 2010, 11:12, kirjutas:

õigusteadust on mõttekas õppima minna?

Vaata postitust



Konkurents on kõva ja ka raske ala, aga kui ära händlid ja tasemel oled, siis on sul pmliselt igal elualal võimalus läbi lüüa.
/ühesõnaga kui see on su unistuste ala siis go for it. Aga kui ajad vaid suuri rahanumbreid taga siis on oluliselt kergemaid variante.

Muutis Kevin, 15 juuni 2010 - 10:55.


#36
ragnar399

    Liige

  • liige
  • Postitusi:537
  • Liitus:29 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
keegi oskab üelda mida kujutab täpsemalt endast sessiooniõpe ning kas on mõtekas valida ametit (kutsekas) milles on sessioniõpe ?
Postitas pildi

#37
graanul

    Superman

  • liige
  • Postitusi:1 902
  • Liitus:01 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru

ragnar399, 15 juuni 2010, 23:46, kirjutas:

keegi oskab üelda mida kujutab täpsemalt endast sessiooniõpe ning kas on mõtekas valida ametit (kutsekas) milles on sessioniõpe ?

Vaata postitust



sessioonõpe ehk kaugõpe - kuua aja jooksul käid mingi nädal aega koolis, ülejäänud aja lebotad kodus pmst. aga selleeest pead kodus rohkem õppima.
ei soovitaks minna sessioonõppele kuid eks ise tead ;)

Muutis graanul, 16 juuni 2010 - 23:03.

sitavikat, 29 juuli 2011, 02:09, kirjutas:

no milleks meile kohtuvõim, kui meil on neonet. siia on kogunenud eranditult pädevad, piiritu silmaringiga, haritud inimesed, kel leidub kõikvõimalikele probleemidele ainuõige vastus.
ülimalt terava meelega 15-aastased suudavad põlve peal, teemat lugemata, hetkega välja tulla, mis karistuse üks või teine kurjategija peaks saama.

Vaata postitust



#38
EksTr3:M

    Liige

  • liige
  • Postitusi:806
  • Liitus:30 dets 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mina, nagu ka paljud teisted gümnaasiumi lõpetajad, ei ole päris kindel, mida õppima minna. Siiamaani olen mõelnud minna TTÜ-sse tsiviilehitust õppima. Arvatavasti peaks ma sinna sisse saama, aga mida aeg edasi, seda rohkem kahtlusi on mul tekkinud. Olen arutanud ka teistega ning mõned räägivad, et väga hea eriala, sest maju on ikka ehitada vaja. Aina enam olen kuulnud sellist juttu, et sellel alal on vähe perspektiivi ning projekteerimisfirmad pidid ehitusinsenere täis olema! :S Veel sisaldab see eriala väga palju ka füüsikat, mis võib mulle aga igavaks muutuda. Nüüd ei suudagi otsustada
IT-ala peaks väga perspektiivikas olema, seal on palju riigieelarvelisi kohti - järelikult riik vajab sellise haridusega inimesi. Samas ei jaga ma arvutitest kuigi palju. Olen mõtelnud ka arstiteaduse ja juura peale, kuid nendesse on raske sisse saada ja veel raskem sees püsida.
Seega sooviksin ma nõuandeid ning teiepoolset arvamust! :)
Postitas pildi

#39
Werner

    Liige

  • liige
  • Postitusi:678
  • Liitus:07 juuni 2006
Vahepeal oli tõsine mõte minna Tallinna polütehnikumi arvuti värki õppima minna, aga mõtlesin, et ei taha terve elu arvutitega möllata. Eks nüüd tuleb 3 aastat gümnaasiumis otsustada ja edasi midagi endale toredat õppima minna.

#40
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--
See teema sujub juba suht selleks teiseks üle, mis meil olemas on. Siin võiks ikka rohkem selline infoline ning detailsem pool olla, kus kogenutelt uutele tulijatele orienteeritud suunitlus oleks.
Mitte paha pärast, aga milleks kahte sama teemat?





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat