Hüppa postitusele

Change

Erialad mida on mõttekas edasi õppida?


Sellel teemal on 52 vastust

#41
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn

August, 17 juuni 2010, 01:03, kirjutas:

See teema sujub juba suht selleks teiseks üle, mis meil olemas on. Siin võiks ikka rohkem selline infoline ning detailsem pool olla, kus kogenutelt uutele tulijatele orienteeritud suunitlus oleks.
Mitte paha pärast, aga milleks kahte sama teemat?

Vaata postitust



Sa peaksid teadma, et siin foorumis on väga raske aretada teemasid, mis sisaldaksid rohkelt infot ja sisukat arutelu.

Õigusteadusest nii palju, et Eestis on kõige rohkem juriste elanike arvu kohta Euroopas.Mul üks sõber lõpetas just magistri ja nüüd töötab büroos - palk on hea ja loomulikult on ka igasuguseid boonuseid.Teine sõber teeb bakat, fakt on aga see, et nad ka ise ütlesid, et juristiks küll enam väga mõtet õppima pole minna, sest neid on lihtsalt nii palju.Loomulikult on võimalus ka siirduda välismaale, sest osades riikides on neid rohkem vaja.

Chopperi pakutud "Marketing" on ka sattunud mu huviorbiiti, seda aga välismaa ülikoolides.Järgmine lõik on kopeeritud Vikipeediast.Ma tean, et paljud ei viitsi netist järgi uurida, mis asi see täpsemalt on, siis lühidalt selle kohta:Turundus ehk marketing (inglise keeles marketing) on tegevus, mille eesmärgiks on viia kokku ostjad ja müüjad. Tihti peetakse turunduseks ekslikult vaid reklaami või müügitegevust.Turundust on erinevates allikates kirjeldatud ka kui erinevate tegevuste juhtimist, hõlmates (võimalike) tarbijate soovide ja vajaduste tuvastamist (või loomist!) ja rahuldamist ettevõttele kasumlikul viisil. Turunduse tuum on mõista, et tarbijad kasutavad mingit toodet või teenust sellepärast, et neil on seda vaja või nad arvavad seda, aga mitte lihtsalt soovist oma raha kulutada.



Teine üsna huvitav ala, mille ma leidsin on "Petroleum Geoscience".Juhin tähelepanu sellele, et tegemist ei ole ainult naftaga.Võimalik töötada suufirmades näiteks alal, kelle ülessandeks on planeerida maavarade kasutamist, samas on valikuid rohkem.Võid olla ka see, kes kompaniide jaoks uusi maardlaid ja maavarasid otsib või neid haldab.Lisaks saad töötada seismoloogina, vulkanoloogina jne jne.Sellel alal on palju erinevaid võimalusi ja tulevikus on see üha nõutum ala, sest inimkond vajab pidevalt üha rohkem ja rohkem ressurssi

Muutis Sander, 17 juuni 2010 - 00:35.

Bend if you must, but never brake!

#42
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--
See oligi võib-olla rohkem moderaatorite tähelepanu püüdmiseks, et midagi toimetataks. Äkki keegi viitsib isegi poste sorteerida ning iba ära kustutada, teema pole veel pikk.

#43
Külaline_A-ROD_*

  • külalised
  • Liitus:--
Kui ma ainult kuidagi ajakirjandusse sisse saaksin..eluunistus on teha spordialast reportaaži või siis kasvõi töötada kuskil päevalehe spordiveergudel.
Ega kui vaadata http://www.ut.ee/44274, siis koolil on ajakirjandusse sissesaamisel üsna väike roll. Kõige suuremat vaeva tulebki näha valmistumisel akadeemiliseks testiks, ehk siis laiendada silmaringi niipalju, kui võimalik. Põhimõtteliselt, kui akadeemilisest läbi saada, siis oledki sees.


Nõuandeid palukski akadeemiliseks valmistumisel ja ehk oskab keegi ajakirjanduse kohta midagi enda kogemustest või mõne sõbra/sugulase/tuttava kogemustest öelda.
<_<

#44
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

A-ROD, 19 juuni 2010, 11:50, kirjutas:

Kui ma ainult kuidagi ajakirjandusse sisse saaksin..eluunistus on teha spordialast reportaaži või siis kasvõi töötada kuskil päevalehe spordiveergudel.
Ega kui vaadata http://www.ut.ee/44274, siis koolil on ajakirjandusse sissesaamisel üsna väike roll. Kõige suuremat vaeva tulebki näha valmistumisel akadeemiliseks testiks, ehk siis laiendada silmaringi niipalju, kui võimalik. Põhimõtteliselt, kui akadeemilisest läbi saada, siis oledki sees.
Nõuandeid palukski akadeemiliseks valmistumisel ja ehk oskab keegi ajakirjanduse kohta midagi enda kogemustest või mõne sõbra/sugulase/tuttava kogemustest öelda.
:D

Vaata postitust



Ma puhtjuhuslikult õpin seda, nii et ainult küsi, võin sulle pikalt-laialt rääkida kuidas asjad seal on.

Akadeemiliseks testiks ei saagi suurt ette valmistuda, parim soovitus on see läbi teha korra, siis näed mida tahetakse, mida sa oskad ja millega hätta jääd. Kui matemaatika/andmete piisavus üle jõu käib, saad mõnelt targemalt abi küsida ja õppida selgeks kuidas see asi enamvähem toimib, ülejäänut ei ole võimalik õppida ka. Üldteadmiste koha pealt vaata kindlasti kõik suurte organisatsioonide juhid üle, seda küsitakse mingil määral kindlasti ja uuri ega kellelgi tähtsal ajaloo tegelasel mõnda suurt ümmargust sünnipäeva see aasta pole.
Ajakirjanduse erialakatse kohta - tee endale selgeks mõned eriala õppejõud(nii ajakirjanduse kui suhtekorralduse poolelt) ja tutvu natuke õppekavaga, selle kohta on kirjalikus testis ilmselt küsimusi. Siis tee selgeks endale miks sa seda eriala õppima tahad minna, mõtle enda jaoks valmis miks just sinust hea ajakirjanik või suhtekorraldaja peaks saama (ja palun ära maini et "mulle meeldib inimestega suhelda", see on eeldus, ilma milleta ükski inimene ei lähekski seda eriala õppima). Tutvu natuke eesti ajakirjanduse ja suhtekorralduse maailmaga, tee endale mõned tuntumad firmad/väljaanded/inimesed selgeks. Võimalik, et küsitakse sinu arvamust heast eesti ajakirjandusest, seda nii väljaande kui ajakirjaniku kohta, ehk siis tee kindlaks, et sa oskad kvaliteet väljaannet ja head ajakirjanikku iseloomustada konkreetsest väljaandest/ajakirjanikust lähtuvalt.
Võibolla küsitakse näiteks sinu arvates parimat suhtekorralduslikku tegu mida sa tead. Ehk siis mõtle sinna suunda ka natuke (mina näiteks kirjutasin sinna "Jeesuse jumala pojaks nimetamine", mille kohta päris kena arutelu tekkis vestlusel, ehk siis see on selline üsna lai mõiste ja tõlgendamise küsimus, ei pea kirjutama et "teeme ära 2008", võid ka kastist väljapoole mõelda, see on ainult tervitatav - ps. ära neid näiteid kasuta, neil on väga hea mälu ;) )
Vestlus on väga muhe, pead lihtsalt endast hea mulje jätma ja suutma ennast korralikult väljendada, see mida sa ütled, lõppkokkuvõttes suurt rolli ei mängi. Lihtsalt ära mingeid lolluseid ütle. Näited Indrek Treufeldtilt parimate pärlite kohta eelmine aasta:
"Veel kultuuriväljaandeid tudengikandidaatide suust: "Riigi teataja", riik ju kah kultuur!"
"Nimetage kultuurile keskendunud väljaandeid! Vastus: "Kodu ja aed" Kultuur tõesti!"

NB! Soovitavalt korista vähemasti mõneks ajaks oma Orkuti/Twitteri/Facebooki kontodelt väga kompromiteeriv ja vastuoluline material ära, kõiki su sotsiaalsete võrgustike kontosid vaadatakse enne vestlust <_<
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#45
Tanel^

    Eliit

  • liige
  • Postitusi:2 266
  • Liitus:18 veebr 2006
  • Sugu:mees
Energeetika, alternatiivenergia on tulevikus väga prestiižsed valdkonnad.
Ise õpin põllumajandust, noorest peast juba selle valdkonnaga tuttav ja seotud olnud, tulevikus on ka ehk põllumajandus määravama tähtsusega kui hetkel. Tööd on küll roppumoodi, aga saad ise teha ja ise seda pilti vaadata mis sügisel välja on tulnud ja nautida seda tulemust, mis on välja tulnud. Rahvastiku juurdekasv on kasvutrendis ja ilmselt toidu väärtus tõuseb tulevikus.

Aga eelkõige tasub õppida siiski seda, mis sinule meeldib ja mis ei ole hetkeemotsioonide näol sunnitud töö.. kas kõrge palga näol vms.. Meeldiv töö läheb alati kiirelt;)

#46
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees
Chopper, su andmed on vananenud. Viktoriiniküsimusi pole enam akadeemilises testis.

Mäkk, 13 juuni 2010, 16:03, kirjutas:

Kohe kindlasti kuulub esimese variandi alla arstiteadus. Kui suudad 6 aastat seal edukalt õppida siis on sul 2x keskmine palk kindel juba. Kui 2-5 aastase residentuuri ka otsa teed, siis eriarstina on palgad juba 40000+.

Arstiteadus muidugi tähendab väga-väga palju õppimist. Eksamiteks õpitakse isegi nädalaid, sest ainete mahud on väga suured. Lisaks veel see, et ühtegi võlga ei või jääda, sest siis oled kohe rongist maha jäänud. Muidugi on konkurents sissesaamiseks väga suur.

Vaata postitust

Ära päris üle ka pinguta.
Noor arst saab ~20 tonni. Kui 10 aastat ära rabeled, siis on see mingi ~35 tonni ja kes sealt edasi liigub veel, see võib siis 40+ sisse tooma hakata.

Kõik valdkonnad ei pruugi üldse üle 40 liikudagi, tavaline kirurg võib mingi 35 saada ning ainult tipud lähevad edasi kõrgustesse. Südamekirurgid teevad loomulikult kõvemat pappi, aga see on ka väga raske ning suure konkurentsiga ala.

Pärast residentuuri välismaale saamine pole suur probleem, Eesti arste on väljamaal sadu ja palk on seal meeletu.

// Kellel on küsimusi mingi kindla meditsiinivaldkonna palganumbrite kohta, siis ärge peljake, mul siseinfo...

Muutis Kassu, 19 juuni 2010 - 13:26.


#47
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Kassu, 19 juuni 2010, 14:14, kirjutas:

Chopper, su andmed on vananenud. Viktoriiniküsimusi pole enam akadeemilises testis.

Vaata postitust



vau.. miks nad selle välja jätnud on.. <_<
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#48
-Taavi-

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 113
  • Liitus:08 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valga/Tartu

Kassu, 19 juuni 2010, 14:14, kirjutas:

Chopper, su andmed on vananenud. Viktoriiniküsimusi pole enam akadeemilises testis.

Ära päris üle ka pinguta.
Noor arst saab ~20 tonni. Kui 10 aastat ära rabeled, siis on see mingi ~35 tonni ja kes sealt edasi liigub veel, see võib siis 40+ sisse tooma hakata.

Kõik valdkonnad ei pruugi üldse üle 40 liikudagi, tavaline kirurg võib mingi 35 saada ning ainult tipud lähevad edasi kõrgustesse. Südamekirurgid teevad loomulikult kõvemat pappi, aga see on ka väga raske ning suure konkurentsiga ala.

Pärast residentuuri välismaale saamine pole suur probleem, Eesti arste on väljamaal sadu ja palk on seal meeletu.

// Kellel on küsimusi mingi kindla meditsiinivaldkonna palganumbrite kohta, siis ärge peljake, mul siseinfo...

Vaata postitust



Ehk oskad öelda palju näiteks saab endokrinoloog kes töötab ütleme et TÜ kliinikumis aga sõidab ka mööda Lõuna-Eestis ringi iga nädal ja kirjutab pmst tablette välja. Mitte et mind see suund just huvitaks, aga kuna tuttaval oli tegu just sellise arstiga siis arutasimegi et palju sellised visiidid ja värgid kõik talle kuus sisse toovad

Ja residentuuris peaks 18k palk olema, 20k on siis vb tõesti kui väga palju tunde teed ja võib ka alla 18k olla ma kahtlustan..

-andres-, 23 jaan 2007, 17:02, kirjutas:

Enne vettehüpet sai Xeon õpetajalt, nii 60 aastaselt mehelt ühe ilusa ja tugeva perse laksu. Pärast terve päeva säras.

Vaata postitust



#49
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Cristiano, 19 juuni 2010, 17:21, kirjutas:

Ehk oskad öelda palju näiteks saab endokrinoloog kes töötab ütleme et TÜ kliinikumis aga sõidab ka mööda Lõuna-Eestis ringi iga nädal ja kirjutab pmst tablette välja. Mitte et mind see suund just huvitaks, aga kuna tuttaval oli tegu just sellise arstiga siis arutasimegi et palju sellised visiidid ja värgid kõik talle kuus sisse toovad

Ja residentuuris peaks 18k palk olema, 20k on siis vb tõesti kui väga palju tunde teed ja võib ka alla 18k olla ma kahtlustan..

Vaata postitust

Kliinikumis ~25 kilo. Selle nv diili pealt võib saada ehk kuni ~20k lisaks. Väga keerulised tingimused, nagu sa isegi võid aru saada. Palju üle 40k ei lähe küll vist arvatavasti.

Muutis Kassu, 19 juuni 2010 - 18:52.


#50
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

XchopperX, 19 juuni 2010, 14:01, kirjutas:

Ma puhtjuhuslikult õpin seda, nii et ainult küsi, võin sulle pikalt-laialt rääkida kuidas asjad seal on.

Vaata postitust



Mul tuli veel üks asi meelde, kui vestlusel juhtud raamatukogus olema(2 ruumi on, üks neist on selgelt raamatuid täis, teine ei ole, eksida pole võimalik), siis jäta meelde, et see büst mis laua kõrval on, kuulub Juhan Peegli isikule ja laud mille taga sa siis istud (suur ovaalne tammepuidust laud) on Eesti ajaloo seisukohalt väga tähtis laud, nimelt selle laua taga allkirjastati Tartu rahuleping.

Neil on komme trivia huvides küsida neid kahte asja.

Muutis XchopperX, 20 juuni 2010 - 12:59.

I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#51
MaRDo^-

    psychotropics

  • liige
  • Postitusi:674
  • Liitus:30 jaan 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pealinn
Mina hetkel õpin restaureerimist ja puutööd üldiselt. Eestis tööd nagu veidike on, samas Soomes on päris suur nõudlus tislerite järele ja palgad on ka vägagi head (ema sõber kolmandat aastat Soomes, neto 3500+ eurot). Sooviksin peale lõpetamist kindlasti vähemalt 5a Soomes legaalselt töötada, et väljateenida min pension. Ja kui olen juba vaikselt keskikka jõudmas, siis sooviksin Eesti Kunstiakadeemias edasi õppida muinsuskaitset ja restaureerimist. Saaks kunagi riigi leiva peale ehk. :D

#52
Bob Wobble

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 464
  • Liitus:01 aug 2008
  • Sugu:mees

XchopperX, 19 juuni 2010, 14:01, kirjutas:

NB! Soovitavalt korista vähemasti mõneks ajaks oma Orkuti/Twitteri/Facebooki kontodelt väga kompromiteeriv ja vastuoluline material ära, kõiki su sotsiaalsete võrgustike kontosid vaadatakse enne vestlust :wub:

Vaata postitust



Aga kui ma ei oma kasutajat üheski sotsiaalses võrgustikus, on see rohkem miinus minu kahjuks? Tundun neile ehk nagu veidi anti-sotsiaalne vms.

#53
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Bob Wobble, 23 juuli 2010, 01:28, kirjutas:

Aga kui ma ei oma kasutajat üheski sotsiaalses võrgustikus, on see rohkem miinus minu kahjuks? Tundun neile ehk nagu veidi anti-sotsiaalne vms.

Vaata postitust



Sügavalt kahtlen, paljud on ju näiteks orkutis mingi suvalise nime all ning lihtsa nime otsinguga mitteleitavad. Nad lihtsalt vaatavad neid kontosid et leida mingit huvitavat infot või midagi vastuolulist, millest rääkida vestlusel.

Muidugi orkuti/facebooki kontodest vähemasti üks on vist olemas kõigil mu kursakaaslastel, selliseid inimesi nagu väga ei leiaga enam, kellel kuskil võrgustikus kontot pole. Orkuti kursuse kommuunides näiteks pannakse palju olulisi asju paika, alustades kursapidudest ja asjadest kuni õpiabini, nii et need on väga kasulikud.

Aga kahju vähemasti vestluse jaoks nende puudumine kindlasti ei tee, pigem võib neil siis lihtsalt puhtast huvist tekkida küsimus vestlusel miks sul kuskil kontot pole.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat