Hüppa postitusele

Change

Tartu Tervishoiu Kõrgkool, füsioteraapia


Sellel teemal on 20 vastust

#1
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Postitas pildi
http://www.nooruse.ee

Eestis on praeguse seisuga võimalik õppida füsioterapeudiks kahes koolis - Tartu Ülikool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Tartu Ülikoolis on olnud füsioteraapia erialale alati suur konkurss ja ei õnnestunud mul sinna sisse saada. Ka TTK-s oli füsioterapeudi õppekavale üllatavalt suur konkurss, aga õnnestus mul siiski sisse saada. (Bio 79, Kirjand 81, Inglise keel 77 - nende tulemustega olin üks viimaseid, kes RE kohale sisse sai)
Õppeaasta algul olin pisut pettunud, et Tartu Ülikooli sisse ei saanud, aga nüüd õppeaasta lõpus on mul selle üle hea meel, sest füsioteraapias on praktikal väga oluline osa ja sellel mõttel tegutseb ka meie kool. Õppimistingimused on sellest aastast alates väga head. (http://www.tartupost...-avab-uue-maja/)
Kogu õppetöö toimub meil ühes hoones ja pole jooksmist ühest õppehoonest teise. Kool asub Nooruse tänaval, lähedal asuvad Biomeedikum ja Chemicum.
Mis veel iseloomustab meie kooli on see, et puudub eksamiperiood. St. eksamid ja arvestused on kõik jooksvalt ja tulevad kohe kui aine lõppeb. Ei taha hirmutada, aga õppimist oli esimesel aastal ikka väga palju.
Täpsemalt siis esimese aasta ainetest:


// Kuna õppekava on vahepeal palju muutunud, eemaldasin info, mida ei saa pidada enam kuigivõrd kasulikuks.
Ilmselt on kõige parem lihtsalt küsimusi küsida ja üritan leida neile vastused.

Muutis Kodanik, 14 juuni 2014 - 10:46.


#2
Andrea

    Liige

  • liige
  • Postitusi:442
  • Liitus:15 mai 2011
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Tartu
Plaan ka minna järgmine aasta Tervishoiu Kõrgkooli. Mul on selline küsimus sisseastumise kohta, et kui ma näiteks neid eksameid ei tee, mis sinna erialale on vaja, kas siis lihtsalt võetakse lõputunnistuse hinne ja asendatakse nende punktidega, mis on ette määratud.

#3
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tundub kahtlane, aga kodulehelt jääb selline mulje küll jah.
Aga kui mul lõputunnistusel on bioloogia näiteks "5", aga riigieksamil skoorin vaid 55 punkti, kumba siis arvestatakse?
Seda võib täpsustada nooruse@nooruse.ee või siis oodata ära SAIS-is kandideerimine, sealt saab selgema pildi.

#4
Pussymagnet146

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:16
  • Liitus:07 juuni 2012
  • Sugu:mees
Kui eksam pole tehtud, siis võetakse jep lõpuhinne. 5= 87,5 punkti, 4 = 67.5 jne.
Endal mõlgub ka mõttes just TTK-sse füsioteraapiat õppima minna, kuna olen kuulnud ainult head (just füsioteraapia eriala kohta), ka bioloogia õpetaja käest, kes töötab ise ka TÜ-s õppejõuna.
Ülikooli kalkulaator näitas füsioteraapia punktisummaks 87.5, TTK-s oleks ilmselt veidi teistsugune

Tahaks teada, kui suur on võimalus, et saaksin pärast TTK bakat TÜ-sse magistrit omandama.

Muutis Pussymagnet146, 21 juuni 2012 - 21:33.


#5
Equalizer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:27 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Esimest aastat õpid seal?
Postitas pildi

#6
Pussymagnet146

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:16
  • Liitus:07 juuni 2012
  • Sugu:mees
Minu viga.
Hinne 5 = 87,5 punkti
Hinne 4 = 60,5 punkti
Hinne 3 = 33,5 punkti

#7
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustPussymagnet146, 21 juuni 2012 - 20:42, kirjutas:

Kui eksam pole tehtud, siis võetakse jep lõpuhinne. 5= 87,5 punkti, 4 = 67.5 jne.
Endal mõlgub ka mõttes just TTK-sse füsioteraapiat õppima minna, kuna olen kuulnud ainult head (just füsioteraapia eriala kohta), ka bioloogia õpetaja käest, kes töötab ise ka TÜ-s õppejõuna.
Ülikooli kalkulaator näitas füsioteraapia punktisummaks 87.5, TTK-s oleks ilmselt veidi teistsugune

Tahaks teada, kui suur on võimalus, et saaksin pärast TTK bakat TÜ-sse magistrit omandama.

Eks see on endas kinni. Selleks, et magistrisse pääseda, peab kindlasti rohkem pingutama kui Tartu Ülikoolis õppides, aga midagi väga ületamatut ei tohiks olla. Igal aastal on ikka mõned TTK-st TÜ magistrisse läinud. Olen muidugi kuulnud palju ka selliseid arvamusi, et Tartu Ülikooli magister on täiesti mõttetu. Õppekava vaadates ega seal midagi erilist ei tundugi. Ideaalne oleks magister ikkagi välismaal teha. :)

Vaata postitustEqualizer, 21 juuni 2012 - 20:53, kirjutas:

Esimest aastat õpid seal?

Jah.

#8
Erki

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 386
  • Liitus:18 juuni 2006
  • Sugu:mees
Nii et kui pole bioloogia eksamit teinud, siis asendatakse lõputunnistuse hinne punktidega? Seda eriala annaks isegi mõelda, tundub suhteliselt huvitav ning hetkel mõtlen kuhu sellega hiljem tööle saada.

Muutis Erki, 21 juuni 2012 - 22:53.

Meelis, 18 aug 2010, 16:05, kirjutas:

Ühesõnaga... Mingil kindlal perioodil toimus palju seksi ning armastust, aga kahjuks tegid kõik seda valede inimestega?

Vaata postitust



#9
Reazer

    Do, or do not. There is no 'try'.

  • liige
  • Postitusi:1 977
  • Liitus:14 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi
ma ei tea, ma eelmine aasta üritasin ka sinna sisse astuda, aga kuna bioloogia eksamit polnud teinud, siis ei saanud füsoterapeudi erialale ntx kandideeridagi

#10
Equalizer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:27 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mida selle kohta oskad öelda, et iga päev muudetakse järgmise päeva tunniplaani ja eelneval päeval ei teagi täpselt, mis kell peab kooli minema? Kuskilt kuulsin sellist asja.
Postitas pildi

#11
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Sellel õppeaastal polnud vähemalt minul küll sellist juhust, et tunniplaan oleks ootamatult muutunud.
Aga olen ka ise seda kuulnud, et varasemalt oli sellega probleeme. Kui ma ei eksi, siis see inimene, kes varem tunniplaanidega tegeles, vahetati välja. Sügis võib kindlasti veidi segasem aeg tulla, eriti ruumide osas, sest koolimaja on uus ja sügisel on rahvamass kõige suurem.
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=116692 kooliproovi saates oli koolist väike tutvustus ka, erinevatest erialadest. Sellel ajal oli kasutusel veel vana koolimaja.

#12
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:03 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
keegi nooruse 5 ühika kohta oskab midagi rääkida?

#13
Kodanik

  • auliige
  • Postitusi:5 372
  • Liitus:03 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Käisin eelmine suvi ühte tuba vaatamas seal ja tagasi tulin sellise mõttega, et magan parem autos kui seal. Tingimused on halvad, midagi pole teha. Sarnane Narva mnt 89 ühikale, kus antakse põhimõtteliselt vabad käed. Kui soovid - tee remont ja ela odavalt.

#14
Amarant

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 926
  • Liitus:23 märts 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Tallinn
Ma arvasin, et füsioterapeudid on Tartu Ülikoolist ikka.

Muutis Amarant, 23 juuni 2012 - 15:06.


#15
Pussymagnet146

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:16
  • Liitus:07 juuni 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustAmarant, 23 juuni 2012 - 15:06, kirjutas:

Ma arvasin, et füsioterapeudid on Tartu Ülikoolist ikka.



Seal saab ka füsioteraapiat õppida.

Muutis Pussymagnet146, 25 juuni 2012 - 15:54.


#16
Raiko

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 214
  • Liitus:04 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Räpina
Paljud siit siis TÜ või TTK füsiosse kandideerisid ja mis teil skoor on? :D

Postitas pildi


#17
; Notzka; )

    claim

  • liige
  • Postitusi:1 527
  • Liitus:06 juuli 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustKodanik, 23 juuni 2012 - 14:22, kirjutas:

Käisin eelmine suvi ühte tuba vaatamas seal ja tagasi tulin sellise mõttega, et magan parem autos kui seal. Tingimused on halvad, midagi pole teha. Sarnane Narva mnt 89 ühikale, kus antakse põhimõtteliselt vabad käed. Kui soovid - tee remont ja ela odavalt.

Kui näiteks teha bioloogias uurimistöö, kas on siiski võimalik kandideerida sellele erialale?

#18
Erki

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 386
  • Liitus:18 juuni 2006
  • Sugu:mees

Vaata postitustRaiko, 05 juuli 2012 - 12:11, kirjutas:

Paljud siit siis TÜ või TTK füsiosse kandideerisid ja mis teil skoor on? :D


TTK kandideerisin. Skoor nii väike, et pole mitte midagi teha :)

Muutis Erki, 05 juuli 2012 - 17:10.

Meelis, 18 aug 2010, 16:05, kirjutas:

Ühesõnaga... Mingil kindlal perioodil toimus palju seksi ning armastust, aga kahjuks tegid kõik seda valede inimestega?

Vaata postitust



#19
Kamraad

    RODOL - Rolling On Dormeo Ortophedic Laughing

  • liige
  • Postitusi:3 471
  • Liitus:23 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Harjusaarlane
Kandideerisin ka TTK füsiosse, viimati kui vaatasin, olin veel 30 parema hulgas, aga konkurents on jube tihe. TÜ-sse ei hakanud samamoodi proovima - ei mängi punktidega välja lihtsalt.

#20
; Notzka; )

    claim

  • liige
  • Postitusi:1 527
  • Liitus:06 juuli 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitust; Notzka; ), 05 juuli 2012 - 13:45, kirjutas:

Vaata postitustKodanik, 23 juuni 2012 - 14:22, kirjutas:

Käisin eelmine suvi ühte tuba vaatamas seal ja tagasi tulin sellise mõttega, et magan parem autos kui seal. Tingimused on halvad, midagi pole teha. Sarnane Narva mnt 89 ühikale, kus antakse põhimõtteliselt vabad käed. Kui soovid - tee remont ja ela odavalt.

Kui näiteks teha bioloogias uurimistöö, kas on siiski võimalik kandideerida sellele erialale?

ikka tahaks teada..





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat