Hüppa postitusele

Change

Bmw E36 316 1992


Sellel teemal on 27 vastust

#1
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Tervist.
Ei teagi kohe,kust alustada...
Auto sai soetatud ühel aastavahetusel Keila lähedalt,mingi sibula käest.
Kui auto sain oli tegu pääääris käest ära lastud masinaga (V.t piltidelt)
Nüüdseks on autoga palju vaeva nähtud ja võib julgelt öelda,et üle keskmise korralik kolmene.
Ainsad vead hetkeseisuga on,et juhipoolne aken jookseb viltu,katuseluuki ei saa õieti lahti teha ja parempoolne karp on eest nurgast läbi.
2012 suvel täielikult ülevärvitud.


Auto on paberite järgi Eestis alates 2005 aastast,pakun,et siiamaile on toonud auto Vespal Viljandist kui vaadata numbrimärke :roll:
Värvuseks on Diamantschwarz,mootoriks on siis nagu pealkirjas mainitud, 1.6 73kw



Vahepeal oli mõtetes ka,et võtta auto lihtsalt juppideks ja maha müüa,et liiga kalliks läheks mootoriremont,nimelt klapid olid läbi,õli poldud ka seal päris ''üks'' aasta vahetatud,kilises ja kolises..
Kuni ühel õhtul jalutasime sõbrantsiga niisama ringi,ühe vana sõbra maja juurest mööda ja kaugelt hakkas silma katte all üks auto,järgmine päev läksin uurima,samasugune e36,samat värvi,sama aasta ning ka Vespalist ostetud,eelnevalt oli omanikuks mingi naisterahvas,kes oli suutnud selle üle nipli keerata.

Selle doonori pealt sain omale kõik vajaliku kraami,ilma,et peaks midagi netist otsima hakkama.Kere oli viisakas,mootor ei kilisenud ega kolisenud,kereplekid,diffri, ja palju muid asju tõstsin oma autole ümber selle pealt.

Asjad,mis on selle aja jooksul tehtud,mil autot omatud.
Vahetatud tagumised amordid
Vahetatud esimesed suunatuled (Vanad olid mingi rõveda lakitriibuga ülevalt äärtest)
Vahetatud kapotiamordid (Vanad ei suutnud enam kapotti üleval hoida)
Vahetatud pagassiluuk (Vana luuk ussitas päris kõvasti tänu sellele tehtud tiivaaukudele)
Vahetatud esimesed tiivad (Vanad tiivad olid mõlemad alt äärtest läbi,parempoolset oldi pahtliga parandatud eelmise omaniku poolt)
Vahetatud stange,samuti ka tagumine (Vana stange oli parempoolsest nurgast pilbasteks ja oli ka mitu pragu üle stange.Tagumine oli auto värvist erinev,doonorautolt sama värvi stange ümber tõstetud)
Kere keevitatud(Amordikann vasakpoolne,põhjast 2 probleemset kohta,pagasnikupõhi ja tuledevaheline paneel ehk pagasniku luugi äär,bensiinipaagi luugi ümbrus koos parempoolse tagumise tiiva äärega)
Vahetatud spidoplokk
Vahetatud mootor (Vana mootor kilises ja kolises,nukkvõll oli ümmarguseks kulunud,klapid lasid läbi,plokikaanetihend tuksis.)
Vahetatud k.kast (Sai lihtsalt teise auto pealt ümber tõstetud,kuna tundus korralikum ja käigud läksid paremini sisse)
Vahetatud differ koos pooltelgedega (Vana differ undas,samuti tõstetud doonorautolt üle,sama lugu ka pooltelgedega,poolteljed olid küllaltki uued doonoril)
Paigaldatud Clarioni mp3 lugev makk
Paigaldatud taha aknalauale 2 ovaalkõlarit ( Siinkohal tänul Aap'ile.Denveri toodang,teevad päris head häält Clarioni cd maki taga)
Paigaldatud ette jalgade juurde 2 kõlarit,13cm (Tootjat ei mäleta,miski 150w'sed)
Uus korralik bosch'i aku
Paigaldatud nahast käetugi
Uueväärne radikas
Tuulekoda
KKK tihend
Uueväärne väljalasketorustik
Vahetatud soojaklapid,nüüd puhub sooja ka
Vahetatud veepump
Ostetud udutuled
Ostetud BMW dokumendimapp dokumentidega,originaal tööriistad pagassi,veoaas.Kahjuks mapis E36'e raamatut polnud,vaid oli E38 oma,kui kellegil on R4 E36 raamatut pakkuda ingliskeelset,olen avatud pakkumistele.
Uus bensufilter
Hiljuti paigaldatud originaal bmw business cd43 makk.



Talvel eelmine aasta,Jaanuaris,paar päeva peale toomist.
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Doonorist ka mõni pilt.
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Keretööd 2011 suvi

Before:
Postitas pildi
Postitas pildi
After
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Mootorivahetus
Postitas pildi

Enne värvimist
Postitas pildi

Eeltööd

Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Värvituna

Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Ja hetkeseis:

Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Muutis Caspar., 22 oktoober 2012 - 23:16.

/Liiga suur.

#2
Ralvo

    Mister Raivo

  • liige
  • Postitusi:5 765
  • Liitus:05 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:su naise tuss
Väga hea töö!!

Posted Image


View PostRobi., on 24 oktoober 2018 - 12:10, said:


SKateing is for daun syndrom kids like bmx


Posted Image Like Raivo


#3
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees
Ei teadnudki, et aedviljad aastavahetusel autodega äritsevad.

Aga auto on aus, vaeva on nähtud.

#4
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Tänud.Kuigi ideaalis oleks vaja veel vesilihv+poleer teha,aga seda kunagi hiljem.Talveks läheb garaaži võibolla,eks seda ole näha.Eriti ei raatsi küll talvel sõita taga.
/Liiga suur.

#5
Palm.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 304
  • Liitus:02 juuni 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustCaspar., 22 oktoober 2012 - 23:37, kirjutas:

Tänud.Kuigi ideaalis oleks vaja veel vesilihv+poleer teha,aga seda kunagi hiljem.Talveks läheb garaaži võibolla,eks seda ole näha.Eriti ei raatsi küll talvel sõita taga.



Sa ei peagi taga sõitma ju, esiistmelt on märksa mugavam autot juhtida.

#6
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Väga kõva töö ära tehtud. Ilmselt tõesti üks korralikemaid siinmail. See auto näeb madala ja viisaka veljena ikka väga viisakas välja:)
Misasja, BMW just talveks ongi :D

#7
Sqq

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 176
  • Liitus:09 juuni 2008
  • Sugu:mees
Väga hea töö!
Sul on BMW klubi foorumis ka autost teema? Oleks nagu neid pilte kuskilt varem näinud. :)

#8
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
On küll jah.
Nagu ühelt pildilt paistab,see pole ainus bmw mis hoovis seisab.Laupäeval ühte 325tds'i vaatama veel,võibolla möödub talv sellega,eks paistab :D
/Liiga suur.

#9
Deud

    Impossible doesn't exist!

  • liige
  • Postitusi:2 393
  • Liitus:16 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:PÄRNU!
väga (Y)

Aga see makk äri küll maha mulle :D
Postitas pildi

#10
James

    WP

  • liige
  • Postitusi:3 056
  • Liitus:12 juuni 2010
  • Sugu:mees
Tubli, hea et mõned veel autosi ilusti korda ka putitavad mitte ei hoora ja müü maha :)

#11
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Ei saa makki,kaua sai otsida seda,kuni näppu sattus :D 2 tükki veel siukseid,aga need on E34'jades :D

Väike tip sulle,kui seda makki tahad,uuri ebay'st.Roveritel on täpselt sama makk peal,ainult bmw kirja asemel on rover ja taustavalgus on teine.Ja sellest tuleb ka päris suur hinnavahe.

Ja müügi peale ma olen mõelnud,kui siis jõuab kohale jälle,kui palju on autoga tööd tehtud,et selliseks saada ja olen jõudnud järeldusele,et enne jätan ta kasvõi seisma kui maha müün,kui peaks rahapuudus tekkima,et kütsi osta ei jõua.
Katsun ajapikku lisavarustust peale toppida,praegu sooviks sportistmeid saada esimesi,mingi huvitav spoilaring, a'la alpina või midagi muud huvitavat.

Muutis Caspar., 23 oktoober 2012 - 17:19.

/Liiga suur.

#12
Rauno.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:909
  • Liitus:12 veebr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pääärnu!
Roveri omadel on sama taustavalgus kui BMW'l. Land Roveri omal on taustavalgus roheline ja MG ja Mini omad olid vist teist tooni. Endal seisab üks Roveri kirjadega makk riiulis ja ootab millal ma ma ta külge panen.

Muutis Rauno., 23 oktoober 2012 - 19:16.

"The angle of the dangle is proportional to the heat of the meat." - Newton

#13
Deud

    Impossible doesn't exist!

  • liige
  • Postitusi:2 393
  • Liitus:16 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:PÄRNU!
Kas on siis sama või mitte? Võiks ikka sama olla. Siis sobiks ilusti kokku ka.
Postitas pildi

#14
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Soetasin vahepeal valge suunaga tagatuled ja alla läksid goodyeari talvekad.
Kõik on hea..peale selle,kui vaadata kütusekulu selliste ilmadega,but worth it :D
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi

Muutis Caspar., 05 detsember 2012 - 16:45.

/Liiga suur.

#15
Erlend

    Liige

  • liige
  • Postitusi:704
  • Liitus:18 nov 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mis see kütusekulu siis on kah ? Ega ta sul mingi metsik ei ole ju... Palju ikka see 1.6 mootor rüübata jõuab..
Mees ilma kõhuta on sama mis korter ilma rõduta.

#16
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Miskit erilist toimunud pole,talvemõnude nautimine täies hoos :2nksa: :rolleyes:
Kõik on ilusti vastu pidanud,hanges pole käinud veel,stanged ja plekid on sirged :D
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
Postitas pildi
/Liiga suur.

#17
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Postitusi:11 019
  • Liitus:15 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Võib-olla loll küsimus aga milleks?

Minu meelest oled suht palju tühja tööd teinud aga no eks igaüks teab kuhu raha matab. Nii vana ja käestlastud auto kap. remontimine/elluäratamine ei tasu end ära mitte kuidagi pidi ju.

#18
Caspar.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:325
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
Noh..mingilmääral võiks võrdluseks tuua ka seda,et milleks üldse elada,tööd rügada,kui niikuinii kärvad maha?

Mulle meeldib,etem,kui lihtsalt raha maha juua või seda mingi kanepipeale raisata lihtsalt..või kuidagi muud moodi laristada.
Lihtsalt,see ei tekita erilisi tundeid(ma ei oska seda sõnastada täpselt,aga kes on veel tegelenud millegi sellisega,saab aru mu mõttest siinkohal) kui minna kuhugi esindusse ja osta uuem auto.See,mille kallal ise oled vaeva näinud,seda sa oskad ka hoida.
Ja mul on kõige rohkem 600 euri läinud,et see auto sellisesse seisukorda saada.Muidu oleks juppideks ära läinud jah,kui ma poleks toda doonormasinat leidnud,aga kuna see tuli odavalt kätte,siis ehitasin ta üles.
Paari aasta pärast võib ka seda keremudelit otsida tikutulega taga,pean silmas nimelt neid eksemplaare,mis on tõesti korras,mitte mingid külavahel paarutamiseks mõeldud rondid.

Järgmisena on elustamisel E34 525tds,mille teema tegin ka siia.
Ja peale seda tahaks saada vaz2101'e valmis,mis on 1971 aasta pill,ehk siis esimeste kopikate hulgast.

Muutis Caspar., 11 veebruar 2013 - 20:47.

/Liiga suur.

#19
TheTT

    Kõigi parim sõber

  • auliige
  • Postitusi:4 346
  • Liitus:17 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pommiauk
Väga ilus töö. Peab olema viitsimist, tahtmist ja sihikindlust. Pole midagi muud öelda, kui et jätka samas vaimus :).
Postitas pildi

#20
Jorgen

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 223
  • Liitus:17 apr 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustVisa Hing ehk Neoneti King, 11 veebruar 2013 - 20:23, kirjutas:

Võib-olla loll küsimus aga milleks?

Minu meelest oled suht palju tühja tööd teinud aga no eks igaüks teab kuhu raha matab. Nii vana ja käestlastud auto kap. remontimine/elluäratamine ei tasu end ära mitte kuidagi pidi ju.


Parem osta 500€ eest ront, laduda 2000€ alla et saada korralik auto nii kere kui tehnika poolest ja tead ise täpselt, mis vahetatud ja mis vahetada vaja.
Minu arvates täiesti mõttetu osta mingi 2000€ eest käestlastud auto, mida hooldada ei jõutud, tehtud ülekäe elektri ja keretöid ning siis hakka kõiki neid muresid lahendama. Kui raha on piiratud resurss, siis leian, et parem sõita natuke "halvema" kuid väga korraliku autoga, kui et istumise all on 15a vana täis lisavarustuse autoga millest pooled ei tööta ja ülejäänud kohe otsi hakkavad andma.

Muutis Jorgen, 11 veebruar 2013 - 23:04.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat