Hüppa postitusele

Change

Probleem kooliga


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 27 vastust

#21
#Priit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 312
  • Liitus:13 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 19:35, kirjutas:

All in all võib õpetaja iga kell öelda et "1" oli tunnitöö eest ja katsu sa siis midagi kobiseda.

Ei või ikka küll.

Mul on endal sellega küllalt kogemusi olnud. Koolis käib asi ikka õpetajate järgi ja ükski õppealajuhataja ei hakka sind kaitsma õpetaja ees.
Ma soovitaks pigem rääkida klassijuhatajaga, kui temaga läbi saad @ MaqDaRooster

#22
--jee7--

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:6 371
  • Liitus:19 sept 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Mustamägi | Tartu kesklinn
Nende ühtede eest ei saa minu meelest veerandi- /perioodihinnet kokku panna ju? Tee kõik KT-d 5 peale ära ja vaata, mis ta aine koondhindeks paneb...
Loe ka seda: https://www.riigitea...ee/akt/12753100
Eks seal ole palju asju, mis olenevad konkreetse kooli õppekorralduseeskirjast, kuid 1 ja 2 on hinded, mis peaksid näitama sinu teadmisi ja oskusi või erandina saab 1 panna ka KT mahakirjutamise tõttu. Kui sa kohal ei käi, siis tuleb panna X (välja panemata).

Puudumiste või muu tõttu võib aga su käitumishinne tulla kehv. Konkreetse aine oma aga see ei tohiks mõjutada.
Soovitan lugeda ka:
https://www.riigitea...kt/102072012014
https://www.riigitea...kt/429082012024

Viimase järgi saavad su vanemad trahvi, kui sa puudud rohkem kui 20% õppetundidest. That's it...

Meil oli gümnaasiumis enamasti nii, et õpilased põhjendasid ise enda puudumisi klassijuhatajale või konkreetse aine õpetajale ära. Kui õpilane näiteks vene keele tunnist puudus, siis oli endal raskem teha pärast KT-d ja õpetaja ei viitsinud liiga palju konsulteerida ja vastu tulla. Samas oli õpilasi, kellel vene keel oli nii selge, et neil polnud mõtet tundi eriti tulla... Õpetaja andis võib-olla mingi raamatu koduseks lugemiseks ja hiljem vestles selle teemal. Aga tunni ajal ta pigem keskendus nendele, kes eriti venkut ei osanud.

#23
Portlane

    Liige

  • liige
  • Postitusi:365
  • Liitus:07 apr 2011
  • Sugu:mees
Kõige parem oleks sul sebida tõesti tõendid ,et puudusid mingil põhjusel.(selljuhul ei saa õpetaja midagi kobiseda)
Kui sul pole kuskilt tõendit võtta, siis ehk leidub mõni normaalne tüdruk sul klassist kes sulle kirjutab tõendi.
Viimane varjant oleks see ,et räägid selle õpetajaga kes sulle neid ühtesid topib ja küsid kuidas need ära parandada näiteks..
Ise eelistaksin neid kahte esimest muidugi...

#24
Kickapoo

    The world is mine so i piss on the sidewalk

  • liige
  • Postitusi:4 069
  • Liitus:10 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 21:07, kirjutas:

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 19:35, kirjutas:

All in all võib õpetaja iga kell öelda et "1" oli tunnitöö eest ja katsu sa siis midagi kobiseda.

Ei või ikka küll.

Mul on endal sellega küllalt kogemusi olnud. Koolis käib asi ikka õpetajate järgi ja ükski õppealajuhataja ei hakka sind kaitsma õpetaja ees.
Ma soovitaks pigem rääkida klassijuhatajaga, kui temaga läbi saad @ MaqDaRooster

Võiksid arvesse võtta, et niimoodi käis asi sinu koolis. Minu koolis oli õppealajuhataja kompetentne ning tegi oma tööd.

#25
MaqDaRooster

    Kriibus

  • liige
  • Postitusi:4 836
  • Liitus:28 okt 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 19:35, kirjutas:

All in all võib õpetaja iga kell öelda et "1" oli tunnitöö eest ja katsu sa siis midagi kobiseda.

Ei või ikka küll.

E-kooli kirjutas ta 1 ja tunnitöö hinde põhjenduse alla.

#26
Kickapoo

    The world is mine so i piss on the sidewalk

  • liige
  • Postitusi:4 069
  • Liitus:10 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Siis on lihtne ju. Õpetajal vähe logiseb midagi - pani sulle hinde tunnitöö eest, kui sind tunniski ei olnud.
Mina ei näe siin, kuidas sina siin kaotajaks võid jääda seega i rest my case. Mingu sul hästi.

#27
#Priit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 312
  • Liitus:13 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:50, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 21:07, kirjutas:

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 19:35, kirjutas:

All in all võib õpetaja iga kell öelda et "1" oli tunnitöö eest ja katsu sa siis midagi kobiseda.

Ei või ikka küll.

Mul on endal sellega küllalt kogemusi olnud. Koolis käib asi ikka õpetajate järgi ja ükski õppealajuhataja ei hakka sind kaitsma õpetaja ees.
Ma soovitaks pigem rääkida klassijuhatajaga, kui temaga läbi saad @ MaqDaRooster

Võiksid arvesse võtta, et niimoodi käis asi sinu koolis. Minu koolis oli õppealajuhataja kompetentne ning tegi oma tööd.

Ma olen üsna kindel, et me käisime samas koolis:D

#28
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitust#Priit, 31 jaanuar 2013 - 19:35, kirjutas:

All in all võib õpetaja iga kell öelda et "1" oli tunnitöö eest ja katsu sa siis midagi kobiseda.

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 16:39, kirjutas:

Sa ei ole täpsustanud, mille eest ta sulle ühe paneb. Kui varem tehtud töö eest, mille parandamist sa avoidid selle puudmisega, siis on see õigustatud. Tunnist puudumise eest ta sulle aga lambist hinnet panna ei saa. Kui puudutud tunnil tehti mingi hindeline töö, peab ta sulle panema hindeks X'i ja sul on 10 päeva aega seda järgi teha.
Ei või ikka küll.
Kust te neid asju võtate?! Kus on tõestuskäik? Teisi inimesi on tarvis VEENDA!

Kus on põhikooli- ja gümnaasiumiseadus hindamismärkena ette nähtud mingisugust X-i?

Vaata postitustKickapoo, 31 jaanuar 2013 - 16:39, kirjutas:

Ma ei tea kahjuks, mis seis sul tegelikult kooliga on. Kui sa tunde üle lased ja põhjuseta puudud, on jah natuke nõme minna seletama ja oma õigust nõudma. Fakt on aga see, et kui sul on põhjendatud puudumine, ei saa ühe puudutud tunni töö eest sulle keegi hinnet kohe panna.
Sa ei ole täpsustanud, mille eest ta sulle ühe paneb. Kui varem tehtud töö eest, mille parandamist sa avoidid selle puudmisega, siis on see õigustatud. Tunnist puudumise eest ta sulle aga lambist hinnet panna ei saa. Kui puudutud tunnil tehti mingi hindeline töö, peab ta sulle panema hindeks X'i ja sul on 10 päeva aega seda järgi teha.
Kõik puudumised on tegelikult põhjendatud.

Ülo Vooglaid kirjutas 15 aastat tagasi järgmist:

Vooglaid kirjutas:

Paljud, väga paljud poisid ja tüdrukud tahaksid õppida hästi, tunda rõõmu tarkusest, headest hinnetest, õpetajate tunnustusest ja vanemate kiitusest. Paraku osutub õppimine paljudele lastele juba esimeses klassis liiga raskeks ja muutub tasapisi, aastaaastalt üha hullemaks. Kooli lähevad pea kõik lapsed särasilmselt, kuid ühtäkki hakkab osale neist tunduma, et seda kõike, mida neilt koolis nõutakse ja kodus loodetakse, ei ole võimalik täita. See käib üle jõu, tahtmisest ja pingutamisest hoolimata. Hiljem hakkab aastaaastalt üha selgemini paistma, et elamiseks ja olemiseks on vaja teada ja osata sootuks teisi asju kui see, mida koolis peamiselt ülikooli sisse saamiseks õpetatakse ja mille teadmise eest hindeid pannakse.
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) arvates on tervis inimese vaimse, füüsilise ja sotsiaalse heaolu seisund. Inimesed on loomult erinevad. Mitte keegi ei saa mitte kunagi kellelegi dikteerida, kuidas üks või teine inimene ennast ühe või teise sündmuse järel tundma peaks. Küllap olete tähele pannud, kuidas osa inimesi ei salli magusat, teistele ei meeldi lahjad alkoholid (õlu, siider), mõni inimene on eriti tundlik, mõned käituvad alati "külmalt".

Kool on vahva! Vähemalt peaks olema. Asjaolu, et pedagoog tunneb puudumise põhjuse üle huvi, on normaalne. Pedagoog on kõige muu hulgas ka teadlane didaktika väljatöötamisel. Aga et ta hakkab süüdistama, et sa tahtsid tundides käimise asemel terve päeva sõpradega veeta, et see ei ole mõjuv põhjus, on alusetu. Järelikult on midagi valesti, kui inimene tahab õppimise asemel midagi muud teha. Võib-olla on tarvis "aeg maha" võtta? Ega siis ilma asjata ei ole "Töölepingu seaduses" sätet puhkuse kohta!

Mis puutub nüüd probleemi üldisemalt, siis alustame õige sellest, kas sa käid põhikoolis või gümnaasiumis? Näiteks loen ma GRÕK-ist:

Tsitaat

§ 2. Gümnaasiumihariduse alusväärtused

(1) Gümnaasiumihariduses toetatakse võrdsel määral õpilase vaimset, füüsilist, kõlbelist, sotsiaalset ja emotsionaalset arengut ning tema individuaalsetest eripäradest ja isiklikest huvidest tulenevate haridusvajaduste rahuldamist. Gümnaasium loob igale õpilasele võimalused tema võimete maksimaalseks arenguks õpilase eelistusi arvestades
Võib-olla on sinu individuaalne eripära, et sa ei tööta hommikuti (kirjutasid, et magasid sisse). Stalini ajal töötati näiteks poole ööni, sest see oli Suure Juhi eripära. Talle meeldis hilistel õhtutundidel riigi juhtimisega tegeleda ja hommikul magada.

Minu meelest on seadus üsna ühemõtteline (või nagu August Rei omal ajal tähendas: " /---/ ja selle eeskiri on käesoleval juhul nii vaieldamatult selge, et ühelgi loogikat austaval inimesi, ei saa tekkida kahtlusi ega kaksipidi arvamist, seepärast ei saa mina keelduda täitmast seda kohustust, mis minu pääle langenud on") selles osas, et arvestatakse sinu huvisid ja eelistusi, mitte õpetaja (naabripoisi, tädi Maali, valitsuse, ....) huvisid.

Noh, eks mine ja uuri, milliseid sinu eelistusi on arvestatud.

Üleliia ei maksa muidugi hurjutada, ka inimene ikkagi ju. Ehk pole tema terviski enam see...
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat